Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Від дачі до ландшафтного парку. На Дніпропетровщині створили простір за європейським зразком

СПЕЦПРОЄКТ

Опубліковано

Світлана Кульбашина – ландшафтна дизайнерка, авторка та господарка саду в селі Військове, що в Дніпропетровській області. За фахом жінка – інженер-будівельник, у минулому проєктувала мости, шляхи та будинки. Тепер Світлана з сім’єю займається унікальним в регіоні ландшафтним парком на 1,5 гектара землі.

Про те, як парк квітне попри війну, та як тут допомагали біженцям, Світлана розповіла ШоТам.

Світлана Кульбашина

власниця ландшафтного парку, що на Дніпропетровщині.

Ця ділянка обрала нас, а не ми її

Ми відкрили цей парк у 2014 році. У нас не було плану робити тут такий простір, моя сім’я просто придбала ділянку, щоб їздити сюди як на дачу. Проте у нас було багато ентузіазму і сил, тож ми вирішили створити тут парк. Нам навіть здається, що ця ділянка обрала нас, а не ми її. 

Створюючи тут ландшафтний парк, ми хотіли показати, передусім собі, що ми – Європа. Адже в європейських країнах більшість садів відкриті для відвідувачів. Тож ми були одними з перших, хто відкрив свій приватний простір для людей. За 9 років існування нашого парку тут побувало вже близько 70 тисяч відвідувачів. 

У цьому парку проходять весільні церемонії та фотосесії. Родини приїжджають на прогулянки. Можна долучитися до екскурсій. Ми також проводимо тут фестивалі та музичні батли. Перед повномасштабним вторгненням почали будувати камерний музичний театр, щоб організовувати концерти щотижня. 

В європейських країнах більшість садів відкриті для відвідувачів. В Україні тепер також є такий сад. Фото: ШоТам.

Коли почалося повномасштабне вторгнення – ми завмерли

Почалося повномасштабне вторгнення, було дуже важко на серці, і я майже не могла ходити. Можна сказати, що ми з сім’єю завмерли. А потім пішли у пункт і попросилися в тероборону. Вартували ночами. Прильотів тут майже не було, проте все одно було страшно.

Також ми почали приймати тут біженців. Приїжджали люди з Волновахи, Запоріжжя, Харкова, Бахмута чи Маріуполя. В один момент тут ночувало дуже багато людей. Ми усіх приймали. 

Сконтактувалися з волонтерами «Восток-SOS», які одразу зрозуміли як можна використати наш парк з користю для біженців. Тут для них проводили психологічні тренінги, екскурсії. Для дітей організовували вистави за участі лялькового театру. Також ми багато спілкувалися з людьми, і це позитивно впливало на їхній стан. 

Після 24 лютого 2022 року ми провели у парку безліч благодійних подій, куди запрошували музикантів, письменників, танцюристів. Гроші із заходів йшли на закупівлі турнікетів, аптечок чи зимового одягу для ЗСУ. Це потужні події, які об’єднують людей у бажанні щось робити для війська. 

Влітку гості парку гуляють цими алеями босоніж

З початком повномасштабної війни туристів поменшало, але відвідувачі все ж бувають. Тут дуже спокійно, затишно і душевно. Коли гості заходять у ворота нашого парку, то я часто помічаю, що вони пригнічені. Коли ж вони виходять від нас – то це зовсім інші люди. 

Часом гості гуляють цими алеями босоніж, лежать чи катаються по траві. Слухають мої розповіді. Це дозволяє їм перемкнутися та розвантажитися. Вони можуть відчути себе тут дітьми. Багато людей просто підходить обійнятися. І я залюбки обіймаюся з іншими людьми. Мене це дуже надихає. 

Після 24 лютого гостей стало менше. Фото: ШоТам

Над парком працює уся наша родина

Територія цього парку – близько 1,5 гектари землі та тисячі видів рослин. Працівників мало, тому що я вже сформувала тут певну екосистему, яка не вимагає багато догляду. Над парком працює моя родина і кілька найнятих працівників. Мій син обожнює готувати, і на вихідних зайнятий у кафе, яка працює на території парку. Я обрізаю кущі чи створюю букети, які можна побачити тут на столиках. 

Бути флористом для мене – це загалом дуже цікавий досвід. Я ніколи не вивчала цю справу, а тут щотижня роблю по 20-30 букетів. Складаю їх з того, що росте у парку. Такого різноманіття матеріалу не знайти у квіткових магазинах. У кожний свій букет я стараюся підібрати щось особливе.

Світлана щотижня створює по 20-30 букетів. Фото: ШоТам

Місце, де реве та стогне Дніпро 

Коли я проводжу екскурсії парком, то завжди починаю з історичної довідки. Адже це місце Дніпровських порогів. Трапляється, що відвідувачі плачуть, коли слухають мої розповіді про Тараса Шевченка, про те, де «реве та стогне Дніпр широкий». Бо він реве та стогне саме тут. 

Це ще одна особливість нашого парку – Шевченківські дні. Сюди приїжджає спільнота, яка малює Тараса Шевченка в усіх іпостасях. Ми проводимо тут фестиваль «Страсті по Тарасу», і з кожним роком ця подія стає все більш потужна. Долучаються не лише вчителі та бібліотекарі, але й поети, філософи та письменники. Вони збираються для того, щоб переосмислили особистість Шевченка, зробити її більш сучасною та ближчою до наших поколінь. 

Місце, де «реве та стогне Дніпр широкий». Фото: ШоТам

У цей парк я вклала свої знання та уявлення про прекрасне

Коли ми відкрили цей парк, то люди відчували, що в цю справу вклали душу. Я створювала цей простір для себе та своєї сім’ї. У ньому є мої знання та уявлення про прекрасне. Гуляючи чи пораючись тут, я щодня помічаю зміни. І це те, що приносить мені насолоду. 

Тому цей парк і оригінальний, не такий як в усіх. Я мрію про те, щоб люди, які до нас приїжджають, надихнулися нашим прикладом. 

Суспільство

В Ізраїлі виходить у прокат український фільм «Я, «Побєда» і Берлін»

Опубліковано

Українська стрічка «Я, «Побєда» і Берлін» режисерки Ольги Ряшиної розпочинає кінотеатральний прокат в Ізраїлі.

Про це повідомляє Державне агентство України з питань кіно.

“З 9-го травня український фільм «Я, «Побєда» і Берлін», режисерки Ольги Ряшиної, знятий за мотивами однойменної повісті Кузьми Скрябіна — «Я, «Победа» і Берлін», розпочинає кінотеатральний прокат у Ізраїлі”, – йдеться у повідомленні.

Читайте також: Репортаж журналу Inker “Я не другий сорт” увійшов в шорт-лист нагороди “Честь Професії”

Інформація щодо розкладу та квитків за посиланням.

Фільм створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Нагадаємо, на Хмельниччині державі повернули пам’ятку археології національного значення.

Фото: Держкіно

Читати далі

Суспільство

ШІ-помічник Copilot від Microsoft заговорив українською

Опубліковано

Microsoft додала локалізацію 16-ма мовами, у тому числі й українською, до функціоналу ШІ-помічника Copilot. Оновлення є частиною програмного пакета «Microsoft 365».

Про це повідомляє сама корпорація на своїх сторінках у соцмережах.

Директор Microsoft в Україні та країнах Балтії Леонід Полупан зазначив, що таке оновлення «це значний крок у наданні доступу до передових технологічних інновацій для україномовних користувачів. Цим кроком Microsoft продовжує впроваджувати своє зобов’язання щодо підтримки спільнот та розширення інклюзивності у цифрову епоху».

Читайте також: Україна піднялася у рейтингу букмекерів потенційних лідерів Євробачення-2024

Він також додав, що впровадження передових інструментів українською мовою не тільки визнає унікальність культури та потреб України, але й забезпечує участь та користь від технологічних досягнень, які формують світ: «Давайте продовжувати рухатися вперед, приймаючи ці інновації, які нас об’єднують та надихають. Майбутнє обіцяє бути захопливим, і воно говорить нашою мовою!».

  • Щоб використовувати українську, користувачі можуть встановити бажану мову в різних програмах: Microsoft Teams,
  • Word,
  • PowerPoint
  • Excel.

Copilot — це інструмент штучного інтелекту від Microsoft, який допомагає шукати інформацію, писати електронні листи і створювати зображення. Він заснований на мовній моделі GPT-4 від OpenAI. Дослідження показують, що 70% користувачів Copilot для «Microsoft 365» вважають, що стали продуктивнішими; 77% користувачів також повідомили, що, спробувавши це рішення, не хочуть відмовлятися від нього.

Нагадаємо, кінофестиваль «Бардак» оголошує прийом заявок й перший конкурс вертикальних відео.

Фото: ШІ

Читати далі

Суспільство

Нацгвардійці показали, як зупиняють штурми росіян на Запорізькому напрямку

Опубліковано

Росіяни штурмують малими групами на Запорізькому напрямку. Нацгвардійці показали, як зупиняють атаки ворога.

Про це повідомляє командувач Нацгвардії Олександр Півненко у Telegram.

Як зазначив командувач, окупанти на Запорізькому напрямку використовують тактику малих груп. Російські штурмовики намагаються зайти у сіру зону.

Читайте також: В Україні запускають гарячу лінію психологічної підтримки для військовослужбовиць

Малі групи ворога “зустрічають” пілоти FPV-дронів та снайпери.

На відео показана бойова робота бійців 6 загону Центру спеціального призначення “ОМЕГА”. Захисники постійно тримають під вогневим контролем позиції загарбників.

Нагадаємо, лікарні України створять реабілітаційні відділення.

Фото: НГУ

Читати далі
Продовжити в браузері
Щоб встановити натисни Додати на Початковий екран
Додати на Початковий екран
Встановити
Встановлення майже не використовує пам’ять і забезпечує швидкий спосіб доступу до цієї програми.
Встановити
Update Contents
ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення про останні новини та оновлення
Відхилити
Дозволити сповіщення