

Суспільство
49 день війни. Хроніка боротьби. Головні перемоги України та українців
49-й день українські військові дають відсіч російським окупантам, знищуючи їхню техніку та руйнучи амбітні плани Кремля захопити нашу країну. Українці об’єдналися та разом чинять опір загарбникам, забувши про чвари та суперечки. Це війна, яка вже увійшла в світову історію. Війна за нашу свободу й незалежність. ШоТам фіксує головні перемоги цього дня.
20:30
Артилеристи 14-ї бригади імені князя Романа Великого знищили кілька одиниць ворожої бронетехніки.
19:40
У пам’ять про відомого литовського режисера Мантаса Кведаравічуса, якого 2 квітня вбили у заблокованому Маріуполі, вийшла онлайн документальна стрічка «Маріуполіс».
Переглянути фільм онлайн можна на Takflix за посиланням. Вартість перегляду — 85 грн (фільм доступний на всіх територіях мовою оригіналу з англійськими субтитрами). Нижче дивіться трейлер стрічки.

18:10
Воїни десантно-штурмових військ ЗСУ разом із побратимами з інших підрозділів розгромили чергову колону російської техніки.
Зокрема, нашим захисникам вдалося розбити пересувний пункт управління разом із керівним складом 4-ї батальйонної тактичної групи, що належав до 201 бази Центрального військового округу РФ.
17:30
На Ізюмському напрямку в Харківській області українські військові атакували та розбили колону військових Росії.
16:50
Бійці полку «Азов», які героїчно захищають український Маріуполь, продовжують нищити ворожу бронетехніку на вулицях міста.
15:30
Українські піхотинці знищили чергову партію російської бронетехніки на півдні України.
14:50
Мобільні підрозділи Збройних сил України збили два російські літаки, які атакували Харківську область.
14:15
Усі тварини з Харківського приватного зоопарку «Фельдман Екопарк», який з 24 лютого 2022 року перебуває під постійними обстрілами російських окупантів, вивезені в безпечне місце.
13:00
Команда «ШоТам» взяла шефство над військовим підрозділом з мотострілецької частини А7087 та оголошує збір коштів на потреби наших захисників.
Наше видання допомагатиме воїнам 3-го окремого стрілкового батальйону, які базуються в Дніпрі та терміново потребують спорядження для ефективного захисту країни.
12:20
Підрозділи 36-ї окремої бригади морської піхоти ВМС ЗСУ імені контрадмірала Михайла Білинського змогли з’єднатися з військовими полку «Азов».
Про це заявив радник голови Офісу президента Олексій Арестович на своїй сторінці в Facebook.
«У Маріуполі підрозділи 36 бригади морської піхоти внаслідок складного і дуже ризикованого маневру прорвалися на з’єднання з полком «Азов», який професійно забезпечив цей захід», – повідомив він.
11:40
Сполучені Штати Америки вже доставили в Україну значну кількість дронів-камікадзе Switchblade.
11:00
Всесвітньо відомий британський архітектор і дизайнер, лауреат Імператорської та Прітцкерівської премій Норман Роберт Фостер дав згоду брати участь у відновленні Харкова після війни.
10:30
У селі Королівці Київської області гвардійці знайшли великий склад боєприпасів окупаційних військ, а саме — 100 ящиків зі снарядами 125-го калібру.
10:00
Українські спецпризначенці ліквідували спостережний пункт російських загарбників, повідомило у фейсбуці Командування Сил спеціальних операцій ЗС України.
«Це — спостережний пункт російських окупантів після того, як на ньому попрацювала група ССО України», — йдеться у повідомленні.
09:30
Українські військові захопили в окупантів реактивну систему залпового вогню «Град», яка була повністю заряджена.
09:00
Українські бойові підрозділи аеророзвідки та артилерії у співпраці бомблять танки і бронемашини російських окупантів. Відео оприлюднили на фейсбук-сторінці української аеророзвідки.
Як відзначили наші бійці, аеророзвідка успішно скоригувала артилерію на окупанта, як наслідок — купа спаленої ворожої техніки.
08:30
92 окрема механізована бригада імені кошового отамана Івана Сірка вночі розбомбила танк російських загарбників.
08:00
Упродовж минулої доби наші військові збили штурмовик Су-25 ворога, який став 300-тою збитою повітряною ціллю зенітних ракетних військ. Про це повідомили у Командування Повітряних Сил ЗСУ.
Суспільство

Альпініст із Латвії Юріс Улманіс завершив експедицію Антарктидою, під час якого збирав гроші на підтримку українських медиків через UNITED24. Наразі він зустрічається з громадами у США та розповідає американцям про війну в Україні.
Про це повідомили в UNITED24.
Експедиція до Південного полюса
Юріс Улманіс здійснив експедицію Антарктидою у січні 2025 року. Він збирав гроші через фандрейзингову платформу UNITED24 на підтримку українських медиків. Коли альпініст дістався Південного полюса, він розгорнув там український прапор із логотипом UNITED24.
Суспільний мовник Латвії LSM+ повідомляв, що Юріс Улманіс досяг Південного полюса 14 січня 2025 року. Він подолав 120 кілометрів по Антарктиді, а позаду себе тягнув 40-кілограмові сани із речами. У 2023 році альпініст зійшов на Еверест, де також здіймав український прапор.

Зустрічі з американцями
У березні чоловік вирішив організувати зустрічі з громадами у різних містах США. Юріс Улманіс розповідає про повномасштабну російсько-українську війну, свій досвід фандрейзингу та можливості для допомоги Україні.
Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)


Про фонд UNITED24
UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:
- «Оборона»;
- «Гуманітарне розмінування»;
- «Медична допомога»;
- «Відбудова України»;
- «Освіта та наука».
Нагадаємо, що Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО).
Раніше ми писали, що астронавт NASA Скотт Келлі під час візиту до Києва закликав допомагати Україні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24
Суспільство

За посередництва Держави Катар із тимчасово окупованих територій вдалося повернути п’ять українських дітей. Це повернення втілили у межах ініціативи Bring Kids Back UA.
Про це повідомив уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.
На підконтрольну територію України повернули дітей віком від 11 до 16 років. Вони проживали у Криму та Донецькій, Луганській й Запорізькій областях.

У межах ініціативи вдалося повернути зокрема й 12-річну дівчинку, батько якої перебуває у полоні в росії. За останні три роки вона двічі змінювала своє місце проживання та мала конфлікти з матір’ю. Команда ініціативи змогла допомогти бабусі оформити опіку над дівчинкою. Надалі дитині надаватимуть усі необхідну підтримку.
Читайте також: Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)
Також повернули хлопчика, який проживав з батьком та регулярно піддавався жорстокому поводженню з його боку.
«Мама намагалася самостійно вивезти хлопчика, але спроби були безуспішні. І лише завдяки зверненню до нашого офісу та залученості незмінного попередника Держави Катар матір та її син воззʼєдналися»‚ — написав Дмитро Лубінець.




Нагадаємо, що 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Лубінця
Суспільство

Випробуйте себе в знанні історії Києва: на кожній сторінці — старовинна фотографія та факт про конкретне місце, а на звороті — його сучасний вигляд і відповідь.
Дізнайтеся разом з ШоТам, наскільки добре ви знаєте столицю та її еволюцію крізь час.
Під час археологічних досліджень цієї вулиці виявили систему підземних тунелів і катакомб. Ці ходи використовували в різні періоди історії міста, наприклад, під час Другої світової війни.


Це місце розташоване між сімома вулицями, а влітку по вечорах тут відбувається шоу світломузичних фонтанів.


До 1500-річчя Києва цю памʼятку реконструювали, хоча точний вигляд оригінальної споруди залишався невідомим.


З кінця 18 століття на цій площі проводили відомі ярмарки, на яких збиралися купці з усієї Європи.


На початку 20 століття ця будівля слугувала місцем проведення балів, концертів і театральних вистав для київської еліти.


У 2015 році під час розкопок на цій площі археологи знайшли цілу вулицю часів Київської Русі та стародавні артефакти.


До 2001 року через цю площу, яка була важливим пересадковим пунктом у міській транспортній мережі, проходила трамвайна лінія.


Share: