Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Жива музика та крафтове пиво: топ закладів Львова

Опубліковано

Любите хороше крафтове пиво та якісну живу музику? Тоді ця підбірка львівських закладів точно буде вам корисною!

Театр пива «Правда»

Одним з найвідоміших та найпопулярніших львівських пабів можна назвати Театр пива «Правда», розташований на площі Ринок, 32. Він є частиною холдингу емоцій «!FEST».

Заклад просторий та світлий, може вмістити одночасно до 500 гостей, інтер’єр оформлений в стилі лофт. Тут можна скуштувати крафтове пиво власного виробництва, різноманітні пивні закуски та ексклюзивні блюда з м’яса. На першому поверсі працює магазин, де можна придбати смачне пиво у пляшках. Вечорами тут, щодня, окрім понеділка, грає бенд «ПРАВДА-orchestra», що виконує кавер-версії відомих хітів гуртів ACDC, Metallica, Frank Sinatra, Adele, Океан Ельзи, Брати Гадюкіни, Скрябін.

Читайте також: Бар для відьом та еротичне кафе: шість незвичайних київських закладів

Старгород

Приємний інтер’єр в жовто-коричневих тонах, просторі приміщення, стильні меблі – все це ресторан-пивоварня «Старгород», що знаходиться на вул. П. Римлянина, 1.

Цей заклад позиціонується як справжня чеська броварня, де пиво вариться за стародавніми чеськими рецептами виключно з чеських інгредієнтів. Причому вариться воно безпосередньо в ресторані. Гостям пропонують скуштувати сорти «Лагер», «Чорне», «Десятка» та «Пшеничне». До пінного пропонується великий вибір закусок та м’ясних страв на грилі. По понеділках, суботах та неділях тут проводять конкурси пісень і переможці отримують в подарунок пиво. По п’ятницях можна відвідати «Старгород-шоу», а з шостої тут щовечора грає жива музика.

Читайте також: В Україні відкрили перше канабіс-кафе: що в меню?

Xrystofor

За адресою вул. Івана Федорова, 2, неподалік від Домініканського собору розташований паб «Xrystofor». Інтер’єр стильний та приємний: цегляні стіни, аркові проходи, балки з дерева під стелею, масивні дерев’яні меблі – все це створює особливу атмосферу.

В пабі гостям пропонують досить великий вибір крафтового пива від українських броварень та страви європейської кухні (особливо багато пивних закусок). Це чудове місце для поціновувачів важкої музики, адже тут регулярно виступають українські рок-гурти.

Дігер-паб «Underground»

Заклад розташований у підвальному приміщенні за адресою вул. Русових, 11 і складається з кількох тематичних залів. Інтер’єр в пабі здебільшого брутальний, його основу складають масивні металеві, бетонні та цегляні конструкції, в якості декору використані плакати цивільної оборони, лабораторне та військове обладнання, протигази, та інші речі, які використовують дігери.

Своїм гаслом тут називають: «True Beer, Only Rock!», тобто: «Справжнє пиво, тільки рок». В пабі відвідувачам пропонують дуже широкий вибір крафтового пива з вітчизняних та іноземних броварень, алкогольні коктейлі та смачні пивні закуски. Протягом дня тут звучить тільки рок-музика, а вечорами час від часу проводяться виступи рок-гуртів.

Craft&Kumpel

Новий заклад, який відкрився на площі Ринок, 18 на початку минулої осені. Як вказано на їх офіційному сайті, «Craft&Kumpel» – це не просто ресторан, а «Пивне Ательє, яке спеціалізується на пиві загалом та на пиві, звареному на нашій пивоварні». Відвідувачам тут пропонують 14 видів кумпельового пива з кранів, різноманітні пивні коктейлі, а також страви галицької «авантурної» кухні.

В цьому ресторані можна не лише смачно поїсти та випити свіжого пінного, а ще й чудово розважитись: тут проходять запальні вечірки під музику від популярних діджеїв, гастро-вечори, дегустації, а знані бармени пригощають всіх охочих авторськими коктейлями.

Кумпель за Оперним

Цей закладає радує львів’ян та гостей міста ще з 2013 року, знайти його можна за адресою проспект Чорновола, 2б. Інтер’єр ресторації оформлений в лофтовому стилі та має «особливий батярський характер», пишуть на своєму сайті власники.

До речі, цей інтер’єр посів друге місце на європейському конкурсі ресторанних дизайнів у Дубліні. Гостей тут пригощають кумпельовим пивом, смачними стравами галицької та європейської кухні, а також наїдками з хосперу.

Щоп’ятниці та щосуботи в «Кумпелі» запалює бенд «Кварта Львівська», що виконує шлягери батярського Львова 30-х років. Акордеон, кларнет, перкусія та цимбали створюють неповторну атмосферу та дарують пречудовий настрій.

Суспільство

Друга частина науково-фантастичного фільму «Дюна» вийшла на українських платформах: де можна подивитися

Опубліковано

Друга частина науково-фантастичного фільму «Дюна» вже доступна на українських онлайн-платформах. Кінострічку можна переглянути на таких платформах, як Megogo, Sweet TV та «Київстар ТБ». З 29 лютого вона також доступна в українському кінопрокаті.

Про це повідомляє видання village.

“Дюна” – це науково-фантастичний фільм, знятий за романом американського письменника Френка Герберта. У 2021 році вийшла перша із запланованих двох частин кіноадаптації режисера Дені Вільньова.

Читайте також: Яким буде меморіал Героїв України у Львові: результати всеукраїнського конкурсу

У фільмі розповідається про планету Арракіс (Дюна), де видобувають речовину «спайс», що здатна розкривати потенціал людства.

У другій частині «Дюни» головний герой, Пол Атрід, разом із плем’ям фременів мститься заколотникам, які вбили його родину.

У фільмі грають Тімоті Шаламе, Зендея, Остін Батлер, Флоренс Пʼю та інші.

Нагадаємо, вийшов тизер-трейлер документального фільму “Тісто”.

Фото: скриншот із трейлеру

Читати далі

Суспільство

У Києві презентували унікальний проєкт та мультфільм «Книга-мандрівка. Міста»

Опубліковано

16 квітня, у кінотеатрі «Оскар» в ТРЦ «Гулівер» відбулась гала-презентація проєкту та мультфільму «Книга-мандрівка. Міста». Проєкт «Книга-мандрівка. Міста» — створено одночасно у двох форматах мультфільмів, що виходить на офіційному YouTube-каналі «Книга-мандрівка. Україна», та книг, які видані «Видавництвом Старого Лева».

Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики.

Проєкт розповідає про шість незламних міст України: Харків, Чернігів, Суми, Запоріжжя, Миколаїв та Київ.

Авторкою проєкту стала Ірина Тараненко. Авторами текстів до кожної подорожі містами стали письменники, журналісти та діячі культури відповідних міст у співавторстві з командою «Books&Cartoons». Так, автором книги про Харків став Сергій Жадан, Чернігів – Дмитро Кузьменко, Суми — авторства Ірени Карпи, Миколаїв — від Братів Капранових, та Запоріжжя, історію якого розповів Вадим Єрченко.

Читайте також: Сніг посеред квітня: у гори Буковини повернулася зима – фото

Прем’єри мультфільмів та офлайн-презентації книжок відбулись в цих містах ще в березні та протягом квітня 2024 року. 

«Книга-мандрівка. Міста» створено за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку USAID «Зміцнення громадської довіри» (UCBI). Партнери проєкту: Укрзалізниця, 1+1 media, Київстар ТБ, Novikova Agency, ТРЦ Gulliver, кіномережа «Оскар», ТМ «Моршинська», журнал VIVA.

Нагадаємо, актори з Франківського театру виступатимуть у Великій Британії.

Фото: Міністерства культури та інформаційної політики

Читати далі

Суспільство

Українські полярники записали звуки рідкісних китів

Опубліковано

Українським вченим вдалося зустріти рідкісних китів — південних плавунів та записати їхні звуки. Дослідження проводили за участі українського судна “Ноосфера” в протоці Джерлаш, де найчастіше реєструють зустрічі з південними плавунами.  

Про це розповіли в Національному антарктичному науковому центрі.

Українські полярники записали звуки рідкісних китів

Окремо пошук тварин здійснювали з моторного човна, який пересувався неподалік і обстежував важкодоступні для великого судна бухти.

Українські полярники записали звуки рідкісних китів

Завдяки цьому з судна вдалося записати звуки плавунів.

Українські полярники записали звуки рідкісних китів

Для запису використовували спеціальну акустичну систему, що складається з:

  • акустичного рекордера, вмонтованого в обтічний корпус;
  • троса довжиною 180 м;
  • крила, яке тримає корпус з рекордером на фіксованій глибині;
  • хвостовика, що запобігає надмірній вібрації.

Читайте також: Продавчиня із деокупованої Іванівської громади проходить курси з домедичної допомоги (ВІДЕО)

Така конструкція дозволяє робити якісні записи під час руху судна попри акустичні шуми, які воно створює.

Українські полярники записали звуки рідкісних китів

Біологи отримали понад чотирнадцять годин акустичних записів — попередня оцінка деяких з них показала наявність звуків не лише плавунів, а також косаток і горбатих китів. 

Акустичні дослідження на “Вернадському” виконують з 2021 року. 

Зокрема, вчені записували різних морських ссавців з човнів, а також вели безперервні записи під час сезону розмноження тюленів Ведделла біля станції. 

Також вже другий рік поспіль досліджують антарктичних китів за допомогою методу пасивного акустичного моніторингу — декілька стаціонарних акустичних рекордерів встановили поблизу острова Анверc і вони працюють цілорічно.

Пасивний акустичний моніторинг дозволяє дізнатися про сезонність перебування тварин там, де неможливо організувати постійні спостереження за участю людей. 

Нагадаємо, Україна буде виробляти компоненти для малих ядерних систем.

Фото: Національний антарктичний науковий центр

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство3 дні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство2 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство2 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство2 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: