Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Жива музика та крафтове пиво: топ закладів Львова

Опубліковано

Любите хороше крафтове пиво та якісну живу музику? Тоді ця підбірка львівських закладів точно буде вам корисною!

Театр пива «Правда»

Одним з найвідоміших та найпопулярніших львівських пабів можна назвати Театр пива «Правда», розташований на площі Ринок, 32. Він є частиною холдингу емоцій «!FEST».

Заклад просторий та світлий, може вмістити одночасно до 500 гостей, інтер’єр оформлений в стилі лофт. Тут можна скуштувати крафтове пиво власного виробництва, різноманітні пивні закуски та ексклюзивні блюда з м’яса. На першому поверсі працює магазин, де можна придбати смачне пиво у пляшках. Вечорами тут, щодня, окрім понеділка, грає бенд «ПРАВДА-orchestra», що виконує кавер-версії відомих хітів гуртів ACDC, Metallica, Frank Sinatra, Adele, Океан Ельзи, Брати Гадюкіни, Скрябін.

Читайте також: Бар для відьом та еротичне кафе: шість незвичайних київських закладів

Старгород

Приємний інтер’єр в жовто-коричневих тонах, просторі приміщення, стильні меблі – все це ресторан-пивоварня «Старгород», що знаходиться на вул. П. Римлянина, 1.

Цей заклад позиціонується як справжня чеська броварня, де пиво вариться за стародавніми чеськими рецептами виключно з чеських інгредієнтів. Причому вариться воно безпосередньо в ресторані. Гостям пропонують скуштувати сорти «Лагер», «Чорне», «Десятка» та «Пшеничне». До пінного пропонується великий вибір закусок та м’ясних страв на грилі. По понеділках, суботах та неділях тут проводять конкурси пісень і переможці отримують в подарунок пиво. По п’ятницях можна відвідати «Старгород-шоу», а з шостої тут щовечора грає жива музика.

Читайте також: В Україні відкрили перше канабіс-кафе: що в меню?

Xrystofor

За адресою вул. Івана Федорова, 2, неподалік від Домініканського собору розташований паб «Xrystofor». Інтер’єр стильний та приємний: цегляні стіни, аркові проходи, балки з дерева під стелею, масивні дерев’яні меблі – все це створює особливу атмосферу.

В пабі гостям пропонують досить великий вибір крафтового пива від українських броварень та страви європейської кухні (особливо багато пивних закусок). Це чудове місце для поціновувачів важкої музики, адже тут регулярно виступають українські рок-гурти.

Дігер-паб «Underground»

Заклад розташований у підвальному приміщенні за адресою вул. Русових, 11 і складається з кількох тематичних залів. Інтер’єр в пабі здебільшого брутальний, його основу складають масивні металеві, бетонні та цегляні конструкції, в якості декору використані плакати цивільної оборони, лабораторне та військове обладнання, протигази, та інші речі, які використовують дігери.

Своїм гаслом тут називають: «True Beer, Only Rock!», тобто: «Справжнє пиво, тільки рок». В пабі відвідувачам пропонують дуже широкий вибір крафтового пива з вітчизняних та іноземних броварень, алкогольні коктейлі та смачні пивні закуски. Протягом дня тут звучить тільки рок-музика, а вечорами час від часу проводяться виступи рок-гуртів.

Craft&Kumpel

Новий заклад, який відкрився на площі Ринок, 18 на початку минулої осені. Як вказано на їх офіційному сайті, «Craft&Kumpel» – це не просто ресторан, а «Пивне Ательє, яке спеціалізується на пиві загалом та на пиві, звареному на нашій пивоварні». Відвідувачам тут пропонують 14 видів кумпельового пива з кранів, різноманітні пивні коктейлі, а також страви галицької «авантурної» кухні.

В цьому ресторані можна не лише смачно поїсти та випити свіжого пінного, а ще й чудово розважитись: тут проходять запальні вечірки під музику від популярних діджеїв, гастро-вечори, дегустації, а знані бармени пригощають всіх охочих авторськими коктейлями.

Кумпель за Оперним

Цей закладає радує львів’ян та гостей міста ще з 2013 року, знайти його можна за адресою проспект Чорновола, 2б. Інтер’єр ресторації оформлений в лофтовому стилі та має «особливий батярський характер», пишуть на своєму сайті власники.

До речі, цей інтер’єр посів друге місце на європейському конкурсі ресторанних дизайнів у Дубліні. Гостей тут пригощають кумпельовим пивом, смачними стравами галицької та європейської кухні, а також наїдками з хосперу.

Щоп’ятниці та щосуботи в «Кумпелі» запалює бенд «Кварта Львівська», що виконує шлягери батярського Львова 30-х років. Акордеон, кларнет, перкусія та цимбали створюють неповторну атмосферу та дарують пречудовий настрій.

Суспільство

У центрі Києва під час ремонту дороги виявили трамвайну колію початку 20 століття (ФОТО)

Опубліковано

Під час дорожніх робіт поблизу Львівської площі в Києві комунальники натрапили на фрагмент трамвайної рейки, яка пролягала тут понад сто років тому.

Про це повідомив активіст Дмитро Перов.

За словами Дмитра, перші згадки про трамвайний рух на сучасній вулиці Січових Стрільців, яка наприкінці 19 століття мала назву Львівська, датуються 1894 роком.

На початку 20 століття цією ділянкою проходили трамвайні маршрути №4 і №20 (до Лук’янівки) та №9, що з’єднував центр із залізничним вокзалом через вулицю Бульварно-Кудрявську.

Читайте також: Студенти з Києва передали «Довженко-Центру» дві німі стрічки, що вважали втраченими (ФОТО)

У цьому ж районі зберігся ще один елемент трамвайної інфраструктури — диспетчерський пункт, зведений у 1982 році за проєктом архітектора Яноша Віга. У 2021 році споруду планували демонтувати, однак завдяки ініціативі підприємця Алєкса Купера її вдалося зберегти.

Нагадаємо, що у Києві вперше за сто років виготовили автентичну цеглу для відбудови історичних будівель.

Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Перова

Читати далі

Суспільство

На вокзалі у Києві встановили артоб’єкт «ВОЛЯ», який представляли у Давосі

Опубліковано

На Центральному залізничному вокзалі Києва відкрили скульптуру «Воля» українського художника Олексія Сая. Артоб’єкт виготовили із залишків вітального знака села Любимівка Херсонської області, яке перебувало під тимчасовою окупацією у 2022 році.

Про це повідомили в «Укрзалізниці».

Символізм артоб’єкта

Скульптуру створили у межах співпраці УЗ та PinchukArtCentre. Раніше її демонстрували виключно на міжнародних заходах, зокрема під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі. Тепер робота доступна для широкої публіки у столиці — на другому поверсі вокзалу біля ескалатора.

«Ця скульптура утворює слово “Воля”, яке несе в собі значення як “свобода”, так і “волевиявлення”. Це подвійне значення захоплює українську душу. Воно відображає те, що свобода не є пасивним станом. Це стан, який може бути досягнутий і підтриманий лише завдяки вольовим зусиллям. Ці два поняття онтологічно переплетені. Свобода вимагає волі до боротьби, терпіння і захисту. Саме через наполегливе волевиявлення свобода стає живою реальністю», — написали в УЗ.

Читайте також: «Внесок у мирне майбутнє»: німецький дизайнер закликав донатити українським медикам

Артдиректор PinchukArtCentre Бйорн Гельдхоф додав, що скульптура «є монументом для всіх українців, який наголошує на нерозривному зв’язку між свободою і волею».

Також скульптура відсилає до роботи «LOVE» американського художника Роберта Індіани, створеної у 1960-х роках.

Нагадаємо, що пасажири УЗ зібрали понад 6,5 млн гривень на кейсеваки, коли купували чай у потягах.

Фото: фейсбук-сторінка УЗ

Читати далі

Суспільство

21-річному військовому встановили титановий імплант замість зруйнованого лоба

Опубліковано

21-річному військовому Роману, який отримав важке осколкове поранення голови, хірурги з України, Канади та США провели унікальну реконструктивну операцію — йому встановили титановий імплант замість зруйнованих кісток чола. Операцію виконала міжнародна місія «Face the Future Ukraine», яка вже вп’яте приїжджає в Україну допомагати пораненим.

Про це повідомили в БФ «Пацієнти України».

Роман пішов на війну у 18 років і своє 19-річчя зустрів у Бахмуті. Під час боїв на Курщині поруч із його позицією розірвались чотири авіабомби. Хлопець опинився під завалами, отримав понад 20 поранень, зокрема й уламкове в голову, що зруйнувало кістки чола. Три місяці Роман не міг рухатися, проходив кілька складних операцій, а частина його мозку лишалась незахищеною.

«Ми провели операцію та встановили на місце знищених лобних кісток індивідуальний імплант з титану, який захистив мозок хлопця від ушкоджень та вирівняв чоло. Окрім імпланту ми пересадили сполучну тканину, аби титан не пошкоджував шкіру. Втручання тривало чотири години та дозволила захистити мозок від інфекцій, які знаходяться в носі і пазусі», — розповідає хірургиня з США українського походження Наталія Біскуп, яка вже втретє оперує поранених в Україні.

Читайте також: 13-річного хлопця із Сум відзначили за порятунок людей після ракетної атаки (ФОТО)

Роман став наймолодшим пацієнтом у цій місії. Загалом цього разу прооперували 25 поранених: проводили реконструкції носа, щелеп, орбіт очей, встановлювали індивідуальні імпланти. Усього — 83 операції.

За словами координаторки Наталії Комашко, за п’ять місій лікарі допомогли 160 пацієнтам. Деякі з них проходять багатоетапне лікування. Наступну місію запланували на осінь. Записатися можна за посиланням.

Нагадаємо, що канадці передали бійцям ГУР перший в Україні гелікоптер Sikorsky S-76A (ВІДЕО).

Фото обкладинки: БФ «Пацієнти України»

Читати далі

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

Взяли управління у свої руки. Ці українські громади перетворюють біовідходи на добриво

Біовідходи, як-от скошена трава, опале листя й залишки фруктів та овочів часто викидають на звалища...

Економіка і бізнес2 дні тому

Навколо — вибухи, а вдома — весна: подружжя з Сумщини вирощує тюльпани на другому поверсі будинку

Коли втрачаєш роботу під час війни, а навколо — вибухи, сирени й постійна тривога, то...

Культура3 дні тому

Які з цих традицій збереглися дотепер? Фольклористка про давні святкування українського Великодня

Уже в неділю українці святкуватимуть Великдень, до якого ми готуємося кілька днів. Зазвичай до четверга...

Економіка і бізнес4 дні тому

Єдині в Україні сирні кульки за технологією NASA: історія бізнесу братів з Харкова

Вони ще й хрусткі!Ага, пахнуть сиром!Це ж сирні снеки! У нас в Україні таких немає....