Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

90 день війни. Хроніка боротьби. Головні перемоги України та українців

Опубліковано

90-й день українські військові дають відсіч російським окупантам, знищуючи їхню техніку та руйнучи амбітні плани Кремля захопити нашу країну. Українці об’єдналися та разом чинять опір загарбникам, забувши про чвари та суперечки. Це війна, яка вже увійшла в світову історію. Війна за нашу свободу й незалежність. ШоТам фіксує головні перемоги цього дня.

18:00

Воїни Збройних сил України на південному напрямку розгромили «елітну» 58-му армію Південного військового округу РФ.

17:30

У Вінниці відкрили гуманітарний хаб для допомоги переселенцям «Я – Маріуполь».

17:00

Мешканці Новопразької громади, що на Кіровоградщині, вирішили власноруч відновити покинутий багатоквартирний будинок, аби там могли оселитися переселенці.

15:55

З 24 лютого додому повернулися вже понад 2,2 мільйони українців. Протягом останніх двох тижнів кількість людей, які в’їжджають на територію України, перевищує кількість тих, хто їде з країни.

15:35

Рада Європейського Союзу погодила режим лібералізації торгівлі з Україною, в межах якого протягом року українські товари ввозитимуться в ЄС без мит. Про це повідомляє пресслужба Ради ЄС.

«Це означає, що протягом одного року ввізне мито на весь український експорт до Європейського Союзу не сплачуватиметься. Завдяки цим заходам ЄС зможе суттєво підтримати економіку України», – йдеться у заяві.

Згідно з ухваленим ЄС рішенням, лібералізація торгівлі стосується:

  • усіх мит відповідно до поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі між Україною та ЄС, які ще не були лібералізовані, зокрема: товарів промисловості, мита на яких мали поступово зникнути до кінця 2022 року, овочі та фрукти, а також товари сільського господарства;
  • збору антидемпінгових мит на товари українського походження;
  • застосування загальних правил імпорту щодо товарів українського походження.

15:25

Українські військові з 54 окремої механізованої бригади розгромили російську техніку в Донецькій області.

15:15

Бойова група К2 з 54 ОМБр знищила ворожий танк, що «заблукав» на території однієї з шахт в місті Мар’їнка, що на Донеччині.

15:00

Європейський Союз затвердив четвертий транш військової допомоги Україні на суму 500 млн євро. 

14:25

Українські спецслужби разом із партизанами провели успішну спецоперацію та паралізували поставки російської зброї й боєприпасів до тимчасово окупованого Мелітополя.

14:10

Захисники Запорізького краю знищили російський штурмовик Су-25 та три безпілотники «Орлан-10».

14:05

«Укравтодор» виставив на благодійний онлайн-аукціон легендарний дорожній знак, створений на третій день повномасштабної війни.

13:30

У 120 населених пунктах Київської області повністю відновили розподіл природного газу. Це приблизно 150 тисяч об’єктів споживачів.

13:00

Французькі самохідні артилерійські установки CAESAR вже на території України і активно застосовуються бійцями ЗСУ проти окупантів.

12:35

У Харкові вперше за три місяці повномасштабної війни відновили роботу метрополітену. Зранку 24 травня на станції прибули перші потяги.

12:15

Українська блокчейн-компанія Everstake пожертвувала українській армії $10 млн у криптовалюті.

11:40

У межах програми релокації бізнесу до Івано-Франківської області переїхали 47 підприємств, а 25 з них уже повноцінно запустили виробництво.

11:00

Київ отримав три секційні низькопідлогові трамваї у межах проєкту «Міський громадський транспорт України», що фінансується за рахунок залучених кредитних коштів Європейського інвестиційного банку.

10:35

15 автомобілів і 100 бронежилетів передали зі Львівщини на передову, повідомив у фейсбуці заступник голови Львівської обласної держадміністрації Юрій Бучко.

Машини вдалося закупити завдяки небайдужому бізнесу в межах ініціативи громадської організації «Добро.Дій» за підтримки Міжнародного штабу допомоги українцям (МШДУ).

10:10

Оператори Сил спеціальних операцій України за допомогою дрона-камікадзе розгромили танк російських окупантів, на якому загарбники сиділи і пиячили.

09:30

Українська студія FFFACE.ME спільно з «Укрпоштою» та Міністерством закордонних справ оживили культову марку «Русскій воєнний корабль, іді …!» — тепер завдяки Інстаграм-фільтру можна побачити, як тоне ракетний крейсер «Москва».

Суспільство

У Києві запрацювала перша екомашина для збирання використаних батарейок (ФОТО)

Опубліковано

На правому березі Києва запустили першу екомашину, яка збиратиме використані батарейки на перероблення. Машина вивозитиме батарейки з усіх пунктів приймання руху «Батарейки, здавайтеся!».

Про це повідомили в русі «Батарейки, здавайтеся!».

Тест-драйв машини тривав упродовж місяця. Вона змогла перевезти понад п’ять тонн батарейок, які здавали кияни у магазинах-партнерах та будинках, що зареєстровані у програмі руху.

Читайте також: UAnimals оголосили лавреатів Всеукраїнської зоозахисної премії

Батарейки за принципом 100% перероблення залежно від типу передадуть таким заводам:

  • Eneris Recupyl в Польщі;
  • Accurec в Німеччині;
  • EraSteel у Франції тощо.

Перероблення матеріалу повністю фінансують партнери руху, а саме виробники й дистриб’ютори батарейок: Panasonic, VARTA, Duracell, GP Batteries та інші компанії.

Нагадаємо, що розробники з України запустили платформу для бронювання будинків на природі.

Фото: фейсбук-сторінка «Батарейки, здавайтеся!»

Читати далі

Суспільство

«Культурні сили» провели захід на тему підтримки жінок, які втратили чоловіків на війні

Опубліковано

«Культурні сили» та платформа «Меморіал» 26 березня провели захід, який присвятили розвитку культури підтримки жінок, які втратили чоловіків на війні. На події відбувся відкритий діалог між лідерками громадянського суспільства, представниками патронатних служб, військовими, волонтерами та митцями.

Про це повідомили в «Культурних силах».

Що обговорили на заході

Подію організували для того, аби почати діалог на важливу тему, яку можуть оминати у суспільстві через її важкість. Спікери обговорювали, як не залишати жінок, які втратили коханих наодинці з горем, а також як навчитися не шкодити, натомість вміти підтримувати і турбуватися.

На панелі «Культура підтримки» керівниця психологічного простору «ПроЖИТИ» Катерина Чижик розповіла:

«Для мене особисто одним із тригерних слів було “тримайся”. Нема мені за що триматися, нема за кого триматися. І ще, коли сусіди або хтось кажуть: “та молода, ще вийдеш заміж” це саме болюче, що можна сказати жінці, яка втратила свого коханого чоловіка».

Катерина втратила свого чоловіка у 2023 році. Аби пережити цю подію, жінка почала створювати власне місце сили. У цей період виник психологічний простір «ПроЖИТИ».

Читайте також: Ukraїner та PR Army створили фільм про депортацію кримських татар (ВІДЕО)

У «Культурних силах» зазначили, що саме в громадському секторі започатковують проєкти, які можуть полегшувати проживання горя втрати.

«Якби не громадський сектор, я взагалі не уявляю, що було б з багатьма членами родин загиблих. Громадським організаціям, які підтримують рідних і близьких загиблих воїнів, треба об’єднувати зусилля, бо державним органам та суспільству часто байдуже на їх проблеми»‚ — розповіла очільниця фонду «Маємо жити» Оксана Боркун.

Також важливою темою для жінок, які втратили своїх чоловіків, є збереження пам’яті про них. Керівниця патронатної служби «Азов.Супровід» Ріна Рєзнік зазначила:

«Є величезна кількість онлайн-петицій про присвоєння звання Героїв України. І ми з одного боку розуміємо, що кожен з загиблих герой цієї країни, а з іншого боку також розуміємо, що не можемо забезпечити кожному цю державну нагороду, назву міста, назву вулиці й таке інше. Зараз це є найбільшим випробуванням, як весь цей обсяг горя акумулювати і дати кожній індивідуальній, величезній, серйозній трагедії достатньо простору і місця для того, щоб це вшанування було достатньо гідним і великим». 

Презентація кліпу «Місто наречених»

На події «Культурні сили» представили новий кліп на пісню Саші Чемерова «Місто наречених». Його присвятили жінкам, які пережили втрату. У кліпі знялася Таті Сонце (Тетяна Мельник).

«Головна героїня цього кліпу не актриса, це жінка, котра втратила свого коханого на війні. І тут на екрані ми можемо бачити не гру, а власне проживання втрати», — зазначив засновник платформи «Культурні сили» Миколай Сєрга.

Автор пісні Саша Чемеров поділився своїми емоціями від переглядання кліпу:

«Як і всі присутні, я вперше дивився цей кліп. І мені важко було втримати сльози. Моїм завданням було не констатувати факт втрати, а дати надію. Тому що життя все ж таки продовжується, все ж таки життя має сенс». 

Відео: ютуб-канал «Культурних сил»

Довідка

«Культурні сили» — це платформа, що об’єднує військових творчих професій, культурних діячів, аналітиків та волонтерів. До цієї платформи входять такі проєкти та бренди:

  • «Культурний десант»;
  • «Книга на фронт»;
  • «Фронтова студія»;
  • «Оркестр 59» тощо.

«Культурні сили» формують та розвивають воїнську культуру, забезпечують морально-психологічну підтримку військових, підтримують родини загиблих, розвивають культурну дипломатію та впроваджують стратегії впливу через культуру та мистецтво.

Нагадаємо, що «Культурні сили» провели у Києві відкриту розмову, присвячену колективній пам’яті.

Фото: «Культурні сили»

Читати далі

Суспільство

На Подолі в Києві відкривають креативний простір MLYN design hub (ФОТО)

Опубліковано

У Києві відкриють новий креативний простір MLYN design hub, присвячений сучасному українському дизайну. Відвідувати простір можна буде щодня та безплатно. Відкриття MLYN design hub запланували на квітень 2025 року.

Про це повідомили у команді простору.

Що буде в MLYN design hub

Простір працюватиме у стінах колишнього заводу «КиївМлин», у якого й запозичили частину назви. Головна мета проєкту — знайомити українців з якісними предметами інтер’єру, що виробили в Україні, та популяризувати їх.

Українські виробники та дизайнери зможуть представляти свої роботи у межах експозицій інтер’єрних предметів. Виставкова зала оновлюватиметься кожні три-чотири місяці.

«В MLYN design hub ми прагнемо зробити сучасний український дизайн більш помітним для широкої аудиторії. Тому відкрили цей простір — затишний, дружній, наповнений подіями, який щоденно дає можливості для розвитку і популяризації дизайну. Тут українські виробники і дизайнери можуть представити свої роботи на постійній основі, а відвідувачі — відкрити для себе якісні, естетично довершені предмети інтер’єру, створені в Україні», — зазначив засновник MLYN design hub Роман Михайлов.

Читайте також: «Довженко-Центр» запускає у шести містах кіноклуб

Перша експозиція

Першою виставкою у просторі стане експозиція під назвою «Зерно». Її створили під кураторством артдиректорки простору Ярослави України.

«Експозиція “Зерно” представить інсталяції різних інтер’єрних зон, скомпонованих з предметів українського виробництва. В ній ми переосмислимо традиції нашого дизайну в потоці сучасних тенденцій», — розповіла Ярослава Україна.

MLYN design hub працюватиме щодня, вхід для відвідувачів вільний. Експозиційна зона працюватиме з 10:00 до 19:00, а подієва зала прийматиме заходи до 23:00. Простір розташований за адресою вулиця Спаська, 36/31, на другому поверсі.

Раніше ми писали, що анонімний митець зі Львова зібрав понад мільйон гривень на військо за допомогою картин.

Фото: MLYN design hub

Читати далі