

Суспільство
14 день війни. Хроніка боротьби: головні перемоги України та українців
14-й день українські військові дають відсіч російським окупантам, знищуючи їхню техніку та руйнучи амбітні плани Кремля захопити нашу країну. Українці об’єдналися та разом чинять опір загарбникам, забувши про чвари та суперечки. Це війна, яка вже увійшла в світову історію. Війна за нашу свободу й незалежність. ШоТам фіксує головні перемоги цього дня.
19:40
Співробітники Служби безпеки України перехопили плівки, які підтверджують проблеми із забезпеченням російської армії.
19:20
Міністр оборони України Олексій Резніков закликав українців знищувати російські системи радіоелектронної боротьби та радіоелектронної розвідки.
“Постачання російських окупаційних військ паливом, боєприпасами вже суттєво ускладнено. Знищено багато техніки. Наступна пріоритетна ціль – російські системи радіоелектронної боротьби та радіоелектронної розвідки. Зараз на війні багато залежить від сучасних технологій. Треба знищити російські системи РЕБ та РЕР”, – написав Резніков.

18:40
Сенат Польщі ухвалив резолюцію, в якій закликає країни Європейського Союзу підтримати прискорений процес вступу України до ЄС. Резолюцію схвалили одноголосно – 93 сенатори проголосували “за”.
18:00
Європейський банк реконструкції та розвитку оголосив про початковий пакет заходів для України на суму 2 мільярда євро, щоб допомогти, зокрема, постраждалим від війни громадянам і компаніям. Банк також пообіцяв зробити все можливе, щоб допомогти з відбудовою країни, як тільки дозволять умови.
17:30
На чернігівському напрямку російські військовослужбовці вкотре завдали удару по власній техниці.
17:10
Канада виділить близько $2,5 млн для реагування на російську дезінформацію щодо України. Про це заявив прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо під час пресконференції у Берліні.
16:50
Український десантник гранатою знищив броньований «Тигр» окупантів. Екіпаж автівки взяли в полон.
16:15
Підрозділ протиповітряної оборони Повітряних сил ЗСУ збив дві крилаті ракети російських окупантів на Житомирщині.
16:00
У Конгресі США досягли двопартійної згоди щодо екстреного пакета допомоги Україні обсягом 13,6 млрд доларів. Пакет мають схвалити до опівночі п’ятниці, 11 березня.
«Ми не можемо просто дивитися на телеекранах, що відбувається в Україні… Цей проєкт є нашою відповіддю на неспровоковану агресивну війну Росії і вторгнення в Україну», — заявила голова Комітету з асигнувань Палати представників.
15:05
Працівники Служби безпеки України отримали секретний GPS-навігатор окупантів. Військовий гаджет вдалося захопити внаслідок знищення українськими воїнами танкової групи ворога та її повітряного прикриття, яке складалося з винищувачів Су-30

14:50
Українські військовослужбовці збили ракету, випущену з російського комплексу “Іскандер” у напрямку Краматорського району Донецької області.

14:40
Підрозділ територіальної оборони “Азов” у Миколаєві захопив кілька одиниць техніки та зброї російських окупантів. Зокрема, танк та автомобіль з військовим обмундируванням,
14:20
Над мікрорайоном Осокорки на лівому березі Києва збили російський літак. Про це повідомив заступник голови Київської міської державної адміністрації Костянтин Усов. За його словами, пілот встиг катапультуватися, але загинув.
14:05
У столиці на Майдані Незалежності зараз проходить концерт із закликом закрити небо над Україною.
14:00
Музей сучасного мистецтва Castello di rivoli, розташований в Турині, представить проєкт «Лист з фронту», що складається з кіноробіт і рухомих зображень сучасних художників України. Кураторами проєкту є художник Нікіта Кадан і Джулія Коллетті.
13:30
Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив про поставку нової партії високоспеціалізованого озброєння Україні.
«Щойно говорив з Володимиром Зеленським. Я повідомив, що Канада направить Україні чергову партію високоспеціалізованої військової техніки. Ми обговорили і санкції проти Росії та гуманітарну допомогу Україні», — зазначив Трюдо.
12:55
Українські військові знищили приблизно 500 одиниць техніки окупантів на Балаклійському ремонтному заводі, що в Харківській області. За даними СБУ, відшукати техніку ворога та знищити її вдалося завдяки цивільному населенню, яке повідомило про розташування окупантів через офіційний чат-бот у Telegram.
12:40
Українські захисники дали відсіч окупантам, які намагалися атакувати Миколаївський аеропорт, а також захопили російський КАМаЗ, наповнений боєприпасами. Також у мережі оприлюднили відео з Миколаївщини, де окупанти залишили чергову партію техніки, намагаючись врятувати свої життя.
12:20
У Запорізькій області українські військові знешкодили російський позашляховик багатоцільового призначення ГАЗ-2330 «Тигр», а ще одну машину «затрофеїли».

12:00
Кілька сотень українських бійців, які перебували під вартою, були помилувані та стали зі зброєю в руках на захист країни від російських окупантів. Про це повідомив очільник МВС України Денис Монастирський в ефірі телемарафону UAразом.
“Точні дані наразі не скажу, але комісія з помилування зараз працює. І вона знійснила ряд актів помилування людей, які бажали воювати проти окупантів. Наскільки я пам’ятаю, йдеться про кількасот осіб, які після помилування взяли до рук зброю та пішли на захист України”, – розповів Монастирський.

11:25
Міністерство цифрової трансформації України зібрало добірку санкцій, які ввели проти РФ за останню добу.
11:00
Українські військовослужбовці ліквідували російського підполковника Юрія Агаркова, який командував мотострілецьким полком, дислокованим у місті Камишин Волгоградської області.
10:50
Українці продовжують повертатися з-за кордону, аби воювати за свободу та незалежність України.
10:45
Українські військові успішно тримають оборону Харкова та дають відсіч російським окупантам. Зокрема прикордонникам вдалося відбити напад диверсантів на блокпост в Харківській області та взяти в полон одного з бійців. А військовослужбовці ЗСУ під час контратаки розгромили артилерійський підрозділ ворога.
10:30
У ЗСУ показали відео зі знищенням чергового танку росіян.
10:20
У Київському міському клінічному онкологічному центрі створили гарячу лінію для консультацій онкохворих пацієнтів та їхніх родичів за номером телефону: (044) 365 07 62. Звертатися можна щоденно з 10:00 до 13:00.
9:50
Польща офіційно підтвердила готовність безплатно передати винищувачі МіГ-29, про які просила Україна, на американську авіабазу “Рамштайн” у Німеччині. Але просить США надати їй літаки на заміну.
09:30
Велика Британія представила нові авіаційні санкції, що дають їй право затримувати будь-які російські літаки. При цьому заходи забороняють експорт в Росію товарів, пов’язаних з авіацією і космосом.
09:00
У Генштабі ЗСУ оприлюднили актуальну інформацію щодо втрат окупантів. Станом на ранок 9 березня українським військовим вдалося знищили, поранити або взяти в полон понад 12 тисяч російських бійців. Також знищено понад 300 танків РФ, майже 50 літаків та понад 1000 бойових броньованих машин.
Суспільство

Рей та Хаку з Одеси і Мрія з Києва — такі імена носять чотирилапі, що допомогають надзвичайникам шукати людей на місцях російських обстрілів.
ДСНС поділилася фото собаки-рятівниці, а United24 поширили відео з рятувальних місій.
На місцях російського удару в Києві спільно з рятувальниками працює бельгійська вівчарка Мрія. Під час пошукових робіт собака обстежує зруйновані території та робить позначення саме там, де доцільніше зосередити пошук загиблих під завалами. Як розповідають працівники ДСНС, спеціально треновані службові собаки допомагають фахівцям значно скоротити пошук людей на місці трагедії.
Читайте також: У Києві шукають чотирилапого, який врятував дитину під час обвалу багатоповерхівки
В Одесі після масованої нічної атаки рф цілий день працювали Рей та Хаку.
«Собаки-помічники – герої рятувальних місій після російських атак. Разом зі своїми кінологами вони шукають людей, які опинилися під завалами, — прокоментували роботу ДСНС із чотирилапими в United24 та додали: — Те, що ви робите, – це надзвичайно».


Нагадуємо, що 16-річна Оля з Дніпропетровщини урятувала дитину, що провалилася під кригу. Дівчині присвоїли дві державні нагороди (ВІДЕО).
Фото: фейсбук-сторінка ДСНС України
Суспільство

Узимку 16-річна студентка з Кривого Рогу Ольга Лактіонова витягла з води дівчинку, що провалилася під кригу. Тіла двох братів урятованої дитини надзвичайники змогли знайти лише за дві доби. За свій вчинок Оля отримала державні нагороди від президента та міністра внутрішніх справ.
Про це повідомляє Міністерство Внутрішніх справ України.
Ризик заради порятунку
13 лютого на річці Інгулець четверо дітей гралися на кризі, коли та розкололася — двоє братів та їхні сестри провалилися. Оля впізнала своїх знайомих і побігла допомагати.
Дівчина розповіла, що взяла імпровізований пліт, вхопилась за нього та почала плисти на порятунок і сама ледь не втонула, коли цвях, що стирчав у дошці, зачепився за її одяг. На поверхні води Оля змогла втримати 12-річну Віолетту, яка до цього провалилася під кригу. Місцеві жителі допомогли витягти обох дітей.
Читайте також: В Україні вперше вручили дітям відзнаку «Майбутнє України»: хто отримав нагороду (ФОТО)
За допомогу дітям Ольгу Лактіонову нагородили відзнакою Міністра внутрішніх справ Ігоря Клименка. Також дівчині присвоїли нову нагороду «Майбутнє України»від президента.


Нагадуємо, що 10-річна дівчинка з Одеси врятувала маму під час масованої атаки «Шахедів» (ВІДЕО).
Фото: Офіційне інтернет-представництво Президента України
Суспільство

Філіп Котлер перевернув світове уявлення про маркетинг і вписав себе в історію. Його книжки розлітаються по світу, а студенти завдяки його знанням опановують навчальні дисципліни. Та чи знаєте ви, що цей маркетолог — син українців?
ШоТам дослідили його біографію та розповідають, як Філіп став батьком сучасного маркетингу.
Емігранти, що шукали кращої долі у Штатах
Філіп Котлер народився в 1931 році в Чикаго, США, але з Україною його пов’язують батьки — Моріс Котлер (Котляревський) і Бетті Бубар. Різні джерела подають місця їхнього народження по-різному: начебто обоє були з Чернігівської області, або ж батько з Ніжина, а мама з Бердичева.
Але факт лишається таким, що двоє молодих мігрантів у 1917 році шукали кращої долі за океаном, а врешті знайшли одне одного, створили сім’ю та дали життя майбутньому цілої галузі. Крім Філіпа, у Бетті та Моріса народжуються ще двоє синів. Котлер пригадує, що тато хотів, аби всі троє стали атлетами, але в жодного спортивна кар’єра не склалася. Пізніше батько таки сказав, що пишається своїми синами, попри те, що ті обрали інші шляхи. Молодший Ніл став професором і дослідником політичних наук, середній Мілтон — бізнесменом, а найстарший нащадок Котляревських зробив величезний вклад у маркетинг як галузь.
Кар’єра та перша книжка для студентів
Філіп Котлер ще з дитинства думав, яку професію йому обрати. Хлопчик любив читати і фантазував про своє майбутнє, приміряючи різні кар’єрні ролі.
«У дитинстві, коли чув про людину, яка зробила щось цікаве, одразу ж теж хотів цим займатися. Коли читав статтю про астронавта, хотів ним стати. Про Ейнштейна — хотів бути вченим і математиком. Коли ознайомився з біографією Лінкольна, мріяв потрапити у світ політики», — пригадує Філіп Котлер свої ранні роки.
Але його вибір зупинився на економіці, тож магістерський ступінь він отримав у Чиказькому університеті, а докторський — у Массачусетському технологічному. Потім почав викладати, і написав першу книжку саме для занять зі студентами — «Менеджмент маркетингу. Аналіз, планування та контроль» (1967). Але вона вийшла за межі класу та стала бестселером — її переклали на понад 25 мов. На зараз у Філіпа Котлера вийшло вже близько 100 книжок.
Зробити світ кращим
У чому ж полягає основна ідея економіста та чому його вважають «батьком» сучасного маркетингу? За Котлером, маркетинг — це спосіб не просто продати товар чи послугу, а задовольнити потребу споживача й показати свої цінності.
«Хороша компанія пропонує відмінні продукти та послуги. Чудова компанія також це пропонує, але ще й прагне зробити світ кращим місцем», — писав науковець.
Тож дослідник запевняє, що бізнес мусить мати місію та дбати не тільки про прибуток, адже світ змінюється, а з ним і маркетинг.
«Мій вчитель Мілтон Фрідмен висловлював ідею: коли ви хочете виміряти успіх, вам треба мати одиницю прибутку. І якщо це є, то не хвилюйтеся про все інше. Але тепер все змінилося. Ми маємо практикувати сталість, і, на щастя, зараз компанії намагаються відновити ресурси, використати їх повторно, позбутися сміття», — казав Філіп Котлер під час лекції проєкту ReІnforceUA від Бізнес-школи МІМ.
У 2010 році він створив Всесвітній маркетинговий саміт (World Marketing Summit) — незалежну організацію зі штаб-квартирою в Торонто, що прагне завдяки маркетингу створити кращий світ для майбутніх поколінь.
Котлер та Україна
94-річний Філіп Котлер пам’ятає про своє українське коріння, хоч і народився в Штатах. У 2006 році він отримав звання Почесного доктора НаУКМА та прочитав у Могилянці лекцію.
А у 2022 році науковець висловив підтримку нашій державі та виступив з безоплатною онлайн-лекцією:
«Коли почалась війна проти вашої країни, я сподівався, що всі великі країни світу, як-то Індія та Китай, підтримають Україну. І був дуже розчарований, коли цього не сталося — вони захотіли бути нейтральними. Але також Сполучені Штати Америки та інші союзники мають вести переговори, в яких вони зробили недостатньо. Вони мають публічно говорити з тими країнами про те, що робить зараз росія».
Фото обкладинки: Branding Mag