Суспільство
17-річний Павло станцював випускний вальс на кріслі колісному після складної операції (ВІДЕО)

17-річний Павло з села Рокині на Волині станцював шкільний вальс у кріслі колісному, попри важке захворювання та нещодавню операцію, що тривала пів доби. Павло має спінальну м’язову атрофію і пересувається на кріслі колісному останні три роки. Та це не завадило йому взяти участь у святкуванні випускного разом з однокласниками.
Про це повідомили в UNICEF Ukraine.
Історія хлопця
Павло прагнув якнайшвидше реабілітуватися після складної операції, щоби не пропустити важливий день у житті.
«Спогад про те, як я танцюю шкільний вальс, буде зі мною все життя. Ми готувалися до свята майже весь цей рік, було багато репетицій. І для мене це було дуже важливо. Це був такий сильний мандраж перед тим, як ми вийшли на сцену — все аж тремтіло всередині. Але все пройшло чудово», — розповів Павло.
Читайте також: Українці по всьому світу вийшли на акції заради дітей, яких викрала росія (ФОТО)
За роки навчання клас став для Павла другою сім’єю. Однокласники допомагали йому потрапляти на уроки, що проходили на другому поверсі, та спускалися з ним у сховище під час тривог. Два роки тому друзі винесли Павла на вершину гори Шпиці в Карпатах. Тоді вони несли його 10 кілометрів, аби він побачив красу гір.
«Мабуть, у мене дійсно унікальний випадок. Я ніколи не стикався через хворобу з булінгом чи нерозумінням, ніколи не почував себе якимось не таким — навпаки, завжди відчував підтримку», — каже випускник, який мріє стати IT-фахівцем.
Найбільше підтримує його мама Яна. Павло хоче знову стати на ноги, здобути освіту, знайти гідну роботу і здійснити мамину мрію — подарувати їй відпочинок на Мальдівах.
«Спогад про те, як я танцюю шкільний вальс, буде зі мною все життя»💬 «Спогад про те, як я танцюю шкільний вальс, буде зі мною все життя», – каже 17-річний Павло з Рокинь Волинської області. Зворушливий танок хлопець танцював у кріслі колісному, на якому пересувається останні 3 роки через спінальну м’язову атрофію. За місяць до випускного Павло переніс надскладну операцію тривалістю пів доби. Але він прагнув реабілітуватися якнайшвидше, щоб зустріти випускний з найкращими друзями зі свого класу ❤️🩹 💬 «Ми готувалися до свята майже весь цей рік, було багато репетицій. І для мене це було дуже важливо. Це був такий сильний мандраж перед тим, як ми вийшли на сцену — все аж тремтіло всередині. Але все пройшло чудово», – посміхається Павло. За роки навчання разом однокласники стали для хлопця другою сім’єю, що підтримує його у подоланні хвороби. Два роки тому друзі навіть винесли Павла на гору Шпиці у Карпатах. Хлопці й дівчата несли колісне крісло й Пашу на своїх плечах більше 10 кілометрів — усе для того, щоб розділити миті на вершині разом 💙 Однокласники допомагали Павлу спускатися у сховище під час тривог і підніматися на уроки, що проходили на другому поверсі школи. 💬 «Мабуть, у мене дійсно унікальний випадок. Я ніколи не стикався через хворобу з булінгом чи нерозумінням, ніколи не почував себе якимось не таким — навпаки, завжди відчував підтримку», – розповідає випускник, що зараз готується до вступу в університет і планує стати IT-шником. Найбільше в житті Пашу підтримує його мама Яна. Тому хлопець має велику мрію — знову встати на ноги, вивчитися, знайти гарну роботу та заробити мамі на відпочинок на Мальдівах 🫶
Опубліковано UNICEF Ukraine Понеділок, 2 червня 2025 р.
Нагадаємо, що підліток із Сум, який рятував людей під час ракетного удару, отримав відзнаку «Майбутнє України».
Фото обкладинки: pakholchukkatya/TikTok
Суспільство

Напередодні саміту НАТО в Гаазі цього тижня прем’єр-міністр Нової Зеландії Крістофер Лаксон та міністр закордонних справ Вінстон Пітерс оголосили про новий пакет підтримки для України — 16 мільйонів новозеландських доларів.
Про це повідомили на сайті новозеланського уряду.
4 мільйони доларів спрямують до двох багатонаціональних фондів, які надають летальну та нелетальну військову допомогу Україні. Це Фонд НАТО з надання допомоги у сфері безпеки та навчання (NSATU), а також Коаліція безпілотників для України під керівництвом Великої Британії та Латвії.
«Оборона України має значні наслідки не лише для безпеки Євроатлантичного регіону, а й для Індо-Тихоокеанського регіону», — додав Вінстон Пітерс.
Ще 7 мільйонів доларів скерують на гуманітарну допомогу українським громадам, які постраждали внаслідок бойових дій. А 1 мільйон — для підтримки українців, які були змушені виїхати через воєнні дії в сусідні країни.
Читайте також: «Укроборонпром» і аерокосмічна компанія Airbus уклали меморандум про співпрацю
«Масштаб потреб залишається величезним, оскільки росія продовжує бомбардування густонаселених цивільних районів України», — зазначив Лаксон. Представники уряду підкреслили, що цей пакет підтримки доповнює нещодавно оголошені санкції проти російського «тіньового флоту» та інших чинників, що сприяють війні.
«Вкрай важливо, щоб міжнародна спільнота продовжувала тиснути на росію, щоб вона припинила війну та долучилась до змістовних зусиль для досягнення справедливого та міцного миру в Україні», — наголосив Пітерс.
Нагадуємо, що Норвегія інвестує $580 млн у розробку та виробництво морських дронів в Україні.
Фото обкладинки: Getty Images / Hagen Hopkins
Суспільство

На вулиці Івана Виговського, 10 В, відкрили штаб, де постраждалі можуть отримати одноразову матеріальну допомогу, психологічну підтримку та правову консультацію.
Про це повідомили в КМДА.
Гуманітарний штаб працює щодня з 9:00 до 18:00 за адресою: вулиця Івана Виговського, 10 В. Жителі Подільського району, які постраждали внаслідок нічного обстрілу, можуть звернутися туди, щоб:
- написати заяву на одноразову матеріальну допомогу;
- отримати психологічну підтримку;
- отримати правову консультацію.
Заявникам необхідно мати при собі паспорт громадянина України та документи, що підтверджують факт пошкодження житла або інші наслідки обстрілу. Додаткову інформацію можна отримати за телефоном гарячої лінії райдержадміністрації.
Читайте також: У Києві відшукали собаку, який урятував господаря під час обвалу під’їзду
Доступні програми допомоги:
- «Турбота. Назустріч киянам» — одноразова виплата 10 000 гривень.
- «єВідновлення» — підтримка через застосунок «Дія».
- У разі визнання житла непридатним для проживання — одноразова допомога 40 тисяч гривень на оренду тимчасового житла.
За додатковою інформацією можна звертатися за контактами:
- Абакумова Тетяна — 067 317 44 12;
- Козубова Людмила — 095 441 44 60.
Нагадаємо, що працівники ДСНС врятували 10 людей після нічної атаки на Київ (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка ДСНС
Суспільство

Норвегія виділила близько 580 мільйонів доларів на розробку та виробництво морських безпілотників в Україні. Угоду про спільну розробку дронів за норвезькою технологією з українським партнером уклала компанія KOGDefence (KDA).
Про це повідомили в Міноборони Норвегії.
Норвегія заклала в бюджеті на 2025 рік приблизно 6,7 мільярда норвезьких крон для підтримки морської коаліції, яку спільно очолює з Великою Британією. За словами міністра оборони Торе Сандвіка, частина цих коштів піде на проєкт «KDA в Україні», що передбачає локалізоване виробництво безпілотних надводних суден на українській території.
KOGDefence (KDA) підписала договір із українською компанією-партнером, щоб об’єднати норвезький інжиниринг та ресурси України для масштабного виробництва USV. Безпілотні надводні апарати відіграють ключову роль у захисті українських морських кордонів і нейтралізації загроз з боку російського флоту в Чорному морі.
Нагадаємо, що в Україні відкрили офіс норвезької компанії озброєння KOGDefence.
Раніше ми писали, що Сили оборони отримали перший легкомоторний літак SHARK для боротьби з російськими дронами (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Міноборони Норвегії в Х