

Суспільство
ЗСУ «вполювали» рідкісний російський безпілотник «Мерлін» (ФОТО)
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Українські військові збили рідкісний безпілотник російської армії – експериментальний розвідувальний БПЛА «Мерлін-ВР». Офіційно окупанти не встигли прийняти його на озброєння, а тестову версію презентували у вересні 2021 року.
Про це повідомили на сайті інформаційного агентства Міноборони АрміяInform.
Першими світлинами збитого безпілотника в мережі поділився український блогер та волонтер Павло Кащук.
За його словами, приземлити БПЛА окупантів вдалося воїнам підрозділу протиповітряної оборони. Цей дрон, за задумом конструкторів, мав бути практично непомітним для ЗСУ через безшумний двигун.
«Вітаю українських ППО-шників зі знищенням навітнього скрєпного «літака-нєвідімки» Мерлін-ВР (Менсон-Собісос чи що?). І це не жарти. По задумці виробників гібридний двигун мав забезпечувати в тому числі безшумне переміщення літака під час виконання бойових задач.

Про «Мерлін-ВР»
Як пише АрміяInform, у відкритих джерелах доволі небагато інформації про характеристики БПЛА «Мерлин-ВР». Відомо, що його розробкою займалися у смоленському «Научно-исследовательском институте современных телекоммуникационных технологий». Однією з особливостей БПЛА є гібридна силова установка. За задумом розробників, вона мала забезпечувати апарату малу акустичну помітність.
Також заявлено, що «Мерлин-ВР» може перебувати у повітрі до десяти годин та підійматися на висоту до 5 кілометрів. Максимальне ж корисне навантаження у 6,5 кілограма передбачає можливість встановлення доволі потужного оптико-електронного модуля. Останній, до речі, на збитому екземплярі вцілів (судячи з фото), а відтак, буде досліджений надалі українськими фахівцями.

Щодо причин застосування росіянами подібної техніки – одного боку, це може бути невдалою спробою випробувати новинку у реальних бойових умовах. Утім, найбільш ймовірним є те, що окупанти банально відчувають брак штатних засобів, які були у значній кількості втрачені ними під час бойових дій.
Нагадаємо, українська бойова авіація тричі вдарила по окупантах на Херсонщині.
Також стало відомо, що українські гелікоптери завдали ударів по ворожих позиціях ракетами С-13.
Як ми повідомляли раніше, 14 червня ЗСУ збили кілька ракет окупантів над Тернопільською областю, а також над Львівщиною та Хмельниччиною.
Фото: facebook.com/pasha.k.kashchuk.

Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Україна вже отримала від США та союзників девʼять американських ракетних систем HIMARS і аналогічних комплексів.
Про це повідомив секретар РНБО Олексій Данілов в інтерв’ю The Wall Street Journal.
За його словами, системи HIMARS дозволили Україні завдавати ударів по російських цілях за лінією фронту, які раніше були недосяжні.
Данілов також наголосив, щос росіяни «беззахисні перед цим озброєнням і дуже стурбовані». Водночас для серйозного контрнаступу Україні потрібні ще десятки одиниць такого озброєння, додав секретар РНБО.

Про HIMARS
Якби одним словом можна було описати філософію системи HIMARS, то це було б слово «сумісність». HIMARS – ракетний транспортер, який включає ціле сімейство боєприпасів для РСЗВ, зокрема всі варіанти керованої ракети GMLRS і ракети тактичної армійської ракетної системи (ATACMS).
Для отримання максимальної уніфікованості HIMARS встановлюється на шасі FMTV (Family of Medium Tactical Vehicles – сімейство військових транспортних засобів середньої вантажопідйомності) американської армії і корпусу морської піхоти.
24 червня стало відомо, що воїни ЗСУ здійснили перше бойове використання американських систем ракетного вогню HIMARS по позиціях російських окупантів. Після цього українські армійці почали нищити російські склади та бази в глибокому тилу ворога. Лише за тиждень наші захисники поцілили в 16 таких об’єктів.
Раніше ми повідомляли, що українські воїни завдали точних ударів по складах окупантів у тимчасово окупованому Херсоні.
Також ми писали що ССО України у тилу ворога знищили склад боєприпасів із дрона Punisher.
Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Українські військові почали застосовувати проти окупантів трофейні російські ракети «Рефлекс-М».
Світлини боєприпасів опублікував блогер та боєць підрозділу Гонор Сергій Стерненко.
Видання Мілітарний пише, що ракети на фото – це російські «Рефлекс-М», які, ймовірно, були захоплені на ворожому польовому складі або внаслідок боїв з окупантами.
Дякую💙💛 pic.twitter.com/SnY2HDLCZS
— Serhii Sternenko (@sternenko) July 6, 2022
Також, за даними порталу, ці снаряди вже застосовують українські танкісти, завдаючи ударів по техніці окупантів.
Про «Рефлекс-М»
Комплекс керованого озброєння 9М119М «Рефлекс-М» призначений для ведення вогню з танкової гармати по танках та інших броньованих цілях противника, а також для стрільби по малорозмірних цілях на полі бою та повітряним цілям, які низько летять.

Бойова частина ракети — тандемна кумулятивна з 2-х зарядів (лідируючий та основний). Лідируючий заряд призначений для знищення динамічного захисту і протикумулятивних екранів. Основний заряд забезпечує пробиття основної броні.
Система наведення ракети – напівавтоматична, по лазерному променю. Спрямований на ціль промінь лазера надходить на приймач, що встановлений на ракеті. На озброєння ракета «Рефлекс-М» була прийнята в 1992 році.
Нагадаємо, бійці одного з підрозділів Дніпропетровської окремої бригади Сил територіальної оборони затрофеїли ворожу БМП-3 у безпосередній зоні видимості ворога.
Як ми повідомляли раніше, ЗСУ спопелили танк окупантів на Донбасі.
Фото: twitter.com/sternenko.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
В онлайн-кінотеатрі Takflix вийшла анімаційна стрічка «Тигр блукає поруч» Анастасії Фалілеєвої. Фільм на 100% екологічний – усі його елементи зроблені зі сміття та вторинних матеріалів.
Про це ШоТам повідомили представники онлайн-кінотеатру.
Головного героя фільму – Магічного Тигра – озвучив український актор та зірка фільму «Мої думки тихі» Андрій Лідаговський. Стрічка доступна на всіх територіях, а 10% з продажу квитків команда онлайн-кінотеатру перераховує до фонду «Повернись живим».

Про стрічку
«Тигр блукає поруч» – це фентезійна анімаційна стрічка про дівчину, думки якої переповнені сумом і тривогою. Головна героїня Кацумі відчуває себе тягарем для друзів і близьких. Дівчина бачить моторошні знаки, які вказують, що її життя опинилось у точці неповернення. Вона наважується на відчайдушний крок – покінчити життя самогубством. Саме у цей момент з’являється містичний Тигр.
Стрічку показали міжнародних фестивалях у Токо, Лос-Анджелесі, Нью-Йорку, Стокгольмі й Будапешті. Національна прем’єра відбулась на Одеському міжнародному кінофестивалі в 2021 році. «Тигр блукає поруч» отримав Спеціальні відзнаки журі анімаційного кінофестивалів «Лінолеум» у Києві та фестивалю «Бруківка» у Кам’янці-Подільському.
Режисерка стрічки Анастасія Фалілеєва виросла в Кременчуці. У перший день широкомасштабного вторгнення Анастасія з близькими була в Ірпіні. Режисерка провела в місті 11 днів та виїхала з передмістя Києва за півгодини до закриття евакуаційного коридору. Після тривалих подорожей Фалілеєва повернулась до Кременчука. Наразі Анастасія у Києві й працює над наступними анімаційними проєктами, а також бере участь у благодійних проєктах як ілюстраторка та аніматорка.
Нагадаємо, український онлайн-кінотеатр Takflix випустив застосунок для Android, що дозволяє переглядати вітчизняне кіно на плазмових телевізорах, смартфонах та інших мобільних пристроях.
Як ми повідомляли раніше, українська стрічка про жіночу футбольну команду з Маріуполя вийшла онлайн на Takflix.
Фото: кадр з фільму.