Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/E3HHaDDbVqkSSSSSS

Суспільство

99-річний сотенний УПА отримав звання Героя України (ВІДЕО)

Опубліковано

У віці 99-ти років Мирослав Симчич, відомий за позивним «Кривоніс», отримав звання Героя України. Під його керівництвом повстанці розбивали загони НКВС під Космачем, у Дземброні та наганяли страх на більшовиків, що сунули свого носа до Гуцульщини.

Про Героя України розповідає ШоТам.

«Ми вистоїмо, дамо собі раду і дамо Росії так у чоло, що вона більше не підніметься!», — Мирослав Симчич (Кривонос), сотенний УПА, Герой України.

Він виборював незалежність України, коли ми з вами ще не народилися. Радянські «суди» визнавали його рецидивістом та бунтівником та запроторили до таборів ГУЛАГу на 33 роки.

«За 30 з гаком років у таборах я вивчив їхню психологію. Це люди, які не признають, не мають ані совісті, ані честі», — Мирослав Симчич (Кривонос), сотенний УПА, Герой України.

Мирослав Симчич – легендарний сотенний УПА. Цього року він відсвяткував своє 99-річчя і нарешті отримав звання Героя України.

Йому було лише 22, коли під його командуванням повстанці знищили 400 НКВСівців. Це сталося у 1945 під Космачем. Його позивним був Кривоніс.

«Поранили Мороза, Мороз підкликав Кривоноса, доручив, сказав: “Приймай командування на себе, закінчуй бій”. Цей закінчив переможний бій», — Раїса Симчич, дружина Мирослава.

Після Другої світової він продовжив боротися у підпіллі проти радянського свавілля. В своєму останньому бою у 1948 він знепритомнів у хаті, яку підпалили окупанти.

Лише так більшовикам удалося його полонити і ув’язнити вперше, на 15 років. Попри тортури, Мирослав не просив помилування та не видав побратимів.

У грудні 1963 він вийшов на волю. Однак до рідної Коломиї йому повертатися заборонили, тому оселився в Запоріжжі. Там працював слюсарем на Запоріжсталі, де й познайомився з дружиною.

Читайте також: «Побачив ціль – натиснув кнопку». Як працює український застосунок «єППО», що допомагає ЗСУ збивати ракети окупантів

У них народилося двоє синів, однак незабаром Мирослава заарештували вдруге. Причина: «вновь открывшиеся материалы».

Понад 2 роки він провів у одиночній камері, але на співпрацю з катами не пішов. Його випустили з в’язниці тільки через 17 років, Симчичу було вже 62. А до рідної Коломиї зміг повернутися тільки після відновлення незалежності.

«Треба піднімати весь народ, вимести цю всю номенклатуру залізною мітлою до останнього і, врешті-решт, стати державою, виховати кілька поколінь, які би служили господу Богу і Україні», — Мирослав Симчич (Кривонос), сотенний УПА, Герой України.

14 жовтня 2022 Президент надав Мирославу Симчичу звання Героя України.

«Я весь час тримався на тому, щоб дожити до кінця, до повної перемоги. Пів перемоги в нас уже є. А пів – на ваших плечах», — Мирослав Симчич (Кривонос), сотенний УПА, Герой України.

Нагадаємо, у Хмельницькому відкрили музей-тир, стилізований під повстанську криївку.

Також ШоТам розповідав, як переселенка відновлює 100-літній будинок зв’язкової УПА на Прикарпатті.

Суспільство

Черкаські школярі представлять Україну у фіналі GENIUS Olympiad у США (ФОТО)

Опубліковано

Команда CORE з Черкас представить Україну на міжнародній олімпіаді GENIUS Olympiad у США. Школярі вибороли цю можливість, здобувши перемогу на національному етапі олімпіади в категорії «Робототехніка».

Про це повідомили в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького.

Переможці національного етапу

Команду-переможницю підготував Віталій Кадуха — студент 4 курсу Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького та вчитель Черкаського фізико-математичного ліцею.

До складу команди ввійшли два 11-класники Артем Зеленько й Роман Окіпняк. Учасники продемонстрували відмінні знання в програмуванні, конструюванні та алгоритмічному мисленні. У фіналі олімпіади вони змагатимуться з командами з усього світу.

Читайте також: Український школяр винайшов технологію для вивчення жестової мови на основі ШІ

«Цьогорічна перемога черкаської команди стала черговим підтвердженням високого рівня підготовки українських школярів та студентів у сфері робототехніки»‚ — написали в університеті.

Про олімпіаду

GENIUS Olympiad — це престижні міжнародні змагання з акцентом на STEM-освіту, інновації та екологічну свідомість. Фінал відбудеться 9–13 червня в місті Рочестер, штат Нью-Йорк. GENIUS Olympiad щороку збирає талановитих учасників із понад 80 країн світу.

Нагадаємо, що підлітки з України розробили ШІ-сервіс для боротьби з токсичністю в соцмережах.

Фото: сайт ЧНУ імені Богдана Хмельницького

Читати далі

Суспільство

«Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути

Опубліковано

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.

Про це повідомили в УЗ.

Як відновити квитки

  1. Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
  2. Натиснути на банер на головній сторінці.
  3. Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
  4. Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.

Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.

Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix

Про кібератаку на «Укрзалізницю»

23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня. 

Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.

Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ

Читати далі

Суспільство

UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя

Опубліковано

Фандрейзингова платформа UNITED24 та фінтех-компанія Activitis розіграли прапор України із підписами захисниць Маріуполя та астронавта NASA. Завдяки ініціативі українські медики отримають 23 549 доларів.

Про це повідомили в UNITED24.

Свої підписи на прапорі залишили звільнені з полону військовослужбовиці «Нава» й «Герда», а також амбасадор UNITED24 й астронавт Скотт Келлі. У грудні 2024 року вони вирушили в Антарктику. Там група розгорнула український прапор, а Скотт його підписав.

На знак подяки за фінансування поїздки «Нава» й «Герда» передали прапор компанії Activitis, на яких залишили і свої підписи.

Для того, аби отримати цей прапор, благодійники мали задонатити від 12 доларів на напрям «Медична допомога».

Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)

Про фонд UNITED24

UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:

  • «Оборона»;
  • «Гуманітарне розмінування»;
  • «Медична допомога»;
  • «Відбудова України»;
  • «Освіта та наука».

Нагадаємо, що астронавт NASA Скотт Келлі під час візиту до Києва закликав допомагати Україні (ВІДЕО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24

Читати далі

Шопочитати

Економіка і бізнес2 години тому

Їй казали: «Ти не зможеш». Підприємиця з інвалідністю отримала 5 грантів і створила косметичний бренд

У 13 років їй діагностували хворобу хребта, виявили вкорочення ноги та ураження центральної нервової системи....

Суспільство2 дні тому

Не дає зануритися в темряву: це енергетик з Донеччини, що працює попри обстріли

Валентин з містечка Курахове працює енергетиком уже понад 20 років. Курахівська ТЕС була у місті...

Суспільство3 дні тому

«Ви ж його лікуєте?»: учителька Ксенія та її син Юрчик спростовують міфи про аутизм

2 квітня — Міжнародний день поширення інформації про аутизм. Це учителька, методологиня «СпівДії заради Дітей»...

Технології7 днів тому

Проміняла вишивку на Counter-Strike: як 59-річна киянка стала кіберспортсменкою

Пенсіонерка Тетяна Силенко шукала якесь заняття, яке б допомогло їй оговтатись у складний період життя,...