Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Sex & Drugs & Корвалол: як одеські дизайнери тролять бренди і заробляють на цьому

Опубліковано

Louis Bidon, Chavel, Gussi і Kinza. Такими принтами хлопці з Benya & Zubrik просто порвали всіх фанатів креативних футболок у світі.    

Хлопцям вдалось набрати більше 98 тисяч підписників у соціальних мережах, вийти на всі континенти, крім Антарктиди, та стати тими, кого київський ЦУМ сам запрошує продаватись у них. І все це з мінімальним першим вкладом – $200.

За цим юмористичним брендом стоять два одесити – Олексій Бенціановський та Станіслав Зубрицький. Хоча ще з дитинства вони називають себе Беня і Зубрік (такі прізвиська їм дали в одному з одеських двориків).

Фешен-Шмешен, або стьоб над брендами

Ми вдвох любимо жартувати, тому і вирішили заробляти на цьому. Наша колекція Фешен-Шмешен – це стьоб над відомими брендами типу Louis Vuitton, Kenzo, Chanel і тд.

Ми побачили брендоманію і те, що люди витрачають просто шалені гроші на дорогі речі. Тому вирішили поприкалуватися і показати, що одна буква може перетворити пафосну річ у смішний жарт. Так у нас з’явились принти Louis Bidon, Kinza, Gussi, Chavel, Sex & Drugs & Корвалол та інші.

Ми побачили, що люди, які одягнені з голови до ніг у дорогущі бренди, носять наші футболки – це було круто. 

“Ми вигадали найвеселіший путівник по Одесі і приурочили його до туристичного сезону. Там немає інформації в якому році побудований будинок і скільки років 18-му воєначальнику. Лише найкрутіші місця. Це наша маленька гумористична гордість

Ми дуже любимо нашу Одесу і в неї є всі шанси стати туристичним центром. Тому вирішили зробити ще й тематичні футболки. Але “I love Odessa” і “Таки да!” – це все вчорашній день. Ми випустили футболку з принтом “Сохо — Молдаванка”. Сохо – це щось модне, а Молдаванка – старий нетряний район Одеси.

А ще робили принт “Шаббат”. що поєднує традиційне свято та похід до окуліста. Такий безневинний жарт над традицією. До речі, такий принт є одним з найпопулярніших.

Скільки коштує?

Зараз у нас на сайті більше 60 принтів, а в асортименті не тільки футболки, а й худі, світшоти, пов’язки для сну та багато іншого.  Футболки коштують – 695 гривень, худі – 995 гривень, а шапки – 550 гривень.

У Бені і Зубріка у речі з оригінальними принтами одягнені навіть діти

Немає нічого приємнішого, ніж замовляти через власний сайт. Тому наші футболки можна купити або на сайті, або в офлайн-магазинах Одеси та Києва.

Бізнес за $200

Розпочали ми свій бізнес ефектно та стрімко. Нічого не віщувало біди, ми сиділи розкинувши ноги кожний у себе в офісі, листувались у Фейсбуці. Та стало скучно і ми почали думати, чим би розважитись, щоб було до душі.

Ми дикі фанати футболок з цікавими принтами, тому не дивно, що саме цю нішу зайняли. Вирішили зробити пробну версію і глянути на реакцію. А раптом вийде. Накидали жартів і вперед.

На свою першу партію футболок з 50 штук витратили $200. Спочатку все, що ми придумали пройшло кастинг серед друзів та знайомих,, а коли вперше презентували футболки на благодійному маркеті, то побачили позитивний фідбек і від інших. Тоді зрозуміли, що рухаємось у правильному напрямку і посипались замовлення. 

Перші склади з товаром спочатку були в квартирі, потім на дачі. Пошивом займалась одна маленька приватна компанія і коли ми приходили до швачок і казали, який об’єм потрібно пошити, то вони таращили очі від здивування. 

Стало ясно, що потрібен підрядник. Ми швидко його знайшли і співпрацюємо й досі. На налагодження процесів знадобилось 2,5 місяці. Були моменти, коли нам просто не вистачало рук і доводилось кликати своїх друзів на допомогу.

До речі, 98% з них тепер співпрацюють с нами. Кажуть, що могли б заробляти більше, але у нас весело. Ще б пак, у нас є і кальянщик, і команда жонглерів і танцівниці гоу-гоу. Такий собі дитячий варіант гугла 🙂 

Один пост = 18 000 підписників

У нас в календарі дата 18 серпня відмічена червоним. А все тому, що саме тоді про нас рознеслась слава. Ми презентували свою колекцію футболок на Фейсбук і це спрацювало. Після перших фото за три дні кількість підписників виросла з 1500 до 18000. За тиждень ми отримали 20 000 репостів. Для маленького одеського бренду це було просто вау.

Ми одразу отримали предзамовлення майже з усіх континентів на місяць вперед. Доводилось і телефон вимикати, бо він розривався від дзвінків.

Чому так вийшло? Нам пощастило. В той час, у 2016 році, у соціальних мережах була сіра капость, а тут з’явились ми зі своїми жартами. То чому б не порадувати друзів? Коли ми заходили у Фейсбук, то кожний другий сказав, що бачив нас і зробив репост.  

Спрацювало сарафанне радіо і люди стали все активніше і активніше замовляти наші футболки. Ми були в шоці від всього цього. Якби ми вигадали те саме, але сьогодні,то воно б могло так не спрацювати.

Над назвою довго не думали. Беня запропонував назвати “Беня і Зубрік”. Хоча спочатку це здалось не скромним. Але ця назва викликала посмішку. Якби назвали Антон і Геннадій, то все – фіаско. А так ніяких вигадок, наші прізвиська з дитинства.

Лише Антарктида про нас ще не знає

Наша аудиторія постійно розширюється, як за межі Одеси, так і України. 

Після першої публікації на Фейсбук на наступний день ми отримали замовлення з Парижу. Потім були замовлення в Ізраїль, а ще клієнти з’явились і у Занзібарі.

Сарафанне радіо – наше все. Спочатку інформацію розповсюджували наші друзі, які живуть в інших країнах. Пішло поїхало і так сформувалась армія наших закордонних прихильників.

Ми навіть не розраховували на таке. Зараз нас купує більше 52 країн. Є багато смішних випадків, коли, наприклад, знайома наша спілкувалась з другом, він повертає телефон, а там наш чохол. А він взагалі з Чикаго!

У них можна купити крутий аксесуар для телефону за 349 гривень

Найцікавіше замовлення було практично в Тайгу, кудись в Сибір. Ми не розуміли, куди відправляти і лише коли загуглили, то побачили, що до найближчого відділення пошти людині треба їхати 50 км. Ми навіть перепитали, чи це не жарт. Це місце було складно навіть на карті знайти. І таких замовлень в екзотичні країни безліч.

А ще, на наших футболках намагались викладати англійську мову! Це дивовижно, але якось нам написав хлопець, який поїхав викладати в Корею. Якось він дізнався про нас і хотів провести заняття на наших футболках. Такий собі експеримент, який не вдався. Бо корейці не зрозуміли, в чому ж фішка.

І Полякова носить, і ЦУМ запрошує

Дуже приємно бачити, що зірки носять наші футболки. Нещодавно Святослав Вакарчук приїжджав в Одесу з концертом і заскочив і до нас в магазин. У нашій футболці і виступав. 

Полякова теж не оминула нас і опублікувала фото у  футболці з принтом “Louis Bidon”.

Приємно, що дівчата, які з голови до ніг у брендах, поділяють наш гумор. Певно, практично у всіх зірок щось та є з нашого магазину.

Знаємо точно, що і американські зірки полюбляють наш бренд. Бачили футболку на актрисі Даян Кітон. Може скоро і Вілл Сміт одягне, ми ж ходили в футболках з його зображенням=)

Дуже приємним для нас, для маленького одеського бренду було те, що ЦУМ сам запропонував нам продаватись у них. Чому? Певно, що їх професіонали здатні розгледіти бренд ще до його зародження. Побачили в нас потенціал, адже самоіронія – це круто.

Всі питають в чому ж наш секрет? Головне ставити перед собою ціль – робити круті речі, які б ти носив сам,  а не заробити гроші. Люди ж відчувають, де фальш, а де справжня любов до своєї справи. 

Суспільство

Режисер Алан Бадоєв випустив два кліпа, присвячених полоненим захисникам України

Опубліковано

Учасник оборони Маріуполя Сергій «Волина» Волинський разом із благодійним фондом «Сталеві», який був створений за його ініціативою, та режисером Аланом Бадоєвим зняли два соціальні ролики, присвячені українським захисникам, що перебувають у російському полоні.

Про це повідомляє Алан Бадоєв.

«Полон – це пекло! Рідні полонених також страждають, не знаючи, коли знову побачать своїх близьких, чи побачать взагалі. Це важко уявити, але кожен день, кожна хвилина – це боротьба за виживання свого рідного Героя, за надію, за право повернутися додому. Ми не маємо права забувати про наших полонених братів та сестер, які знаходяться у цій темряві. Кожен із них – це світло, яке має повернутися до своїх рідних», – написав Сергій Волинський, ініціатор цього соціального проєкту.

Читати також: Відео бабусиної хати допомагає Юлі збирати на дрони (ВІДЕО)

«Не уявляю, про що думають наші полонені хлопці та дівчата. Мабуть, найдорожче, що в них є, — це думка про те, що ми чекаємо на них і робимо все можливе, щоб вони були на свободі», — прокоментував режисер Алан Бадоєв.

Ці соціальні ролики мають на меті привернути увагу до страждань полонених українських захисників та їхніх родин, а також наголосити на важливості зусиль, спрямованих на їхнє звільнення.

Подивитися можна тут та тут.

Нагадаємо, що на київській митниці знайшли рідкісний зуб мамонта.

Фото: Алан Бадоєв

Читати далі

Суспільство

В Україні запустили подкаст про історію української астрономії

Опубліковано

На фестивалі «Скарби зоряного неба» з нагоди Міжнародного дня астрономії 23 травня відбулася презентація подкасту «Українське небо», записаного науковицею та популяризаторкою астрономії Людмилою Марченко.

Про це повідомляє Український інститут.

Про подкаст

Цей подкаст має на меті розширити знання європейської та світової аудиторії про Україну, зокрема про народну астрономію та її внесок у загальноєвропейську й загальнолюдську астрономічну культуру й науку.

Читати також: У Києві відбудеться акція з прилаштування бездомних тварин

Проєкт підтримали «Український інститут» у співпраці з фондом «Демократичні ініціативи» та міжнародним фондом «Відродження», які організували конкурс для створення подкастів з популяризації української культурної спадщини.

Презентація подкасту стала центральною подією фестивалю, що привернула увагу численних учасників та слухачів, зацікавлених у розвитку астрономічних знань та популяризації української культурної спадщини.

Подкасти поширюватимуть у мережі європейських планетаріїв-партнерів, вони вже доступні для прослуховування на стримінгових платформах за посиланням.

Нагадаємо, що у Львівському університеті відкривають нову спеціалізацію з робототехніки.

Фото: Український інститут

Читати далі

Суспільство

Відео бабусиної хати допомагає Юлі збирати на дрони (ВІДЕО)

Опубліковано

Як бабусина хатина допомагає Юлі з Рівненщини збирати гроші на дрони! Збір для десантно-штурмового батальйону 79 ОДШБр був уже не першим для дівчини. Та з часом збирати донати стало складніше, тому потрібно було якось привернути увагу людей.

Про мету збору

Ідея виникла дорогою до села, де раніше жила бабуся Юлі Юхима. Теплі спогади надихнули дівчину зняти атмосферний відеоролик про бабусину хату. Теплі спогади надихнули дівчину зняти атмосферний відеоролик про бабусину хату.

Знімала все самотужки, в образ Юхими теж вжилася сама. Ось молода бабуся набирає воду з колодязя, а ось збирає довге волосся перед дзеркалом. Теплі та знайомі кожному кадри відгукнулися українцям — відео набрало вже 40 000 переглядів.

Читати також: В Києві в червні пройде фестиваль попкультури

Перегляди продовжують
рости, а разом з ними побільшало й донатів на дрони. Юлія переконана: краще зібрати трохи, ніж нічого. Її збір продовжується. І дуже скоро чергові пташки полетять на Донеччину.

Нагадаємо, що в Україні влітку вийде фільм жахів “Конотопська відьма.

Читати далі