Суспільство
25-та експедиція українських полярників вирушила до Антарктиди
25-та Українська антарктична експедиція (УАЕ) через закриття в Україні міжнародного авіасполучення раніше виїхала на станцію “Академік Вернадський”.
Про це повідомили у пресслужбі Міністерства освіти і науки України.
Зазначається, що на станції вони мають змінити своїх колег, які вже рік провели в антарктичній експедиції й наприкінці квітня повинні повернутися додому.
Вилетіли раніше
Керівник Національного антарктичного наукового центру (НАНЦ) Євген Дикий пояснив, що експедиція мала їхати в Антарктиду наприкінці березня, але Україна та багато інших країн через загрозу поширення коронавірусу закривають на певний час міжнародне авіасполучення.
Читайте також: Виявити рак на ранній стадії: як українська школярка здійснила прорив у медицині
“Ми не можемо чекати, бо 25-та експедиція має змінити на українській антарктичній станції своїх колег, які там працюють вже близько року. Потім крига стане, і ми не зможемо ані зробити перезмінку на станції, ані навіть доправити туди запаси їжі та необхідних речей. Тому було прийнято рішення про термінову відправку 25-ї експедиції”, – зазначив під час зустрічі Євген Дикий.
Водночас він наголосив, що було зроблено всі необхідні заходи, щоб захистити полярників на шляху до Антарктиди.
“Кожен учасник пройшов ретельний медичний відбір – усі здорові, без хронічних захворювань. По-друге, центр забезпечив їх необхідними засобами захисту: респіраторами, окулярами, антисептиками тощо. По-третє, всі пройшли навчання за рекомендаціями ВООЗ щодо профілактики коронавірусної інфекції. Так само пройдуть навчання та отримають засоби захисту ті полярники, які після перезмінки повертатимуться назад в Україну”, – розказав очільник НАНЦ.
Він додав, що центр вже зв’язався з посольствами України в тих країнах, через які летітимуть полярники, і в разі виникнення критичних ситуацій наші представники готові надавати всю необхідну допомогу.
Крім того, підвищено заходи безпеки на самій станції “Академік Вернадський”. Наразі до неї обмежено доступ туристів та заходи суден. На станції є приміщення для обсервації, лікарня, сучасне медичне обладнання, що дозволяє робити навіть операції. Додатково центр закупив кисневий концентратор та балони з медичним киснем, оновив медпрепарати.
Читайте також: Подорожуй Україною: 8 найгарніших українських водоспадів
Лікар 25-ї УАЕ Ігор Дейнека має чіткий алгоритм дій у разі підозри захворювання когось із членів експедиції на коронавірусну інфекцію. Також у нього вже є досвід лікування пневмонії під час пандемії «свинячого» грипу A/H1N1.
Склад експедиції
До 25-ї УАЕ увійшли 12 учасників:
- 7 науковців (метеорологи, біологи, геофізики),
- 5 членів команди життєзабезпечення (лікар, кухар, системний механік, дизеліст-електрик, системний адміністратор зв’язку).
Керівник експедиції – досвідчений фахівець НАНЦ, геофізик Юрій Отруба, для якого це буде вже шоста зимівка.
Серед 12 полярників – 2 жінки: Євгенія Прекрасна, науковиця-біолог, та Анна Соіна, дослідниця гідрометеорології та океанографії. Обидві зимують вперше, але Євгенія вже двічі працювала у сезонному літньому загоні на “Вернадському”.
Остаточний склад команди 25-ї УАЕ було визначено наприкінці січня цього року. Майже всі його учасники – віком до 40 років, загін рівно наполовину складається з новачків.
В Антарктиді вчені досліджуватимуть зміни клімату, магнітне поле Землі, “озонову діру”, динаміку популяцій пінгвінів, інших тварин та рослин, пристосування живих організмів до екстремальних полярних умов, космічну погоду в іоносфері Землі тощо.
Читайте докладніше в нашому матеріалі Що відомо про українську антарктичну експедицію-2020.
Нагадаємо, нещодавно українські полярники і полярниці розповіли, куди викидають сміття на білосніжному континенті.
Окрім того, українські полярники показали тюленів, які живуть в Антарктиді.
Як ми писали раніше, українські полярники показали антарктичну ніч.
Як ми писали раніше, українські полярники показали, на яких човнах в Антарктиді проводять дослідження.
Суспільство
Михайло Ділок
директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.
Уся допомога є безкоштовною
Геннадій Іванюк
виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області
«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»
Марина Бушеленко
психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді
Люди часто бояться психологів, але ми хочемо допомогти
Коментарі
Суспільство
Реабілітація за світовими стандартами
- тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
- апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
- системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Коментарі