Суспільство
Українці по всьому світу вийшли на акції заради дітей, яких викрала росія (ФОТО)

Українські громади по всьому світу провели акції на підтримку дітей, які постраждали від російської агресії. Ці заходи мали привернути увагу до проблеми викрадення та депортації українських дітей до росії, а також вимагати їхнього повернення.
Про це повідомили у Світовому конґресі українців.
У різних містах світу відбулися мітинги та церемонії:
- Окленд, Нова Зеландія: українська громада закликала до захисту українських дітей та повернення тих, кого насильно вивезли до росії;
- Париж, Франція: активісти вимагали закрити небо над Україною та негайного повернення викрадених українських дітей;
- Стокгольм, Швеція: мирний мітинг об’єднав членів Пласту Швеції — української скаутської організації для молоді;
- Сідней, Австралія: відбулася церемонія вшанування сили українських дітей, під час якої зателефонували захисникам на фронті;
- Лондон, Велика Британія: українська громада з величезним маршем пройшла вулицями, вимагаючи справедливості для 20 тисяч дітей, викрадених росією.
Читайте також: У Львові продали стрази з рукавичок Майкла Джексона, щоб допомогти дітям після поранень
Ці акції стали частиною глобальної кампанії #StandWithUkrainianChildren, ініційованої Світовим конґресом українців. Організатори наголошують на необхідності міжнародного тиску на Росію для повернення всіх незаконно депортованих українських дітей.




Нагадаємо, що Даша Квіткова провела благодійне тренування у Києві, під час якого зібрала 800 тисяч гривень на допомогу онкохворим дітям.
Фото: фейсбук-сторінка СКУ
Суспільство

У Галицькому національному природному парку зафіксували найбільшу на заході України колонію рідкісних птахів. Науковці нарахували десятки гнізд та сотні пташенят представників родин Ібісових і Чаплевих, які занесені до Червоної книги України.
Про це повідомили на сторінці Галицького національного природного парку.
На початку червня дослідники провели облік у полівидовій колонії птахів, щоб зрозуміти масштаби явища. У парку виявили близько 25 гнізд Косаря білого, у яких — 36 пташенят. Загальна кількість цих птахів у парку близька до 90. Зазвичай цей вид мешкає вздовж Чорноморського узбережжя, і востаннє у Галицькому нацпарку його гніздування фіксували 15 років тому.
Серед інших рідкісних птахів — Чепура мала (29 гнізд, 101 пташеня) та Квак звичайний (52 гнізда, 168 пташенят). Їхню чисельність у парку нині оцінюють в 160 та 270 особин.
Читайте також: Щоб зберегти рідкісні рослини, у лісах Хмельниччини створили три охоронні зони
А ще дослідники помітили Коровайку буру — одного з найрідкісніших птахів для Опілля. В Україні цей вид трапляється лише в кількох локаціях на півдні, тож, за словами орнітологів, його поява на Івано-Франківщині — надзвичайна рідкість.




Нагадуємо, що на Поліссі втілять найбільший в історії України проєкт по відновленню боліт у заповідниках.
Фото: фейсбук-сторінка Галицького національного природного парку
Суспільство

В Україну повернули тіла 1200 полеглих захисників. За даними російської сторони, це тіла військових, які мали українське громадянство. Репатріацію провели згідно домовленостей у Стамбулі.
Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Надалі слідчі правоохоронних органів та експертні установи МВС проведуть ряд експертиз та ідентифікацію тіл.
Читайте також: З окупації та росії вдалося врятувати велику групу українських дітей
Полеглих вдалося повернути завдяки спільним зусиллям Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Об’єднаного центру при СБУ, ЗСУ, МВС, Офісу омбудсмена, Секретаріату уповноваженого з питань зниклих безвісти, ДСНС та інших структур сектору безпеки й оборони.
Репатріацію провели за сприяння Міжнародному Комітету Червоного Хреста.


Нагадуємо, що на підконтрольну територію України вдалося повернути 11 дітей з окупованої Херсонщини.
Фото: фейсбук-сторінка Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими
Суспільство

Новий епізод подкасту в межах проєкту «Відлуння незалежності» про єдину жінку-старшину в армії УНР. Христина Скачківська-Сушко відмовилась від медичної кар’єри у Швейцарії, щоб стати військовою лікаркою.
Про «кращу доньку держави», як називав її Симон Петлюра, та «пані-зірку» для побратимів, яка втекла з більшовицького полону, рятувала українських біженців, служила в армії США та лікувала африканців — дивіться або слухайте.