

Суспільство
50 відтінків БДСМ, або де шукати українських виробників інтимних товарів
Якщо після перегляду стрічки “50 відтінків” хотілось відчути себе на місці головних героїв – то вам саме сюди. БДСМ-аксесуари вже давно поширені в Україні в інтернеті та сексшопах. БДСМ розглядають як різноманіття за дверима спальні, а деякі бояться про це говорити. Тож ми підготували для вас підбірку шести українських виробників шкіряних аксесуарів, як підійдуть як і для повсякденного, так і для інтимного життя.
Oblepikha

Український Oblepikha на ринку ще 2014 року. Тоді він був один з найперших виробників БДСМ-аксесуарів. Бренд спеціалізується на двох основних напрямках. Casual – це речі для повсякденних образів, які підійдуть для тих, хто любить додати до суконь чи сорочок родзинку у вигляді портупеї. Виглядає стильно і водночас сексуально. А другий напрямок підійде саме для любителів БДСМ, фетиш-тематики та аксесуарів інтимного характеру. Для пікантних ночей у Oblepikha можна придбати портупеї, наручники, чокери, широкі пояси, маски зайчиків та кішечок, шкіряні корсети, а також прикраси ручної роботи.
До речі, у Oblepikha є ще підбренд Ave, під яким виготовляють речі тільки еротичного характеру з преміальної італійської шкіри.
Вироби українського бренду популярні у Європі та Америці. Серед клієнтів є також і чоловіки, які купують портупеї та підтяжки. До речі, тут можна замовити і індивідуальний пошив по власному ескізу.
Де купити: Фейсбук
Ціни: найдешевший товар – чокери (150-450 гривень), а найдорожчий – корсети (3500 гривень)
Oksana Averina Accessories

Особливий бренд для сміливих дівчат – це про Оksana Averina Accessories. Цей бренд вже п’ять років займається виробництвом яскравих, епатажних. а головне – сексуальних аксесуарів. Тут можна знайти будь-який виріб на свій смак: чи то брутальна портупея, бандаж з грубої шкіри, чи то прикраси з оксамиту та кришталю. І це далеко не весь асортимент: гартери, бра, нашийники, маски, ліфи та багато іншого.
Засновниця Оксана Аверіна впевнена, що її вироби зроблять сексуальне життя будь-якої пари цікавим та насиченим.
Всі аксесуари бренду створюються з італійської шкіри високої якості. Більшість виробів йде на експорт. Засновниця навіть відкрила представництво у Берліні, щоб зекономити на доставці. А нещодавно у Мілані моделі дефілювали на подіумі у виробах бренду Oksana Averina Accessories.
Де купити: сайт
Ціни: маски – 1200 гривень, наручники – 800 гривень.
Lovespace

Історію цього унікального сексшопу ми вже вам розповідали, а от чи звернули ви увагу, що крім якісних товарів від українських та іноземних брендів, в асортименті Lovespace є БДСМ-аксесуари власного виробництва.
Бренд відмовився від китайського непотребу та зараз продає якісні вироби. Тут можна знайти маски, наручники, різноманітні види батогів, нашийники, кляпи та багато інших пікантних товарів. Крім того, у сексшопі є особлива кімната, де розповідають як отримувати задоволення від болю. Тут представлені якісні БДСМ-девайси з натуральної шкіри та ще й українського виробництва. А ще проводять тематичні дні народження та дівич-вечори. То може замість посиденьок в кафе зайнятись чимось цікавішим?
Де купити: сайт
Ціни: в середньому 800 гривень
ANOESES

Пікантні фото на Інстаграм-сторінці бренду ANOESES не залишать байдужим нікого. Після їх перегляду точно захочеться щось прикупити з асортименту аксесуарів, які стануть у пригоді в еротичних іграх. А тут їх вдосталь – наручники, кайдани для ніг, пов’язки на ремені, пояси для бондажа, нашийники та повідки, маски на очі, різні портупеї та багато іншого.
Для виготовлення аксесуарів використовують італійську шкіру, а для фурнітури – нікельовані метали. Щоб шкіра не натирала, краї виробів обробляються, шліфуються і покриваються спеціальним лаком.
“Ми хочемо, щоб ви відчували себе сексуально в наших аксесуарах та нижній білизні. Ми виробляємо їх, щоб ви могли уважно прислухатись до своєї тяги та пристрасті”, – кажуть у ANOESES
Де купити: сайт
Ціни: в середньому – 3000 грн.
Moy Sladkiy Fetish

Засновниця бренду Алла Масленнікова створює шкіряні вироби ручної роботи вже кілька років. Серед асортименту тут можна вибрати цікаві шкіряні ліфи, пояси, портупеї, маски, чокери та багато інших аксесуарів, які урізноманітнять сексульне життя. Також можна пошити ексклюзивні вироби на замовлення.
Якщо ви звикли бачити БДСМ-аксесуари у чорних та червоних кольорах, то бренд виготовляє маски у білому, лавандовому, або рожевому кольорах.
“Moy Sladkiy Fetish – це не просто опис БДСМ для дівчат, які передивились “50 відтінків сірого”. Це про тих і для тих, хто не боїться змінюватись. Дівчина в стилі “Moy Sladkiy Fetish” не соромиться примірювати різні маски, грати різні ролі, провокувати себе саму та відкриватись з нової сторони для свого чоловіка”, – кажуть у Moy Sladkiy Fetish.
Де купити: Інстаграм
Ціни: маска кішки – 1400 грн, пояс – 4500 грн
Wolfsnaht

Засновником бренду шкіряних аксесуарів Wolfsnaht є Григорій Чужа. Так-так, БДСМ-аксесуари виготовляє чоловік!
“Вовк, який ниткою залишає слід” – саме так з німецької перекладається назва бренду. Вона влучно передає особливості характеру засновника та описує таїнство процесу створення кожної речі, що виробляються виключно вручну. Wolfsnaht – це бренд з чоловічим характером.Наші речі прикрашають, дарують задоволення та створюють специфічний настрій, що розкриває та підкреслює індивідуальність їх власників”, – кажуть у Wolfsnaht.
Тут можна купити наручники, нашийники, маски, підтяжки, портупеї, чокери. А якщо ви не любитель БДСМ-аксесуарів, то у бренду є гаманці, сумки та чохли для окулярів зі шкіри ручної роботи.
Де купити: сайт
Ціни: портупея – 800 гривень, чокери – 500 гривень.
Суспільство

Учасники «Підпільного стендапу» 1 квітня провели благодійний стрим, який тривав понад три з половиною години. Під час трансляції коміки збирали гроші на пікапи для спецпідрозділу НГУ «Атей».
Стрим відбувся на ютуб-каналі «Підпільного стендапу».
Як пройшов стрим
На трансляції виступили відомі українські коміки та знаменитості, зокрема Василь Байдак, Дядя Жора, Ницо Потворно, Саша Гонтар, Роман Міщеряков, Ганна Кочегура, Юрій Коломієць та інші. Під час стриму гості жартували, виконували завдання та розігрували мініатюри.
Мета благодійної трансляції
Під час благодійного стриму українці задонатили на пікапи для військових понад 250 тисяч гривень. Загальна мета збору — 500 тисяч гривень. Долучитися до нього можна за посиланням.
Підрозділ спеціального призначення «Атей» сформували два роки тому під командуванням Євгена Безсмертного. Бійці «Атей» брали участь у бойових діях на Донеччині, Харківщині, Запоріжжі та інших ділянках фронту. Наразі підрозділ проходить перепідготовку та комплектування задля розширення до роти спецпризначення.
Читайте також: Перо з фільмів Антоніо Лукіча продали за півмільйона гривень: кошти передали на ППО (ФОТО)
Про «Підпільний Стендап»
«Підпільний Стендап» — одне з найбільших об’єднань стендап-коміків в Україні, яке почали формувати у 2015 році. Щомісяця стендапери проводять близько ста концертів. Обʼєднання створює такі проєкти:
- «Майже Інтелектуальне Шоу»;
- «Підпільні Розгони»;
- «Підпільний Кіноклуб»;
- «Підпільний подскаст» та інші.
Нагадаємо, що «Підпільний Стендап» запустив нове шоу про книжки: першим гостем став Макс Кідрук.
Фото обкладинки: ютуб-канал «Підпільного стендапу»
Суспільство

На території Чорнобильського заповідника розквітнув рідкісний білоцвіт весняний. Через знищення природних середовищ квітку внесли до Червоної книги.
Про це повідомили в Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику.
На Київщині цю квітку можна зустрітися хіба що в присадибних ділянках як декоративну рослину. Білоцвіт весняний росте переважно у Карпатах та на Поліссі.
У заповіднику вказали, що в Чорнобилі ці квітки колись висадили господарі однієї з осель міста. Рослина має потужну кореневу систему, а тому вона швидко розростається та розквітає білими дзвіночками із фіалковим ароматом.
Читайте також: Майстриня з Харкова допомогла покинутим котам на понад 250 тисяч гривень
«У народі вважається, що білоцвіт приносить удачу та є символом оновлення, а той факт, що він зберігся в зоні відчуження, надає йому ще більшої значущості: немов природа повертає собі життя у місцях, колись залишених людьми»‚ — написали у заповіднику.


Нагадаємо, що на місці лісової пожежі на Київщині висадили шість тисяч нових дерев.
Фото обкладинки ілюстративне: «Вікімедіа»
Суспільство

Валентин з містечка Курахове працює енергетиком уже понад 20 років. Курахівська ТЕС була у місті центральним підприємством, тому він навіть не вагався, який фах обере для себе:
«Я інженер-механік, завжди жартую, що руки ростуть з правильного місця, тому вдома ремонтував велосипеди чи машини. А згодом на роботі — обертові механізми. Та найважливіше — ми знали, що наша робота є критично важливою, бо ми давали людям світло і тепло».
Улюблену роботу довелось покинути, коли росіяни наблизилися до міста та почали кілька разів на день обстрілювати станцію.
Росіяни обстрілювали ТЕС щодня
У рідному місті Курахове я збудував свій будинок, зробив парник, де вирощував лимони, ходив на риболовлю. Згодом почав будівництво — змайстрував лазню та літню кухню біля будинку. Проте все змінилося у 2022 році.
Моя сім’я виїхала на Закарпаття уже 8 березня, а я ж залишився на роботі. Ми з колегами працювали щодня і часто відновлювали техніку на станції після російських обстрілів.
Перші пів року нас атакували переважно вночі, а коли росіяни підійшли ближче, то обстрілювали ТЕС з артилерії майже щодня. Часто стріляли на світанку — перед тим, як люди мали вийти на роботу. Потім як за розкладом наступна атака була в обід, а далі — ввечері. І це ще не враховуючи ракет, які також часто прилітали і по місту, і по станції.

Курахівська ТЕС до повномасштабного вторгнення. Фото: ДТЕК Курахівська ТЕС у фейсбуці
Я залишився жити у власному будинку, де ще у 2014 році облаштував гарний просторий підвал. Після початку повномасштабного вторгнення туди до мене переїхав брат і так ми разом жили понад два роки. Принесли туди деякі меблі, поставили буржуйку, провели електрику. А ще я зробив удома свердловину, тому ми постійно мали свіжу воду.
Останні дні на станції не працювали, а просто виживали
Переважно по Курахівській ТЕС прилітало ще до оголошення тривоги. Тому ми постійно прислухалися і коли вже чули гучні вибухи неподалік, то ховалися. Росіяни з артилерії влучали і в паркувальні майданчики, тому наші авто були побиті. А коли обстрілювали ракетами, то навіть бомбосховище здригалося.

Під час одного з обстрілів постраждала автівка Валентина. Фото надав Валентин
Тому останні місяці на роботі ми вже не працювали, а просто сподівалися вижити. У касках та бронежилетах переміщувалися різними коридорами та старались менше виходити на вулицю.
Проте влітку минулого року після чергового обстрілу керівники отримали наказ, що запуску блоку не буде і потрібно розбирати наше обладнання.
Ми так довго ремонтували станцію, а тепер мусили її залишити. З рідної станції я забрав з собою лише системний блок власного комп’ютера.
На новій роботі ділюся досвідом з колегами
Я дуже просився на роботу саме на Бурштинську ТЕС, адже хотів бути ближче до сім’ї, яка жила на Закарпатті. І зараз живу у невеличкому селі біля Бурштина. Ми часто зідзвонюємося з курахівськими колегами, адже багатьом з них компанія запропонувала роботу на інших своїх ТЕС. Декілька з них навіть жили у мене деякий час, поки не знайшли власне житло. А ще ми хочемо зустрітися всі разом під час відпустки десь в Карпатах.
Часом колеги з Бурштинської ТЕС запитують мене про обладнання, з яким я працював удома. Я показую свої фото, схеми та креслення, ми часто порівнюємо механізми, хоча тут станція більш сучасна за нашу.

Валентин перевіряє техніку на новій роботі. Фото надав Валентин
Єдине, що для мене не змінилося, то це кількість роботи — її було багато вдома, а тепер і тут, проте я швидко до всього звикаю. Тут я також працюю зі схожими обертовими механізмами.
І знову ремонти через ворожі обстріли
Кожен мій день починається з наради та ранкового обходу. Протягом дня я відповідаю на листи від підрядників, перевіряю техніку та планую ремонти. Коли починається повітряна тривога, то ми спускаємося в укриття або ж покидаємо територію. Деякі колеги мусять залишатися на своєму робочому місці та рятувати обладнання після прильотів, якщо це необхідно.

Курахівська ТЕС після чергового російського обстрілу. Фото надав Валентин
Ця проблема скрізь мене переслідує. В Кураховому ми з колегами лише змогли відремонтувати обладнання, тільки запустили димарі, все почало диміти як знову новий обстріл.
Так само і тут — дуже багато пошкоджень, деяке обладнання вже не підлягає ремонту, а щось потребує багато коштів і часу. Ми не маємо таких можливостей та й бракує енергетиків, які б могли цим займатися, бо молодь не поспішає йти в цю сферу. Тому працюємо ми.
Все одно люблю свою роботу
Я сумую за домом та рідною ТЕС, але вже й не знаю, чи буде до чого повертатися, адже минулоріч росіяни окупували Курахове.
Я бачив фото, як зараз виглядає станція. Там зруйнували майже всі труби, пошкодили багато приміщень, цехів, немає вікон та даху. Зараз це місце зовсім не впізнати.
Професія енергетика досить складна, та навіть якби я знав, що нас чекає в майбутньому, то все одно б пішов працювати в цю сферу.
Валентин під час роботи. Фото надав Валентин
Зараз кожен має допомагати країні на своєму місці. Я не можу долучитися до війська через проблеми з хребтом. Тому продовжую працювати та станції та робити те, що вмію найкраще — давати людям світло. Бо якщо тут нікого не буде, то що ж тоді — все зануриться в темряву?