Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

50 день війни. Хроніка боротьби. Головні перемоги України та українців

Опубліковано

50-й день українські військові дають відсіч російським окупантам, знищуючи їхню техніку та руйнучи амбітні плани Кремля захопити нашу країну. Українці об’єдналися та разом чинять опір загарбникам, забувши про чвари та суперечки. Це війна, яка вже увійшла в світову історію. Війна за нашу свободу й незалежність. ШоТам фіксує головні перемоги цього дня.

20:30

Об’єднані Арабські Емірати відправили в Україну літак із 50-ма тоннами гуманітарного вантажу та повністю укомплектованими медичним обладнанням швидкі. Сьогодні вантаж прибув до Варшави.

19:00

Ця історія схожа на сюжет для феміністичного кіно. Жінки переганяють з-за кордону автомобілі швидкої допомоги, щоб захисники й захисниці на передовій могли вчасно врятувати своє здоров’я та навіть життя. Мешканки міста Долини, що на Івано-Франківщині, сідають за кермо реанімобілів і доставляють їх в Україну, попри несприятливі погодні умови, закарпатські звивисті дороги та втому. Ними захоплюються європейці й аплодують кожній водійці, яка перетинає кордон.

Як виникла ініціатива та які пригоди стаються в дорозі – про це ШоТам розповіла Леся Тисяк-Мураль, одна з організаторок проєкту, а також керівниця МБО «Благодійний фонд Долини».

18:00

У березні добровольчий підрозділ «Правого сектору» під керівництвом легендарного Да Вінчі (Дмитра Коцюбайла) знищив великий склад боєприпасів російської армії під Кривим Рогом.

Відео з роботою артилерії 14 квітня оприлюднив військовий журналіст Юрій Бутусов у Facebook.

17:25

На потреби української армії через застосунок «Дія» вдалося зібрати вже понад 260 мільйонів гривень.

16:50

Фахівці української компанії-виробника бронезахисту «Балістика» розробили нову систему ременів для перенесення протитанкового ракетного комплексу NLAW. Про це розповіли на сторінці підприємства в Facebook.

За словами розробників, стандартні ремені, встановлені на ПТРК NLAW, не дозволяють українським військовим надійно зафіксувати зброю для перенесення на довгих дистанціях. Через це захисникам доводиться постійно притримувати ремінь рукою.

16:00

14 квітня між Україною та Росією відбувся четвертий обмін військовополоненими, завдяки якому звільнили п’ятеро офіцерів ЗСУ, 17 військовослужбовців рядового складу та вісім цивільних.

14:20

Воїни 80 окремої десантно-штурмової бригади розгромили підрозділи російської армії та звільнили від окупантів кілька неселених пунктів. Про це повідомили на сторінці бригади в Facebook.

Наразі військові не зазначають, які саме населені пункти та в якій області вдалося звільнити. Однак запевняють: десантники діяли дуже успішно.

13:35

Двох українських пілотів, Івана Пепеляшка та Олексія Чижа, звільнили з російського полону. Окупанти утримували наших пілотів більше місяця. Про це повідомили на сторінці Головного управління розвідки Міноборони в Telegram.

Пепеляшко та Чиж потрапили в полон російських окупантів ще 8 березня в районі села Нова Басань, що на Чернігівщині. Зараз військові перебувають у безпеці. Вони у шпиталі та отримують отримують всю необхідну медичну допомогу.

13:10

Військові Оперативного командування «Південь» розповіли деталі пошкодження російського крейсера «Москва» у Чорному морі. Зокрема, внаслідок влучання українських ракет судно окупантів перекинулося та почало тонути. Про це повідомив представник Оперативного командування «Південь» полковник Владислав Назаров.

За його словами, ракетний крейсер російського флоту вдалося пошкодити з українського ПКР «Нептун». Унаслідок удару на флагмані спалахнула пожежа. Утім шторм та потужний вибух завадили іншим кораблям РФ надати допомогу «Москві».

12:30

Мешканці тимчасово окупованого Мелітополя ліквідували щонайменше 70 російських військових, серед них – «кадирівці». Про це розповіли в Головному управлінні розвідки Міноборони.

За словами розвідників, окупанти усіляко намагаються приховати інформацію про обставини загибелі своїх бійців.

«Встановлено, що в період з 20.03 по 12.04.2022 ліквідовано 70 військовослужбовців РФ під час нічних патрулювань в тимчасово окупованому Мелітополі. Серед них були загарбники, в тому числі «кадирівці». Причина смерті нічних патрульних під час комендантського часу – ножові та вогнепальні поранення», – йдеться в повідомленні.

11:30

Підрозділ 501-го окремого батальйону морської піхоти зміг приземлити російський БПЛА «Орлан-10».

10:30

Українське підприємство «Дунайський аграрій», розташоване в селі Саф’яни на Одещині, попри війну випустило новинку – органічну пастилу.

10:00

Українські військовослужбовці знищили російський безпілотник. Про це повідомили на фейсбук-сторінці 28-ї окремої механізованої бригади імені Лицарів Зимового Походу.

«Одна з найбільш ненависних російських пташок знищена військовими нашої бригади. Окупанти – чим більше ви будете завозити свій мотлох, тим більше трофеїв буде у наших колекціях», — йдеться у повідомленні.

09:30

Українські військові із 93-ї бригади «холодноярівців» розбомбили цілу колону техніки російських загарбників. Відео опублікували на фейсбук-сторінці 93-ї ОМБр «Холодний Яр».

«Камери наших безпілотників зафіксували, як повіяв огонь новий з Холодного Яру. Насолоджуємося», — йдеться у повідомленні.

Відео можна переглянути за посиланням.

09:00

У ніч на 14 квітня українські військові 15-тий раз вдарили по аеродрому в Чорнобаївці під Херсоном. Як наслідок — знищені склади з боєприпасами 22-го армійського корпусу РФ.

08:30

Військові Сил спеціальних операцій України підірвали міст із ворожою технікою, що прямувала до Ізюма на Харківщині.

08:00

Українські військові Сил спеціальних операцій розбомбили колону російських окупантів в одному з населених пунктів Донеччини. Як наслідок — були знищені ворожі БМП, КамАЗ, «Урал».

Суспільство

“World Press Photo 2024”: українська фотожурналістка стала лауреаткою конкурсу

Опубліковано

Фотожурналістка з України, Юлія Кочетова, стала однією з переможниць глобального етапу престижної міжнародної фотопремії World Press Photo. Її мультимедійний проєкт “Війна – особиста” визнаний найкращим у категорії “Відкритий формат”.

 Про це повідомляють на сайті WPP.

фото: Юлія Кочетова

“Війна – особиста”

Проєкт поєднує фотографічні зображення з поезією, аудіокліпами та музикою. Мультидисциплінарна презентація фотографки ґрунтується на її суб’єктивному досвіді й водночас дозволяє їй вкласти більше емоцій та символізму, ніж фотографії можуть передати самі по собі. В цілому проєкт пропонує особливий, особистий погляд на надто знайомі, на жаль, образи війни.

фото: Юлія Кочетова

Читати також: У Венеції пройшов перфоманс, присвячений “Ізоляції” в Донецьку

Сама Юлія каже, що ми живемо з колективною травмою вже багато поколінь. Тому їй захотілося зробити історію, де війна була би не точкою на мапі, не числами траншів західної підтримки та не битвою. Тому що весь світ вивчив назву битви за Бахмут, але не знає імен тих, хто там загинув. 

фото: Юлія Кочетова

“Мені захотілося дати цій війні імена, обличчя. Я не зможу показати всіх, але можу принаймні тих, кого зустрічаю”, – говорить фотожурналістка.

Ознайомитися з фотографіями проєкту можна тут.

Нагадаємо, що в Софії Київській відкриють Великодню виставку з квітів.

Також ми повіомляли, що в Україні почалась підготовка фахівців з реставрації культурної спадщини.

Фото: Юлія Кочетова

Читати далі

Суспільство

“Я і Фелікс”: фільм зібрав понад 1 млн грн за перший тиждень прокату

Опубліковано

Фільм “Я і Фелікс”, знятий режисеркою Іриною Цілик, вийшов у прокат 11 квітня. За перший тиждень показів у кінотеатрі він заробив 1 296 295 гривень, привернувши увагу 8 419 глядачів.

Про це повідомили на Facebook-сторінці фільму.

“Дякуємо усім глядачам та глядачкам, які прийшли подивитися фільм. Прокат триває, до зустрічі в кінотеатрах”, – відзначає команда фільму.

Читати також: У Венеції пройшов перфоманс, присвячений “Ізоляції” в Донецьку

Про фільм

Фільм “Я і Фелікс” – це підліткова драма за мотивами книги “Хто ти такий?” Артема Чеха, яка розповідає про дорослішання хлопця Тимофія в 1990-х, його сім’ю та друзів, перше кохання та стосунки з колишнім контррозвідником Феліксом. Головні ролі виконують поет Юрій Іздрик та Анастасія Карпенко (“Як там Катя?”).

Нагадаємо, що “Чорнобиль 22”: український документальний фільм зʼявився на Takflix.

Також ми повідомляли, що в Україні вийде фільм про 3ОШБ.

Читати далі

Суспільство

Як висловити подяку незнайомим воїнам на вулиці?

Опубліковано

Дякувати нашим воїнам потрібно! Але насамперед важливо памʼятати про особисті кордони, різне ставлення кожної людини до подяки, а також поважати досвід одне одного. Особливо, коли зустрічаєш воїна вперше.

ШоТам разом із командою Veteran Hub підготували нову добірку порад, яка допоможе дібрати потрібні слова для подяки під час зустрічі з незнайомим воїном.

Не варто казати:

Мені шкода, що тобі/вам довелося через це пройти.

Краще замінити на:

Дякую за службу.

Перша фраза може ненависно применшити чи знецінити досвід воїна, а також зосередити увагу на почутті жалості. Тому краще замінити її на слова вдячності.

Також на знак подяки можна прикласти праву руку до серця:

Не варто казати:

Напевно, тобі/вам гарно платять за службу.

Краще замінити на:

Дякую за службу.

Дякую, що робиш/те усе можливе, аби життя в тилу тривало

Ви можете не знати про всі виклики та випробування, які довелося пройти співрозмовнику/ ці. Тому тема грошової винагороди може видатися воїну спробою принизити його/ії або ж ідеалізувати військову службу.

Не варто казати:

Я б ніколи не зміг/ не змогла робити те, що робиш ти

Краще замінити на:

Захоплююся твоєю хоробрістю та відданістю.

Замість того, щоб фокусуватися на оцінці своїх здібностей, краще акцентувати увагу на тому, чому ви захоплюєтеся воїном чи просто подякувати йому/ій за службу.

Не варто казати:

Тобі, напевно, було дуже страшно.

Краще замінити на:

Захоплююся твоєю сміливістю і самовідданістю.

Ваші твердження про страх також можуть применшувати переживання та емоції, які проживають воїни на службі. Так, страх може бути частиною військового досвіду, проте він не є головною його складовою.

Читати також: Військові почали розписувати стелу в Донецькій області

Не порівнюйте досвід співрозмовника/ці з досвідом інших знайомих військових. Слухайте воїна та проявляйте щирий інтерес до його/її досвіду.

Шлях кожного військовослужбовця є унікальним. Порівнюючи досвіди людей, ви можете применшити чи знецінити пережите.

Усі рекомендації надані психологинею і тренеркою груп підтримки Veteran Hub Дариною Таран.

Нагадаємл, що Євген Клопотенко випустив книгу зі шкільними рецептам.

Також ми повідомляли, що на Київщині запустили інноваційну станцію з переробки воєнних відходів.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство5 днів тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство2 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство2 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство2 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: