Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Замовляють з понад 50 країн. Як дві собачниці з Bark&Go створюють одяг для тварин, що розлітається світом

Опубліковано

Бренд Bark&Go заснували завзяті собачниці Олександра та Наталя. Свого часу вони майже втратили надію відшукати для своїх чотирилапих улюбленців одяг, який буде зручним, практичним та водночас стильним. Після знайомства вони зрозуміли: краще створювати речі власноруч, аніж витрачати купу час на пошуки. Вже понад п’ять років дівчата шиють унікальний одяг для собак, серед якого ­­– мембранні комбінезони, які повністю захищають від бруду та вітру. Аналогів української новації у світі досі немає. Речі львівського бренду вже одягнули песики у більш як 50 країнах.

Наталя Пасічник
Наталя Пасічник

Співзасновниця львівської компанії Bark&Go, де створюють одяг для собак

Одягнути песика – завдання не з легких

Я давно люблю собак, але доволі довго не наважувалася завести чотирилапого друга, адже це неабияка відповідальність. Але шість років тому я таки це зробила. Спанієль Брандо став моїм першим собакою. Коли почалася зима, він ще був цуценятком і не мав такої шерсті, як дорослі. Потрібно було його у щось одягати. І я нічого не могла знайти в Україні. Шукала скрізь, щось навіть купила, але мені не подобалася ані якість, ані дизайн. Тоді в магазинах з одягом для тварин все було дуже сумно. Навіть зараз знайти комбінезон, який повністю закриває тіло, – це завдання таке, із зірочкою. Легко відшукати куртку, яка закриває спину, але залишає голі груди. Це не зовсім те, що потрібно собаці.

Фото: www.facebook.com/barkandgoua

Потім якось випадково у київському торговому центрі я зайшла до магазину UAmade, де продають товари від українських виробників. Там висів комбінезон на собаку, у якого не було жодних маркувань, і розмір мені не підходив. Але я почала тероризувати касира: «Скажіть, будь ласка, хто виробник. Я звернуся, може мені пошиють щось таке». Так я дізналася про Сашу, знайшла її сторінку у Facebook, де тоді були 46 підписників. Вона шила одяг у себе вдома, на кухні. І Саша зробила моєму Брандо одну річ, потім другу. Згодом якось так вийшло, що я залишилася без роботи. Я нудьгувала, потрібно було чимось зайнятися. І я запропонувала Саші свою допомогу. Так ми й об’єдналися.

Олександра Вакарова
Олександра Вакарова

Співзасновниця львівської компанії Bark&Go, де створюють одяг для собак

Попри алергію присвятила себе собакам

На собак у мене алергія, як і в усієї родини. У мого тата через них астма, а в мене – алергія на шерсть і виділення. Тому з цими тваринами я взагалі ніколи не перетиналася, навіть у дитинстві. Я до них не підходила, особливо близько. Але вісім років тому я все ж наважилася перебороти свій страх – і завела Стасика. Був довгий шлях звикання до собаки. Приблизно пів року я боролася з проблемами зі здоров’ям, поганим імунітетом тощо. А потім почала потроху звикати. Я зраділа, і завела другого песика, а потім ще одного. Тепер у мене три собаки.

Я зіштовхнулася з такою ж проблемою, що і Наталя. Шукала для своїх улюбленців якийсь цікавий одяг і нічого не знаходила. Але я ще з дитинства люблю створювати щось руками, щось вигадувати. Колись і для себе шила одяг. Тому просто почала шити. Спочатку це були нашийники й бандани. Потім вчилася робити складніший одяг. У 2015 році почала публікувати у соцмережах фото речей, які пошила. Тоді не було жодного бренду, просто ділилася своїми роботами.

Клієнтка стала бізнес-партнеркою 

Я взагалі така людина, що не дуже люблю спілкуватися з іншими. Продавати щось комусь – це для мене взагалі жах чи геройський вчинок. Я важко йду на контакт. Але коли я познайомилася з Наталкою ми якось одразу знайшли спільну мову. Вона живе у Києві, а я – у Львові. Якось вона приїхала до мене, ми фотографували її собаку як модель, і Наталка замовила кілт (зібрана складками спідниця). Це була її мрія, ніхто до цього не шив такі речі для чотирилапих.

Ми довго спілкувалися, вона іноді приїжджала. Якоїсь миті ми вирішили спробувати зробити щось разом. Уявіть, просто ось так захотіли на порожньому місці. Ми не знали одна одну. Просто дві чужі людини з’їхалися і вирішили щось почати з нуля, на якомусь ентузіазмі. Не було бізнес-плану, були лише дві собачниці: я, яка вміє шити, і Наталка, яка підкидала геніальні ідеї.

Фото: barkandgo.com.ua

Назву змінювали через погрози судом

Перша наша назва – Best Friend. Ми перевірили, в Україні з таким логотипом продавали хіба що якусь фурнітуру, та й все. Звучало приємно, тож ми на цьому й зупинилися. І під таким брендом довгий час працювали, наповнювали свої соцмережі. Та одного разу нам на пошту прийшов лист від фірми з Гельсінкі, що в них під такою маркою існує величезна корпорація. Погрожуючи позовом до суду, нам дали 20 днів, аби видалити всі згадки про Best Friend. На той час у нас вже була купа фотографій, брендованих цією назвою. Такий ультиматум трохи вибив нас із колії.

Читайте також: «З собакою він вперше усміхнувся». Кейс про незвичайну терапію для пенсіонерів

Ми все прибрали й почали вигадувати нову назву. Сперечалися, лаялися. Навіть ходили до нумеролога, який сказав, що все, що ми придумали, – це «хрінь собача». І все ж ми прийшли до спільної назви. Bark&Go означає «гавкни і йди». Це дуже зрозуміло, особливо для іноземного споживача, на якого ми здебільшого й орієнтуємося. До того ж у нас обох дуже гавкітливі собаки, і хотілося, аби назва якось із ними асоціювалася.

Одяг тестуємо на своїх улюбленцях

2016 року у Львові ми орендували офіс та почали конструювали одяг, як кажуть, «методом тику». Найняли кількох працівників. У створення одягу допомогли наші собаки, адже вони дуже відрізняються, як і їхні потреби. Пес породи міні-ксоло – лисий, йому все муляє, він дуже мерзне. А влітку його потрібно захищати від сонця. Ще в нас є біла волохата собака, яка сильно брудниться на вулиці. Є й пес, якого лякає шурхіт одягу. Тому в нас був особистий досвід, ми знали, які проблеми можуть виникати у чотирилапих. На основі цього почали вигадувати універсальні моделі. Зараз наш комбінезон можна одночасно протестувати як на лисому Фініку, так і на волохатому Брандо.

Фото: www.facebook.com/barkandgoua

Викрійки ми розробляємо самостійно. Щодня за фото, які нам надсилають покупці, визначаємо недоліки та покращуємо колекції. Зрозуміло, що для натхнення ми дивимося, що роблять іноземні бренди. Але, що цікаво, за кордоном теж не було комбінезонів, які б закривали тіло собаки повністю. Вони й зараз, наскільки нам відомо, є лише в нас. У світі роблять тільки попони (накидка або плащ) та куртки.

Мембрана рятує від бруду та вітру

Основна позиція у каталозі Bark&Go – мембранний комбінезон, який майже повністю закриває тіло собаки від дощу та бруду. Немає в інших виробників мембранних комбінезонів, які б максимально закривали животик тварини. Є такі, що частково закривають, проте захист там трохи менший. У нашому одязі довгі рукави можна фіксувати на потрібній висоті. І хоча живіт повністю закритий, собака може спокійно сходити в туалет і комфортно гуляти. Усе завдяки тому, що комбінезон створено зі спеціальної тканини, яка називається мембрана. Вона має кілька шарів, які роблять її водонепроникною та не пропускають вітер. Мембрану зазвичай використовують для туристичного одягу чи зимових видів спорту. Ще років п’ять тому українці мало що знали про цю тканину. 

Фото: www.facebook.com/barkandgoua

Цей матеріал прекрасно працює, але за ним потрібен спеціальний догляд. Його не можна прати порошком і при 90 градусах. Потрібен делікатний догляд, і тоді ця річ служитиме довго. У наших улюбленців такі комбінезони вже понад п’ять років. А ще такий одяг не можна сушити на батареї, бо тканина просто зіпсується. Попри потребу добре за ним доглядати, мембрана – це ідеальне рішення. Навіть якщо у вас біла собака, з нею можна буде вийти у бруд, погуляти, прийти додому, зняти комбінезон, і собака буде суха і чиста.

Купальники для собак та фраки на весілля

А ще в Bark&Go є різні смішні костюми. Наприклад, фраки для собак на весілля власників. Також шили подієві костюми, як от для Геловіна. У США влаштовують парад, коли люди йдуть із собаками в костюмах. Для них ми створювали одяг у вигляді моста, який копіювали з реального прототипу. Люди іноді надсилають такі божевільні ідеї, що ми взагалі не уявляємо, як це створити! У нас в каталозі навіть купальники були для собак: це було дуже смішно. Зазвичай це відбувається так. Телефонний дзвінок. «Сашо!». «Що?». «А давай ми ось таке зробимо». «Господи, ні, тільки не це». А потім минає тиждень чи місяць – і річ готова. Виявляється, і таке можна було реалізувати.

Фото: www.facebook.com/barkandgoua

Зараз у нас вже майже немає індивідуальних замовлень, адже наші розмірні сітки ідеально прораховані для кожної породи чи собак без породи. Хоча ще 5-6 років тому люди телефонували нам і запитували: «Це ви шиєте чохли на собак? Давайте я принесу свою дублянку, і ви зробите з неї». Зараз вже дублянки ніхто не пропонує.

Українські комбінезони знає весь світ

Завдяки комбінезонам про Bark&Go дізнався чи не весь світ. Ми відправляли одяг у понад пів сотні країн. Дійсно, після 50 ми просто перестали рахувати. Найбільше замовляють із США, Канади, Австралії та Великої Британії. Ми відрізняємося від конкурентів не лише тканиною, але й креативом у дизайні. Не шиємо нічого нудного – ми любимо божевілля. За кордон продаємо через платформу Etsy, яка дозволяє відправляти замовлення у будь-яку точку світу.

Фото: barkandgo.com.ua

Ціни на комбінезон у нас від 900 до 3000 гривень, залежно від розміру. Є ж велетенські собаки, для яких потрібно довго шити. Ми розробили 26 розмірів для 200 різних товарів. Коли нам надходить замовлення, ми завжди просимо мірки чотирилапого. Якщо адекватно бачимо, що виміри дуже дивні, то тероризуємо клієнта: «Будь ласка, переміряйте песика, переконайтеся, що ви правильно зняли мірки». Бо часто буває, що відправляємо, а розмір не підходить. Здебільшого причина якраз у помилці в замірах.

Готуємо новорічну колекцію для собак

Зараз Україна дійшла до розуміння, що одяг для собак може бути якісним, але коштуватиме дорожче. Але це дійсно виправдано. Якщо купити мембранний комбінезон і правильно за ним доглядати, то він прослужить не один рік. Якщо порахувати, скільки собаку, яка гуляє без одягу, потрібно щодня мити шампунем і витрачати на це гарячої води, то ціна виявиться справедливою.

Ми регулярно оновлюємо колекції Bark&Go. Наприклад, зараз працюємо над новорічною. Паралельно багато часу присвячуємо покращенню нашого сайту. І хоча все те, чим ми займаємося, починалося як хобі, ми стрімко зростаємо. Зараз одне з головних завдань – аби наша справа працювала як годинник. Хочемо систематизувати всі процеси й виходити на нові ринки.

Суспільство

До Пущі-Водиці ходитиме екскурсійний трамвай-кафе

Опубліковано

Екскурсійний трамвай-кафе, що ходить до Пущі-Водиці, планує відновити свою діяльність з 18 травня.

Про це повідомляють на Facebook-сторінці “Екскурсії на трамваї по Києву”.

Про екскурсію

Перша запланована екскурсія отримала назву “Таємниці Пущі-Водиці” і її програма була розроблена на основі матеріалів відомого історика Олександра Анісімова.

Учасники екскурсії матимуть можливість відвідати перший у Києві пивоварний завод, урочище Кинь-Ґрусть та мавзолей-усипальницю, спроектовану архітектором Городецьким.

Серед варіантів програм для прогулянок до Пущі-Водиці також доступна програма під назвою “Трамваї на курорт”. Щодо екскурсій по Києву, можна обрати із таких варіантів, як “Вечірній трамвай”, “Від конки до трамваю” та “Не звичні історії на тролейбусі”. Кожна з цих програм обіцяє захоплюючі враження та цікаві відкриття для учасників.

Екскурсії тривають від однієї до трьох годин. Вартість місця в екскурсійному кафе-трамваї становить від 400 гривень. Забронювати місця можна на сайті.

