Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Німеччина та ЄІБ нададуть Україні €20 млн на розвиток відновлюваної енергетики

Опубліковано

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України домовилось з урядом Німеччини та Європейським інвестиційним банком про грант на суму 20 мільйонів євро для програми рішень відновлюваної енергетики.

Про це повідомили у пресслужбі міністерства на фейсбук-сторінці.

Грант покликаний підтримати розвиток відновлюваної енергетики в Україні, зокрема під час відбудови муніципальної інфраструктури у громадах.

«Ця угода є ще одним кроком у нашій співпраці з Європейським інвестиційним банком і урядом Німеччини для зміцнення енергетичної безпеки України на тлі російської війни», — йдеться у повідомленні.

Читайте також: Як в Україні безкоштовно отримати протез. Досвід жителя Ізюма, який наступив на міну «пелюстку»

Зазначається, що орієнтація на зелену енергетику — стратегічний крок для енергетичної незалежності України. Громадські будівлі споживають значну кількість енергії для освітлення, опалення, охолодження та живлення електропристроїв. Інтеграція відновлюваної енергетики має кілька переваг: безперервність надання послуг, економія коштів, скорочення викидів, підвищення стійкості та зменшення нестабільності цін.

У міністерстві зазначили, що програма розроблена для впровадження енергоефективних рішень у громадських будівлях: школах, лікарнях та дитячих садках.

Грантові кошти будуть виділені громадам та містам, що вже отримують фінансування в межах наявних рамкових кредитних угод ЄІБ. Серед них – Програма енергоефективності громадських будівель в Україні (UPBEE) і дві програми з відновлення: Надзвичайна кредитна програма для відновлення України (UERP) і Програма з відновлення України (URP).

Допомога буде надана на забезпечення системами сонячної енергії, геотермальними тепловими помпами, а також пошук рішень для використання енергії біомаси.

Нагадаємо, на Волині викладачі ліцею виготовляють сонячні зарядні пристрої для ЗСУ.

Раніше ми повідомляли, що у Тернополі встановили першу в Україні сонячну енергосистему SmartFlower.

Фото: facebook.com/Ministry.for.restoration.

Суспільство

Мінкульт хоче створити заповідник на території пам’ятки археології «Китаївське городище»: що про це відомо

Опубліковано

Міністерство культури хоче створити заповідник на території пам’ятки археології «Китаївське городище», що поблизу Національного парку «Голосіївський».

Про це йдеться на офіційному сайті Міністерства.

Так хочуть зберегти його територію, а також проводити тут дослідження, зокрема й археологічні, пояснюють у міністерстві. Щодо цього питання 15 травня відбудеться судове засідання.

Читайте також: Активісти розпочали реставрацію історичної вивіски “Перукарня” на Подолі

«МКІП постійно тісно співпрацює з громадськістю. Ми реагуємо на проблемні питання відразу й всіма можливими способами, які нам доступні. Сьогодні йдеться не тільки про збереження історичного місця в Києві  Китаєва, а й про необхідність його облаштування для людей», – сказав т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв. 

Нагадаємо, Швеція готує зміни для українських ВПО.

Фото: Твоє місто

Читати далі

Суспільство

Учасники НМТ можуть завантажити запрошення на тестування: як це зробити

Опубліковано

Учасники основної сесії Національного мультипредметного тесту можуть завантажити запрошення на тестування. Зробити це можна у персональному кабінеті учасника.

Про це повідомляє МОН.

У запрошенні вступники побачать таку інформацію:

  • адресу тимчасового екзаменаційного центру;
  • дату тестування;
  • час початку тестування.

У МОН рекомендують, не розголошувати, де й коли проходитиме тестування, адже від цього може залежати безпека всіх його учасників.

Читайте також: НМТ 2024: як буде проходити екзамен з української літератури

“Важливе уточнення щодо часу. Початок тестування для учасників в Україні зазначено за київським часом. Для учасників НМТ за кордоном — за місцевим часом населеного пункту, де розташований тимчасовий екзаменаційний центр. Тому заздалегідь сплануйте свій час, щоб не запізнитися”, – повідомили у МОН.

Нагадаємо, уряд змінив умови оренди держмайна на час воєнного стану.

Фото: Освіта

Читати далі

Суспільство

Проспект Правди у Києві перейменували на честь Європейського Союзу

Опубліковано

У Подільському районі проспект Правди перейменовано на честь Європейського Союзу. Таке рішення було прийняте на пленарному засіданні III сесії Київської міської ради IX скликання 62 депутатами.

Про це повідомляє Київська міська рада.

Як зазначив заступник міського голови – секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко, звичні топонімічні назви часів радянського союзу завжди мають вороже ідеологічне значення, яке десятиліттями впливає на нашу свідомість.

Зазначимо, що Проспект Правди було названо на честь центрального органу комуністичної партії радянського союзу газети «Правда». У час війни Київська міська рада прийняла рішення деколонізувати проспект. На основі електронного рейтингового голосування було обрано нову назву – проспект Європейського Союзу.

Читайте також: Активісти розпочали реставрацію історичної вивіски “Перукарня” на Подолі

«Назва запропонована на честь економічного і політичного союзу, який об’єднує 27 держав-членів, що розташовані в Європі. Європейський Союз – давній і надійний геополітичний, економічний, а віднедавна і військовий партнер України. Набуття повноправного членства України в Європейському Союзі – стратегічний курс держави, закріплений у Конституції України. Тож вшанування ЄС у столичній топоніміці є логічним кроком на шляху до зміцнення взаємин», – наголосив Володимир Бондаренко.

Нагадаємо, зооцентр на Київщині шукає віртуального опікуна для левиці.

Фото: Київська міська рада

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Можливості22 години тому

Вчити англійську навіть під час війни. Мовна школа у Чернігові відновила роботу після ракетного удару завдяки гранту

Стільці перекинуті й вкриті уламками скла. Стеля впала, а двері вирвані. Це наслідки у школі...

Суспільство1 тиждень тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство4 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство1 місяць тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

РЕКЛАМА: