Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Можливості

Кежуал по-українськи. Подружжя Логаїв створило бренд одягу «Спадщина» з етнічними мотивами, а з розвитком допоміг грант

СПЕЦПРОЄКТ

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю ШоТам з проєкту про підприємців, які за грант відновлюють свій бізнес.
Чому ми його робимо?… Більше
Зараз ви читатимете статтю ШоТам з проєкту про підприємців, які за грант відновлюють свій бізнес.
Чому ми його робимо?

Аби більше українських підприємців дізналися про можливості відкрити новий бізнес або відновити старий, навіть якщо його зруйнувала війна.

Коли люди носять одяг від «Спадщини», то відчувають захоплені погляди в спину, адже саме там на футболках, сорочках і худі розташовані малюнки з етнічними мотивами від художниці Євгенії Логай. 

Душевна розмова подружжя на кухні перетворилася на бізнес — так разом з чоловіком — актором Артуром Логаєм — Євгенія заснувала бренд одягу в стилі кежуал у перший рік повномасштабної війни. А завдяки підтримці Міжнародної організації з міграції (МОМ) та Уряду Німеччини їм вдалося розширити власну справу.

Перша бізнес-ідея з’явилася під час пандемії 

Євгенія Логай — художниця й інфлуенсерка родом з Харкова, а її чоловік Артур — відомий український актор. До повномасштабної війни Євгенія малювала картини та працювала арт-кураторкою в студії дитячої творчості.  

«З дітьми ми організовували різні виставки, покази, адже я хотіла, аби вони знали, що чогось досягнути можна вже, а не чекати, поки подорослішають. Я хотіла була прикладом сучасної викладачки, яка теж має власні виставки й добре знається на цьому, а ще пропонує цікаві можливості учням», — каже вона.

10 років поспіль жінка працювала без вихідних, а потім завагітніла й пішла в декрет. Артур тоді був залучений до зйомок проєкту «Танці з зірками», тому Євгенія багато часу проводила вдома сама з дитиною. Саме тоді й вирішила, що хоче займатися чимось своїм, і пішла вивчати ведення власної справи до Startup Ukraine.

Євгенія Логай у худі бренду «Спадщина». Фото надала Євгенія Логай

Першою бізнес-ідеєю жінки були великі келихи-кубки під назвою «Культура», виробництво яких запустили під час пандемії ковіду, аби підняти настрій собі й іншим. В ідею вклали багато коштів: закупили матеріали, облаштували склад, але раптом розпочалася повномасштабна війна.

Родинне дерево України стало першим символом бренду

Євгенія з чоловіком та сином виїхала з Києва до Чернівців, де вони прожили більше 3 місяців. Жінка ділиться, що тоді родина зовсім не мала заощаджень, бо вклала кошти в кубки, а в чоловіка зйомок не було. З часом Євгенія покликала до себе свою маму з Харкова, а також подругу з дитиною, яка жила в Ніжині. Усі шестеро тіснились у двокімнатній квартирі протягом всього часу евакуації.

Якось навесні подруга запропонувала Євгенії придумати якусь цікаву ідею зі створення речей. Артур тоді був без роботи, тому захотів працювати разом. Так розмова на кухні перетворилася на власний бренд.

«Артур запропонував зробити щось символічне, що б могло об’єднати людей. Так ми вирішили, що малюватимемо родинне дерево України, яке пускає коріння, тобто нас», — ділиться Євгенія.

Євгенія та Артур Логаї з сином у футболках бренду «Спадщина». Фото надала Євгенія Логай

Жінка довго звикала малювати на планшеті, а не полотні, а ще приділяла багато часу орнаментам на малюнку. Перший символ бренду — дерево — Євгенія малювала близько 3 місяців. Перед тим художниця створила серію великодніх писанок, яку назвала «Спадщина». 

«Таку ж назву обрали й для власного бренду одягу, адже це про нас і про те, що ми хочемо донести людям», — каже жінка.

Перші кошти на бізнес позичили друзі

Тоді сім’я Логаїв позичила в друзів майже 1300 доларів, аби зробити перші 42 футболки. Кошти витратили на пошиття, лекала та друк. Спочатку малювали білі футболки, згодом додали футболки чорного кольору та сорочки. 

Євгенія створює перші ескізи одягу. Фото надала Євгенія Логай

Багато часу витрачали на пошук паковання, презентацію речей, вигадування особистих підписів. 

«Артур тоді придумав перший ролик, який розкриває ідею нашого бренду. До нього ми долучили всіх наших родичів. Головний меседж: “Ми всі розкидані світом, у нас війна, нам дуже боляче, але де б ми не були — ми одна родина”», — каже Євгенія.

Перші замовлення для клієнтів у Києві розвозили особисто, підписували кожне паковання маркером від руки з побажаннями й для цього навіть шукали про клієнтів інформацію в соцмережах. За тиждень усі 42 футболки вдалося продати через соцмережі.

Отримали кошти, знання та підтримку

Про Міжнародну організацію з міграції (МОМ) Євгенія дізналася завдяки навчанню ведення власної справи від Startup Ukraine. Жінка хотіла вчитися й далі, аби ще більше дізнатися про розвиток власного бізнесу, тому вирішила подати заявку на підтримку бізнес-ідеї.

МОМ виділила бренду «Спадщина» 4,5 тисячі євро в межах грантового проєкту, що фінансувався Урядом Німеччини та Німецьким банком розвитку KfW, завдяки яким підприємці закупили сировину, збільшили кількість товарів і почали співпрацю з маркетинговою агенцією.

«Для мене МОМ це про підтримку, адже це організація, яка відкрила мені очі на те, що таке підприємництво, та показала, як правильно займатися бізнесом. Раніше ми не рахували собівартість, не займалися чітко логістикою, плануванням, а грантова підтримка допомогла значно збільшити обсяги нашого виробництва», — каже Євгенія.

Євгенія та Артур Логаї в сорочках власного бренду. Фото надала Євгенія Логай

Спершу всім займалися лише Євгенія й Артур — вели соцмережі, пакували товар, переписувалися з клієнтами, замовляли тканину, возили на друк, збирали відгуки. Після навчання від МОМ вони запустили нове паковання та найняли на роботу ще 2 людей — працівника для відправок товару та менеджера по роботі з клієнтами. 

«Раніше наш бізнес був дуже інтуїтивним, а після навчання ми створили стратегію та остаточно зрозуміли, про що ми та яка наша місія. А ще завдяки МОМ запустили СRМ-систему, адже до цього вели все фактично на листочках», — розповідає Євгенія.

Поєднання етнічних мотивів і стилю кежуал

«Після дерева ми малювали й інші символи, і кожен з них я виношую як дитинку. Але це дерево дуже потужне для мене, бо воно про те, що в нас усе вийде, адже ми родина та сила. Далі малювали узори з кролевецьких рушників, обереги у вигляді Херувимів, про які дізналися під час мандрівки Гуцульщиною, та інші символи», — ділиться Євгенія.

Засновниця бренду додає: усі ці символи мають сенс та є поєднанням етнічних мотивів в одязі зі стилем кежуал. Зараз найбільше купують саме в Україні, проте одяг замовляють також українці з-за кордону й іноземці. 

Подружжя Логаїв у худі власного бренду. Фото надала Євгенія Логай

Євгенія мріє розширити асортимент одягу бренду «Спадщина», аби було більше різного вбрання з сенсом, а ще відкрити в Києві шоурум з тематичною кав’ярнею. 

Подружжя також планує організовувати тематичні вечори, поєднувати їх з одягом та говорити про наше минуле. Серед мрій є й вихід на міжнародний ринок, аби бренд «Спадщина» був відомий у всьому світі, але залишався крафтовим і про українське.

Можливості

Грант для мицтів на 10 000 євро: як отримати фінансування та менторство

Опубліковано

Moving Narratives — це унікальна можливість для митців, які прагнуть переосмислити історичний спадок та досліджувати емансипаційні рухи. Програма включає рік менторства, воркшопів, читацьких груп, публічних обговорень та особистих зустрічей з однодумцями з усього світу.

Про це повідомляє houseofeurope.

Крім того, учасники отримають грант у розмірі 10 000 євро для роботи над своїм проєктом.

Що ми отримаєте?

  • Грант 10 000 євро на реалізацію мистецького проєкту, що висвітлює соціальну та політичну неоднозначність світу.
  • Регулярні зустрічі з менторами, які допоможуть розвинути та допрацювати ваш проєкт.
  • Онлайн-активності: воркшопи, читацькі групи, публічні обговорення та нетворкінгові зустрічі.
  • Офлайн-зустрічі: дві шестиденні зустрічі, де ви познайомитеся з іншими учасниками, отримаєте фідбек щодо свого проєкту та відвідаєте майстерні місцевих митців. Житло, квитки та візи покриваються організаторами.
  • Спільний проєкт з іншими учасниками, що буде втілено у друкованій публікації та на сайті програми.

Читати також: У Черкасах виготовляють унікальні гусеничні дрони: як вони працюють

Кого шукають організатори?

Організатори запрошують митців та діячів культури, які:

  • Живуть в Україні або іншій країні, що бере участь у програмі.
  • Мають від 7 до 15 років професійного досвіду.
  • Добре володіють англійською мовою.

Що потрібно для участі

  • Резюме.
  • Мотиваційний лист.
  • Портретне фото.
  • Портфоліо до 10 сторінок.
  • Короткий опис проєкту (до 300 слів).
  • Пітч (аудіо або відео до 2-3 хвилин).
  • Контакти двох людей для рекомендації.

Пітч та документи повинні бути англійською мовою у форматі PDF.

Як подати заявку

До 16 липня подайте заявку через онлайн-портал. Мова заявки — англійська. Ознайомитися з питаннями заявки можна за посиланням.

Організатори оберуть 12 переможців, яких оголосять до кінця листопада.

Нагадаємо, що аспіранти складатимуть спеціальний державний іспит: у МОН дали роз’яснення.

Фото: з вільних мереж.

Читати далі

Можливості

Жінки з Полтавщини та Чернігівщини можуть взяти участь у гранті для розвитку власного бізнесу

Опубліковано

Жінки з Полтавщини та Чернігівщини можуть взяти участь у гранті для розвитку власного бізнесу. Участь у конкурсі можуть взяти жінки-підприємиці, які мають бізнес, що працює від 6 місяців та більше, зареєстровані як фізична особа-підприємець у двох зазначених областях або релокували бізнес після 24 лютого 2022 р. на ці території та готові створити мінімум одне робоче місце.

Про це повідомляє “Гурт”.

Як взяти участь

Учасницям потрібно заповнити онлайн-форму заявки, вказавши всю необхідну інформацію про себе та свій бізнес, а також додати мотиваційний лист та необхідні документи, що підтверджують стаж підприємницької діяльності та план розвитку бізнесу.

Більше деталей – у Регламенті проведення конкурсу мінігрантів для підприємиць Полтавської та Черкаської областей.

Термін подачі заявок: з 10 по 30 червня 2024 року.

Читайте також: В Україні запустили грантову програму для бізнесу на €480 тисяч

«Продовжуємо посилення жіночих бізнесів в Україні. У п’ятому конкурсі мінігрантів ми закликаємо подавати свої заявки підприємиць з Полтавської та Черкаської областей. Знаємо, що саме ці регіони стали новою домівкою для тисяч родин, які були змушені виїхати з Харківщини або Донеччини у центр країни. За 2 роки роботи фонду ми вже інвестували 6,2 млн грн у жіноче підприємництво та пишаємося кожною з наших 87 грантерок. Ми не просто забезпечуємо жінок фінансовою підтримкою, а зміцнюємо сміливість та віру у себе. Наша мета – поступове охоплення програмою мінігрантів усіх регіонів країни», – сказала Влада Недак, засновниця благодійного фонду «Жіночі можливості в Україні».

Нагадаємо, громадські організації, які працюють з молоддю можуть отримати грошову допомогу.

Фото: з відкритих джерел

Читати далі

Можливості

Громадські організації, які працюють з молоддю можуть отримати грошову допомогу: як взяти участь

Опубліковано

Громадські організації, які працюють з молоддю можуть отримати грошову допомогу. Мета надання малих грантів полягає у покращенні якості роботи з молоддю та залученні більшої кількості молодих людей. Ця грантова програма спрямована на допомогу молодіжним організаціям у впровадженні інноваційних практик залучення молоді.

Про це повідомляє “Гурт”.

Молодіжні організації запрошуються подати проєктні пропозиції за такими тематичними напрямками:

  • залучення молодих людей з меншими можливостями;
  • участь молоді у відновленні України.

Читайте також: Як створити електронний кабінет вступника у 2024 році

Сума гранту не повинна перевищувати 15 000 євро на грантовий проєкт. Зацікавлені ГО мають надати (англійською мовою) проєктну пропозицію, бюджет, резюме членів/-кинь команди та реєстраційні документи ГО до 18:00 26 червня 2024 року на адресу olena.kazmazovska@giz.de.

Для отримання додаткової інформації, будь ласка, завантажте довідник щодо грантового конкурсу нижче. Цей довідник містить детальну інформацію стосовно тематики грантів, умов і процесу відбору, а також інформацію стосовно аплікаційного пакету та інші важливі деталі.

  • Довідник щодо грантового конкурсу: тут.
  • Шаблон проєктної пропозиції (обов’язковий до використання): тут.
  • Шаблон бюджету (обов’язковий до використання): тут.
  • Інформація про грантовий конкурс також доступна за посиланням: тут.

Нагадаємо, через Дію вже встигли онлайн-одружитися перші пари.

Фото: Гурт

Читати далі