Читати також: 800 мешканців громади тепер знають, як врятувати життя. На Житомирщині жінки за грант заснували освітній проєкт

Про вагон

Вагон-кафе був споруджений у 1992 році, і в 2007-му році він пройшов ремонт за кошти та зусилля “любителів транспорту” та працівників депо.

Проте, в березні 2023 року на сторінці екскурсійної агенції було оприлюднено повідомлення про загрозу зникнення трамвай-кафе. З початком воєнного стану екскурсійному трамваю було заборонено курсувати до Пущі-Водиці, незважаючи на те, що рух регулярних трамвайних маршрутів до цієї місцевості був відновлений в травні 2022 року.

Нагадаємо, що сумчанин переміг у міжнародному конкурсі шрифтів.

Також ми повідомляли, що анонсували створення навчальної програми по розмінуванню для жінок.

Читати далі

Суспільство

В Україні була створена колекція прикрас з уламків літака “Мрія”

Опубліковано

Український виробник ювелірних виробів, бренд karpenko jewelry, представив обмежену колекцію прикрас під назвою “оМРІЯна помста”. Ці прикраси створені для натхнення найбільшого українського літака “Мрія”, який був знищений окупантами в лютому 2022 року.

фото: karpenko jewelry

Про це повідомляє сайт бренду.

Про колекцію

У колекцію включені дві брошки: одна у формі турбіни, а інша – у формі літака “Мрія”. Брошка “Літак” відтворює один з найбільш впізнаваних ракурсів “Мрії”, який був видно на всіх земних презентаціях та зафіксований на численних символічних фотографіях по всьому світу. Брошка “Турбіна” віддана унікальній особливості цього гігантського літака – шість двигунів, які робили його найпотужнішим цивільним транспортним літаком у світі.

фото: karpenko jewelry

Читати також: Фільм Алана Бадоєва “Довга доба” зʼявився на Netflix

Кожна прикраса містить уламок фюзеляжу зруйнованої “Мрії”. Їх для створення прикрас передала з власного архіву військовослужбовиця, парамедик Галина Алмазова. Разом зі своїм підрозділом вона витримала в Гостомелі найстрашніші дні атаки на аеропорт, евакуюючи поранених.

фото: karpenko jewelry

Мета випуску колекції благодійна. Весь прибуток з продажу прикрас спрямують на збір на засоби посилення технічної розвідки для Головного управління розвідки України.

фото: karpenko jewelry

Кількість прикрас у колекції “оМРІЯна помста” обмежена наявною кількістю уламків літака. Наприклад, випущено 225 брошок “Літак”, відповідно до номерів на фюзеляжі “Мрії”. Щодо брошок “Турбіна”, їх виготовлено не більше 1 тисячи штук.

Придбати прикраси можна на офіційному сайті бренду karpenko jewelry.

Нагадаємо, що анонсували створення навчальної програми по розмінуванню для жінок.

Також ми повідомляли, що українці відкрили рекордну кількість ФОПів у першому кварталі.

Фото: karpenko jewelry

Читати далі

Суспільство

Мати загиблого пілота стала капеланкою

Опубліковано

Мати полеглого пілота й героя України Степана Тарабалки вступила до лав військових капеланів, аби підтримувати українське військо!

Пані Світлана після загибелі сина у 2022 на гроші, компенсовані державою, відкрила реабілітаційний центр для захисників, а разом з цим відчула, що після загибелі сина Бог по-особливому торкнувся її серця.

Історія пані Світлани

“У такий складний час хочеться донести того світла, яке Бог дає мені, для служіння іншим”, – каже жінка.

Наталя Тарабалка – мати Героя України льотчика Степана Тарабалки з Коломийщини. Її Степан був одним з пілотів, яких за майстерність прозвали “Привидами Києва”. Він загинув над Житомиром 13 березня 2022 року з переважаючими силами окупантів.

На гроші, які їй компенсувала держава, Наталя у 2023 році відкрила оздоровчий центр для військових. А разом з цим відчула: після загибелі сина Бог по-особливому торкувся її серця.

Читати також: Фільм Алана Бадоєва “Довга доба” зʼявився на Netflix

Маючи духовний досвід, пані Наталя вирішила долучитися до українського війська як капеланка.

“Отримавши певну базу знань з капеланства, я хочу бути потрібною, корисною не тільки для родин, а й ветеранів, для військових”, – каже Світлана.

Пані Наталя вже отримала шеврон капеланки та приєдналася до лав військових священників.

Нагадаємо, що 52 ветерани отримають гранти на розвиток бізнесу.

Читати далі