Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

50 день війни. Хроніка боротьби. Головні перемоги України та українців

Опубліковано

50-й день українські військові дають відсіч російським окупантам, знищуючи їхню техніку та руйнучи амбітні плани Кремля захопити нашу країну. Українці об’єдналися та разом чинять опір загарбникам, забувши про чвари та суперечки. Це війна, яка вже увійшла в світову історію. Війна за нашу свободу й незалежність. ШоТам фіксує головні перемоги цього дня.

20:30

Об’єднані Арабські Емірати відправили в Україну літак із 50-ма тоннами гуманітарного вантажу та повністю укомплектованими медичним обладнанням швидкі. Сьогодні вантаж прибув до Варшави.

19:00

Ця історія схожа на сюжет для феміністичного кіно. Жінки переганяють з-за кордону автомобілі швидкої допомоги, щоб захисники й захисниці на передовій могли вчасно врятувати своє здоров’я та навіть життя. Мешканки міста Долини, що на Івано-Франківщині, сідають за кермо реанімобілів і доставляють їх в Україну, попри несприятливі погодні умови, закарпатські звивисті дороги та втому. Ними захоплюються європейці й аплодують кожній водійці, яка перетинає кордон.

Як виникла ініціатива та які пригоди стаються в дорозі – про це ШоТам розповіла Леся Тисяк-Мураль, одна з організаторок проєкту, а також керівниця МБО «Благодійний фонд Долини».

18:00

У березні добровольчий підрозділ «Правого сектору» під керівництвом легендарного Да Вінчі (Дмитра Коцюбайла) знищив великий склад боєприпасів російської армії під Кривим Рогом.

Відео з роботою артилерії 14 квітня оприлюднив військовий журналіст Юрій Бутусов у Facebook.

17:25

На потреби української армії через застосунок «Дія» вдалося зібрати вже понад 260 мільйонів гривень.

16:50

Фахівці української компанії-виробника бронезахисту «Балістика» розробили нову систему ременів для перенесення протитанкового ракетного комплексу NLAW. Про це розповіли на сторінці підприємства в Facebook.

За словами розробників, стандартні ремені, встановлені на ПТРК NLAW, не дозволяють українським військовим надійно зафіксувати зброю для перенесення на довгих дистанціях. Через це захисникам доводиться постійно притримувати ремінь рукою.

16:00

14 квітня між Україною та Росією відбувся четвертий обмін військовополоненими, завдяки якому звільнили п’ятеро офіцерів ЗСУ, 17 військовослужбовців рядового складу та вісім цивільних.

14:20

Воїни 80 окремої десантно-штурмової бригади розгромили підрозділи російської армії та звільнили від окупантів кілька неселених пунктів. Про це повідомили на сторінці бригади в Facebook.

Наразі військові не зазначають, які саме населені пункти та в якій області вдалося звільнити. Однак запевняють: десантники діяли дуже успішно.

13:35

Двох українських пілотів, Івана Пепеляшка та Олексія Чижа, звільнили з російського полону. Окупанти утримували наших пілотів більше місяця. Про це повідомили на сторінці Головного управління розвідки Міноборони в Telegram.

Пепеляшко та Чиж потрапили в полон російських окупантів ще 8 березня в районі села Нова Басань, що на Чернігівщині. Зараз військові перебувають у безпеці. Вони у шпиталі та отримують отримують всю необхідну медичну допомогу.

13:10

Військові Оперативного командування «Південь» розповіли деталі пошкодження російського крейсера «Москва» у Чорному морі. Зокрема, внаслідок влучання українських ракет судно окупантів перекинулося та почало тонути. Про це повідомив представник Оперативного командування «Південь» полковник Владислав Назаров.

За його словами, ракетний крейсер російського флоту вдалося пошкодити з українського ПКР «Нептун». Унаслідок удару на флагмані спалахнула пожежа. Утім шторм та потужний вибух завадили іншим кораблям РФ надати допомогу «Москві».

12:30

Мешканці тимчасово окупованого Мелітополя ліквідували щонайменше 70 російських військових, серед них – «кадирівці». Про це розповіли в Головному управлінні розвідки Міноборони.

За словами розвідників, окупанти усіляко намагаються приховати інформацію про обставини загибелі своїх бійців.

«Встановлено, що в період з 20.03 по 12.04.2022 ліквідовано 70 військовослужбовців РФ під час нічних патрулювань в тимчасово окупованому Мелітополі. Серед них були загарбники, в тому числі «кадирівці». Причина смерті нічних патрульних під час комендантського часу – ножові та вогнепальні поранення», – йдеться в повідомленні.

11:30

Підрозділ 501-го окремого батальйону морської піхоти зміг приземлити російський БПЛА «Орлан-10».

10:30

Українське підприємство «Дунайський аграрій», розташоване в селі Саф’яни на Одещині, попри війну випустило новинку – органічну пастилу.

10:00

Українські військовослужбовці знищили російський безпілотник. Про це повідомили на фейсбук-сторінці 28-ї окремої механізованої бригади імені Лицарів Зимового Походу.

«Одна з найбільш ненависних російських пташок знищена військовими нашої бригади. Окупанти – чим більше ви будете завозити свій мотлох, тим більше трофеїв буде у наших колекціях», — йдеться у повідомленні.

09:30

Українські військові із 93-ї бригади «холодноярівців» розбомбили цілу колону техніки російських загарбників. Відео опублікували на фейсбук-сторінці 93-ї ОМБр «Холодний Яр».

«Камери наших безпілотників зафіксували, як повіяв огонь новий з Холодного Яру. Насолоджуємося», — йдеться у повідомленні.

Відео можна переглянути за посиланням.

09:00

У ніч на 14 квітня українські військові 15-тий раз вдарили по аеродрому в Чорнобаївці під Херсоном. Як наслідок — знищені склади з боєприпасами 22-го армійського корпусу РФ.

08:30

Військові Сил спеціальних операцій України підірвали міст із ворожою технікою, що прямувала до Ізюма на Харківщині.

08:00

Українські військові Сил спеціальних операцій розбомбили колону російських окупантів в одному з населених пунктів Донеччини. Як наслідок — були знищені ворожі БМП, КамАЗ, «Урал».

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство5 днів тому

«Генеалогія доступна кожному». Як дослідити історію свого роду?

Понад 13 років тому в сільській хатині своєї прабабусі Світлана переглядала старі світлини в родинному...

Технології2 тижні тому

«Більше не залежимо від центральної системи електропостачання». Як одесити зробили свої багатоповерхівки автономними

День мешканців багатоквартирного будинку на вулиці Капітана Кузнєцова в Одесі починається зі сходу сонця, яке...

Суспільство2 тижні тому

Як юнак з ДЦП вступив до університету і здійснює свої мрії

Максимові 19 років. Він щойно закінчив перший курс університету — вивчає політологію, бо любить аналізувати...

Суспільство3 тижні тому

Як почати бізнес у місці, яке сховане від світу? Досвід засновниці «Твого райка»

Альона Лагно родом з Канева, за освітою програмістка, живе та працює за фахом у Києві....

РЕКЛАМА: