Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
1551787112 5771 1551787112 5771

Технології

30 ОТГ отримали обладнання для енергоаудиту будівель

Опубліковано

В Україні 30 ОТГ отримали обладнання для розбудови системи муніципального енергетичного менеджменту. Це втілили завдяки проекту GIZ “Енергоефективність у громадах II”, який за дорученням Програми “U-LEAD з Європою” реалізує ініціативу “Розумний енергетичний менеджмент в ОТГ”. Про це повідомляє Укрінформ.

Як зазначається, на фоні подорожчання ресурсів, зокрема газу, енергоресурси перетворюються на вагомий пункт в бюджеті громад і фактично відбирають гроші, які за інших випадків могли б бути витрачені на соціальну інфраструктуру і реальний розвиток громади.

Читайте також: ОТГ на Кіровоградщині переходить на альтернативну енергетику

Програма “U-LEAD з Європою” почала вивчати це питання ще в грудні 2017 року. Ми провели аналіз місцевих стратегій розвитку, який показав, що енергоефективність не фігурує в процесі розробок стратегій. Ми маємо привернути увагу до питання енергоефективності і включити його у прийняття громадами стратегічних рішень”, – сказав на конференції радник Програми “U-LEAD з Європою” Саша Кун.

Основна підтримка громад проектом буде зосереджена на навчанні представників ОТГ основам муніципального енергетичного менеджменту. Задля практичного ефекту в 2019 році було закуплено спеціалізоване обладнання для енергоменеджерів.

Скільки зможуть заощадити?

30 пілотних ОТГ утримують майже 1200 адміністративних будівель загальною опалювальною площею понад 1150 тис. кв. м. Очікується, що впровадження муніципального енергетичного менеджменту в ОТГ дасть економію енергоспоживання як мінімум 5%, що дозволить 30 пілотним ОТГ заощадити близько 15 млн грн на рік.

Як розповів голова Клесівської ОТГ Рівненської області Василь Гриник, звичайне утеплення будівель, на які громади виділяють кошти, не приносить вагомих результатів у сфері економії енергоресурсів. Отримане обладнання дозволить муніципалітету провести енергоаудит адміністративних будівель і визначити, які саме ділянки потребують модернізації, ремонту чи утеплення.

Читайте також: 20 ОТГ на Рівненщині отримають ІТ-обладнання

“Серед інструментів, які ми отримали, є спеціальний тепловізор, з яким можна дослідити, де саме в будинку є місця, в яких втрачається тепло. Після такого дослідження стає зрозумілим, що саме потрібно замінити в будівлі — вікна, двері чи покрівлю. Зараз ми знаємо, який заклад найбільше використовує енергоресурсів — за показниками витрат електроенергії, за тим, скільки ми спалюємо твердого палива (на їх опалення — ред.), і проведемо дослідження, щоб виявити причину (втрати тепла — ред.)”, – розповів Гриник.

Як приклад таких енергозатратних будівель він назвав приміщення дитячих садочків, шкіл, які будувалися ще за радянських часів з силікатної цегли.

Програма «U-LEAD з Європою» фінансується спільно Європейським Союзом і державами-членами – Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією і підтримує реформу децентралізації та її секторальні напрямки.


Технології

Понад 20 виробників БпЛА та роботів на оптоволокні протестували свої розробки (ФОТО)

Опубліковано

Платформа Brave1 організувала полігон для випробувань новітніх FPV-дронів та наземних роботизованих комплексів, що працюють на оптоволокні. Участь у тестуваннях узяли понад 15 виробників БпЛА та 7 команд, що створюють роботів.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

БпЛА на оптоволокні — це дрон, яким управляють через оптоволоконний кабель. По оптичному кабелю передається також і відеосигнал. Завдяки цій технології, яка не використовує радіочастоти, дрони не реагують на дію засобів РЕБ.

На полігоні дрони долали маршрут із перешкодами довжиною у 20 кілометрів та імітували захід на ціль. Очільник Мінцифри вказав, що донедавна така дальність здавалася недосяжною — подібні моделі працювали максимум на 5–10 кілометрів.

Читайте також: В Україні запустили перший навчальний курс про оптоволоконні дрони (ВІДЕО)

Окрім безпілотників, протестували й наземні роботизовані комплекси. Вони теж працюють на оптоволокні та здатні виконувати завдання в умовах бойового зіткнення.

«Ворог має значні напрацювання в цьому напрямі, тому зараз ми повинні максимально включитися та розвивати технологію. Випробування в умовах, наближених до бойових, — це обов’язковий етап у розробці перед поставкою на фронт. Тестування на полігонах допомагають виробникам виявити недосконалості. Далі розробники фікситимуть недоліки та працюватимуть над рішеннями для протидії ворожому оптоволокну», — написав Федоров.

Нагадаємо, що український робот урятував поранених бійців, які місяць перебували в оточенні (ВІДЕО).

Фото: фейсбук-сторінка Михайла Федорова

Читати далі

Технології

Українські зброярі створили новий БпЛА, що знищує бронетехніку та стійкий до РЕБ

Опубліковано

Міністерство оборони України кодифікувало та допустило до використання в Збройних силах новий український безпілотник «Амага-10». Дрон-камікадзе здатен розвивати високу швидкість та вражати бронетехніку з додатковим захистом.

Про це повідомили в Міноборони України.

Дрони можуть працювати як у ручному, так і в напівавтоматичному режимі. Вони мають посилену стійкість до ворожих засобів радіоелектронної боротьби.

Також безпілотники можна оснащувати різними пристроями для виконання широкого спектра бойових завдань. У відомстві зазначили, що комплекс «Амага-10» назвали на честь історичного персонажа — сарматської цариці-воїна.

Нагадаємо, що український робот урятував поранених бійців, які місяць перебували в оточенні (ВІДЕО).

Раніше ми писали, що у війську формують перший жіночий підрозділ для операторок дронів (ВІДЕО).

Фото обкладинки: сайт Міністерства оборони

Читати далі

Технології

Український робот урятував поранених бійців, які місяць перебували в оточенні (ВІДЕО)

Опубліковано

Український роботизований комплекс Ardal пройшов понад 17 кілометрів під щільним вогнем мінометів та артилерії для порятунку військових. Завдяки цій операції робот евакуював трьох поранених бійців, які понад місяць перебували у сірій зоні.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації

Деталі проведення місії

Робота створила компанія BUREVII, яка є учасником IT-кластера Brave1. Розробники не лише забезпечили технічну підтримку, а й безпосередньо долучилися до планування операції спільно з 92-ю ОШБр та 154-ю ОМБр.

Місію виконували на одній із найгарячіших ділянок фронту, де росіяни постійно застосовують дрони для коригування артилерійського вогню. Для успішного виконання місії залучили понад 50 фахівців, які використовували засоби радіоелектронної боротьби, розвідку з повітря, а також дрони-бомбери для відволікання уваги противника.

Читайте також: В Україні вперше відбувся турнір з військово-технологічного спорту (ФОТО)

Завдяки злагодженій роботі підрозділів та можливостям НРК Ardal поранених вдалося евакуювати та доставити до шпиталю. При цьому сам робот залишився неушкодженим.

Наразі Україна активно інвестує у наземні роботизовані комплекси. У планах — поступово передати логістичні завдання на автоматизовані системи. Це дозволить не лише оптимізувати військові операції, а й зберегти життя українських захисників.

Опубліковано Михайло Федоров Середа, 2 квітня 2025 р.

Нагадаємо, що військові працюватимуть з новим українським гранатометом: його особливості.

Фото: фейсбук-сторінка Михайла Федорова

Читати далі

Шопочитати

Суспільство1 день тому

Не дає зануритися в темряву: це енергетик з Донеччини, що працює попри обстріли

Валентин з містечка Курахове працює енергетиком уже понад 20 років. Курахівська ТЕС була у місті...

Суспільство2 дні тому

«Ви ж його лікуєте?»: учителька Ксенія та її син Юрчик спростовують міфи про аутизм

2 квітня — Міжнародний день поширення інформації про аутизм. Це учителька, методологиня «СпівДії заради Дітей»...

Технології6 днів тому

Проміняла вишивку на Counter-Strike: як 59-річна киянка стала кіберспортсменкою

Пенсіонерка Тетяна Силенко шукала якесь заняття, яке б допомогло їй оговтатись у складний період життя,...

Технології1 тиждень тому

Ці роботи можуть розмінувати Україну за 10 років. Як українські розробники створили «ЗМІЙ»

Розробників з Rovertech об’єднала війна, а тікток допоміг зустрітися. Усі довкола казали, що їхній задум...