Економіка і бізнес
22-річний український підприємець створив авторську фінансову гру
У Маріуполі 22-річний підприємець Максим Науменко створив авторську фінансову гру. Про це повідомляє «Бізнес-Схід».
Зазначається, що проєкт USAID «Економічна підтримка Східної України» в минулому році організував бізнес-школу для молоді Маріуполя. Учасники курсу з підприємництва отримали корисні знання про те, як втілити свою бізнес мрію в життя та стати успішним підприємцем. Під час навчання Максим Науменко захопився фінансовими іграми та згодом розробив авторську фінансову гру.
Власна справа
Після завершення навчання у Приазовському державному технічному університеті Максим Науменко вирішив стати підприємцем.
З дитинства з братом він любив робити з дерева різні поробки. Тож його перша справа – виготовлення сувенірів з дерева: дошки, підставки, органайзери.
Захопили фінансові ігри
Торік влітку Максим взяв участь у бізнес-школі, яка проводилася у Маріуполі за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України». Бізнес-тренер Віталій Захарчук розповідав про трансформаційні фінансові ігри, які змінюють мислення людей, сприяють розвитку фінансової грамотності.
«Я став вивчати ці ігри. Згодом придбав собі одну, почав з друзями грати. Але я бачив, що в реальності це зовсім не так працює», – ділиться двадцятидворічний Максим Науменко.
З того часу думка про створення власної гри його не залишала. Підприємець почав навчатися цій грі і створювати свою. Витратив на це кілька місяців, тестував з друзями, радився з експертами, удосконалював і переробляв. Максим каже, що гра зазнала десять переробок.
У чому особливість гри
Гра складається з трьох видів кола. На кожному є різні картки – свого роду виклики-завдання. Кола різні – одні для тих, хто витрачає час і свої таланти, працюючи на інших людей. Інші кола для тих, хто сам дає роботу іншим і володіє активами. Долаючи виклики, учасники гри здобувають фінансовий досвід. Одним з нових ігрових ресурсів у розробці Максима став вільний час. Гравці розпоряджаються не лише грошима, а і своїм часом, від чого врешті залежить їх дохід.
«Загалом у грі 272 картки, нещодавно я додав картку “вірус”. Вона впливає на все, що відбувається на ринках та біржах. Є такі ситуації, які кардинально можуть змінити бізнес, ця картка одна з таких. Учасники гри думають, як вижити за таких умов. Деякі види бізнесу закриваються, водночас є такі, які мають більші прибутки – сфера торгівлі продуктами, станції обслуговування з ремонту автомобілів, виробники ліків. Це дуже перегукується зараз з нашою реальністю», – каже молодий підприємець.
Економіка і бізнес
Як долучитися до «Зеленої пʼятниці»
Товари з вигодою
- ґаджети Apple — 10%;
- побутова техніка — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- енергоощадні товари — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- квитки в театри, кінотеатри та на концерти — 10% кешбеку;
- МСС краса та здоровʼя — 8% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard.
Про програму лояльності «Привіт»
Коментарі
Економіка і бізнес
Головні теми конференції
- енергонезалежність та покращення української інфраструктури;
- інновації в теплотехніці;
- нові підходи до енергоефективного будівництва;
- підтримка локального виробництва.
Енергетичний сектор і держава
Про «Теплоенергетичний кластер України»
Коментарі
Економіка і бізнес
Що змінилося?
- автоматичні двері;
- ліфт для зручності пересування;
- місця для людей на кріслах колісних;
- тактильна плитка;
- таблички шрифтом Брайля;
- безбар’єрні вбиральні.
Нові можливості для відвідувачів
- 11 терміналів самообслуговування;
- касу;
- експрес-вікно.
Коментарі