Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
spichka 1920x1200 1 spichka 1920x1200 1

Технології

В Україні удосконалять систему пожежогасіння

Опубліковано

У іпроєкі змін до ДБН «Системи протипожежного захисту» міститься низка сучасних рішень для підвищення пожежної безпеки, зокрема, передбачено застосування систем пожежогасіння тонкорозпиленою водою. Про це повідомляє прес-служба Мінрегіону.

Відповідні зміни вже затверджені та будуть опубліковані найближчим часом.

Навіщо це потрібно?

“Якщо говорити про пожежогасіння тонкорозпиленою водою — цей спосіб один з найбільш ефективних і має масу плюсів. По-перше, жодне приміщення не буде затоплене або зруйноване від надмірної кількості води при гасінні звичайними способами, а вогонь при цьому буде ефективно ліквідований завдяки спеціальному обладнанню, яке тонко розпилює воду. Також такий метод дозволяє витрачати менше води на гасіння пожежі, а, отже, і запасні резервуари води можуть бути меншими і займати менше місця. Тому ми ввели можливість використання таких систем в Україні. Це важливо для безпеки людей”, — зазначив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Читайте також: В Україні хочуть “озеленити” трамвайні колії

Крім цього, новими змінами передбачається встановлення звукової сигналізації про несправність та додаткові показники щодо готовності роботи систем протипожежного захисту. Це дозволить збільшити ефективність роботи таких систем та швидше виявляти надзвичайні ситуації та реагувати на них.

Зміни до ДБН розроблені фахівцями всеукраїнської громадської організації «Український союз пожежної та техногенної безпеки».

Що таке ДБН?

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

Нагадаємо, Мінрегіон дозволив використання діодних світильників в Україні.

Технології

В Україні запрацювала нова ШІ-платформа для інфлюєнсерів Favikon

Опубліковано

Французька маркетингова платформа для інфлюенсерів, що базується на штучному інтелекті, Favikon, розширила свою географічну присутність, додавши підтримку для 17 нових країн, включаючи Україну.

Про це співзасновник і CEO Favikon Джеремі Буасіно повідомив у LinkedIn.

Про платформу

Favikon використовує штучний інтелект для обчислення Influence Score для творців контенту та формування на його основі рейтингів в різних нішах та категоріях. Цей стартап позиціонує себе як B2B-орієнтовану маркетингову платформу для інфлюенсерів, яка відповідає потребам компаній у підвищенні впізнаваності та охоплення свого бренду в цифровому просторі.

Читати також: На український ринок виходить німецький бренд сільськогосподарської техніки Eisen Löwe

15 травня співзасновник і CEO Favikon Джеремі Буасіно розповів у LinkedIn, що платформа почала підтримувати 17 нових країн, зокрема країни Балтії, Грузію та Україну.

Нагадаємо, що в Києві запрацював перший в Україні кабінет захисника.

Також ми повідомляли, що в Україні запустили державний сайт про усиновлення та форми виховання.

Фото: Favikon

Читати далі

Технології

У Києві запрацював перший в Україні кабінет захисника

Опубліковано

У Києві запустили перший в Україні електронний кабінет захисника. Ця ініціатива покликана спростити та оптимізувати роботу адвокатів, надаючи їм зручний і ефективний інструмент для ведення справ та спілкування з клієнтами та органами правопорядку.

Про це повідомляє КМДА.

Про послуги порталу

Заступниця голови КМДА Марина Хонда пояснює, що новий портал має спростити взаємодію мешканців Києва з міськими установами, зробивши її швидшою й безбар’єрною.

Читати також: Волонтери можуть виграти грант для порятунку безпритульних тварин: як взяти участь

Послугами зможуть скористатися військові кияни, їхні родини й родини загиблих. Портал функціонує у форматі “єдиного вікна” і вже інтегрував 40 послуг, десять з яких можна отримати онлайн. Серед них – щомісячна й щорічна матеріальна допомога, послуги зі слухопротезування, психологічна підтримка й фізична реабілітація, а також допомога дітям.

Для скористання послугами потрібно зареєструватися й пройти верифікацію. Після цього у особистому кабінеті можна переглянути доступні міські послуги.

Деякі послуги поки доступні лише офлайн, утім на порталі можна подати заявку для їх отримання або дізнатися про те, як саме це можна зробити.

Портал доступний за посиланням й зараз працює у бета-режимі.

Нагадаємо, що європейські архітектори презентували проєкти для збереження української культурної спадщини.

Також ми повідомляли, в Україні запустили державний сайт про усиновлення та форми виховання.

Фото: Київ Цифровий

Читати далі

Технології

TikTok запускає пошуковик відео зі штучним інтелектом

Опубліковано

TikTok тестує оновлену сторінку з результатами пошуку, яка включатиме результати, згенеровані штучним інтелектом. Відеоплатформа поступово додає нові функції до пошуку в програмі, відповідаючи на запит користувачів, чимало з яких використовують TikTok як пошукову систему, обираючи за його допомоги продукти, заклади тощо.

Про це повідомляє The Verge.

Минулої осені TikTok почав тестувати додавання результатів пошуку Google на свою сторінку пошукових результатів. Також платформа пробувала додавати посилання на Wikipedia, IMDb та інші вебсайти. Тепер платформа тестує інструменти з застосуванням штучного інтелекту, які надають користувачеві вичерпнішу відповідь, згенеровану за допомогою ChatGPT.

Як показано на скриншоті з програми, такі відповіді користувачі бачать в компактному розділі, що розміщений під рядком пошуку та над релевантними відеороликами.

Читайте також: В Україні відбудеться фестиваль кіно, яке було створено за допомогою ШІ

Платформа називає цю функцію Al Smart Search і повідомляє, що алгоритм TikTok відображає ці відповіді, коли вважає їх відповідними пошуковому запиту користувача.

«Оскільки ця функція є новою, іноді можуть виникати такі помилки, як неточні або нерелевантні відповіді. Al Smart Search не може замінити професійну консультацію, особливо з юридичних, медичних, фінансових або страхових питань», — попереджає TikTok.

Наразі доступ до цієї функції обмежений. Також платформа надає відповіді у такому форматі не на всі запити.

Нагадаємо, ШІ-помічник Copilot від Microsoft заговорив українською.

Фото: TikTok

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

«Я співаю руками»: як перекладачка жестової мови Уляна Шумило розвиває музичний інклюзив

Вона однією з перших почала перекладати українські пісні жестовою мовою. Найпершими її «ручними каверами» стали...

Суспільство5 днів тому

Школа — це не тільки уроки! Це вчителі, які разом зі своїми учнями розвивають малі громади

Їхні учні отримують високі оцінки за сортування сміття, знімають документальні ролики про рідне село та...

Можливості6 днів тому

«Хліб був як делікатес»: ця пекарня з Чернігова однією з перших запрацювала після деокупації області. Відновитися допоміг грант

Пекарня «Flavor bakery» майже «однолітка» маленької Соні. Їм обом 2,5 роки. Дівчинка ледь не щодня...

Можливості1 тиждень тому

Вчити англійську навіть під час війни. Мовна школа у Чернігові відновила роботу після ракетного удару завдяки гранту

Стільці перекинуті й вкриті уламками скла. Стеля впала, а двері вирвані. Це наслідки у школі...

РЕКЛАМА: