Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Можливості

Знай більше: “НотаЄнота” запрошує освітян долучитися до проведення антифейкових ігор з протидії дезінформації

Опубліковано

Проєкт “НотаЄнота” запускає освітній  курс з організації й проведення антифейкових ігор. До участі запрошуються вмотивовані освітяни та освітянки, представники і представниці бібліотек, громадських організацій, університетів третього віку Чернігівської, Київської, Харківської, Дніпропетровської, Запорізької та Сумської областей.

150 відібраних учасників пройдуть освітній курс, отримають методичні розробки 5 антифейкових ігор “НотаЄнота”, роздаткові матеріали для проведення ігор, а також  символ гри — плюшевого єнота. Розробки ігор можна використати як під час уроків чи занять у школах та університетах, так і для позакласних заходів та подій у відкритих просторах, бібліотеках та громадських організаціях. 

“НотаЄнота” — командна гра для учасників, віком від 13 років. Її мета — показати, як працюють фейки та дезінформація, на основі реальних кейсів навчити визначати ворожі впливи та протистояти маніпуляціям.

Освітній курс “НотаЄнота” містить серію навчальних вебінарів із детальним аналізом завдань кожної гри, практичні лекції про те, як писати пости та робити фото і відеоконтент для соціальних мереж, а також зустрічі-вебінари про актуальні фейки та інформаційні атаки. Усі учасники, які успішно завершать освітній курс “НотаЄнота”, отримають сертифікати (1 кредит ЄКТС або 30 годин), а також плакати із порадами з медіаграмотності та комікси з єнотом для подальшого використання в роботі й проведення  майбутніх заходів. 

Тривалість курсу: квітень-червень 2024 року. 

Щоб успішно завершити програму потрібно:

— відвідати навчальні вебінари щодо проведення ігор “НотаЄнота”;

— організувати щонайменше 3 гри “НотаЄнота” до кінця червня 2024 року. 

30 кращих фахівців, які проведуть найбільшу кількість ігор або найбільш креативні ігри “НотаЄнота” до кінця весни, будуть запрошені взяти участь у конференції “НотаЄнота”, яка відбудеться наприкінці програми у Києві.

Участь у програмі “НотаЄнота” — це можливість отримати практичні знання та навички з організації та проведення антифейкових ігор, а також доступ до розробок ігор про фейки та маніпуляції, що допоможуть впроваджувати медіаграмотність та креативно розвивати критичне мислення серед учнів та студентів.

Читати також: Студія Triomatica Games презентувала нову детективну гру, дія якої розгортається у Києві

Деталі участі

Попри те, що програма націлена на учасників та учасниць з Чернігівської, Київської, Харківської, Дніпропетровської, Запорізької та Сумської областей, долучитися до неї можуть й вмотивовані освітяни з інших регіонів України. Вони отримають онлайн-матеріали курсу, зможуть відвідувати гостьові лекції, а також взяти участь в розіграші ігрових наборів за умови проведення ігор. 

Участь у програмі безкоштовна. Щоб взяти участь у відборі заповніть форму https://bit.ly/3VztcBy  до 31 березня 21:00:

Авторка антифейкової гри “НотаЄнота” — фактчекерка, головна редакторка фактчекінгових проєктів “НотаЄнота” та “По той бік путінської брехні”, викладачка Навчально-наукового інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка Альона Романюк. 

Цей проєкт реалізується ГО “Центр аналізу інформації “Лакмус” за підтримки Фонду “Партнерство задля стійкості України”, який фінансується урядами Великої Британії, Канади, Нідерландів, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Швейцарії та Швеції.

Нагадаємо, що уряд вирішив повернути щорічні гранти молодим ученим та докторам наук.

Можливості

“Репортери без кордонів”: як медійникам отримати генератори та павербанки

Опубліковано

У 2024 році Міжнародна організація “Репортери без кордонів”, спільно з Інститутом масової інформації та Львівським медіафорумом, оголосили конкурс заявок на отримання необхідного обладнання для українських медіафахівців та журналістів.

Про це повідомляють

Кому підходить конкурс?

Заявку на участь у конкурсі можуть подати:

 • медіаорганізації та місцеві організації, що підтримують журналістів;
 • журналісти-фрилансери та працівники медіа. 

Читати також: Військові журналісти можуть виграти 7 тисяч євро: як податися на конкурс

Що пропонують?

Для задоволення потреб медіа та журналістів, які постраждали від відключення електроенергії, в рамках цього проєкту нададуть таке обладнання: 

 • генератори (доступні лише для медіа та місцевих організацій, що підтримують журналістів);
 • зарядні станції, які доступні у двох варіантах: звичайні (близько 500 Вт) та великої потужності (близько 1800 Вт). Ці станції доступні лише для медіа та місцевих організацій, що підтримують журналістів; 
 • павербанки, що доступні в моделях, придатних для ноутбуків (приблизно 130 Вт) і мобільних телефонів.

Заявники повинні надати таку інформацію:

 • тип медіа (онлайн, друковане, телебачення, радіо тощо);
 • розмір медіа (кількість журналістів / або вказати, що ви фрилансер);
 • масштаб охоплення медіа (місцеве, регіональне або національне);
 • інформація про те, як перебої в електропостачанні впливають на вашу роботу;
 • бажана кількість кожного типу обладнання.

Щоб подати заявку на отримання цієї підтримки, потрібно заповнити форму до 24 квітня, 23:59.

Організатори рекомендують подавати заявки якомога швидше, щоб гарантувати задоволення потреб у найкоротші терміни. 

По додаткову інформацію можна звертатися до Центрів Свободи Преси (RSF) за адресою: lvivpfc@rsf.org.

Нагадаємо, що діти можуть взяти участь в освітньому проєкті про вирощування мікрозелені та її реалізації: що варто знати.

Фото: EcoFlow

Читати далі

Можливості

Фермер із Полтавщини розвиває бізнес на гусячих яйцях : про труднощі та рекорди (ВІДЕО)

Опубліковано

У дитинстві Роман Дрига ненавидів гусей, бо пасти цих галасливих птахів було його домашнім обов’язком. Зарікався, що як виросте, жодної гуски не триматиме. Але саме гуси стали розрадою та новим стартом у житті вже дорослого Романа після повернення з АТО. Як гуси підкорили суворого стрільця-зенітника та як в умовах війни живе одне з найбільших в Україні стад сірих гусей і гусей-легартів, розкаже ШоТам!

“Приходиш зі школи – всі на футбол, а тобі треба братана малого поганяти і ще й гусей попасти”, – каже фермер Роман Дрига.

А тепер він має одне з найбільших стад в Україні 6000 довгошиїх. Саме ці птахи допомогли Роману повернутися до життя після АТО. Роман Дрига 4 роки боронив Україну від Краматорська до Маріуполя. У 2018 році звільнився за станом здоров’я та повернувся на свою рідну Полтавщину.

Наново навчався жити і за прикладом свого товариша почав розводити гусей.

“Почитав, подумав. Та й думаю: “Чому б ні?” Переможемо”, – говорить чоловік.

Перших гусенят Роман купив у 2019 році, облаштував ферму. Одразу обрав напрямок роботи: не м’ясо, а інкубаційне яйце. На початку 2022 року по інкубаційні яйця приїжджали з усієї країни. Коли почалося вторгнення, чоловік роздав людям понад 50 000 яєць. Потім Роман погнав своє авто побратимам на Харківщину.

Читайте також: «Віримо в малі міста та хочемо для них розвитку». Як подружжя відкрило першу галерею-кав’ярню в Дрогобичі

Коли приїхав – схопився за голову, треба рятувати гусяче потомство. Бо найбільші клієнти інкубатори з – Києва, Харкова Чернігова – зупинилися. Тоді Роман повіз яйця до Санжар, де друг мав інкубатор та генератор.

“Ми обоє пішли на ризик: я дав йому яйця, а він їх інкубував. А далі, як кажуть: або пан, або пропав”, – згадує Роман.

Так Роману попри війну вдалося врятувати приплід свого стада. А замовникам він тієї весни продав вже не яйця, а гусенят. Але війна спричинила підвищення цін кормів та вітамінів. Як виявилося, гуси також стресують від війни.

“Після останнього масованого обстрілу України, прямо над фермою пролітали ракети та шахеди. То після цього кількість яєць знизилася на 10-15%”, – пояснює фермер.

Тоді фермер дізнався про грантову підтримку “Курс на Незалежність”. Подав заявку та отримав кошти на нове обладнання: нову вентиляцію та автоматичні годівниці.

Тепер гусочки у гніздах, а малеча має притік свіжого повітря. А їжа подається всім відразу і без затримки.

Нагадаємо, у Будапешті розпочався європейський тур відомої мобільної фотовиставки-інсталяції «Лабіринт Свободи», що розповідає про війну в Україні.

Фото: ШоТам!

Читати далі

Можливості

Військові журналісти можуть виграти 7 тисяч євро: як податися на конкурс

Опубліковано

Для військових журналістів The Bayeux Calvados-Normandy Award оголосили конкурс, у якому автори можуть виграти сім тисяч євро за воєнні репортажі та вплив конфліктів на цивільне населення, а також за новини, пов’язані із захистом свободи й демократії.

Про це повідомляє Media Development Foundation.

Роботи приймають у таких номінаціях:

 • телебачення (короткий формат) — тривалість репортажу від 1 хвилини 30 секунд до 6 хвилин;
 • телебачення (довгий формат) — від 6 до 30 хвилин;
 • радіо — репортаж від хвилини до 6 хвилин;
 • фоторепортаж — до 8–15 фотографій.
 • друкована преса — стаття або серія статей від однієї до трьох статей на одну тему.
 • молодий/а репортер/ка — фотороботи в період з 1 червня 2022 року до 31 травня 2024 року.

Читайте також: За 110 тонн російськомовної макулатури для ЗСУ купили два пікапи

Важливо, репортажі, опубліковані або випущені в етері, приймають тільки на цифрових носіях. Номінована робота має бути опублікована з 1 червня 2023 року до 31 травня 2024 року.

Щоб взяти участь, потрібно надіслати репортажі на адресу info@prixbayeux.org з покликанням для завантаження матеріалу. Дедлайн до 6 червня.

Більше інформації можна прочитати за посиланням.

Нагадаємо, вистава Миколаївського театру здобула Гран-прі міжнародного конкурсу.

Фото: Media Development Foundation

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 тиждень тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: