Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

10 порад для тих, хто хоче продавати на Etsy

Опубліковано

Міжнародна платформа Etsy — хороший майданчик для хендмейд майстрів та унікальних товарів. Восени 2023 року платформа дозволила українцям реєструвати свої магазини та виводити кошти без посередників, адже з квітня 2021 року це було неможливо. 

Бізнес на платформі Etsy для Олени Соболевої почався з хобі — ще в студентські роки вона займалася косплеєм, робила для себе різні костюми. На Etsy почала продавати ті костюми, які вже сама носила, а потенційні клієнти цікавилися, чи може вона виготовити костюм за їхніми параметрами. Олена спробувала — і ось за 8 років у неї вже 2 тисячі продажів на платформі. У квітні 2024 року її місячний дохід склав 20 тисяч доларів! Підприємиця веде канал про платформу, а з ШоТам поділилася своїми порадами для тих, хто теж хотів би продавати на Етсі.

Порада 1. Займайтеся тим, що вам справді цікаво. Але не забувайте про аналіз ринку!

Найкраще, коли обрана ніша цікава самим підприємцям і є продовженням хобі.

 «Як кажуть на навчаннях з маркетингу, продукт повинен закривати біль клієнта, а найкращий продукт — це той, який закриває біль його творця», — каже Олена.

Олена в косплей костюмі з її магазину. Фото надала героїня

До того ж бізнес — це гра в довгу, тому якщо і процес, і продукт не дуже цікаві, то така справа довго не протримається. Аналіз ринку та потенційних конкурентів на платформі — теж важливий етап підготовки:

«У пошуку введіть те, що ви хочете продавати на Етсі, наприклад, сережки. Обов’язково англійською! У списку буде багато ідей, які саме сережки зараз шукають люди: блакитні чи аметистові, наприклад. Але не раджу копіювати чужі ідеї, бо це неетично, але й куплять такий продукт не у вас, а в того, хто на платформі довше».

В ідеалі дотримуйтеся поєднання цих двох підходів.

Порада 2. Не бійтеся почати

«Etsy — це чи не єдина платформа, де вам не потрібно ніяких інвестицій. На Амазоні треба вкластися в закупку товару, а тут ні, бо це про індивідуальні вироби», — каже Олена.

Олена Соболева перетворила хобі на успішний бізнес. Фото надала героїня

На Etsy є платоспроможна аудиторія, яка приходить на унікальний товар і готова за це платити. Тож пробувати варто!

Порада 3. Не ігноруйте відгуки та повідомлення потенційних покупців

Це схоже на студентське правило: спочатку треба працювати на заліковку, а тоді вона працюватиме на вас.Так і на Etsy, адже алгоритми помічають тих, хто працює зі своїм магазином. 

Є три метрики, які позитивно впливають на результат на Etsy. Перша — відгуки. Кожен відгук варто опрацьовувати швидко, особливо негативні. Варто намагатися виправити ситуацію, каже Олена:

«Бо можна залишитися правим, але з однією зірочкою, яка для молодого магазину може бути просто смертельною».

Приклад відгуку на платформі Etsy. Фото надала героїня

Олена радить не відповідати на емоціях, обдумати та знайти найкраще рішення. Наприклад, вона може запропонувати своїм клієнтам часткове відшкодування коштів, якщо посилка пошкодилася в дорозі. А якщо костюм не сів за параметрами, то відшкодовує послуги місцевого ательє.

Та є межа: якщо по трекінгу видно, що клієнт отримав посилку, а він вимагає гроші, бо начебто її не отримав, то це може бути шахрай. Олена каже, що в них є відпрацьовані схеми, але в підтримці Etsy можна оскаржити погану оцінку, якщо надати докази.

Друга метрика — приватні повідомлення. Підприємиця радить також відповідати на повідомлення, навіть якщо не зможете виконати замовлення. І третя метрика — надсилати товар у вказані терміни. За дотримання метрик (понад 95 %) можна заробити бейдж Star Seller, який буде видимий у профілі. Щотри місяці Etsy перевіряє магазини та може надати таку відзнаку.

Порада 4. Остерігайтеся шахраїв

Олена каже, що на всіх платформах, де є люди та гроші, є також і шахраї. Але Etsy дає багато інструментів, щоб їх виявити та вберегтися.

«Найпоширеніша форма скаму — це коли шахраї вдають із себе представників Etsy й кажуть щось на кшталт: “Якщо ви терміново не проскануєте цей qr-код, ми вам заблокуємо магазин”. Це типова схема, коли намагаються тиснути на людину, щоб вона швидко ухвалила максимально нераціональне рішення», — каже Олена.

Але на сайті є інструкції, як цього уникнути: представники Etsy ніколи не скажуть вам просканувати код, а в повідомленнях ніколи не попросять фінансову інформацію. Візуальна підказка теж є — усі повідомлення від команди платформи маркуються помаранчевою плашкою та приходять в окрему папку повідомлень.

Порада 5. Якщо ви мрієте про миттєвий прибуток, то Etsy не для вас

Etsy — платформа для продажу унікальних речей, тож це гарна можливість для митців просувати свої вироби. А ще вона підходить для вузьких ніш, які вже мають своїх поціновувачів. Олена каже, що не стала б заходити на неї з дуже конкурентним товаром, який маркетологи ще називають «червоним океаном». Як приклад: пресети для лайтруму, весільні вироби тощо. 

Немає суперсекрету чи магічної пігулки, щоб мати успішний магазин — треба багато над ним працювати.

«Не чекайте, що ви можете найняти якогось менеджера, який буде все за вас робити й просувати магазин. Ніхто не буде керувати вашим бізнесом з такою зацікавленістю, як ви самі. І на початку вам доведеться бути й виконавцем, і дизайнером, і маркетологом, і логістом. Перші шість років я сама надсилала всі костюми на пошті», — ділиться Олена.

Звісно, з часом частину роботи можна делегувати.

Порада 6. Пам’ятайте про комісію Etsy

«Майже на будь-який товар є свій покупець, але якщо у вас дуже низька маржинальність товару, то вам може бути складно. Тож я б порадила додати більш дорожчі варіації продукту», — розповідає Олена.

Адже в Etsy є комісія. Жінка радить одразу додавати до вартості товару 20% — на комісію, форс-мажори тощо. 

Порада 7. Приділіть час оформленню профілю

Дизайном магазину нехтувати не варто — на шапку можна розмістити колаж з робіт. Якщо ви не вмієте дизайнити самі, то замовте колаж у фрилансера. Олена теж скористалася послугами дизайнера для оформлення магазину.

Ось така шапка профілю в магазині Олени. Фото надала героїня

Якісні фото товару теж дуже важливі. Каталог на білому фоні тут не спрацює:

«Варто показати, як можна використовувати ваш товар. Може, зробити якісь лайфстайл фото: продавати на Етсі не тільки товар, а й емоцію, стиль життя. Щоб покупець побачив цю фотку й одразу подумав: “Я теж так хочу”».

Тож якщо продаєте речі для дому, покажіть їх у реальному інтер’єрі, щоб потенційний покупець міг «приміряти» їх для свого будинку. 

Розвивайтеся! Олена радить вдосконалювати лінійку товарів, читати книжки про маркетинг і продажі:

«Навіть якщо книжка не буде про Etsy, звідти можна взяти якісь цікаві ідеї, прикладні для вашого бізнесу».

Порада 8. Шукайте, як показати свої переваги

Переваги можуть бути різними. В Олени, наприклад, доступна оплата частинами, адже товар доволі дорогий. Тож людина оплачує 50% на початку та решту, коли виріб буде готовий.

Інформацію про цю перевагу Олена додала в шапку профілю, тож це перше, що бачать потенційні покупці.  

«Похваліться! Якщо до цього продавали на іншій платформі й у вас є відгуки — пишіть про них теж. Можливо, хтось обрав ваш товар товаром місяця чи про вас публікували статтю. Це має впадати в очі в перші секунди, коли людина заходить у магазин», — каже підприємиця.

Олена радить подумати про УТП — свою унікальну торгову пропозицію. Чим ваш товар відрізняється від інших?

Порада 9. Пам’ятайте про нецільовий трафік

Що таке нецільовий трафік? Це коли у магазин на Etsy заходять люди, які не планують купувати товар чи якось із ним взаємодіяти. Такий трафік погано впливає на рейтинг магазину, тому Олена ніде не публікує пряме посилання на свій магазин, хоч і не приховує його. Каже, зацікавлені можуть знайти його за назвою:

«Наприклад, алгоритми бачать, що на ваш магазин перейшли 10 тисяч людей, а купили з них — три. Це погано впливає на статистику».

Олена за роботою над своїм магазином. Фото надала героїня

Порада 10. Відстежуйте тренди

Олена каже, що тренди можна застосувати в будь-якій ніші. Вони можуть бути ситуативними або сезонними. Сезонні — це ті, що приурочені до свят. Багато людей шукають на Etsy саме подарунки, тож продавці готують різдвяні чи великодні колекції, літні та весняні. Є окрема категорія — подарунки, і це може добре вплинути на продажі, якщо показати, що ваш товар може стати таким презентом. 

«Ситуативні тренди — це більш тонка робота. Тут треба відслідковувати, що зараз може бути популярним: фільм, пісня чи подія, як-от Євробачення», — підсумовує Олена.

Суспільство

Українцям нагадали, як захистити від “зламу” сторінки в соцмережах

Опубліковано

У Міністерстві юстиції України радять встановлювати багатофакторну автентифікацію або двоетапну перевірку. Ця функція безпеки допомагає додатково захистити ваш акаунт від шахраїв.

Як це працює?

Під час налаштування такої функції для входу до вашого акаунту, крім логіна та пароля, потрібно зазначити електронний ключ або код підтвердження, що повинен надійти на телефон, електронну скриньку або у відповідний додаток. Це необхідно робити в тих випадках, коли вхід до вашого акаунту здійснюватиметься з невідомого браузера або мобільного пристрою.

Читайте також: Румунія готується передати Україні системи ППО Patriot

Як багатофакторна автентифікація захищає від шахраїв? Навіть якщо шахрай дізнався ваш пароль, він все ще не зможе отримати доступ до вашого облікового запису без додаткового підтвердження. Шукайте таку функцію в налаштуваннях або переходьте за посиланнями та налаштовуйте багатофакторну автентифікацію до своїх акаунтів:

Нагадаємо, в Україні запустили грантову програму для бізнесу на €480 тисяч.

Фото: з відкритих джерел

Читати далі

Суспільство

Кримінальна драма Олега Сенцова «Носоріг» вийшла онлайн: де можна переглянути

Опубліковано

Кримінальна драма українського режисера та військового Олега Сенцова «Носоріг» вийшла на українських онлайн-стримінгах.  Фільм розповідає історію, засновану на реальних подіях 90-х в Україні, про героя на прізвисько Носоріг. 

Про це повідомляє видання village.

Що відомо про фільм

За сюжетом, він потрапляє до кримінального світу й починає свій шлях, який приведе його «зовсім не туди, куди він очікував». У головній ролі – актор і тепер військовий Сергій Філімонов. 

Читайте також: Вийшов трейлер фільму «Буча», знятого за сприяння ГУР

Знімання проходили в Кривому Розі, Львові та Києві й завершилися в грудні 2020 року. Світова прем’єра фільму відбулася на 78-му Венеційському кінофестивалі в офіційній конкурсній програмі «Горизонти», українська – восени 2021-го на Київському тижні критики. Стрічку визнали найкращою на Стокгольмському міжнародному кінофестивалі, а з травня 2022 року вона також доступна для перегляду на Netflix. 

Де можна переглянути

Це другий повнометражний ігровий фільм Сенцова про 90-ті роки. Тепер він доступний для перегляду на Sweet.TV, Megogo«Київстар ТБ» й Takflix.

Фото: Скріншот із фільму

Читати далі

Суспільство

Благодійна конференція “Вчасно.Кращі Незламні” обʼєднає найкращі практики цифровізації бізнесу

Опубліковано

Переможці премії “Вчасно.Кращі Незламні” поділяться успішними кейсами діджиталізації під час благодійної онлайн-конференції. Премія відзначає провідні українські компанії за досягнення у сфері автоматизації та цифрових рішень

Конференція благодійна, участь у ній може взяти кожний. Разом з Фондом Сергія Притули організатори премії збирають кошти на розмінування деокупованих територій України. 

Особливий запрошений гість – комік та волонтер Василь Байдак із сольним стендап виступом на підтримку України та вільних незламних українців

Коли: 21 червня 10:00

Де: онлайн

Організатор: сервіс цифрових рішень для бізнесу “Вчасно”

Читайте також: У ВМС показали, як відбувається знищення мін, які знаходять у Чорному морі

Премія «Вчасно.Кращі» – це відзнака для бізнесів, які попри всі труднощі активно впроваджують цифрові сервіси та стають прикладом для всього ринку. За результатами роботи 2023-го року були відібрані та презентовані показові кейси провідних українських компаній. А спеціалізоване журі із 300 кейсів обрало 12 найуспішніших. 

Учасники обговорять такі теми:

  • Як цифровізація сприяє розвитку бізнесу та робить його незламним
  • Досвід впровадження провідними українськими компаніями найефективніших діджитал-сервісів: електронний документообіг, ПРРО, цифровий підпис, еTTH та технології EDI
  • Цифрова екосистема в бізнесі та її переваги

Серед спікерів конференції:

  • Маргарита Жукова, керівниця департаменту операційних технологій ДТЕК
  • Анна Каніна, керівниця юридичного департаменту мережі магазинів «Аврора Мультимаркет»
  • Єлизавета Шевчук, директорка департаменту контрактної логістики в ДП «Кюне і Нагель»
  • Антон Скоков, керівник цифрових сервісів для бізнесу «Вчасно»
  • Ірина Ворохоб, спеціалістка відділу адміністрування та цифровізації процесів офісного управління Lifecell 

Ознайомитися з повною програмою та зареєструватися можна за посиланням.

Нагадаємо, у Києві відновили мініскульптуру “Гелікоптер Сікорського”.

Фото надали організатори

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

Табір, як у дитинстві, але для дорослих. Як працює перший в Україні кемпінг на деревах

Ви колись пробували спати в повітрі, коли поряд ліс, гори та зоряне небо вночі? А...

Суспільство1 тиждень тому

Вклали в бізнес по 2 тисячі гривень. Як друзі заснували власну СММ-агенцію у 20 років

Друг-однодумець, жага до авантюризму та добре бойківське вино — так чотири роки тому почалася історія...

Суспільство2 тижні тому

Щоденні обійми, заробіток і козяче щастя: як невістка зі свекрухою вдвох розвивають маленьку ферму на Черкащині

«У нас є сир, налітайте», — з цього повідомлення в соцмережах минулого року почалася історія...

Суспільство2 тижні тому

Той, хто створив дизайн ЗСУ. Тарас Іщик про творчу карʼєру в армії

Сотні чоловіків ішли добровольцями, не знаючи, яку роботу будуть виконувати в ЗСУ. Сотні бояться потрапити...

РЕКЛАМА: