Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
aeroport billund samolety aeroport billund samolety

Суспільство

Один із найбільших аеропортів виправив помилку у назві столиці України

Опубліковано

Аеропорт Біллунн, який є одним із найбільших аеропортів Данії, змінив некоректне написання назви української столиці Kiev на правильне – Kyiv. Про це поінформували в прес-службі посольства України в Данії.

У зверненні до посольства України в Данії директор аеропорту назвав попереднє русифіковане написання Києва “помилкою, яку вже виправили”, повідомили в українському дипвідомстві.

Читайте також: Аеропорти ще однієї країни писатимуть “Київ” правильно

“Оскільки ми є міжнародним аеропортом, наша загальна політика полягає у використанні англомовних версій назв міст. На таблі рейсів ми, наприклад, пишемо Copenhagen замість København. Це була проста помилка, що ми не використали англійське Kyiv, коли вперше вписували новий рейс до вашої столиці. Зараз це виправлено”, – зазначила адміністрація аеропорту.

Чому це важливо?

Україна є незалежною вже 28 років, проте й досі назву нашої столиці Києва перекладають на англійську з російської. Саме тому восени 2018 року у Міністерстві закордонних справ розпочали кампанію #CorrectUA. Вона має популяризувати написання латинськими літерами назв українських міст – #KyivNotKiev, #KharkivNotKharkov, #LvivNotLvov, #OdesaNotOdessa. Після цього аеропорти світу поетапно на своїх табло почали виправляти правопис українських міст.

Які ще аеропорти почали писати Kyiv замість Kiev?

  • Одними з перших транслітерацію Києва змінили аеропорти Польщі.
  • Правильного написання Києва дотримуються у Греції, Данії та на Кіпрі.
  • У міжнародних аеропортах Тбілісі та Батумі також змінили правопис Києва, Львова та Одеси у латинській транскрипції. Тепер на табло в цих аеропортах написано Kyiv замість Kiev, Lviv замість Lvov і Odesa замість Odessa.
  • Назву Kiev на Kyiv змінили на своїх інформаційних табло також аеропорти Стамбула і Бухареста.
  • Правильну англомовну назву Києва тепер пишуть і в Лондонському аеропорті Лутона.
  • Коректна назва української столиці з’явилась у міжнародному аеропорту Тель-Авіва “Бен-Гуріон”.
  • Аеропорт імені Лестера Пірсона у Торонто (Канада) теж змінив транслітерацію українських міст відповідно до національного стандарту України.

Що варто знати про аеропорт?

Аеропорт «Біллунн» (дан. Billund Lufthavn) є найбільшим вантажним аеропортом країни. Він розташований за 1,9 км від міста. Тут здійснюються рейси багатьох авіакомпаній, зокрема British Airways, Wizz Air та Ryanair, які літають до Бухареста, Гданська, Кракова, Вільнюса, Відня, Варшави, Лондона, Праги тощо.

Із 3 травня 2019 з аеропорту «Біллунн» відкривається рейс компанії Wizz Air до аеропорту «Київ» («Жуляни»).

Суспільство

Режисер Алан Бадоєв випустив два кліпа, присвячених полоненим захисникам України

Опубліковано

Учасник оборони Маріуполя Сергій «Волина» Волинський разом із благодійним фондом «Сталеві», який був створений за його ініціативою, та режисером Аланом Бадоєвим зняли два соціальні ролики, присвячені українським захисникам, що перебувають у російському полоні.

Про це повідомляє Алан Бадоєв.

«Полон – це пекло! Рідні полонених також страждають, не знаючи, коли знову побачать своїх близьких, чи побачать взагалі. Це важко уявити, але кожен день, кожна хвилина – це боротьба за виживання свого рідного Героя, за надію, за право повернутися додому. Ми не маємо права забувати про наших полонених братів та сестер, які знаходяться у цій темряві. Кожен із них – це світло, яке має повернутися до своїх рідних», – написав Сергій Волинський, ініціатор цього соціального проєкту.

Читати також: Відео бабусиної хати допомагає Юлі збирати на дрони (ВІДЕО)

«Не уявляю, про що думають наші полонені хлопці та дівчата. Мабуть, найдорожче, що в них є, — це думка про те, що ми чекаємо на них і робимо все можливе, щоб вони були на свободі», — прокоментував режисер Алан Бадоєв.

Ці соціальні ролики мають на меті привернути увагу до страждань полонених українських захисників та їхніх родин, а також наголосити на важливості зусиль, спрямованих на їхнє звільнення.

Подивитися можна тут та тут.

Нагадаємо, що на київській митниці знайшли рідкісний зуб мамонта.

Фото: Алан Бадоєв

Читати далі

Суспільство

В Україні запустили подкаст про історію української астрономії

Опубліковано

На фестивалі «Скарби зоряного неба» з нагоди Міжнародного дня астрономії 23 травня відбулася презентація подкасту «Українське небо», записаного науковицею та популяризаторкою астрономії Людмилою Марченко.

Про це повідомляє Український інститут.

Про подкаст

Цей подкаст має на меті розширити знання європейської та світової аудиторії про Україну, зокрема про народну астрономію та її внесок у загальноєвропейську й загальнолюдську астрономічну культуру й науку.

Читати також: У Києві відбудеться акція з прилаштування бездомних тварин

Проєкт підтримали «Український інститут» у співпраці з фондом «Демократичні ініціативи» та міжнародним фондом «Відродження», які організували конкурс для створення подкастів з популяризації української культурної спадщини.

Презентація подкасту стала центральною подією фестивалю, що привернула увагу численних учасників та слухачів, зацікавлених у розвитку астрономічних знань та популяризації української культурної спадщини.

Подкасти поширюватимуть у мережі європейських планетаріїв-партнерів, вони вже доступні для прослуховування на стримінгових платформах за посиланням.

Нагадаємо, що у Львівському університеті відкривають нову спеціалізацію з робототехніки.

Фото: Український інститут

Читати далі

Суспільство

Відео бабусиної хати допомагає Юлі збирати на дрони (ВІДЕО)

Опубліковано

Як бабусина хатина допомагає Юлі з Рівненщини збирати гроші на дрони! Збір для десантно-штурмового батальйону 79 ОДШБр був уже не першим для дівчини. Та з часом збирати донати стало складніше, тому потрібно було якось привернути увагу людей.

Про мету збору

Ідея виникла дорогою до села, де раніше жила бабуся Юлі Юхима. Теплі спогади надихнули дівчину зняти атмосферний відеоролик про бабусину хату. Теплі спогади надихнули дівчину зняти атмосферний відеоролик про бабусину хату.

Знімала все самотужки, в образ Юхими теж вжилася сама. Ось молода бабуся набирає воду з колодязя, а ось збирає довге волосся перед дзеркалом. Теплі та знайомі кожному кадри відгукнулися українцям — відео набрало вже 40 000 переглядів.

Читати також: В Києві в червні пройде фестиваль попкультури

Перегляди продовжують
рости, а разом з ними побільшало й донатів на дрони. Юлія переконана: краще зібрати трохи, ніж нічого. Її збір продовжується. І дуже скоро чергові пташки полетять на Донеччину.

Нагадаємо, що в Україні влітку вийде фільм жахів “Конотопська відьма.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

Відновлює бойківські скрині й відновлюється працею. Різьбяр з Івано-Франківщини повернувся з війни у свою майстерню

Перша картина, яку вирізьбив Василь, коли повернувся додому з фронту, — янгол та знищене місто....

Суспільство5 днів тому

Харизматична контентмейкерка з TikTok співпрацює з відомими брендами з маленького села на Тернопільщині

Софія Крупа з чоловіком Андрієм підкорює український тікток своїми креативними відео, а відомі бренди часто...

Можливості6 днів тому

Кежуал по-українськи. Подружжя Логаїв створило бренд одягу «Спадщина» з етнічними мотивами, а з розвитком допоміг грант

Коли люди носять одяг від «Спадщини», то відчувають захоплені погляди в спину, адже саме там...

Суспільство2 тижні тому

Мріє, щоб про Складанку у світі знали, як про LEGO. Як підприємиця з Львівщини 6 років розвиває власний бренд

Колись дядько Юлії сказав їй, що нею обов’язково всі пишатимуться. Жінка довго шукала себе, пробувала...

РЕКЛАМА: