

Суспільство
ЗСУ показали, як українська «Оса» збила дрон-камікадзе Shahed-136 (ВІДЕО)
Українські військові знищили російський дрон-камікадзе пострілом із зенітно-ракетної установки «Оса».
Відео наші захисники опублікували в мережі.
Безпілотник іранського виробництва збили із зенітно-ракетного комплексу «Оса-АКМ». Ворожий дрон-камікадзе наші воїни помітили на відстані трьох кілометрів.
Як пише Мілітарний, крім радіолокаційного виявлення, російський Shahed-136 фіксувався і візуальним каналом комплексу «Оса».

Оператори ЗРК вели постійне спостереження за безпілотником та здійснювали наведення на нього.

Зрештою російський дрон було збито за кілька секунд після виявлення: зенітна керована ракета поцілила у нього на дальності 2800 метрів. Оператори ЗРК «Оса-АКМ» спостерігали за знищенням у повітрі дрона у реальному часі: на екрані монітора всередині самохідної пускової установки.
Про ЗРК «Оса-АКМ»
«Оса-АКМ» – автоматизований зенітний ракетний комплекс. Він всепогодний та призначений для прикриття сил і засобів військ у всіх видах бойових дій.

Комплекс протиповітряної оборони оснащений шістьма зенітними керованими ракетами 9М33М3. Дальність ураження повітряної цілі – 1,5..10 км, по висоті – від 10 до 5000 м. Бойова і транспортно-заряджаюча машини розміщуються на тривісному шасі БАЗ-5937, обладнаному водометом для руху на плаву, з потужним ходовим дизельним двигуном, засобами навігації, життєзабезпечення, зв’язку та електроживлення комплексу.
Нагадаємо, на Миколаївщині наші війська знешкодили 14 дронів-камікадзе «Шахід-136».
Крім того, на південному напрямку упродовж доби, 19 жовтня, ЗСУ відпрацювали авіацією по зенітно-ракетних комплексах окупантів.
Фото: defence-ua.com.
Суспільство

У Голосіївському районі Києва патрульні допомогли доставити 10-місячного хлопчика до лікарні після того, як батьки повідомили про загрозу його життю.
Про це повідомили в патрульній поліції Києва.
Під час нічного патрулювання до інспекторів звернувся чоловік із проханням супроводити їхню автівку — його син раптово почав задихатися. Родина вирушила до лікарні самостійно, однак побоювалася, що не встигне вчасно.
Патрульні Ірина Новицька та Артур Лісовський миттєво зреагували й супроводили авто з батьками до медичного закладу. Завдяки оперативним діям правоохоронців дитину вдалося швидко передати лікарям для надання допомоги.
Читайте також: У Києві патрульні допомогли розгубленій 88-річній жінці повернутися додому
Супровід"Малюк задихається, допоможіть!" — у Києві ми супроводили до лікарні автомобіль із хлопчиком, який потребував допомоги медиків 📍 Під час нічного патрулювання в Голосіївському районі до нас звернувся чоловік, який попросив супроводити їхнє авто до лікарні. Водій зазначив, що його 10-місячний син почав задихатися, тож вони поїхали до лікарні власною автівкою. Водій хвилювався, що вони не встигнуть дістатися до лікарні вчасно, тож попросив патрульних допомогти. Напарники Ірина Новицька та Артур Лісовський без жодних зволікань супроводили батьків із немовлям до медичного закладу. Уже за лічені хвилини передали дитину лікарям. Дякуємо колегам за оперативну допомогу.Бажаємо малюку швидкого одужання та щасливого дитинства.
Опубліковано Патрульна поліція Києва Понеділок, 16 червня 2025 р.
Нагадаємо, що СБУ та Нацполіція затримала мережу агентів рф, яка наводила удари у 7 областях.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка патрульної поліції Києва
Суспільство

До святкування головного антарктичного свята під назвою Мідвінтер у Львові запустили благодійну інформаційну кампанію «Відчуй Антарктиду». У межах ініціативи популяризують українську антарктичну станцію «Академік Вернадський», розповідають про побут і роботу полярників, а також підтримують тих із них, хто служить у Силах оборони України.
Про це повідомили в Національному антарктичному науковому центрі.
У межах кампанії запланували два основні заходи. Перший — «Коктейль з Антарктики». У закладах Львова та деяких інших міст з’являться напої, створені за рецептами зі старовинної коктейльної книги бару «Фарадей», що працює на станції з британських часів. Частину коштів з продажу передадуть на підтримку полярників-військових.
Другий захід «Зустріч з полярниками» відбудеться в онлайн-форматі 21 червня у Державному природознавчому музеї НАН України. Під час події глядачі зможуть поспілкуватися з українськими дослідниками в прямому етері з Антарктиди.
Нагадаємо, що айсберг біля «Вернадського» назвали на честь морського дрона «Маґура».
Раніше ми писали, що українські науковці в Антарктиді зафіксували рідкісне атмосферне гало (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка НАНЦ
Суспільство

16 червня в Україну повернули ще 1245 тіл загиблих, які за твердженням російської сторони належать українським громадянам, зокрема військовослужбовцям. Це завершальний етап репатріаційних заходів, що відбувалися в межах Стамбульських домовленостей. Загалом за цією угодою вдалося повернути 6057 тіл.
Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Найближчим часом фахівці правоохоронних органів спільно з установами МВС проведуть усі необхідні експертизи для ідентифікації тіл.
Репатріацію здійснили завдяки спільній роботі Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, СБУ, ЗСУ, МВС, офісів уповноважених з прав людини та з питань зниклих безвісти, ДСНС та інших структур сектору безпеки й оборони України.
Читайте також: Видатний французький ортопед відвідав Львів та провів 15 операцій військовим (ФОТО)
У Координаційному штабі висловили подяку Міжнародному Комітету Червоного Хреста за сприяння, а також особовому складу Центрального управління ЦВС ГШ ЗСУ та Обʼєднаного центру забезпечення заходів ЦВС ЗСУ за організацію перевезення та передачу тіл у спеціалізовані державні установи.



Нагадаємо, що на підконтрольну територію України вдалося повернути 11 дітей з окупованої Херсонщини.
Фото: фейсбук-сторінка Координаційного штабу