Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

17 листопада в Україні відбудеться благодійний День піжам: як долучитись

Опубліковано

У п’ятницю, 17 листопада, Фундація Дім Рональда МакДональда запрошує українців взяти участь у благодійній акції День Піжам.

Про це ШоТам повідомила Фундація Дім Рональда МакДональда.

Щоб долучитись, потрібно у цей день одягнути піжаму — на роботі, навчанні чи просто вдома, а також зробити благодійний внесок на підтримку сімей важкохворих дітей.

Цьогоріч гроші зібрані в День піжам, підуть на створення першого в Україні Дому Рональда МакДональда на території найбільшої національної дитячої спеціалізованої лікарні Охматдит. У будівлі буде до 50 спальних кімнат, що дасть можливість родинам, діти яких проходять тривале лікування, разом жити на території лікарні в затишку та домашній атмосфері.

Як доєднатись до акції День Піжам

Потрібно виконати 3 прості кроки:

  • 17 листопада провести день в піжамі;
  • Поділитися фото в піжамі з #Деньпіжам;
  • Зробити благодійний внесок на сайті фундації на будівництво Дому Рональда МакДональда.

«Для більшості з нас піжама — те в чому ми спимо, але для хворих дітей це вбрання в якому вони змушені перебувати цілодобово, і при цьому атрибут, що нагадує рідну домівку. Цьогоріч ми наважились повторити акцію День піжам, яку у попередні роки вже полюбили тисячі українців. З допомогою партнерів і благодійників ми побудуємо «Дім Рональда МакДональда», що дозволить родинам бути поруч у лікарні і економити їм кошти на проживанні й харчуванні», — поділились Галина Соловей, директорка БО Фундація Дім Рональда МакДональда в Україні.

Чому це важливо

Зведення Дому Рональда МакДональда дасть можливість тисячі дітей і їхніх рідних щороку бути разом під час лікування. Фундація називає цю програму «дім поза домом», адже він забезпечує сім’ї теплом і зручностями, які дарує домівка, а також підтримкою команди Фундації, волонтерів та інших сімей. Крім комфортабельних спалень сім’ям доступні до користування спільні простори, як-от сучасна кухня, ігрові кімнати, бібліотека. Перебуваючи там, в оточенні інших дітей та батьків, сім’я зможе відволіктися від складного процесу лікування. У підвальному приміщенні буде облаштовано укриття.

Читайте також«Це змінює їхні життя». Як працює «Градус добра» – соціальна майстерня, де молодь з ментальною інвалідністю створює екосвічки

Всеукраїнський День піжам проводиться в Україні вчетверте, цього року за підтримки Zagoriy Foundation. В минулі роки залучені від акції кошти йшли на фінансування Сімейних кімнат Рональда МакДональда, що діють в дитячих лікарнях Києва, Вінниці, Сум, Львова, Рівне і Харкова.

Про Фундацію

«Фундація Дім Рональда МакДональда в Україні» — благодійна неприбуткова організація, що створює та підтримує програми, які поліпшують здоров’я та добробут дітей і їхніх родин. Також організація розвиває сімейно орієнтований підхід в медичному догляді. З 2017 року Фундація відкрила й утримує шість Сімейних кімнат Рональда МакДональда в державних лікарнях Києва, Львова, Вінниці, Сум, Рівного і Харкова (наразі зачинена). З початку повномасштабної війни організація запустила гуманітарні програми підтримки сімей –  «Продуктовий набір» та «Медичне обладнання», реалізувала понад 100 гуманітарних проєктів.

Нагадаємо, рух VETERANKA провів гру для забезпечення військовиць на фронті та зібрав 5,8 млн грн.

Раніше ми повідомляли, що У 2021 році Україна потрапила до топ-20 країн за Всесвітнім рейтингом благодійності.

Фото: надане ШоТам.

Суспільство

Латвійський альпініст дістався до Південного полюса на підтримку України (ФОТО)

Опубліковано

Альпініст із Латвії Юріс Улманіс завершив експедицію Антарктидою, під час якого збирав гроші на підтримку українських медиків через UNITED24. Наразі він зустрічається з громадами у США та розповідає американцям про війну в Україні.

Про це повідомили в UNITED24.

Експедиція до Південного полюса

Юріс Улманіс здійснив експедицію Антарктидою у січні 2025 року. Він збирав гроші через фандрейзингову платформу UNITED24 на підтримку українських медиків. Коли альпініст дістався Південного полюса, він розгорнув там український прапор із логотипом UNITED24.

Суспільний мовник Латвії LSM+ повідомляв, що Юріс Улманіс досяг Південного полюса 14 січня 2025 року. Він подолав 120 кілометрів по Антарктиді, а позаду себе тягнув 40-кілограмові сани із речами. У 2023 році альпініст зійшов на Еверест, де також здіймав український прапор.

Фото: сайт LSM+

Зустрічі з американцями

У березні чоловік вирішив організувати зустрічі з громадами у різних містах США. Юріс Улманіс розповідає про повномасштабну російсько-українську війну, свій досвід фандрейзингу та можливості для допомоги Україні.

Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)

Фото: фейсбук-сторінка UNITED24

Про фонд UNITED24

UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:

  • «Оборона»;
  • «Гуманітарне розмінування»;
  • «Медична допомога»;
  • «Відбудова України»;
  • «Освіта та наука».

Нагадаємо, що Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО).

Раніше ми писали, що астронавт NASA Скотт Келлі під час візиту до Києва закликав допомагати Україні (ВІДЕО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24

Читати далі

Суспільство

З окупації повернули п’ять українських дітей (ФОТО)

Опубліковано

За посередництва Держави Катар із тимчасово окупованих територій вдалося повернути п’ять українських дітей. Це повернення втілили у межах ініціативи Bring Kids Back UA.

Про це повідомив уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.

На підконтрольну територію України повернули дітей віком від 11 до 16 років. Вони проживали у Криму та Донецькій, Луганській й Запорізькій областях.

У межах ініціативи вдалося повернути зокрема й 12-річну дівчинку, батько якої перебуває у полоні в росії. За останні три роки вона двічі змінювала своє місце проживання та мала конфлікти з матір’ю. Команда ініціативи змогла допомогти бабусі оформити опіку над дівчинкою. Надалі дитині надаватимуть усі необхідну підтримку.

Читайте також: Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)

Також повернули хлопчика, який проживав з батьком та регулярно піддавався жорстокому поводженню з його боку.

«Мама намагалася самостійно вивезти хлопчика, але спроби були безуспішні. І лише завдяки зверненню до нашого офісу та залученості незмінного попередника Держави Катар матір та її син воззʼєдналися»‚ — написав Дмитро Лубінець.

Нагадаємо, що 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО).

Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Лубінця

Читати далі

Суспільство

Київ століття тому й зараз: вгадайте, що за місце на архівному фото (ТЕСТ) 

Опубліковано

Випробуйте себе в знанні історії Києва: на кожній сторінці — старовинна фотографія та факт про конкретне місце, а на звороті — його сучасний вигляд і відповідь.
Дізнайтеся разом з ШоТам, наскільки добре ви знаєте столицю та її еволюцію крізь час.​

Під час археологічних досліджень цієї вулиці виявили систему підземних тунелів і катакомб. Ці ходи використовували в різні періоди історії міста, наприклад, під час Другої світової війни.

Клацніть, щоб перевернути

Це місце розташоване між сімома вулицями, а влітку по вечорах тут відбувається шоу світломузичних фонтанів. ​

Клацніть, щоб перевернути

До 1500-річчя Києва цю памʼятку реконструювали, хоча точний вигляд оригінальної споруди залишався невідомим.

Клацніть, щоб перевернути

​​З кінця 18 століття на цій площі проводили відомі ярмарки, на яких збиралися купці з усієї Європи.

Клацніть, щоб перевернути

​​На початку 20 століття ця будівля слугувала місцем проведення балів, концертів і театральних вистав для київської еліти.

Клацніть, щоб перевернути

У 2015 році під час розкопок на цій площі археологи знайшли цілу вулицю часів Київської Русі та стародавні артефакти.

Клацніть, щоб перевернути

До 2001 року через цю площу, яка була важливим пересадковим пунктом у міській транспортній мережі, проходила трамвайна лінія. ​

Клацніть, щоб перевернути

Share:

Читати далі