Суспільство
Звукорежисер ТБ став кулеметником-штурмовиком (ВІДЕО)
Якби не росія, Микола б зараз зводив доріжки в затишній звуковій студії або грав на сцені театру. Але наразі він на нулі в складі піхоти б’ється за Україну, і йому потрібна наша допомога.
Про історію нашого захисника розповідає ШоТам.
Якби не росія, Микола зараз грав би на сцені чи зводив звукові доріжки в затишній студії. Але зараз він у складі піхоти б’ється за Україну на нулі, і йому потрібна наша з вами допомога.
Микола Чабан має позивний Гамлет і може процитувати напам’ять увесь однойменний твір Леся Подерв’янського. Любов до театру та творчості привела його у світ кіно та телебачення.
Коли росія напала повномасштабно, Микола працював звукорежисером на каналі «Україна». Але після 24 лютого покинув усе, що любив, аби піти добровольцем на фронт. Гамлет свідомо обрав для себе піхотні війська.
Зараз він кулеметник штурмової бригади, і за півтора року пройшов усі найтяжчі точки фронту. Микола бився за українську землю в Мощуні, Бахмуті, Білогорівці. А прямо зараз відбиває атаки росіян на одній з найважчих ділянок фронту – під Сватовим.
Читайте також: «Перші два роки на врожай не чекайте». Як заробити на лохині? Кейс сімейного бізнесу, який 5 років йшов до своєї мети
За усмішкою та позитивом Гамлета — важкі бої, нелюдські умови та кілометри звільненої землі. Микола має медаль «За звитягу» та непоборне бажання гнати ворога з України.
Його обстрілюють артою, скидають з дронів вибухівки, але він на зло ворогам посміхається і дає відсіч. А все через внутрішню впевненість у Перемозі та віру в надійний тил.
«Ми переможемо по-любому! Питання в часі та ціні», — пише Микола з передової. І ми з вами зобов’язані зменшити цю ціну, підтримавши Гамлета та його побратимів.
Просто зараз їм вкрай необхідні дрони та засоби радіоелектронної боротьби. Це їхні очі та збережені життя, і Микола звертається по допомогу до підписників ШоТам.
Підтримайте збір за посиланням у дописі! Це найменше, що ми маємо робити для наших захисників.
Нагадаємо, ШоТам розповідав, історію захисника, який надихнув лікарів на створення реабілітаційного центру.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі