Суспільство
9-місячне немовля стало наймолодшим донором в Україні (ВІДЕО)
9-місячне немовля стало наймолодшим донором в Україні та врятувало 5-річну Сніжану зі Львова.
Як мужній вчинок дав дитині шанс на майбутнє, дивіться в новому відео ШоТам.
«Я вдячна тій мамі й тому татові, і низький їм уклін. Ну, просто ми їм вдячні за все. І нехай те добро, яке вони для нас зробили, нехай воно до них повернеться в мільйон разів більше. Вони нам дали друге життя», — Марія Саган, мама Сніжани.
Сніжана підхопила кишкову інфекцію
Сніжана народилася здоровою дитиною, але в 11 місяців зненацька підхопила кишкову інфекцію. Стан дівчинки був дуже важкий — вона перебувала в реанімації 40 днів і дивом вижила.
Але через інфекцію в дитини відмовили нирки, і майже 5 років вона була на перитонеальному діалізі.
«Нас одразу попереджували, що дитина на діалізі не може жити багато. Може жити 5-7 років, але це не є нескінченно. Різні були думки, і страх був», — Марія Саган, мама Сніжани.
На жаль, так і сталося — останнім часом Сніжані ставало все гірше, і врятувати могла лише трансплантація.
Дзвінок про трансплантацію
Та одного дня Марія отримала довгоочікуваний дзвінок від лікарів, які повідомили про донора.
«Ну радість така виникла — я не можу навіть описати словами. Таке якесь піднесення було, і така віра була, що ось воно буде, от усе вдасться», — Марія Саган, мама Сніжани.
Шанс на порятунок маленькій Сніжані дали батьки 9-місячної дівчинки, чиє життя забрала важка хвороба печінки.
«Батьки — молоді люди, медики. Вони вчинили дуже гуманно в тій ситуації, оскільки дозволили дати життя іншій дитині», — Андрій Кузик, дитячий хірург ЗУСДМЦ.
Донорську нирку того ж дня доставили з Києва до Західноукраїнського дитячого медичного центру у Львові.
Операція потребувала ювелірної роботи лікарів, адже органи дитини дуже маленькі. Але все пройшло добре, і нирка запрацювала вже під час операції.
«Функції роботи нирки в першу добу — було видно, що нирка добре працює. І по суті така історія зберігається до сих пір», — Роман Андруневич, дитячий нефролог ЗУСДМЦ.
Читайте також: Як обернути усі свої вміння на допомогу країні? Дружина ветерана з Волині лікує людей з фронту через коней, етнічний одяг та психологію
Марія безмежно вдячна лікарям і, головне, мужнім батькам, які подарували її доньці життя. На жаль, жінка не має їхнього контакту, але мріє коли-небудь все ж з ними познайомитися.
«Я хочу їм подякувати і, не знаю, запросити їх, якщо вони згодні. В першу чергу просто подякувати за те добре, яке вони для нас зробили», — Марія Саган, мама Сніжани.
Тепер Сніжана мріє піти до школи й стати лікарем
А Сніжанка швидко розвивається: вона почала краще розмовляти та мріє піти до школи.
«Вона рухлива дуже стала. Вона бавиться, вона бігає, вона раненько встає з настроєм. Вона усміхається», — Марія Саган, мама Сніжани.
Марія мріє, що Сніжана стане лікарем і врятує багато життів.
«Вона знає, де має капатися, знає, як тиск поміряти — вона вже вміє те все приложити, поставити», — Марія Саган, мама Сніжани.
«Мене врятували і я теж, як буду доросла, буду рятувати людей», — Сніжана.
Нагадаємо, посмертний донор урятував ногу 17-річного хлопця.
Також ми розповідали, що в Україні вперше виконали спліт-трансплантацію печінки: орган розділили та пересадили малюку та дорослому.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі