Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

41 день війни. Хроніка боротьби. Головні перемоги України та українців

Опубліковано

41-й день українські військові дають відсіч російським окупантам, знищуючи їхню техніку та руйнучи амбітні плани Кремля захопити нашу країну. Українці об’єдналися та разом чинять опір загарбникам, забувши про чвари та суперечки. Це війна, яка вже увійшла в світову історію. Війна за нашу свободу й незалежність. ШоТам фіксує головні перемоги цього дня.

18:00

Воїни 128-ї окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади розповіли, як затримували підполковника російської армії. Виявилося, що окупанти тричі поверталися за своїм офіцером, намагаючись відбити його.

17:35

Воїни 95-ї окремої десантно-штурмової бригади знищили черговий підрозділ російських окупаційних військ.

17:20

Бійці полку «Азов», які героїчно захищають український Маріуполь, врятували екіпаж цивільного судна, яке потрапило під обстріл російських окупантів.

16:30

Протягом тижня зенітні ракетні війська ЗСУ знищили понад 30 повітряних цілей ворога. Про це повідомили на сторінці Повітряного командування «Центр» в Facebook.

15:50

На півночі Полтавської області українська армія збила дві ворожі ракети.

15:10

Військовослужбовці Державної прикордонної служби України збили ворожий безпілотник «Орлан-10» над Луганщиною.

14:45

Українські військові знищили російські танки, які намагалися прорватися до міста Барвінкове, що в Харківській області.

14:40

На Донеччині українські воїни з підрозділу К2 54 ОМБр майстерно знищили колону окупантів.

14:00

Українські воїни знищили бойовий вертоліт окупантів Ка-52, поціливши в нього з ракетного комплексу українського виробництва «Стугна-П».

13:10

Станом на ранок 5 квітня втрати російських окупантів у живій силі досягли 18 500 солдатів. Також російська армія втратила 676 танків та понад 270 літаків і гелікоптерів. Крім того, нашим захисникам вдалося знищити понад 1858 бойових броньованих машин РФ, 332 артилерійські системи та 94 безпілотники.

12:35

Бійці Збройних сил України вперше застосували захоплену в бою важку вогнеметну систему залпового вогню ТОС-1А «Солнцепек» проти ворога.

11:30

Платформа Genius зробила безкоштовними всі професійні курси для українців.

10:40

У понеділок, 4 квітня, морські піхотинці Збройних Сил України збили ворожу крилату ракету «Калібр» зі звичайної артилерійської гармати.

10:25

До Чернігова на 5-ти вантажівках прибула допомога від міжнародної організації ЮНІСЕФ.

10:10

Військові Сил спеціальних операцій Збройних сил України розробили практичний порадник, як чинити спротив російсько-окупаційним військам.

10:00

У небі над Рівненщиною в ніч на 5 квітня сили ППО збили дві повітряні цілі.

09:30

Уночі 5 квітня українська Протиповітряна оборона збила над Дніпропетровською областю дві ворожі ракети.

09:00

У селищі Маломиколаївка на Дніпропетровщині місцевий бренд «Герцевські крафтолики» почав заготовляти суху суміш для миттєвого приготування борщу для потреб Збройних Сил України.

08:30

Американська компанія, що займається розробкою відеоігор, Epic Games завершила 2-тиждеву акцію на підтримку України і зібрала 144 мільйони доларів.

08:00

Один з найбагатших чеських підприємців Іво Лукачович оголосив про пожертву завбільшки 100 мільйонів чеських крон (це понад 4 млн доларів) на придбання зброї для українських Збройних сил.

Суспільство

Збірка віршів Галини Крук потрапила в шортлист міжнародної поетичної премії

Опубліковано

Поетеса Галина Крук стала однією з фіналістів міжнародної поетичної премії Griffin Poetry Prize зі своєю збіркою поезії “A Crash Course in Molotov Cocktails”.

Про це повідомили на сайті премії.

Про збірку віршів

Ці вірші-свідчення перехоплюють подих, вони філософські та фантазійні.

У похмурій рекапітуляції самої еволюції Крук пише: “ніщо не передбачало прибуття людства…/ ніщо не передбачало прибуття танка…”. Її повчальні, худі рядки можуть стати епіграматичними: “те, що вб’є вас, спокусить ти спочатку”, або можуть вдарити вас, як блискавичні удари Ломаченка: “фліртуй, чекіст, сука”.

Ведучи читачів у найтемніші простори світу, Крук натякає на те, що світло мови все ж може забезпечити певний захист. Називання служить щитом, нехай і дерев’яним. Парадокс полягає в тому, що після вистрілу куль і падіння ракет дерев’яний щит, друкована книжка, відновлюється.

Більшість текстів у збірці написані після 24 лютого і присутні як українською, так і англійською мовами.

Читати також: “World Press Photo 2024”: українська фотожурналістка стала лауреаткою конкурсу

Про премію

Griffin Poetry Prize – одна з провідних у світі нагород за поетичні збірки. Вона складається з двох літературних премій у розмірі 65 000 доларів США кожна. Канадська нагорода вручається живому поету або перекладачу, а міжнародна – живому представнику поетичного світу будь-якої країни, включаючи Канаду. Інші поети, які потрапляють до короткого списку, отримують по 10 000 доларів США.

Нагадаємо, що військові почали розписувати стелу в Донецькій області.

Також ми повідомляли, що Данія купуватиме зброю для ЗСУ в українських виробників.

Читати далі

Суспільство

“World Press Photo 2024”: українська фотожурналістка стала лауреаткою конкурсу

Опубліковано

Фотожурналістка з України, Юлія Кочетова, стала однією з переможниць глобального етапу престижної міжнародної фотопремії World Press Photo. Її мультимедійний проєкт “Війна – особиста” визнаний найкращим у категорії “Відкритий формат”.

 Про це повідомляють на сайті WPP.

фото: Юлія Кочетова

“Війна – особиста”

Проєкт поєднує фотографічні зображення з поезією, аудіокліпами та музикою. Мультидисциплінарна презентація фотографки ґрунтується на її суб’єктивному досвіді й водночас дозволяє їй вкласти більше емоцій та символізму, ніж фотографії можуть передати самі по собі. В цілому проєкт пропонує особливий, особистий погляд на надто знайомі, на жаль, образи війни.

фото: Юлія Кочетова

Читати також: У Венеції пройшов перфоманс, присвячений “Ізоляції” в Донецьку

Сама Юлія каже, що ми живемо з колективною травмою вже багато поколінь. Тому їй захотілося зробити історію, де війна була би не точкою на мапі, не числами траншів західної підтримки та не битвою. Тому що весь світ вивчив назву битви за Бахмут, але не знає імен тих, хто там загинув. 

фото: Юлія Кочетова

“Мені захотілося дати цій війні імена, обличчя. Я не зможу показати всіх, але можу принаймні тих, кого зустрічаю”, – говорить фотожурналістка.

Ознайомитися з фотографіями проєкту можна тут.

Нагадаємо, що в Софії Київській відкриють Великодню виставку з квітів.

Також ми повіомляли, що в Україні почалась підготовка фахівців з реставрації культурної спадщини.

Фото: Юлія Кочетова

Читати далі

Суспільство

“Я і Фелікс”: фільм зібрав понад 1 млн грн за перший тиждень прокату

Опубліковано

Фільм “Я і Фелікс”, знятий режисеркою Іриною Цілик, вийшов у прокат 11 квітня. За перший тиждень показів у кінотеатрі він заробив 1 296 295 гривень, привернувши увагу 8 419 глядачів.

Про це повідомили на Facebook-сторінці фільму.

“Дякуємо усім глядачам та глядачкам, які прийшли подивитися фільм. Прокат триває, до зустрічі в кінотеатрах”, – відзначає команда фільму.

Читати також: У Венеції пройшов перфоманс, присвячений “Ізоляції” в Донецьку

Про фільм

Фільм “Я і Фелікс” – це підліткова драма за мотивами книги “Хто ти такий?” Артема Чеха, яка розповідає про дорослішання хлопця Тимофія в 1990-х, його сім’ю та друзів, перше кохання та стосунки з колишнім контррозвідником Феліксом. Головні ролі виконують поет Юрій Іздрик та Анастасія Карпенко (“Як там Катя?”).

Нагадаємо, що “Чорнобиль 22”: український документальний фільм зʼявився на Takflix.

Також ми повідомляли, що в Україні вийде фільм про 3ОШБ.

Читати далі