Суспільство
Зірка інтернету: на Тернопіллі сільський священик веде кулінарний блог
У настоятеля храму Успіння Пресвятої Богородиці (Православна церква України) у селі Шушківцях, що на Тернопіллі, тисячі прихильників у мережі. Адже отець Олексій Філюк – фудблогер.
Священик пече пироги, ліпить вареники, робить закрутки та навіть торти! Розповідає своїй пастві, як готувати недорогі та смачні страви. Зранку служить у церкві у Шушківцях, а потім йде додому знімати блог. Замість камери – звичайний телефон і онлайн-трансляції у фейсбуці.
Читайте також: Фермер веде блог, де ділиться секретами варіння дорогезного сиру
Коли священик розпочинає своє дійство на кухні, то вмикає відеокамеру і коментує хід приготування страв. Не одна господиня записала поради отця Олексія до свого рецептурного зошита. Кожний його кулінарний відеоблог переглядають тисячі користувачів соцмереж. Через таке спілкування люди, найперше — молоді, уважніше вслухаються у Слово Боже, яке проповідує шушківецький священик. І більше довіряють мовленому.
Колеги-священнослужителі підтримали Олексія. Кажуть, що священики нового покоління мають ставати ближчими до людей. Зараз Олексій хоче приготувати для українських військових 5 000 пельменів. Сам придбав усі продукти та закликав парафіян долучитись до акції.
Читайте також: Київський чиновник став відеоблогером, щоби привабити туристів
Торік отець Олексій узяв з інтернату до себе на виховання хлопчика-сироту Віктора.
Отця в селі називають батюшкою – таке звертання історично закріпилося у волинських районах Тернопільщини. І воно дуже не пасує молодому й креативному Олексієві Філюку, котрий своєю діяльністю ламає стереотипи про священство. Кумедно звучить, коли люди кажуть: «Одна віддушина в селі – наш батюшка», а діти – «Крутий у нас батюшка»…
А ще отець Олексій втілив у життя свою давню мрію – організував у селі кінотеатр просто неба. Екран отцеві подарував його тезка й однофамілець із Тернополя. Проектор придбав сам, продаючи мед із власної пасіки, футболки з написом «Я люблю Ланівці», магнітики… А вже коли про його кінотеатр заговорили в Україні, в студії телешоу «Сюрприз, сюрприз!», отцеві спрезентували професійний екран, нові потужні колонки й п’ятсот афіш.
Тож із травня до жовтня мешканці Шушківців та довколишніх сіл сходяться на кіно. Отець оголошує про сеанси після богослужіння, розклеює афіші по селах, просить людей брати із собою покривала, хліб, сало, насіння і гарний настрій. «Крутить» батюшка кіно християнської тематики і ретрострічки.
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі