Суспільство
6 українських пісень, які вкрали росіяни і видавали за свої (ВІДЕО)
Мелодія гімну СРСР (а тепер і рф) насправді вкрадена в українського композитора Миколи Лисенка. Чимало інших пісень, якими так пишаються росіяни, так чи інакше мають українське авторство.
Про мелодії, які Росія намагалася привласнити, розповідає ШоТам.
Гімн СРСР
Упізнаєте мелодію? Гімн СРСР, який нібито написав у 1943 році композитор Александров. Але насправді він просто вкрав мелодію нашого Миколи Лисенка, створену ще в 19-му столітті.
«Вот кто-то с горочки спустился»
Так само росіянин Терентьєв у 1960 нібито написав «Вот кто-то с горочки спустился». Але насправді це український романс «В саду осіннім айстри білі», відомий ще з 19-го століття.
Однак це не завадило плагіатору Терентьєву отримати звання заслуженого діяча рф.
«Смело мы в бой пойдем…»
«Смело мы в бой пойдем за власть совєтов» насправді є піснею «Чуєш, мій друже». Це композиція українських повстанців, слова до якої написала в 20-ті роки Олена Теліга.
Приспів починається з «Ми сміло в бій підем за Україну», а не «за власть совєтов».
«Там вдали за рекой»
Ще одна популярна за радянських часів пісня «Там вдали за рекой» – теж плагіат. Мотив украдений з пісні січових стрільців «Прощався стрілець», написаної за 10 років до того.
«Поручик Голицин»
А за авторство цієї пісні в 70-х роках билися кілька російських композиторів. Але насправді мелодія романсу «Поручик Голицин» не належить жодному з них.
Автором мелодії був український шляхтич Георгій Гончаренко. А слова з посвятою українським повстанцям у 70-ті написав Микола Матола.
«Вставай, страна огромная»
Та що там романс, навіть пісню «Вставай, страна огромная» (1940) написали не росіяни! Авторство приписують поету Василю Лебедєву. Але йому належать тільки слова.
Мелодію ж украли з пісні криворізьких повстанців 1919 року «Повстань, народе мій».
Читайте також: Що слухати під час війни? 20 пісень про нашу боротьбу та перемогу
Тож горе-сусіди крадуть у нас не лише все, що бачать, а й що чують. Але більше ми свого не віддамо!
Нагадаємо, військовий ЗСУ створює музику із гільз, Джавеліна та автомата Калашникова.
Також ми розповідали, як українську рідзвяну пісню «Щедрик» показали на найбільшій у світі цифровій платформі для арт проекцій у Чикаго.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі