Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Якби у кожного українця вдома стояв 3D-принтер, наша перемога була б швидшою

Опубліковано

Катерина Головко – журналіст і волонтер. З початку повномасштабного вторгнення займалася формуванням бази фото й відео-матеріалів подій для міжнародних ЗМІ та судів. Також займалася закупівлею бронежилетів і касок для військових. Наразі Катерина є волонтером Навчального центру “ДГВ” (Дарницька громадська варта) ДФТГ при 112-й бригаді і благодійного фонду на базі Центру. У 2023-му році отримала нагороду від Міністерства оборони “За сприяння Збройним Силам України”.

Катерина займається розвитком майстерні 3D-принтингу і розповідає чим важливий для волонтерства і армії 3D-принтинг, і чому про нього всі говорять. А також про свою діяльність в рамках цієї ініцативи.

“Наші хлопці військові із навчального центру ДГВ (Андрій Львов та Олександр Узлій) вирішили відкрити майстерню 3D-принтингу. Це видалося нашим хлопцям дуже корисним і перспективним ділом, і вони подумали – а чому б самим не спробувати і не розвивати цей напрямок? Назвалися так само, як і Центр – Майстерня “ДГВ”. За добу зібрали донати на перший принтер, і все понеслося. Я долучилася допомагати із розвитком Майстерні, бо вважаю, що це дуже важлива справа. А ще це реально цікаво.”

На таких принтерах можна друкувати будь-які вироби із пластику, які є необхідними і корисними для ЗСУ. В першу чергу, це корпуси і деталі для дронів, системи скидів для дронів, хвостовики для ВОГ, магазини для автоматів, перископи, запчастини для Старлінків, різні аксесуари, що полегшують життя військових: лоудери (заряджалки для магазинів автоматів, що допомагають робити це набагато швидше ніж вручну, і іноді це може врятувати життя), павербанки, підставки для дронів тощо. 

“Уявіть, що ви можете надрукувати будь-що, що можете змоделювати в комп’ютерній програмі. Це відкриває величезні перспективи в різних галузях. 3D-принтинг можна використовувати, приміром, в протезуванні, що є нагальною суспільною потребою. Можна виготовляти деталі для автомобілів, що також супер-актуально для військових. Принтинг робить більш доступним виготовлення БПЛА, може допомагати в навчальних цілях – приміром, наша Майстерня друкує навчальні міни для підготовки військових в справі розмінування.”

На сьогоднішній день вже існують великі ініціативи з 3D-принтингу, такі як ДрукАрмія, які курують виробництво тисяч принтерів на потреби армії. Більшість з цих принтерів – це домашні особисті принтери людей, які мали їх вдома для інших потреб, і долучилися до ініціативи як волонтери, або ті хто цілеспрямовано придбали принтер(и) під цей проєкт.

“Вже існує така практика масового домашнього виробництва, приміром, дронів, і вона стає все більш популярною. Є спеціальні відео-курси для усіх охочих громадян нашої країни робити своїми руками дрони і допомагати армії, є цілі програми. І з 3D-принтингом має бути так само – популяризація на державному рівні, навчальні матеріали, можливо льготні умови придбання обладнання для волонтерів, тобто, розповсюдження цієї важливої справи на рівні звичайних громадян. Якби у кожного українця вдома стояв 3D-принтер, наша перемога була б швидшою. Ми б за секунду закривали усі потреби в продукції, яка може друкуватися і потрібна армії, і піднімали б цілі сфери виробництва.”

Катерина допомагає Майстерні із залученням донатів, партнерів, фондів, масштабуванням. Каже, що Майстерня “ДГВ” друкує на потреби ЗСУ на безкоштовній основі і для різних військових підрозділів. Головне – щоб вистачало пластику. Саме для цього і залучаються донати. Тому організація відкрита для підтримки, співпраці і спів-волонтерства. Планують також розширятися – докупати принтери, залучати команду, бо запити від військових тільки зростають. Також мають потребу в волонтерах-інженерах, які знаються на подібній техніці і процесах. 

“Хлопці з нашої майстерні дуже відповідально підійшли до питання виробництва – вони обирали найякісніший пластик, оптимізовували процеси, залучали спеціалістів, відточували якість і оптимальність використання матеріалів, систему виробництва. Видно, що ця справа надихає їх і викликає у них відчуття важливості процесу. Та головне це те, що військові дзвонять з передової, дякують, це найліпша нагорода. Я вірю в те, що ця справа може перерости в масштабне виробництво для різних потреб і на довгу перспективу. Дай бог, щоб ми якнайшвидше перейшли до виробництва мирного часу – починаючи від протезів для людей, які мають таку потребу, продовжуючи допомогою у відбудовах і облаштуваннях будинків, приміщень, виготовленні техніки, електроніки тощо. Адже все, що ми робимо зараз – заради перемоги, миру, майбутнього, яке сьогодні ми творимо разом.”

На сьогоднішній день існує багато матеріалів і інформації про налагодження домашнього виробництва на 3D-принтерах у відкритому доступі – поради, які принтери під які потреби обрати, гайди по видам пластику, інформація, де брати файли з 3D-моделями для друку, як співпрацювати з ЗСУ або організаціями, що займаються даною логістикою. Адже українці – нація, яка здатна впоратися з будь-якими викликами і задачами, взяти до своїх рук ініціативу, і, згуртувавшись, дійти до перемоги. 

Суспільство

Почалася вступна компанія в профтехи на 400 професій

Опубліковано

У сучасному світі важко переоцінити значення професіоналізму в різних сферах життя. Особливо це стосується професій, пов’язаних з ремонтом, будівництвом, електрикою та іншими руками працюючими спеціальностями. У професійно-технічних училищах (профтехах) можна отримати необхідні навички для успішної кар’єри в цих галузях.

Про це повідомляє Михайло Федоров.

Вступна кампанія до профтехів вже розпочалася і триватиме до кінця вересня. Молодь після 9 або 11 класу, а також дорослі, які цікавляться короткотерміновими програмами, мають можливість обрати для себе відповідну професію. Дорослі можуть вступити в будь-який час року.

Щоб легше зорієнтуватися зі вступною кампанією, у МОН є сайт, де можете знайти всю потрібну інформацію, зокрема про профтехи. Відомості про професію оператора цивільних дронів також там є.

Читати також: Українські винахідники створили систему захисту від російських дронів «Анти-Зала»

Особливу увагу приділяють інноваціям та модернізації майстерень у профтехах, щоб студенти могли отримати практичні навички на сучасному обладнанні. Це дозволяє підготувати кваліфікованих спеціалістів, готових до викликів сучасного ринку праці.

Окрім того, важливою ініціативою є можливість безкоштовного навчання для ветеранів та переселенців. Це сприяє соціальній інтеграції та підтримці цих груп населення.

Нагадаємо, що МОЗ оновило правила медогляду для школярів.

Фото: з вільних мереж.

Читати далі

Суспільство

Як захистити домашніх тварин від спеки: поради від поліції

Опубліковано

У літні місяці спека стає небезпечною не тільки для людей, а й для наших домашніх улюбленців. Патрульна поліція Києва нагадує про важливість захисту тварин від перегріву та надає корисні поради, як допомогти пухнастикам пережити спекотні дні без небезпеки для їхнього здоров’я.

Про це поліція повідомила в своєму Telegram-каналі.

Поради

Високі температури можуть викликати у тварин не тільки зневоднення, а й тепловий удар, що може бути смертельно небезпечним.

Щоб уникнути цього, слід дотримуватись наступних рекомендацій:

  1. Не залишайте тварин в автомобілі. Навіть кілька хвилин в закритій машині під час спеки можуть призвести до теплового удару.
  2. Уникайте виходу на вулицю в піковий період спеки. Краще залишати тварин в прохолодному приміщенні.
  3. Забезпечте доступ до прохолодної води. Під час прогулянки завжди беріть з собою достатню кількість води для вашої тваринки.
  4. Знайдіть прохолодні місця для відпочинку. Уникайте прямих сонячних променів і вибирайте тіньові ділянки для прогулянок та відпочинку.

Нагадаємо, що лікарі вилікували аномально великі пальці дівчинки (ВІДЕО).

Також ми повідомляли, що у Київському зоопарку побудували нову домівку для врятованих фазанів та папуг: фото.

Фото: з вільних мереж.

Читати далі

Суспільство

Лікарі вилікували аномально великі пальці дівчинки (ВІДЕО)

Опубліковано

4 роки Меланія страждала через аномально збільшені пальці, а лікарі за кордоном радили їх ампутувати…

Та львівські хірурги допомогли позбутися аномалії, а не пальців! І тепер їй значно краще.

Батьки Меланії 4 роки не могли отримати відповідь, що відбувається з донькою. У 6 років її пальці вже буквально пульсували, а найменший поріз спричиняв масивну кровотечу. Та декілька місяців тому мама натрапила на інформацію про лікаря, що спеціалізується на травмах кисті.

Це був Гнат Герич — завідувач хірургічного відділення «Лікарні Святого Пантелеймона». Після звернення до нього Меланію обстежили та встановили діагноз — артеріовенозна мальформація. Це вроджена патологія, яка вражає судини головного мозку. Випадок з пальцями ж унікальний. Аби вирішити проблему, лікарі зробили 2 надскладні операції.

Хірурги делікатно видалили більшу частину аномальних судин, і рука Меланії зменшилася вдвічі. Попереду буде реабілітація, а за місяць — видалення залишку судин.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 день тому

«Не бійтеся бути тим, ким ви є»: 10 питань ЛГБТ-військовим про службу в армії, ставлення колег, війну та мрії

Українська армія завжди стояла на варті незалежності та суверенітету нашої країни, захищаючи її кордони і...

Суспільство3 дні тому

Робить тільки те, що приносить задоволення: як викладачка стала блогеркою після понад 20 років роботи в університеті

Під час розмови з цією жінкою мені захотілося дістати з полиці художню книгу та скоріше...

Суспільство1 тиждень тому

«Ми створили європейський хаб у селі»: як сільську бібліотеку перетворили на Смарт Простір

Тепер жителі українських сіл не рвуться в міста, а навпаки — відроджують місцеву сакральну історію...

Суспільство2 тижні тому

Табір, як у дитинстві, але для дорослих. Як працює перший в Україні кемпінг на деревах

Ви колись пробували спати в повітрі, коли поряд ліс, гори та зоряне небо вночі? А...

РЕКЛАМА: