Суспільство
ЗСУ просуваються на Луганщині: до Кремінної залишилося кілька кілометрів – Гайдай
Збройні сили України поступово просуваються на Луганщині та перебувають вже в кількох кілометрах від тимчасово окупованої Кремінної.
Про це повідомив очільник Луганської ОВА Сергій Гайдай.
За його словами, ситуація на Луганщині складна, але різниться на окремих ділянках фронту. Зокрема на Донецькому напрямку ЗСУ та НГУ тримають оборону Білогорівки та дають відсіч окупантам, які намагаються прорватися вперед.
Натомість на напрямку Сватового та Кремінної ситуація протилежна: там українські воїни просуваються і, на думку Гайдая, незабаром можуть повідомити про хороші новини.
«Ми нещодавно публікували відео з підстанції біля Кремінної, це всього в кількох кілометрах від міста. Кожен метр дається дуже складно, адже росіяни привезли чимало техніки й замінували все довкола. Також ворог перекинув туди “вагнерівців”, “кадировців” та мобілізованих. Проте росіяни розуміють, що не зможуть втримати Кремінну. І вже готують другу лінію оборони. Сподіваюсь, незабаром ЗСУ потішать нас гарними новинами», – розповів Гайдай.
Він додав, що після деокупації Кремінної під контроль України також невдовзі повереться й Рубіжне, адже закріпитися там окупанти не зможуть. Однак водночас Гайдай наголошує, що це просування не буде легкою прогулянкою для нашої армії.
Читайте також: Зі складів – на передову. Як проєкт «Тачка на ТРОкачку» відновлює радянські вантажівки для ЗСУ
«Росіяни розуміють, що не втримають Кремінну. А від Кремінної йдуть дороги на Сватове, Рубіжне та Сєвєродонецьк. Якщо говорити про Рубіжне – воно не може бути потужною фортецею для окупантів, адже місто зруйноване їхніми обстрілами на 50%. Тож закріплюватися вони не будуть, як правило, росіяни починають тікати при найменшій загроші. Але легкою прогулянкою для ЗСУ це також не буде. Кожен метр Луганщини дається нам дуже важко», – додав очільник Луганської ОВА.
Нагадаємо, українські бійці-єгері за допомогою дронів та польських «Крабів» атакували ворожі позиції біля Бахмута та знищили групу «вагнерівців».
Також десантники 79 ОДШБр знищили танк окупантів, влаштувавши засідку.
Фото: facebook.com/EastOC.
Суспільство
Де приберуть незаконну рекламу
- вулиця Миколи Закревського (біля вулиці Рональда Рейгана);
- вулиця Радунська (біля вул. Лісківської).
- вулиця Тулузи (біля парку «Інтернаціональний»);
- вулиця Миколи Ушакова (біля вулиці Прилужної).
Коментарі
Суспільство
Як допомагають родині
Коментарі
Суспільство
- перша частина проєкту — це проведення тренінгів з медіаграмотності для людей старшого віку. У навчанні беруть участь 10 осіб віком 60+. Після тренінгів вони стануть викладачами та надалі будуть проводити заняття з медіаграмотності для своїх однолітків! Знання майбутні тренери отримають завдяки партнерам ШоТам — експертам з незалежної аналітичної платформи «Вокс Україна». Учасники засвоять інформацію з курсів «Базові правила медіаграмотності», «Інструменти фактчекінгу» та «Правила перевірки медіа та інформації»;
- друга частина проєкту — це інформаційні відео, де спікерами, зокрема, стануть учасники тренінгів. У кожному з випусків вони будуть давати поради, як убезпечитися від шахраїв і фейків. Ось деякі теми наших відео: «Як не потрапити в пастку з фейковими соцвиплатами?», «Як по телефону відрізнити реального працівника банку від шахрая?», «Як розпізнати фейк?».
«Інформаційні відео з тренерами будемо поширювати в соціальних мережах ШоТаму та на майданчиках партнерської екосистеми – регіональні діджитальні медіа та телеканали. Завдяки цьому наші тренери отримають певний рівень впізнаваності та довіри від однолітків.
Ми плануємо укладати партнерства з Університетом третього віку, регіональними осередками та громадськими організаціями, які займаються освітою для людей старшого віку, щоб наші тренери мали змогу викладати основи медіаграмотності одноліткам по всій країні.
Цей проєкт експериментальний, але ми сподіваємося, що завдяки ньому якомога більше наших бабусь і дідусів зможуть убезпечити себе від шахрайських схем та фейків», — зазначає співзасновник і головний редактор ШоТаму Сергій Колесніков.
«Ми створили цей проєкт для старшого покоління, адже це одна з найвразливіших категорій українців. Ми хочемо, щоб наші бабусі й дідусі без допомоги близьких могли розпізнати шахраїв в інтернеті, месенджерах, соцмережах, і в час, коли російські фейки розповсюджуються зі швидкістю світла, навчилися перевіряти інформацію та відрізняти правдиві новини від брехні», — говорить продюсерка проєкту Юлія Ужва.
Коментарі