Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Автобус для чотирилапих рятувальників: громадська організація зібрала 1,2 млн. для кінологічної служби ДСНС

Опубліковано

Собаки-рятувальники кінологічної служби, які шукають людей під завалами, отримали новий спеціалізований транспортний засіб. Кошти збирали в рамках благодійного проекту, партнерами виступили Еко-Сфера та “Щенячий патруль” від Paramount. На оснащений для перевезення навчених тварин мікроавтобус зібрали 1,2 млн гривень. 

Пошуково-рятувальна кінологічна група – це справді суперсобаки. Вони треновані працювати в важких умовах міста та атестовані за міжнародними стандартами. У складі групи – тринадцять підготовлених собак, почергово на бойовому чергуванні шестеро чотирилапих рятувальників. 

За період збройної агресії російської федерації проти України підрозділи кінологічної групи допомагали ліквідовувати наслідки надзвичайних ситуацій у Києві, Бородянці, Лютежі, Гостомелі, Ржищеві, Луцьку, Львові, Житомирі, Чернігові, Охтирці, Балаклії, Херсоні, Дніпрі, Запоріжжі, Умані. Вони врятували десятки людей.

Читайте також: Український IT-стартап за допомогою ШІ бореться з російською пропагандою

“Це високопрофесійні собаки високого рангу. Собаки аварійного рятувального загону ДСНС України, головна задача та мета яких – шукати та знаходити живих людей, а потім загиблих у завалах. Також  займаються пошуками людей у горах. Для них повинні бути нормальні умови для пересування, адже їх потрібно доставляти до місця рятувальних операцій, і часто це доволі великі відстані у межах України – як-от нещодавня рятувальна операція у Одесі”, – каже Андрій Твердовський, засновник благодійного фонду “Українські вогнеборці”, партнер проєкту. 

Досі тварини пересувалися непідготовленим транспортом – навіть якщо треба було долати сотні кілометрів. Це ускладнює координацію групи і погано впливає на собак. 

“У них має бути великий автомобіль з нормальним кондиціонуванням та кліматом, адже цим собакам в жодному разі не можна перегріватися, так як їх працездатність від цього знижується”, – пояснює Андрій Твердовський. 

Разом з рятувальниками погодили оптимальне рішення для службового авто –  вантажно-пасажирський мікроавтобус Citroen – в салоні мікроавтобуса є крісла для розміщення кінологів та місце для перевезення необхідного рятувального обладнання. У багажному відсіку встановлено чотири транспортні бокси, обладнана система підігріву та кондиціонування. Це дозволить оперативно їхати на місце пошукової операції та забезпечити комфортні умови для собак.  

Підготовку та обладнання мікроавтобуса виконав провідний виробник рятувальної техніки у Великобританії – North Fire. “Це перший обладнаний автомобіль саме для потреб кінологічних груп. Раніше ми виготовляли для та доставляли в Україну броньовані авто для рятувальників, які займаються евакуацією людей та розмінуванням, а також пожежні автомобілі. При підготовці транспорту для кінологічної групи ми брали за взірець рішення та стандарти, які використовують аналогічні рятувальні підрозділи у Великобританії”, – каже Олівер Норс, CEO North Fire.

Paw Patrol (“Щенячий Патруль”) – це відомий анімаційний всесвіт, який складається з мультсеріалу та двох повнометражних анімаційних фільмів. Головні герої – це песики, хлопчики та дівчатка, які працюють в команді рятувальників та постійно витягують з халеп мешканців Бухти Пригод. Цей бренд подобається малечі і батькам, тому що вчить цінним моральним принципам: допомагати іншим, діяти в команді та робити світ кращим. 

Тож цілком логічно було, що “Щенячий патруль” допоможе підтримати собак, які врятували чимало життів. Ця ідея належить Олегу Гончаруку, керуючому партнеру “Еко-Сфери”, яка випускає соки з героями мультсеріалу. 

З початку війни він заснував благодійний фонд. На момент створення проєкту зі “Щенячим патрулем” “Благодійний фонд Олега Гончарука” вже співпрацював з фондом “Українські вогнеборці” та допомагав кінологічній службі ДСНС.

“Я звернувся в ліцензійне агентство MOOD Space з ідеєю реалізувати проєкт по збору коштів для придбання спеціально обладнаного автомобіля для чотирилапих рятівників людських життів через комунікацію від бренду “Щенячий Патруль”, соки з героями якого випускає “Еко-Сфера”, ліцензіат компанії Paramount в Україні. Моя пропозиція була одразу підтримана колегами і мені швидко допомогли її реалізувати”, – говорить Олег Гончарук.

Механіка проекту була проста: гривня з кожної пачки соків лінійки Paw Patrol зі спеціальною наліпкою йде в фонд, який збирає кошти на спецтранспорт для собак. Мета – 1,2 млн грн. Долучитись могли усі – соки продаються в магазинах біля дому, мережах “Сільпо” та “Аврора”

Нагадаємо, розпочалася третя фаза проекту «Підтримка відновлення України», в межах якої  продовжиться підтримка громад Харківської області, яка наразі зазнає найбільш інтенсивних обстрілів з боку росіян, а також Київської області. Відновлювальні роботи в цих областях проводилися і в попередніх фазах.

Фото: Благодійного фонду “Українські вогнеборці”

Суспільство

У Дії пояснили, як користуватися чатом єВорог

Опубліковано

У Дії закликають повідомляти в чатбот єВорог про техніку чи особовий склад окупантів. Йдеться про людей, які мешкають на тимчасово окупованих територіях.

Про це інформує Дія.

“Українці, будьте уважні — переходьте в єВорог тільки з головного екрана в застосунку Дія або за посиланням. Будьте обачними. Надсилайте інформацію тільки тоді, коли впевнені у власній безпеці. Видаляйте кадри окупантів та листування з чатботом, а також не обговорюйте по телефону переміщення техніки росіян”, – повідомили у Дії.

Читайте також: МВС запускає електронний кабінет постраждалого й гарячу лінію з питань соцзахисту для військових

У чат-бот можна надіслати інформацію про:

  • Ракетні комплекси С-300 та Іскандер
  • Системи зв’язку
  • Засоби радіоелектронної боротьби
  • Бензовози
  • Скупчення техніки
  • Переміщення колон техніки
  • Транспортування техніки залізницею
  • Склади з боєприпасами
  • Позиції артилерії
  • Безпілотники

Нагадаємо, офіційний канал застосунку “Дія” з’явився у месенджері WhatsApp.

Читати далі

Суспільство

Жителі Харківщини зможуть отримати більшу субсидію: що про це відомо

Опубліковано

Харків’яни та мешканці Харківської області отримуватимуть збільшену субсидію та пільгу в неопалювальний сезон. Щоб забезпечити соціальну підтримку вразливим категоріям населення Харківщини, Уряд прийняв рішення збільшити на нинішній неопалювальний сезон (з травня по вересень включно) для жителів Харкова та області розмір  пільг  та субсидій  на електроенергію.  

Про це повідомляє Міністерство інформаційної політики.

Середній розмір субсидії на послугу з постачання та розподілу електричної енергії, який отримують харків’яни, збільшиться зі 106 грн до 530 грн на місяць, пільги з 74 грн до 370 гривень.  

Читайте також: Офіційний канал застосунку “Дія” з’явився у месенджері WhatsApp

“Додатково звертатися за перерахунком субсидій їм не потрібно, перерахунок розміру субсидій і пільг для жителів Харкова та Харківської області, які підпадають під дію даного рішення Уряду, буде проведено Пенсійним фондом автоматично”, – пояснили у міністерстві.

Довідково:

За інформацією ПФУ, у населених пунктах Харківщини проживає близько 35,7 тис. одержувачів житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг. 

Нагадаємо, українські митці можуть отримати грант від фонду ЮНЕСКО.

Фото: ТСН

Читати далі

Суспільство

Попри важку хворобу долає маратони заради ЗСУ (ВІДЕО)

Опубліковано

Попри важку хворобу, ветеран 3 штурмової бригади Петро Скрипка долає сотні кілометрів пішки заради підтримки побратимів. Воїна комісували за станом здоров’я, але він не опустив руки й тепер збирає донати від підписників під час маратонів Україною та Європою. І коли Петру кажуть, що з його хворобою такі походи можуть бути небезпечними, він відповідає: «Я краще помру десь по дорозі з посмішкою на обличчі, ніж сидячи й жаліючи себе на дивані!».

Свою хворобу – розсіяний сколіоз, Петро приховав, щоби потрапити до армії в лютому 2022 року. Він рік захищав країну у лавах тероборони, але у 2023 воїна все ж таки комісували за станом здоров’я. Петро повернувся додому, але бажання боротися нікуди не поділося, він став волонтером.

Почав робити піші марафони Україною та Європою, вести трансляції та збирати донати. Влітку минулого року пішов від Києва до Лісабона, але зупинився в Нюрберзі, хвороба далася у знаки.

Читайте також: МВС запускає електронний кабінет постраждалого й гарячу лінію з питань соцзахисту для військових

Підлікувавшись, Петро подолав другий марафон з Києва до Івано-Франківська. Завдяки цим коштам вдалося придбати біонічні протези воїнам і великий тягач з причепом.

Зараз Петро йде третій великий марафон: Івано-Франківськ – Харків – Івано-Франківськ.

“Якщо все у нас вийде, все буде добре, то ми маємо велике бажання відвідати Миколаїв, відвідати Чернівці і повернутися до Франківська”, – каже ветеран.

Петра супроводжує підписник Роман. Разом вони зібрали понад 150 тисяч гривень. Гроші пішли на станцію РЕБ для 106 бригади, а прямо зараз триває збір на FPV.

Нагадаємо, українські митці можуть отримати грант від фонду ЮНЕСКО.

Фото: ШоТам!

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Можливості20 години тому

Вчити англійську навіть під час війни. Мовна школа у Чернігові відновила роботу після ракетного удару завдяки гранту

Стільці перекинуті й вкриті уламками скла. Стеля впала, а двері вирвані. Це наслідки у школі...

Суспільство1 тиждень тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство4 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство1 місяць тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

РЕКЛАМА: