Суспільство
90 день війни. Хроніка боротьби. Головні перемоги України та українців
90-й день українські військові дають відсіч російським окупантам, знищуючи їхню техніку та руйнучи амбітні плани Кремля захопити нашу країну. Українці об’єдналися та разом чинять опір загарбникам, забувши про чвари та суперечки. Це війна, яка вже увійшла в світову історію. Війна за нашу свободу й незалежність. ШоТам фіксує головні перемоги цього дня.
18:00
Воїни Збройних сил України на південному напрямку розгромили «елітну» 58-му армію Південного військового округу РФ.
17:30
У Вінниці відкрили гуманітарний хаб для допомоги переселенцям «Я – Маріуполь».
17:00
Мешканці Новопразької громади, що на Кіровоградщині, вирішили власноруч відновити покинутий багатоквартирний будинок, аби там могли оселитися переселенці.
15:55
З 24 лютого додому повернулися вже понад 2,2 мільйони українців. Протягом останніх двох тижнів кількість людей, які в’їжджають на територію України, перевищує кількість тих, хто їде з країни.
15:35
Рада Європейського Союзу погодила режим лібералізації торгівлі з Україною, в межах якого протягом року українські товари ввозитимуться в ЄС без мит. Про це повідомляє пресслужба Ради ЄС.
«Це означає, що протягом одного року ввізне мито на весь український експорт до Європейського Союзу не сплачуватиметься. Завдяки цим заходам ЄС зможе суттєво підтримати економіку України», – йдеться у заяві.
Згідно з ухваленим ЄС рішенням, лібералізація торгівлі стосується:
- усіх мит відповідно до поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі між Україною та ЄС, які ще не були лібералізовані, зокрема: товарів промисловості, мита на яких мали поступово зникнути до кінця 2022 року, овочі та фрукти, а також товари сільського господарства;
- збору антидемпінгових мит на товари українського походження;
- застосування загальних правил імпорту щодо товарів українського походження.
15:25
Українські військові з 54 окремої механізованої бригади розгромили російську техніку в Донецькій області.
15:15
Бойова група К2 з 54 ОМБр знищила ворожий танк, що «заблукав» на території однієї з шахт в місті Мар’їнка, що на Донеччині.
15:00
Європейський Союз затвердив четвертий транш військової допомоги Україні на суму 500 млн євро.
14:25
Українські спецслужби разом із партизанами провели успішну спецоперацію та паралізували поставки російської зброї й боєприпасів до тимчасово окупованого Мелітополя.
14:10
Захисники Запорізького краю знищили російський штурмовик Су-25 та три безпілотники «Орлан-10».
14:05
«Укравтодор» виставив на благодійний онлайн-аукціон легендарний дорожній знак, створений на третій день повномасштабної війни.
13:30
У 120 населених пунктах Київської області повністю відновили розподіл природного газу. Це приблизно 150 тисяч об’єктів споживачів.
13:00
Французькі самохідні артилерійські установки CAESAR вже на території України і активно застосовуються бійцями ЗСУ проти окупантів.
12:35
У Харкові вперше за три місяці повномасштабної війни відновили роботу метрополітену. Зранку 24 травня на станції прибули перші потяги.
12:15
Українська блокчейн-компанія Everstake пожертвувала українській армії $10 млн у криптовалюті.
11:40
У межах програми релокації бізнесу до Івано-Франківської області переїхали 47 підприємств, а 25 з них уже повноцінно запустили виробництво.
11:00
Київ отримав три секційні низькопідлогові трамваї у межах проєкту «Міський громадський транспорт України», що фінансується за рахунок залучених кредитних коштів Європейського інвестиційного банку.
10:35
15 автомобілів і 100 бронежилетів передали зі Львівщини на передову, повідомив у фейсбуці заступник голови Львівської обласної держадміністрації Юрій Бучко.
Машини вдалося закупити завдяки небайдужому бізнесу в межах ініціативи громадської організації «Добро.Дій» за підтримки Міжнародного штабу допомоги українцям (МШДУ).
10:10
Оператори Сил спеціальних операцій України за допомогою дрона-камікадзе розгромили танк російських окупантів, на якому загарбники сиділи і пиячили.
09:30
Українська студія FFFACE.ME спільно з «Укрпоштою» та Міністерством закордонних справ оживили культову марку «Русскій воєнний корабль, іді …!» — тепер завдяки Інстаграм-фільтру можна побачити, як тоне ракетний крейсер «Москва».
Суспільство
Про відбудову
Що планують зробити?
- кабінети лікарів;
- приміщення для щеплень;
- зону реабілітації.
Коментарі
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі