Технології
ЗСУ отримають ракетні комплекси “Вільха”: завершено випробування
Після випробування ракетної зброї “Вільха” у Міноборони заявили, що найближчим часом з’явиться указ про поставки ракетного комплексу, і ракет в Збройні сили. Про це повідомляє прес-служба Міноборони.
Усі комплектуючі – укрїнські
Зброя, яку найближчим часом отримають українські військові, значно підвищить бойові можливості Збройних сил.
“Особливості системи і боєприпасів в тому, що, по-перше, вона значно перевищує тактико-технічні характеристики таких типів зарубіжного виробництва. По-друге, з’явилася можливість коректувати траєкторію польоту, значно підвищилася точність цих боєприпасів. Важливо, що комплектуючі як для системи, так і для боєприпасів – повністю українського виробництва”, – йдеться у повідомленні.
Читайте також: Український завод передав ЗСУ відновлений військово-транспортний літак
До кінця року планується завершення державних випробувань боєприпасів “Вільха-М” і крилатої ракети “Нептун” – не тільки ракети, а й в цілому комплексів.
Державні випробування модернізованих ракет «Вільха-Р», що відбулися на півдні Одеської області, підтвердили відповідність характеристик виробу заданим у тактико-технічному завданні.
Що варто знати про комплекс “Вільха”?
“Вільха” — ракетний комплекс із корегованим боєприпасом на основі реактивної системи залпового вогню 9К58 “Смерч”, розроблений КБ “Луч” (Київ). Виробник – ДАХК “Артем”. У кооперації задіяні також Павлоградський хімічний завод, “Оризон-Навігація” та ін.
“Вільха” має керований 300-мм ракетний боєприпас, який може для ураження як наземних, так і водних цілей. Радіус його – на рівні ракети “Точка-У”, тобто до 70-120 км.
Визначальною особливістю “Вільхи” є система наведення і можливість коригування траєкторії вже в польоті.
Кожна пускова установка має 12 ракет, кожна ракета несе бойову частину вагою до 250 кг та наводиться на ціль окремо від решти.
У квітні 2018 року в присутності президента завершилися випробування “Вільхи”. Новітній ракетний комплекс брав участь у параді Незалежності-2018.
Коментарі