Суспільство
Житомирянка на кріслі колісному робить місто доступним і безпечним (ВІДЕО)
Вона перейшла від неможливості пересуватися рідним містом до змін створених власноруч. Понад 20 років тому Неля отримала травму, після якої їй довелося пересісти на крісло колісне. Самостійно прийняти ванну, поїсти та — найболючіше для Нелі — гуляти без перешкод рідним Житомиром, стало проблемою. Але Неля Ковалюк вирішила все змінити й, об’єднавшись із Коаліцією «Житомирщина 1325» та її головою, зробити місто більш доступним. Що з цього виходить, дивіться в новому випуску ШоТам!
“Я не можу вийти із свого помешкання, я не можу самостійно перейти дорогу та прогулятися своїм містом, не користуючись ні громадським транспортом ні авто”, – каже Неля.
Тоді Неля зрозуміла, що час щось змінювати. У 2005 році створила організацію “Молодь. Жінка. Сім’я”.
“Прийшла пора говорити про права взагалі: і жінок, і чоловіків з інвалідністю. Тому такі однодумці, як я, зібралися і вирішили створити громадську організацію”, – згадує жінка.
Читайте також: Мами в декреті роблять торбинки з вишивкою. Як переселенка створила бренд MAMARADA та двічі виграла грант
А щоби зробити власне місто доступнішим, Неля долучилася до Коаліції “Житомирщина 1325”.
1325 – це номер Революції Ради Безпеки ООН, яку ухвалили у 2000 році. В Україні Коаліції почали працювати з 2018 року. У Житомирі таку Коаліцію створили у 2022 році. Її мета – об’єднати зусилля у відповідь на безпекові виклики та вирішити проблеми з якими зіштовхуються жінки. Це вдалося завдяки підтримці Українського жіночого фонду.
З ініціативи Коаліції, Неля вчила місцеву владу встановлювати ліхтарі й тактильну плитку. А щоби розповідати про проблеми не тільки на сцені конференц-залів, провела гендерний аудит безпеки. Разом із коліжанками прогулялася парками Житомира. Завдяки цьому аудиту Житомир може стати зручнішим та доступнішим для всіх людей.
Наразі Неля і сама є представницею міської влади. Тож робить все, щоби люди з інвалідністю могли брати повноцінну участь у житті своєї громади.
Нагадаємо, європейські видавці розширюють співпрацю з українськими видавництвами.
Суспільство

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.
Про це повідомили в «Жовтій стрічці».
У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:
«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».
Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя




Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).
Фото: телеграм-канал руху
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ
Суспільство

Фандрейзингова платформа UNITED24 та фінтех-компанія Activitis розіграли прапор України із підписами захисниць Маріуполя та астронавта NASA. Завдяки ініціативі українські медики отримають 23 549 доларів.
Про це повідомили в UNITED24.
Свої підписи на прапорі залишили звільнені з полону військовослужбовиці «Нава» й «Герда», а також амбасадор UNITED24 й астронавт Скотт Келлі. У грудні 2024 року вони вирушили в Антарктику. Там група розгорнула український прапор, а Скотт його підписав.
На знак подяки за фінансування поїздки «Нава» й «Герда» передали прапор компанії Activitis, на яких залишили і свої підписи.
Для того, аби отримати цей прапор, благодійники мали задонатити від 12 доларів на напрям «Медична допомога».
Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)
Про фонд UNITED24
UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:
- «Оборона»;
- «Гуманітарне розмінування»;
- «Медична допомога»;
- «Відбудова України»;
- «Освіта та наука».
Нагадаємо, що астронавт NASA Скотт Келлі під час візиту до Києва закликав допомагати Україні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24