Суспільство
ЗСУ знищили сотні «кадирівців», решту повернули до Чечні через «неефективність»
Чеченські військові російської армії (також відомі як “кадирівці” за іменем очільника Чеченської республіки Рамзана Кадирова) повернулися в Грозний. За час перебування в Україні вони втратили сотні бійців та не виправдали очікування командування РФ, повідомляє видання “Радіо Свобода” з посиланням на контррозвідку СБУ.
Про участь чеченських військових стало відомо на початку нового етапу російсько-української війни. 26 лютого у мережі розповсюдилося відео, де “кадирівці”, вивішували російський прапор на будівлі військової частини в Гостомелі. Наступного дня завдяки роботі ЗСУ загинув командир 141 моторизованого полку Росгвардії Чечні генерал Магомед Тушаєв з найбільш “елітного” підрозділу Кадирова.
Загальні втрати бійців з 26 до 28 лютого склали кілька сотень осіб. Новий загін прибув 4 березня з Білорусі через Чорнобильську зону. Серед них були військові батальйону “Північ”, “Південь” і ОМОН “Ахмат-Грозний”, кількість яких склала приблизно 1 200 осіб.
Читайте також: Майже 100 літаків та 14700 бійців. У ЗСУ розповіли про втрати російських окупантів
“Кадирівці” сформували свій табір в лісі під Бородянкою. За даними СБУ, однієї ночі в таборі підірвали боєкомплект, що призвело до загибелі частини бійців.
“З того часу вони почали діяти обережніше і розбилися на декілька груп. Та участі безпосередньо у боях не брали, а займалися лише тим, що «кошмарили» місцеве населення в районі Бородянки, Бабинців, Катюжанки і аж до Лютіжа. Паралельно знімаючи різноманітні відео для соцмереж”, – стверджує співрозмовник “Радіо Свобода” у контррозвідці СБУ.
Зрештою, за даними контррозвідки СБУ, 13 березня “кадирівців” вивели з території Київської області через Білорусь і далі повітряним транспортом до Чечні. Ефективність підрозділів та бойові втрати не виправдали очікувань РФ.
Суспільство
Як відбувалася рятувальна операція
Чому це важливо
Коментарі
Суспільство
Які об’єкти демонтують повністю
- пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
- пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
- постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
- меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
- зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.
Корекція споруд
- цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
- російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
- монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.
Коментарі