24 липня програму Олімпійських ігор-2024 за два дні до її офіційного відкриття розпочинає турнір з чоловічого футболу. Свій перший матч на турнірі, зокрема, зіграє і чоловіча збірна України – її суперником буде команда Іраку.
Українські спортсмени неодноразово демонстрували світові свою майстерність та волю до перемоги на Олімпійських іграх. Рустам Шаріпов, Наталія Скакун, Віктор Рубан, Олексій Торохтій та інші стали справжніми героями для мільйонів вболівальників, принісши Україні золоті нагороди. Редакція ШоТам пропонує згадати хто та коли приносив золото Україні на Олімпійських іграх.
Лілія Подкопаєва
Лілія Подкопаєва у 1996 році на Олімпіаді в Атланті стала чемпіонкою в абсолютній першості й вільних вправах. На колоді вона здобула срібло і у підсумку стала єдиною гімнасткою зі званням абсолютної олімпійської чемпіонки, що не завоювала медаль в команді, оскільки збірна України посіла 5-те місце.
Юрій Чабан
Дворазовий олімпійський чемпіон 2012 та 2016 років. У Лондоні спортсмен здобув свою першу олімпійську золоту нагороду у веслуванні на каное на дистанції 200 метрів, показавши приголомшливий результат — 42,291 секунди. Він знову підтвердив свою майстерність, вигравши золото у Ріо-де-Жанейро з новим рекордним часом — 39,279 секунди. Ці перемоги стали символом його неймовірної витривалості, наполегливості та прагнення до досконалості.
Оксана Баюл
Вперше наша країна, як самостійна команда, була представлена на XVII Зимових Олімпійських іграх у Ліллегаммері 1994 року. Тоді Оксана Баюл в змаганні серед жінок у фігурному катанні принесла першу золоту медаль в новій історії України.
Вʼячеслав Олійник
На Олімпіаді 1996 року в Атланті В’ячеслав Олійник здобув золоту медаль, яка стала першою золотою медаллю на літніх Олімпійських іграх в історії незалежної України. Через чотири роки на Олімпіалі в Сіднеї посів 14 місце.
Серебрянська Катерина
Серебрянская стала чемпіонкою Європи у командній першості, абсолютною чемпіонкою світу та Європи, олімпійською чемпіонкою, володаркою Кубка континенту. Має також вісім титулів чемпіонки світу, шість титулів чемпіонки Європи у фіналах окремих видів.
Шаріпов Рустам
Рустам Шаріпов здобув свою другу золоту медаль у вправах на паралельних брусах. Перше олімпійське золото він виграв у 1992 році на Олімпійських іграх у Барселоні, виступаючи у складі команди незалежних держав.
Скакун Наталія
Наталія Скакун здобула золоту медаль у важкій атлетиці у ваговій категорії до 63 кг, піднявши сумарну вагу 242,5 кг. Її досягнення включає встановлення олімпійського рекорду в поштовху – 135 кг. Крім того, Наталія володіє світовим рекордом у цій дисципліні (138 кг), який вона встановила за рік до Олімпіади.
Рубан Віктор
Віктор Рубан — видатний представник стрілецького спорту, здобув перемогу у змаганнях зі стрільби з лука. У напруженому півфіналі він переміг росіянина Баїра Бадьонова лише на тайбрейку. У фіналі Віктор мінімально «перестріляв» корейця Пак Гьон Мо з рахунком 113:112, здобувши заслужене золото.
Олександр Усік
Усик Олександр здобув золоту медалі у фінальному поєдинку проти італійця Клементе Руссо, якому програв у другому турі чотири роки тому в Пекіні.
Торохтій Олексій
Олексій Торохтій став чемпіоном Олімпійських ігор 2012 у ваговій категорії до 105 кг серед важкоатлетів. Його результат виявився на 1 кг більшим, ніж у Наваба Насіршелала з Ірану, який посів друге місце, що принесло йому заслужене золото та визнання на світовій арені.
Юрій Анікєєв здобув «срібло» Чемпіонату світу з шашок-100 серед чоловіків, який проходив у китайському місті Лішуй.
Про це повідомили у Міністерстві молоді та спорту.
Чинний чемпіон світу з шашок-100 (класична гра) набрав за дев’ять турів 13 очок. Такий же результат продемонстрував і Олександр Шварцман з Ізраїлю, та він вийшов уперед через додаткові показники.
У міністерстві вказують, що Юрій Анікєєв змагатиметься за звання чемпіона світу-2024. Цей матч відбудеться з 19 по 30 грудня у Вагенінгені (Нідерланди). Суперником українця стане голландець Ян Грунендейк, вони зіграють 12 партій.
Нагадаємо, що українка стала однією з найсильніших жінок на чемпіонаті світу серед рятувальників.
«Марія Лебединська, частина великої родини рятувальників Рівненщини стала справжньою сенсацією на чемпіонаті світу World Firefighter Challenge Championship 2024. Ця молода та талановита спортсменка, яка лише кілька років тому почала займатися пожежним спортом, досягла вершин, про які мріють багато досвідчених спортсменів», — написали в ДСНС.
Раніше ми писали, що українські рятувальники встановили чотири світові рекорди та здобули 12 нагород у США
Також нагадаємо, що в Україні вийшов трейлер фільму про роботу ДСНС, Повітряних сил та енергетиків «Битва за світло» (ВІДЕО).
Коментарі