Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

10 ефективних порад для успішних продажів на Etsy: досвід української підприємці

Опубліковано

Міжнародна платформа Etsy — хороший майданчик для хендмейд майстрів та унікальних товарів. Восени 2023 року платформа дозволила українцям реєструвати свої магазини та виводити кошти без посередників, адже з квітня 2021 року це було неможливо.

Бізнес на платформі Etsy для Олени Соболевої почався з хобі — ще в студентські роки вона займалася косплеєм, робила для себе різні костюми. На Etsy почала продавати ті костюми, які вже сама носила, а потенційні клієнти цікавилися, чи може вона виготовити костюм за їхніми параметрами. Олена спробувала — і ось за 8 років у неї вже 2 тисячі продажів на платформі. У квітні 2024 року її місячний дохід склав 20 тисяч доларів! Підприємиця веде канал про платформу, а з ШоТам поділилася своїми порадами для тих, хто теж хотів би продавати на Етсі.

Порада 1. Займайтеся тим, що вам справді цікаво. Але не забувайте про аналіз ринку!

Найкраще, коли обрана ніша цікава самим підприємцям і є продовженням хобі.

 «Як кажуть на навчаннях з маркетингу, продукт повинен закривати біль клієнта, а найкращий продукт — це той, який закриває біль його творця», — каже Олена.

Дівчинка в косплей костюмі
Олена в косплей костюмі з її магазину. Фото надала героїня

До того ж бізнес — це гра в довгу, тому якщо і процес, і продукт не дуже цікаві, то така справа довго не протримається. Аналіз ринку та потенційних конкурентів на платформі — теж важливий етап підготовки:

«У пошуку введіть те, що ви хочете продавати на Етсі, наприклад, сережки. Обов’язково англійською! У списку буде багато ідей, які саме сережки зараз шукають люди: блакитні чи аметистові, наприклад. Але не раджу копіювати чужі ідеї, бо це неетично, але й куплять такий продукт не у вас, а в того, хто на платформі довше».

В ідеалі дотримуйтеся поєднання цих двох підходів.

Порада 2. Не бійтеся почати

«Etsy — це чи не єдина платформа, де вам не потрібно ніяких інвестицій. На Амазоні треба вкластися в закупку товару, а тут ні, бо це про індивідуальні вироби», — каже Олена.

Олена Соболева вдома
Олена Соболева перетворила хобі на успішний бізнес. Фото надала героїня

На Etsy є платоспроможна аудиторія, яка приходить на унікальний товар і готова за це платити. Тож пробувати варто!

Порада 3. Не ігноруйте відгуки та повідомлення потенційних покупців

Це схоже на студентське правило: спочатку треба працювати на заліковку, а тоді вона працюватиме на вас.Так і на Etsy, адже алгоритми помічають тих, хто працює зі своїм магазином. 

Є три метрики, які позитивно впливають на результат на Etsy. Перша — відгуки. Кожен відгук варто опрацьовувати швидко, особливо негативні. Варто намагатися виправити ситуацію, каже Олена:

«Бо можна залишитися правим, але з однією зірочкою, яка для молодого магазину може бути просто смертельною».

скріншот з платформи etsy
Приклад відгуку на платформі Etsy. Фото надала героїня

Олена радить не відповідати на емоціях, обдумати та знайти найкраще рішення. Наприклад, вона може запропонувати своїм клієнтам часткове відшкодування коштів, якщо посилка пошкодилася в дорозі. А якщо костюм не сів за параметрами, то відшкодовує послуги місцевого ательє.

Та є межа: якщо по трекінгу видно, що клієнт отримав посилку, а він вимагає гроші, бо начебто її не отримав, то це може бути шахрай. Олена каже, що в них є відпрацьовані схеми, але в підтримці Etsy можна оскаржити погану оцінку, якщо надати докази.

Друга метрика — приватні повідомлення. Підприємиця радить також відповідати на повідомлення, навіть якщо не зможете виконати замовлення. І третя метрика — надсилати товар у вказані терміни. За дотримання метрик (понад 95 %) можна заробити бейдж Star Seller, який буде видимий у профілі. Щотри місяці Etsy перевіряє магазини та може надати таку відзнаку.

Порада 4. Остерігайтеся шахраїв

Олена каже, що на всіх платформах, де є люди та гроші, є також і шахраї. Але Etsy дає багато інструментів, щоб їх виявити та вберегтися.

«Найпоширеніша форма скаму — це коли шахраї вдають із себе представників Etsy й кажуть щось на кшталт: “Якщо ви терміново не проскануєте цей qr-код, ми вам заблокуємо магазин”. Це типова схема, коли намагаються тиснути на людину, щоб вона швидко ухвалила максимально нераціональне рішення», — каже Олена.

Але на сайті є інструкції, як цього уникнути: представники Etsy ніколи не скажуть вам просканувати код, а в повідомленнях ніколи не попросять фінансову інформацію. Візуальна підказка теж є — усі повідомлення від команди платформи маркуються помаранчевою плашкою та приходять в окрему папку повідомлень.

Порада 5. Якщо ви мрієте про миттєвий прибуток, то Etsy не для вас

Etsy — платформа для продажу унікальних речей, тож це гарна можливість для митців просувати свої вироби. А ще вона підходить для вузьких ніш, які вже мають своїх поціновувачів. Олена каже, що не стала б заходити на неї з дуже конкурентним товаром, який маркетологи ще називають «червоним океаном». Як приклад: пресети для лайтруму, весільні вироби тощо. 

Немає суперсекрету чи магічної пігулки, щоб мати успішний магазин — треба багато над ним працювати.

«Не чекайте, що ви можете найняти якогось менеджера, який буде все за вас робити й просувати магазин. Ніхто не буде керувати вашим бізнесом з такою зацікавленістю, як ви самі. І на початку вам доведеться бути й виконавцем, і дизайнером, і маркетологом, і логістом. Перші шість років я сама надсилала всі костюми на пошті», — ділиться Олена.

Звісно, з часом частину роботи можна делегувати.

Порада 6. Пам’ятайте про комісію Etsy

«Майже на будь-який товар є свій покупець, але якщо у вас дуже низька маржинальність товару, то вам може бути складно. Тож я б порадила додати більш дорожчі варіації продукту», — розповідає Олена.

Адже в Etsy є комісія. Жінка радить одразу додавати до вартості товару 20% — на комісію, форс-мажори тощо. 

Порада 7. Приділіть час оформленню профілю

Дизайном магазину нехтувати не варто — на шапку можна розмістити колаж з робіт. Якщо ви не вмієте дизайнити самі, то замовте колаж у фрилансера. Олена теж скористалася послугами дизайнера для оформлення магазину.

Картинка з профілю Олени Соболевої на платформі Etsy
Ось така шапка профілю в магазині Олени. Фото надала героїня

Якісні фото товару теж дуже важливі. Каталог на білому фоні тут не спрацює:

«Варто показати, як можна використовувати ваш товар. Може, зробити якісь лайфстайл фото: продавати на Етсі не тільки товар, а й емоцію, стиль життя. Щоб покупець побачив цю фотку й одразу подумав: “Я теж так хочу”».

Тож якщо продаєте речі для дому, покажіть їх у реальному інтер’єрі, щоб потенційний покупець міг «приміряти» їх для свого будинку. 

Розвивайтеся! Олена радить вдосконалювати лінійку товарів, читати книжки про маркетинг і продажі:

«Навіть якщо книжка не буде про Etsy, звідти можна взяти якісь цікаві ідеї, прикладні для вашого бізнесу».

Порада 8. Шукайте, як показати свої переваги

Переваги можуть бути різними. В Олени, наприклад, доступна оплата частинами, адже товар доволі дорогий. Тож людина оплачує 50% на початку та решту, коли виріб буде готовий.

Інформацію про цю перевагу Олена додала в шапку профілю, тож це перше, що бачать потенційні покупці.  

«Похваліться! Якщо до цього продавали на іншій платформі й у вас є відгуки — пишіть про них теж. Можливо, хтось обрав ваш товар товаром місяця чи про вас публікували статтю. Це має впадати в очі в перші секунди, коли людина заходить у магазин», — каже підприємиця.

Олена радить подумати про УТП — свою унікальну торгову пропозицію. Чим ваш товар відрізняється від інших?

Порада 9. Пам’ятайте про нецільовий трафік

Що таке нецільовий трафік? Це коли у магазин на Etsy заходять люди, які не планують купувати товар чи якось із ним взаємодіяти. Такий трафік погано впливає на рейтинг магазину, тому Олена ніде не публікує пряме посилання на свій магазин, хоч і не приховує його. Каже, зацікавлені можуть знайти його за назвою:

«Наприклад, алгоритми бачать, що на ваш магазин перейшли 10 тисяч людей, а купили з них — три. Це погано впливає на статистику».

Олена в кафе працює з наповненням її мазагину на etsy
Олена за роботою над своїм магазином. Фото надала героїня

Порада 10. Відстежуйте тренди

Олена каже, що тренди можна застосувати в будь-якій ніші. Вони можуть бути ситуативними або сезонними. Сезонні — це ті, що присвячені до свят. Багато людей шукають на Etsy саме подарунки, тож продавці готують різдвяні чи великодні колекції, літні та весняні. Є окрема категорія — подарунки, і це може добре вплинути на продажі, якщо показати, що ваш товар може стати таким презентом. 

«Ситуативні тренди — це більш тонка робота. Тут треба відслідковувати, що зараз може бути популярним: фільм, пісня чи подія, як-от Євробачення», — підсумовує Олена.

Коментарі

Суспільство

Пошкоджений корпус «Охматдиту» підготували до зими: лікарня прийматиме на 15% більше пацієнтів (ФОТО)

Опубліковано

У Національній дитячій спеціалізованій лікарні «Охматдит» завершили першочергові протиаварійні роботи, які захистять сучасний лікувально-діагностичний корпус від зовнішніх впливів. Завдяки цьому медики зможуть безперебійно працювати навіть у холодну пору року.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці закладу.

Хто і що зробив

Роботи виконала будівельна компанія ТОВ «ЮНІТ ДЕВЕЛОПМЕНТ» за фінансової підтримки благодійного фонду «Таблеточки».

У рамках протиаварійних заходів:

  • Встановлено сендвіч-панелі у пошкоджені віконні та дверні прорізи, які дозволяють обробляти поверхні антисептиками, забезпечуючи належні умови для лікування.
  • Ізольовано частину приміщень тимчасовими конструкціями для захисту від зовнішніх впливів.
  • Демонтовано небезпечну пошкоджену плитку з фасаду.
  • Утеплено стіни мінеральною ватою, інженерні мережі, а також частково замінено пошкоджені елементи, які контактували із зовнішнім середовищем.
Фото: «Охматдит»

Читати також: У Вінницькій області активісти планують відновити старовинний палац Кошарських (ФОТО)

Що це дає пацієнтам

За словами представників лікарні, завдяки цим роботам заклад зможе:

  • Приймати на 15% більше пацієнтів, ніж до аварії.
  • Забезпечити якісні умови лікування для дітей.
  • Стабільно працювати під час опалювального сезону.

Фото обкладинки: «Охматдит».

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Львові побудують шість перехоплювальних паркінгів: для чого вони потрібні

Опубліковано

18 листопада затвердили проєкт будівництва шести перехоплювальних паркінгів на в’їздах до Львова. Це рішення стане важливим кроком у розвантаженні центральних районів міста та розвитку інфраструктури громадського транспорту.

Про це повідомив Керівник департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури ЛМР Олег Забарило.

Де облаштують паркінги

Для реалізації проєкту обрали шість ділянок:

  • Вул. Б. Хмельницького:
    9 500 м², 380 паркомісць. Тут планують розширити маршрути громадського транспорту та створити виділені смуги для його руху.
  • Перехрестя вул. Городоцька — вул. Збиральна:
    8 500 м², 340 місць. Забезпечать зручний доступ до громадського транспорту.
  • Вул. Стрийська (біля іподрому):
    Найбільший паркінг площею 31 600 м², що вміщатиме 1264 автомобілі. Виділені смуги для громадського транспорту дозволять скоротити затримки до центру на 49%.
  • Вул. Зелена:
    5 400 м², 216 місць. Облаштують зручний доступ до тролейбусів.
  • Вул. Личаківська:
    5 000 м², 200 місць. Це допоможе зменшити транспортний потік з Винників та прилеглих громад.
  • Перехрестя вул. Т. Шевченка — вул. І. Величковського:
    21 000 м², 840 місць. Зручно розташований для потоків із західного напрямку.
Фото: візуалізація від tvoemisto

Переваги для міста

Проєкт спрямований на зниження кількості автомобілів у центрі Львова, скорочення затримок у русі громадського транспорту та поліпшення доступності міських маршрутів.

Нові паркінги стануть основою системи «перехоплюй і їдь», що відповідає сучасним тенденціям розвитку сталої мобільності. Вони забезпечать зручність для мешканців та гостей Львова, зберігаючи при цьому історичний і екологічний баланс міста.

Читати також: У Львові відкрили пам’ятну дошку на честь 135-ліття першого очільника УНР (ФОТО)

Що таке перехоплювальні паркінги

Перехоплювальний паркінг — це спеціально облаштована авто- або велостоянка, зазвичай розташована на в’їздах до міста. Головна ідея такого паркінгу — дати можливість жителям приміських зон залишити свій транспорт і пересісти на громадський транспорт для поїздки до центру міста.

Як це працює?

Власник автомобіля залишає свій транспортний засіб на стоянці на весь день, а до центру чи інших частин міста їде громадським транспортом, маршрут якого інтегрований з паркінгом. На зворотному шляху авто забирається з паркінгу.

Нагадаємо, що на Львівщині запустили першу пересувну аптеку (ФОТО).

Фото обкладинки: Freepik.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

На Харківщині будують підземне укриття для лікарні на 430 людей (ФОТО)

Опубліковано

На базі центральної районної лікарні в Близнюківській громаді Лозівського району триває будівництво великого підземного укриття для пацієнтів і медперсоналу.

Про це повідомив начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

Укриття для понад 430 людей

Підземне укриття зможе вмістити більше ніж 430 осіб. У його межах облаштують кабінети, операційний блок і палати інтенсивної терапії. За словами Олега Синєгубова, лікарня є ключовим медичним об’єктом громади, тому забезпечення її функціонування навіть під час обстрілів — пріоритетне завдання.

Фото: опубліковане на фейсбук-сторінці Олега Синєгубова

Сучасне обладнання та автономія

Близнюківська ЦРЛ уже отримала новітнє обладнання завдяки підтримці Міністерства охорони здоров’я. У лікарні працює сучасна лабораторія для проведення різних медичних досліджень, встановлено комп’ютерний томограф і дві кисневі станції. Також заклад оснащений автономними системами живлення, водопостачання та новою котельнею.

Фото: опубліковане на фейсбук-сторінці Олега Синєгубова

Читати також: Дитяча лікарня на Київщині співпрацюватиме з флорентійським медичним закладом «Мейєр»

Безпека під час війни

Будівництво укриття демонструє важливість безпеки пацієнтів і медиків у прифронтових громадах. Воно стане не лише захистом під час обстрілів, а й простором, де зможуть надавати медичну допомогу навіть у критичних умовах.

Близнюківська лікарня — це приклад поєднання безпеки, інновацій та турботи про здоров’я кожного мешканця громади.

Нагадаємо, що благодійний фонд «Старенькі» збирає кошти на теплі набори для літніх людей Чернігівщини.

Фото: опубліковане на фейсбук-сторінці Олега Синєгубова.

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Культура2 тижні тому

Степ, аромат полину, запахи моря і гір — це проєкт «Yuşan-Зілля» про єдність культур українців і кримських татар 

У залі поволі згасає світло, простір наповнюють перші акорди. Український голос починає пісню, а в...

Суспільство3 тижні тому

Адаптивний одяг, інклюзивний посуд і дошки для нарізання: ці ініціативи полегшують життя людям з пораненнями

Нарізати овочі, поснідати улюбленими стравами, одягти штани — всі ці повсякденні справи стають справжніми викликами...

Суспільство4 тижні тому

«Чи я можу вам допомогти?»: це хлопці з соцмереж, які купують у бабусь квіти та роблять інші добрі справи

Ви точно бачили ці відео в соцмережах, коли хтось купує продукти для літньої жінки, скуповує...

Економіка і бізнес4 тижні тому

Українські пазли за мотивами Гаррі Поттера й не тільки: як бізнес із Харкова отримав ліцензію від Warner Bros.

Коли бізнес українських пазлів Woods Story тільки починався, Вікторія та Михайло все робили самі, адже...