Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Ночівля в космосі чи індіанських тіпах: 8 незвичайних українських готелів

Опубліковано

Кожен мандрівник під час подорожі завжди шукає собі комфортне житло. Сьогодні існує безліч варіантів: від найдешевших хостелів до лакшері п’ятизіркових готелів. Ми ж вирішили показати вам дещо цікавіше та познайомити з оригінальними українськими готелями: від приміщень з льоду до “розумних” номерів. Тож, пакуйте валізи. Лише заради цих готелів варто відправитись у подорож. 

Індіанське поселення “Indian Village”

Де: с. Красник, Верховинського району Івано-Франківської області

Вартість: 600 гривень за добу

Якщо ви хочете провести пару днів неначе у американських фільмах, то вам точно сюди. Вілла «Indian Village» – це справжнє поселення індіанців. Тут гостям пропонують оселитися в традиційних наметах-тіпі. Колись такі “домівки” були популярними у кочових племен Далекого заходу, тому з легкістю складались. 

У “Indian village” все зроблене з комфортом для туриста. Для гостей тут є кілька варіантів урізноманітнити своє дозвілля: риболовля, веслування, піші та велосипедні прогулянки. Крім готових сніданків, ви можете і самі приготувати їжу на барбекю, або на мангалі.

Льодовий готель “Ice Hotel Bukovel”

Де: Буковель

Вартість: перегляд апартаментів готелю – 95 гривень, ніч – від 3300 з людини.

На гірськолижному курорті Буковель минулого року відкрили готель, який повністю зроблений з льоду та снігу. В зимовий сезон, окрім ночівлі, відвідувачі можуть поїсти в ресторані і випити напій з льодового посуду, або просто сфотографуватись.  У сніговому будинку є п’ять двомісних номерів, де поміститься 10 осіб, а в ресторані – до 35 осіб.

Температура всередині коливається від +2 до +5. Для того, щоб гостям було комфортно ночувати, ліжко застеляють овечими шкірами та видають спеціальні спальні мішки.

Готель розташовано на трасі 1С, тож лижники і сноубордисти можуть безперешкодно до нього дістатися.

Розумний готель “IQ”

Де: Київ

Вартість: стандартний номер – 989 гривень за добу; напівлюкс – 1489 гривень за добу.

Якщо ви віддаєте перевагу сучасному відпочинку та технологіям, то зверніть увагу на готель «IQ». Гості столиці мають змогу пожити в номерах, які оснащені системою “Розумний будинок”.

Щоб сходити в душ, або провітрити кімнату, потрібно добряче помізкувати, як саме це зробити.

Хижина СПА

Де: м. Трускавець, Львівська область

Вартість: від 950 до 1150 гривень за двох

Це такий маленький острівець відпочинку посеред Трускавця. Тут на туристів чекає безліч зелених куточків, де можна відпочити та відновити свою енергію. Ви зможете провести час в повному релаксі,  насолоджуючись дзюрчанням води фонтану, водоспаду чи потріскуванням полін у вогнищі просторої камінної зони.

У готелі є 45 комфортних номерів.  Хижина СПА пропонує своїм гостям заспокійливу атмосферу екзотичного куточка планети, зимовий сад, вітамін-бар, ресторан і лаунж-бар “Кокон”, де можна чудово провести час за переглядом фільмів. У вартість проживання входить користування СПА-зоною, а також консультація лікаря терапевта, перегляд фільмів в кінотеатрі і доставка мінеральної води з бювету.

Етно-готель “Історія

Де: с. Поляниця Івано-Франківська область

Вартість: 1600 гривень за стандарт і 7000 за шале “Вечорниці”. 

На найвищій точці селища Поляниця, в тихому й затишному місці, розташувався захоплюючий етно-готель «Історія». Кожна деталь інтер’єру просякнута духом часу: Кам’яний вік, Трипілля, Скіфія, Київська Русь, Кріпацтво. 

В інтер’єрі номерів гармонійно поєднуються дизайнерські рішення з сучасним оснащенням. Увечері тут можна провести час за більярдом, або організувати застілля і поласувати національними та європейськими стравами. У вартість проживання включений лише сніданок. Для відпочивальників, які приїхали в Карпати влітку, готель «Історія» пропонує організацію походів в гори, а також катання на велосипедах.

Готель з дельфінами “NEMO”

Де: м. Харків

Вартість: двомісний номер – 1440/2000 грн/доба; люкс – 3240/4000 грн/доба.

Цей готель є незвичайним, бо тут є океанаріум і дельфінарій. Здавалось би, такий готель має розташовуватись десь в Одесі, але ні. Гості з всієї України приїжджають у Харків, щоб поплавати з дельфінами. Не рідко тут зустрічаються і туристи з-за кордону, адже NEMO – це єдиний готель з дельфінами в Європі.

Також в океанаріумі є білухи та тюлені. Тож до готелю варто вирушати з дітьми, їм неабияк сподобається такий відпочинок. Крім дельфінарію, в готелі є спа-зона і три великих басейни.

Всім гостям готелю надається 20% знижка на відвідування дельфінарію, океанаріуму, дайвінгу та купання з дельфінами.

Фрумушика-Нова

Де: Тарутинський район, Одеська область

Вартість: двомісний номер – 450 грн/доба; мисливський будинок – 2800 грн/доба.

Якщо вам справді хочеться відпочити від міської метушні, тоді точно варто завітати у готель “Фрумушика-Нова”. Це унікальне місце. оточене степами. 

Господарі готелю тримають фазанів і вівцеферму, виготовляють натуральні делікатесні сири, роблять вино і розводять бджіл. Гостям вони пропонують оселитися в традиційних будиночках, які були у бессарабських селян на рубежі XIX-XX ст. Також тут можна відвідати етно-музей під відкритим небом і невеликий зоопарк, покататися на конях і політати на літаку, а також відправитися на полювання чи риболовлю.

Космічний готель 

Де: Київ

Вартість:  950 гривень. 

Наостанок пропонуємо вам ознайомитись з космічним готелем, який вже скоро відкриють у Києві. Тут туристи матимуть змогу переночувати у футуристичних капсулах і відчути себе героями фантастичних фільмів “Космічна одіссея” або “Інтерстеллар”.

У новому готелі будуть дійсно космічні технології: розумні матраци, ультра швидкісний Wi-Fi і система очищення повітря.А ще, у таких номерах встановлять безпечні камери схову, які можна буде відкрити за допомогою відбитків пальців.

Незважаючи на всю сучасність і незвичність готелю, ціни за ночівлю недорогі. Плюс до всього у вартість також входитиме комплект нічного одягу і косметика.

Суспільство

Коргі Лакі з України став моделлю для пам’ятника королеві Єлизаветі II в Англії

Опубліковано

Українець по імені Коргі Лакі відзначився як одна з моделей для пам’ятника королеві Єлизаветі II, який недавно було відкрито у британському графстві Ратленд.

Про це повідомляє BBC Україна.

Фото: Getty Images

Про памʼятник

Бронзовий пам’ятник, який встановили поруч з бібліотекою в Окемі, став центром уваги під час офіційного святкування дня народження королеви, на яке зібралося чимало людей. Художник Хайвел Претлі зобразив королеву, оточену трьома коргі – її улюбленцями.

За інформацією ВВС Україна, однією з моделей для королівських собак став пес українки Антоніни Кириленко.

Читати також: Резиденти “Дія.City” анонсували спілку Diia.City.Union для розвитку IT: що це означає

Коргі Лакі

Одного дня чоловік Антоніни вирішив взяти собаку по кличці Лакі із собою на роботу, прогулятися через парк. Там їх зустрів скульптор Хайвел Претлі. Лакі став моделлю для постаменту пам’ятника, ставши прототипом для коргі, який стоїть на задніх лапах.

Фото: Антоніна Кириленко

Скульптор уважно вивчив поведінку та особливості песика, грався з ним і зробив багато фото, щоб якомога точніше відтворити його у скульптурі. Родина Лакі була постійно на зв’язку з митцем та бачила весь процес створення монумента: від маленької глиняної скульптури – до відлиття бронзової статуї. Результат, за словами Антоніни, перевершив усі їхні очікування.

Нагадаємо, що в Києві покажуть фотовиставку про знищену росією українську культурну спадщину.

Фото: Getty Images

Читати далі

Суспільство

В Київ Цифровому запустили опитування щодо перейменування вулиць

Опубліковано

Голосування щодо перейменування 19 топонімів у застосунку “Київ Цифровий” триватиме до 12 травня.

Про це повідомляє Київська міська рада.

Як зазначив заступник міського голови – секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко, важливо почути думку мешканців столиці перед тим, як депутатський корпус Київської міської ради прийме рішення про перейменування цих міських об’єктів.

Варіанти змін

Пропозиція змінити назву площі між вулицями Січеславською та Кирпи на честь Північноатлантичного альянсу внесена. Крім того, киянам запропоновано обрати нові назви для вулиць Тургенєва, Пушкіна, Брюсова, Боткіна, Крилова, Нахімова, Достоєвського, Єсеніна, Ковалевської, Чаадаєва та Заслонова.

Читати також: Резиденти “Дія.City” анонсували спілку Diia.City.Union для розвитку IT: що це означає

Також, пропонується перейменувати вулицю Станіславського на вулицю Богдана Ступки. Представники театру імені Івана Франка зауважують, що саме на цій вулиці проживав Ступка і працював у театрі протягом понад 30 років. Вони вважають, що це буде відповідним і символічним кроком для всього театрального мистецтва, якщо ця вулиця отримає ім’я великого українського актора.

Користувачі застосунку “Київ Цифровий” можуть обрати варіант, який, на їхню думку, є найбільш доцільним для перейменування конкретного топоніма. Для участі в голосуванні потрібно перейти до розділу “Електронна демократія”, обрати “Опитування”, переглянути перелік назв та проголосувати.

Як проголосувати

Для того, щоб проголосувати в додатку “Київ Цифровий”:

  • обирайте “Електронна демократія” ⟶ “Опитування”;
  • переглядайте перелік назв і натискайте “Проголосувати”.

Нагадаємо, що виробники дронів можуть отримати гранти на 80% від вартості проєкту.

Також ми повідомляли, що демо гри Threads of War про звільнення України від окупантів вже доступне на платформі Steam.

Фото: Київ Цифровий

Читати далі

Суспільство

В Києві покажуть фотовиставку про знищену росією українську культурну спадщину

Опубліковано

Четвертого травня в столиці буде представлена фотовиставка, на якій буде представлено фотографії, зроблені 65 журналістами, які зафіксували воєнні злочини РФ щодо культурної спадщини України.

Про це повідомляє Інститут масової інформацію.

Про акцію

Інститут масової інформації (ІМІ) та UNESCO звернулися до українських журналістів, репортерів і фотографів з проханням задокументувати наслідки шкоди, яку російська агресія завдала церквам, театрам, бібліотекам та культурним діячам.

Виставка об’єднала роботи 65 фотожурналістів. Через об’єктиви їхніх камер ми бачимо пошкоджені фасади церков, розбите скло культурних центрів, обвалені стелі театрів та попелом засипані бібліотеки. Саме вони зафіксували роботу художників, перформерів, культурних діячів і волонтерів, які продовжують працювати в умовах війни.

Читати також: В Україні покращився політичний та безпековий показники в Індексі свободи слова: дослідження

Як потрапити на виставку?

Виставка працюватиме в Національному музеї мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків з 4 травня до 19 травня включно.

Адреса: вулиця Терещенківська, 15. 

Час роботи: з 10:30 до 17:00, четвер з 12:00 до 19:30 (понеділок, вівторок – вихідні).

Вхід вільний.

Проєкт реалізує Інститут масової інформації за фінансової підтримки UNESCO Heritage Emergency Fund та народу Японії.

Нагадаємо, що в Харкові стартував кінофестиваль, присвячений музиці та культурі.

Також ми повідомляли, що в Україні покращився політичний та безпековий показники в Індексі свободи слова: дослідження.

Фото: Валентин Кузан

Читати далі