Суспільство
99-річний сотенний УПА отримав звання Героя України (ВІДЕО)
У віці 99-ти років Мирослав Симчич, відомий за позивним «Кривоніс», отримав звання Героя України. Під його керівництвом повстанці розбивали загони НКВС під Космачем, у Дземброні та наганяли страх на більшовиків, що сунули свого носа до Гуцульщини.
Про Героя України розповідає ШоТам.
«Ми вистоїмо, дамо собі раду і дамо Росії так у чоло, що вона більше не підніметься!», — Мирослав Симчич (Кривонос), сотенний УПА, Герой України.
Він виборював незалежність України, коли ми з вами ще не народилися. Радянські «суди» визнавали його рецидивістом та бунтівником та запроторили до таборів ГУЛАГу на 33 роки.
«За 30 з гаком років у таборах я вивчив їхню психологію. Це люди, які не признають, не мають ані совісті, ані честі», — Мирослав Симчич (Кривонос), сотенний УПА, Герой України.
Мирослав Симчич – легендарний сотенний УПА. Цього року він відсвяткував своє 99-річчя і нарешті отримав звання Героя України.
Йому було лише 22, коли під його командуванням повстанці знищили 400 НКВСівців. Це сталося у 1945 під Космачем. Його позивним був Кривоніс.
«Поранили Мороза, Мороз підкликав Кривоноса, доручив, сказав: “Приймай командування на себе, закінчуй бій”. Цей закінчив переможний бій», — Раїса Симчич, дружина Мирослава.
Після Другої світової він продовжив боротися у підпіллі проти радянського свавілля. В своєму останньому бою у 1948 він знепритомнів у хаті, яку підпалили окупанти.
Лише так більшовикам удалося його полонити і ув’язнити вперше, на 15 років. Попри тортури, Мирослав не просив помилування та не видав побратимів.
У грудні 1963 він вийшов на волю. Однак до рідної Коломиї йому повертатися заборонили, тому оселився в Запоріжжі. Там працював слюсарем на Запоріжсталі, де й познайомився з дружиною.
Читайте також: «Побачив ціль – натиснув кнопку». Як працює український застосунок «єППО», що допомагає ЗСУ збивати ракети окупантів
У них народилося двоє синів, однак незабаром Мирослава заарештували вдруге. Причина: «вновь открывшиеся материалы».
Понад 2 роки він провів у одиночній камері, але на співпрацю з катами не пішов. Його випустили з в’язниці тільки через 17 років, Симчичу було вже 62. А до рідної Коломиї зміг повернутися тільки після відновлення незалежності.
«Треба піднімати весь народ, вимести цю всю номенклатуру залізною мітлою до останнього і, врешті-решт, стати державою, виховати кілька поколінь, які би служили господу Богу і Україні», — Мирослав Симчич (Кривонос), сотенний УПА, Герой України.
14 жовтня 2022 Президент надав Мирославу Симчичу звання Героя України.
«Я весь час тримався на тому, щоб дожити до кінця, до повної перемоги. Пів перемоги в нас уже є. А пів – на ваших плечах», — Мирослав Симчич (Кривонос), сотенний УПА, Герой України.
Нагадаємо, у Хмельницькому відкрили музей-тир, стилізований під повстанську криївку.
Також ШоТам розповідав, як переселенка відновлює 100-літній будинок зв’язкової УПА на Прикарпатті.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі