Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
59661917 2663437087005046 7334377568180633600 n 1 59661917 2663437087005046 7334377568180633600 n 1

Суспільство

111 місць та дешеві квитки: Як найстаріший кінотеатр столиці змагається з гігантами індустрії

Опубліковано

Один із найстаріших кінотеатрів Києва і єдиний у країні кінотеатр українського фільму “Ліра” має лише 111 глядацьких місць. А квитки сюди – завжди! – коштують не дорожче 50 гривень. Проте в таких умовах муніципальному кінотеатру вдається виходити на рівень окупності і конкурувати з “комерційними кінотеатрами”.

Детальніше про українські стрічки, які можна подивитись у “Лірі” усього лише за 50 гривень, а також про те, що для киян означає переформатування кінотеатру у Лабораторію кінопроектів –  у нашому інтерв’ю з директоркою “Ліри” Іриною Плеховою.

Фойе “Ліри”, відомої також як Дім українського кіно

Кінотеатр-“квартирник” і Лабораторія кінопроектів

“Ліра” формує репертуар, в основному, з українських фільмів. Проте самими лише кінопоказами обмежитись не можуть – через те, що кінотеатр може вмістити тільки 111 людей за сеанс. Тому, каже Ірина, працівники “Ліри” знайшли інший вихід –  зробити з кінотеатру такий собі “квартирник”, де збираються діячі кіномистецтва. Тобто, подивитись стрічку і тут же наживо обговорити її з режисером, актором чи композитором.

Читайте також: В український прокат виходить фільм про Асканію-Нову

“Звісно, хотілось би обладнати нові зали, але розширення зараз неможливе – немає приміщень. Розширення виходить досягти у іншому сенсі: за рахунок мережі муніципальних кінотеатрів “Київкінофільм”. Ми у будь-який момент, за потреби, можемо “делегувати” свої ідеї іншому кінотеатру. У такий спосіб і знайомимо глядача із тенденціями, які відбуваються в європейському та національному кінематографі”, – розповідає Ірина Плехова.

З одного боку, “Ліра” зараз є кінотеатром українського фільму, з іншого – за 4 роки роботи вона поступово перетворюється на Лабораторію кінопроектів, які “тестуються” тут з можливість запуску далі по мережі КП “Київкінофільм”.

Кінотеатр, який очолює Ірина Плехова, існує з 1913 року, має усього один зал і 111 місць

“Провівши серію міждисциплінарних показів (мається на увазі проект “NOVA OPERA”: на великому екрані” – авт.), бачимо, що частина цих продуктів можуть реалізовуватися і в межах інших кінотеатрів. Водночас ми відкриті до будь-яких форм співпраці. До прикладу, у наших комунальних кінотеатрах відбудеться запуск партнерського фестивалю UA SHORTS, мета якого залучити якомога ширшу аудиторію киян до перегляду українських короткометражних фільмів”, – зазначає директорка “Ліри”.

Яке кіно показують?

Квитки у “Лірі” коштують не більше 50 гривень. Яким чином виходить з такими ресурсами вийти на окупність? Невеликий штат працівників і кількість відвідувачів, яка зросла в рази – близько 2 тисяч людей на місяць. Це при тому, що кінотеатр фактично не працює по середам – у ці дні тижня “Ліра” у розпорядженні комунального театра «Актор».

Читайте також: В Україні з’явиться перший лазерний кінозал

Ірина каже: “Ліра” не працює з телевізійними форматами документального кіно, хоча був єдиний виняток, коли робили серію показів фільму “Гандзюк. Системне вбивство” у рамках проекту з “Слідство.info”.

“Так, це більше формат телевізійного розслідування, але ми погодились на співпрацю, бо питання, порушені в цьому фільмі, важливі для української аудиторії”.

Ірина Плехова, директорка кінотеатру українського кіно “Ліра”

Головний критерій допуску документального кіно до прокату у “Лірі”  – це має бути актуальна стрічка українського або закордонного режисера.

Глядачі “Ліри” погано “ходять” на комедії

Завсідники “Ліри”, каже Ірина, цікавляться українськими фільмами, артхаусним кіно,  документалістикою, експериментами в кінематографі і міждисциплінарними проектами.

“Це ми перевірили на прикладі, зокрема, нашого проекту “NOVA OPERA”: на великому екрані”. Ми показували відеоверсії українських опер музичної формації «NOVA OPERA». Цей формат сподобався мистецьким колам, і зараз до нас уже почали звертатись інші українські музиканти щодо продовження серії проектів на межі кіно та інших сфер мистецтва”.

Читайте також: Дитячі простори та Центр культури нацменшин: на що скоро перетворяться муніципальні кінотеатри Києва (МАПА)

А от на стрічки комедійного жанру, який останнім часом набув популярності в українському кінопросторі, часті гості кінотеатру “ходять” погано.

“Інколи робимо виняток, але теж попереджаємо дистриб’юторів та команди фільму, що, швидше за все, такі стрічки, як «Скажене весілля» зберуть у нас дуже мало коштів. І так воно і є. Фактично, ми дуже добре знаємо свого глядача, і не пропонуємо йому такий продукт. Тому що вони споживають його в інших кінотеатрах  і, напевно, зможуть більш якісно відпочити, ніж в нас”, – каже Ірина Плехова.

Завсідники “Ліри”, каже Ірина, цікавляться серйозними кінопроектами і погано ходять на комедії

Якісного українського кіно більшає

Якісного українського кінопродукту все більшає, розповідає Ірина Плехова. Проте, за її словами, досі є проблема з репертуаром, який не завжди вдається формувати саме під глядачів.

“Також дуже часто затримуються релізи українських фільмів. І це не надто приємна ситуація – деякі стрічки, наприклад, чекаємо в травні, а потім дізнаєшся, що вони вийдуть наступного року”.

За її словами, також існує проблема із промоцією документального кіно й обмеженим прокатом ігрового кіно. Тому проблема продовжених прокатів художніх фільмів лягає на плечі конкретних кінотеатрів.  

Читайте також: Фільм українського режисера увійшов до конкурсної програми Каннського кінофестивалю

“Хотілось би, щоб з’являлось більше ініціатив щодо підтримки української документалістики, так значно легше було б працювати. Думаю, ця проблема вирішиться впродовж 2-3 років. Адже на сьогодні бачимо – український глядач готовий платити за документальне кіно не лише у межах фестивалів та закритих кінопоказів”.

Травневі прем’єри українського кіно у “Лірі”

Нещодавно у “Лірі” проходили Дні литовського кіно, також відбувся показ стрічки Жанни Максименко-Довгич те, як в Миколаєві не допустили того, що сталось на Донеччині і Луганщині.

Читайте також: Фільм про матір-одиначку на Донбасі змагатиметься у Каннах

Щодо травня – він буде не менш насиченим, каже Ірина Плехова. Зокрема, 9 травня о 16:00 до Дня пам’яті й примирення у “Лірі” відбудеться прем’єра та панельна дискусія довкола документальної стрічки “Літописець” німецького режисера Маркуса Велша (за участі самого режисера). Фільм розповідає про Віллі Вайбеля (Wilhelm Josef Waibel), німця із міста Зінген, який у 1960-х знайшов особові справи примусово вивезених та експлуатованих робітників зі Сходу («Остарбайтерів») з України та Польщі.

А 18 травня у День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу плануються спецпокази українського ігрового й документального кіно про історію й сьогодення кримськотатарського народу.

ДОВІДКА

Кінотеатр українського фільму “Ліра” – це найстаріший кінотеатр Києва, історія якого сягає 1913 року. Саме тоді в новозведеному будинку на Великій Житомирській, 40 було відкрито сінематограф “Ліра”. Історична назва кінотеатру поверталася двічі (бо з 1939 року назву було перейменовано на Ім. Чапаєва) – за німецької окупації та востаннє 2015 року, коли він й одержав статус кінотеатру українського фільму.

Реорганізація в кінотеатр українського фільму відбулася за ініціативи українських кінематографістів та Мережі кінотеатрів КП “Київкінофільм”, за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Коментарі

Суспільство

«Укрзалізниця» запустила «різдвяний» поїзд до Львова та нагадала про пункти незламності

Опубліковано

«Укрзалізниця» запускає рейси поїзду №191/192 Київ – Львів, які вирушатимуть 8 грудня. Водночас компанія нагадала про роботу пунктів незламності на вокзалах для тих, хто через ворожі обстріли залишився без електрики.

Про це повідомляє УЗ.

Графік рейсу Київ – Львів

  • відправлення з Києва о 8:18, прибуття до Львова — о 14:59;
  • відправлення зі Львова о 14:14, прибуття до Києва — о 21:33.

Квитки доступні для придбання у вагони класів купе та люкс:

  • купе — 767,09 грн;
  • люкс — 1855,87 грн.

Пункти незламності: допомога для пасажирів під час відключень

92 залізничні вокзали по всій Україні функціонують як пункти незламності. Тут можна:

  • підзарядити гаджети;
  • зігрітися;
  • скористатися безкоштовним інтернетом;
  • випити гарячого чаю.

На 40 вокзалах також облаштовані зони для батьків із дітьми:

  • місця для годування та сповивання;
  • зони очікування;
  • набори для малювання, розмальовки та настільні ігри.

Нагадаємо, що із Львова до Кишинева поїздом: «Укрзалізниця» запускає новий маршрут.

Фото: соцмережі «Укрзалізниці».

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Українські полярники запускають благодійний антарктичний аукціон: як взяти участь (ФОТО)

Опубліковано

Українські полярники відкрили благодійний аукціон із ексклюзивними лотами прямо з Антарктики. Виручені кошти спрямують на підтримку полярників, які зараз захищають Україну в лавах ЗСУ.

Про це полярники повідомляють у своєму фейсбуці.

Що можна придбати?

Серед лотів:

  • вишиванка з пінгвінами, китами й пальмами;
  • кепка з логотипом станції «Академік Вернадський»;
  • прапор України, що побував в Антарктиці;
  • колекційні марки;
  • особиста онлайн-екскурсія станцією;
  • патчі та шкарпетки із символікою.
Фото: виставлені у фейсбуці Національного антарктичного наукового центру

Мета аукціону

Полярники планують зібрати 310 тисяч гривень для закупівлі:

  • дронів DJI Mavic 3 і 3T;
  • зарядної станції Bandera Power 860 S.

Читати також: Станція «Академік Вернадський» проведе онлайн-екскурсію: як подивитися на пінгвінів

Як взяти участь?

  1. Оберіть лот на сторінці Національного антарктичного наукового центру.
  2. Напишіть свою ціну в коментарях до обраного слоту. Мінімальний крок — 100 гривень.
  3. Аукціон триватиме до 3 грудня 2024 року, 10:00.

Переможець — той, хто запропонує найвищу ціну до завершення аукціону. Оплату потрібно здійснити протягом двох днів після оголошення результатів.

Для тих, хто хоче просто задонейтити: внесок від 500 гривень дає шанс виграти один із п’яти антарктичних шевронів.

Нагадаємо, що на станцію «Академік Вернадський» завітали рідкісні пінгвіни Аделі (ФОТО).

Фото обкладинки: виставлено у фейсбуці Національного антарктичного наукового центру.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Києві Подільський міст відкрили для авто та транспорту (ФОТО)

Опубліковано

1 грудня 2024 року в Києві відкрили рух легкових автомобілів та міського пасажирського транспорту через Подільський мостовий перехід.

Про це повідомив міський голова Віталій Кличко.

Відтепер дістатися мостом можна:

  • З правого берега — з вулиці Набережно-Хрещатицької, виїзд на вулицю Петра Вершигори;
  • З лівого берега — заїзд із вулиці Петра Вершигори, виїзд на вулицю Набережно-Рибальську.

Маршрут проходить через новозбудований тунель, що сполучає міст із вул. Вершигори та веде в напрямку проспекту Романа Шухевича й житлового масиву Троєщина.

Фото: виставлене в соціальних мережах Віталія Кличко

Читати також: Скульптуру «Маленького принца» повернули на Пейзажну алею з біонічним протезом (ФОТО)

Для великовантажного транспорту міст поки закритий

Подільський міст поки що недоступний для вантажівок. Водночас роботи з благоустрою біля новозбудованого тунелю триватимуть до кінця року, але це не впливатиме на рух транспорту.

Фото обкладинки: виставлене в соціальних мережах Віталія Кличко.

Коментарі

Читати далі