Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Можливості

Підприємці, які займаються відбудовую можуть взяти участь у гранті та отримати підтримку Швейцарії

Опубліковано

Helvetas Swiss Intercooperation розпочинає конкурс надання грантів з метою підтримки місцевих колективних ініціатив, пов’язаних з відновленням та ремонтом об’єктів приватної забудови та громадської інфраструктури, а також задоволенням критичних гуманітарних потреб. У конкурсі можуть брати участь зареєстровані та діючі в Україні громадські та благодійні організації, які впроваджують свої ініціативи, спрямовані на врегулювання гуманітарної кризи в Україні. 

Про це повідомляє “Гурт”.

Метою проєкту є підтримка місцевих ініціатив, організацій громадянського суспільства задля задоволення критичних потреб на рівні громад, дотримуючись підходу до реагування на кризові ситуації у відповідь на потреби  громади. Заохочуються та підлягають високій оцінці заходи, що доповнюють активності Харківського та Київського Ремонтних хабів, які надають послуги: 

  • безкоштовного використання складських приміщення та майстерні;  
  • надання у користування мобільних інструментів ГО та бенефіціарам для проведення відновлювальних робіт;  
  • сприяння співпраці та координації в частині передачі будівельних матеріалів ГО та волонтерським групам міжнародними партнерами та іншими гуманітарними організаціями.  

Читайте також: Малий бізнес може отримати грант та виграти кошти для набору нових працівників

Розмір гранту: в рамках конкурсу буде підтримано орієнтовно 15 ініціатив попередньо узгоджених із місцевою владою на суму до 1,2 млн. грн. кожна (сума гранту може відрізнятися в залежності від пропозиції та проєкту, який буде оцінюватися комітетом Helvetas).  

Початок подачі заявки: 23 травня 2024 року.  

Дедлайн подачі заявок: 9 червня 2024 року. 

Період реалізації проєкту: липень 2024 – листопад 2024 .

Більше інформації за посиланням.

Можливості

ОСББ та ЖБК зможуть отримати пільговий кредит на закупівлю енергообладнання

Опубліковано

Кабінет Міністрів України розширив можливості державної програми «Доступні кредити 5-7-9%». Тепер її коштом ОСББ та ЖБК зможуть купувати та улаштовувати генеруючі установки, що виробляють електричну енергію з альтернативних джерел, а також установки зберігання електричної енергії та допоміжне обладнання.

Про це повідомляє Уряд України.

Програма працюватиме у комбінації із програмою “ГрінДІМ”. ОСББ та ЖБК в рамках цієї програми зможуть отримати до 70% вартості проекту після його облаштування.

Для того, щоб скористатись державною програмою пільгового кредитування “Доступні кредити 5-7-9” керівництво ОСББ чи ЖБК має подати заявку до одного із 46 банків, які співпрацюють з державою за програмою “Доступні кредити 5-7-9” та надати пакет необхідних документів, встановлених банком.

Програма пільгового кредитування для ОСББ та ЖБК запрацює з 20 липня.

Читайте також: В цьому році Україна запустить 1 гігават додаткової електрогенерації

Що передбачає пільговий кредит

Державним і комунальним підприємствам дозволили закуповувати обладнання для енергогенерації без проведення тендерів, але із додатковим запобіжником — вимогою щодо звітування в електронній системі Pozorro.

Пільговий кредит передбачає кілька напрямків:

  • підтримку домогосподарств,
  • підтримку бізнесу,
  • підтримку бізнесу на деокупованих та прифронтових територіях,
  • пропозиція кредитів у понад 150 мільйонів гривень для бізнесу та імпорт електроенергії.

Для домогосподарств, Уряд запровадив кредитування під 0%. 

Які можливості?

Перша можливість — кожен з громадян, хто бажає купити сонячні, вітрові електростанції разом з системами накопичення електроенергії, може отримати безвідсотковий кредит. Держава повністю компенсує відсоткову ставку. Термін кредитування — 10 років. Сума кредиту може складати до 480 тисяч гривень на придбання та встановлення гібридної системи електропостачання.

Друга можливість — розширення програми «Доступні кредити 5-7-9%» для бізнесу на купівлю та встановлення електрогенераційні установки, які працюють на газу. Зокрема, можна придбати і встановити газотурбінні, газопоршневі та біогазові генераційні установки. Максимальна сума відповідного пільгового кредиту становить до 150 млн гривень, а термін кредитування – до 10 років.

Третє можливість — для тих підприємств, які хочуть інвестувати у власну генерацію суму у понад 150 млн грн. Така пропозиція доступна від 19 найбільших банків України, які надають пільгове кредитування проектів з відновлення енергетичної інфраструктури. Сума кредитів залежно від сегмента може становити до 25 млн євро. Термін кредиту становитиме до 5-7 років, базова відсоткова ставка для кредитів в національній валюті в рамках базового продукту: на перший рік — 13,5% річних або UIRD3M+0,5 %, починаючи з другого року — плаваюча, але не більше UIRD12M + 3%.

Нагадаємо, українцям дадуть гроші на власну енергонезалежність.

Фото: freepik

Читати далі

Можливості

Дія.Бізнес та «Нова пошта» запустили грант для малого та середнього бізнесу

Опубліковано

Нова пошта оголосила про запуск нової ініціативи, спрямованої на підтримку бізнесів, які зареєстровані та ведуть свою діяльність на територіях, де тривають або тривали активні бойові дії. Програма передбачає надання пільгових умов перевезення для таких підприємств.

Про це повідомляє «Нова пошта».

Умови участі в програмі

Для отримання пільгових умов перевезення від Нової пошти бізнес має відповідати наступним критеріям:

Зареєстрований у постраждалих областях:

  • Чернігівська;
  • Сумська;
  • Харківська;
  • Херсонська;
  • Миколаївська;
  • Запорізька;
  • Донецька;
  • Луганська;
  • Київська;
  • Одеська.

Відправка відповідно буде можлива тільки з визначених областей, де працюють відділення Нової пошти. Ознайомитись з переліком відділень, які працюють, можна за посиланням.

Пільгові умови надаються виключно для релокації бізнесу до інших центральних та західних областей України. Це включає перевезення устаткування для виробництва, торгівлі або надання послуг. Перевезення товарів для їх прямої реалізації кінцевому споживачу не допускається.

Перевага надаватиметься малому та середньому бізнесу, який виробляє життєво необхідні товари та послуги або надає допомогу громадянам України та Збройним Силам України.

Читати також: У Києві відреставрували хрест Софійського собору

Фінансова підтримки

  • Сума допомоги:
    Одна юридична особа може отримати до 10 000 грн на свої потреби з логістики. Ця сума залежатиме від обсягів поставки, але максимальний рівень допомоги становить 10 000 грн. Скористатися допомогою бізнес може тільки один раз протягом реалізації проєкту.
  • Форма надання допомоги:
    Кошти виділяються у вигляді балів в межах програми Сталого партнерства центру підтримки підприємців Дія.Бізнес в Ужгороді, який здійснює їх розподіл між заявниками.

Процедура подачі заявки

  1. Подача заявки:
    Найбільш релевантні заявки будуть опрацьовувати представники центру підтримки підприємців Дія.Бізнес в Ужгороді. Вони проводитимуть додаткові інтерв’ю з попередньо відібраними підприємствами.
  2. Термін обробки заявок:
    Заявки будуть опрацьовувати протягом 3-5 робочих днів. У разі великої кількості заявок термін опрацювання та надання відповіді може бути довшим.
  3. Результати розгляду:
    Підприємцям, чиї заявки будуть позитивно розглянуті, зателефонують представники центру підтримки підприємців Дія.Бізнес в Ужгороді. У разі відмови надійде лист з обґрунтуванням на електронну пошту, вказану в реєстраційній формі.

Для отримання логістичної підтримки треба заповнити гугл-форму.

Нагадаємо, що в Україні запрацює Єдиний туристичний реєстр: що це значить.

Фото: «Нова пошта».

Читати далі

Можливості

Грант на документування війни в Україні: як отримати 5000 євро

Опубліковано

Інститут гуманітарних досліджень у Відні оголосив про надання гранту у розмірі 5000 євро для професіоналів, які активно документують події в Україні під час війни.

Про це повідомляє houseofeurope.

Ця ініціатива призначена для журналістів, письменників, науковців, художників та інших творчих особистостей, які працюють над проектами, що висвітлюють або інтерпретують війну з різних ракурсів.

Читати також: Раніше лікувалися в іншому місті, а тепер — удома. Як на Волині лікарня отримала необхідне обладнання

Гранти доступні для тих, хто продовжує створювати інформаційні матеріали, записує усні свідчення, аналізує соціокультурні впливи війни, досліджує її наслідки на людей та довкілля, а також для тих, хто працює з перекладом важливих текстів для української аудиторії.

Деталі

Дедлайн подання заявок — 19 серпня 2024 року до 23:59 за київським часом.

Детальні умови та вимоги до кандидатів можна знайти на офіційному вебсайті ініціативи за посиланням: https://bit.ly/3KQRPTw.

Нагадаємо, що деякі школи в Україні запрацюють в серпні: які саме та чому.

Фото: Freepick.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство3 дні тому

Як почати бізнес у місці, яке сховане від світу? Досвід засновниці «Твого райка»

Альона Лагно родом з Канева, за освітою програмістка, живе та працює за фахом у Києві....

Суспільство4 дні тому

Історичний зміст у кожній прикрасі: як ювелірний бренд з Дніпра популяризує українську культуру

«Двозуб Святослава», Трипільські Мадонни й олійні каганці — це все про український бренд ювелірних прикрас...

Суспільство1 тиждень тому

10 000 горнят на мрію. Гончар з Хмельниччини повернувся з війни та будує майстерню, щоб допомагати військовим

Після повернення з фронту гончар Микола Величко в той же день подався до своєї майстерні...

Суспільство1 тиждень тому

«Не бійтеся бути тим, ким ви є»: 10 питань ЛГБТ-військовим про службу в армії, ставлення колег, війну та мрії

Українська армія завжди стояла на варті незалежності та суверенітету нашої країни, захищаючи її кордони і...

РЕКЛАМА: