Ви читаєте:
Збірка фото, зроблених українськими дітьми, увійшла в шортлист престижного конкурсу
4хв на читання
Назад
Збірка фото, зроблених українськими дітьми, увійшла в шортлист престижного конкурсу
4хв на читання

Збірка фото, зроблених українськими дітьми, увійшла в шортлист престижного конкурсу

21 Березня 2025, 15:58
Микита Кишиневський
Поділилися
0

Книга Behind Blue Eyes потрапила у шортлист міжнародного конкурсу Best Book Design from all over the World 2025. У виданні зібрали плівкові фотографії, які зробили діти після повномасштабного вторгнення у прифронтових селах України.

Про це повідомили у проєкті Behind Blue Eyes.

Що відомо про книгу

У книзі Behind Blue Eyes зібрали 200 знімків, зроблених дітьми на одноразові плівкові камери в прифронтових і деокупованих селах України впродовж 2022-2024 років.

Цю збірку створив благодійний проєкт Behind Blue Eyes у партнерстві з видавництвом readellion publishing та havhav bureau. Вона є підсумком експедицій благодійного проєкту до 19 прифронтових селищ.

«Формат та оформлення книги — символічні. Вона кишенькового розміру, зручно лежить в руці дорослого і таким чином створює відчуття мініатюрності та причетності до чогось крихітного, дитячого. Щоб дистанціюватися від концепції “фотокниги” чи “архіву” та не навʼязувати “дорослі” формальності, книга має відкритий корінець та зшиток паперових сторінок, перша з яких і виконує функцію обкладинки. На ній зібрані думки команди проєкту про мету цієї книги, про відчуття, які вона має викликати у читача, і в такий спосіб одразу налаштувати його на відповідний настрій», — зазначили представники проєкту.

Читайте також: «Я обожнюю українські кольори»: принц Вільям зустрівся з дітьми з України (ФОТО)

Про конкурс

Конкурс Best Book Design from all over the World організовує німецька фундація Stiftung Buchkunst. Він є одним із найпрестижніших міжнародних конкурсів книжкового дизайну, який заснували у 1963 році в Лейпцигу.

У 2025 році в конкурсі взяли участь 550 видань з 32 країн. З них тільки 21 книга потрапила до короткого списку.

У грудні 2024 року книга Behind Blue Eye отримала спеціальну відзнаку журі на конкурсі «Найкращий книжковий дизайн» під час «Книжкового Арсеналу» за «відчуття матеріалу». Завдяки цій нагороді книга й змогла змагатися на Best Book Design from all over the World.

Надаємо, що у Харкові відновили друкарню «Фактор-Друк», яку знищили росіяни (ФОТО).

Фото: Behind Blue Eyes

Діти Конкурс Фото
По темі
Читайте також

15 років ув’язнення за синьо-жовту фарбу і 20 — за паспорт України: історії спротиву окупації двох кримчан

У тимчасово окупованому Криму українці продовжують чинити мирний спротив і зберігати зв’язок з Україною. За це їх...
26 Лютого 2026
01:42
Михайло Гераскевич — тренер українських ветеранів

Михайло Гераскевич — тренер українських ветеранів

11 годин тому
01:30
Полон, 48 років вироку і повернення в «Азов»: історія Дмитра Канупєра

Полон, 48 років вироку і повернення в «Азов»: історія Дмитра Канупєра

11 годин тому
Втілила мрію, попри все: як переселенка відкрила дитячий центр розвитку в Миколаєві
06:53

Втілила мрію, попри все: як переселенка відкрила дитячий центр розвитку в Миколаєві

Сніжана Василенко ще з 18 років мріяла про власний дитячий садок. Багато років працювала вихователькою в державних садочках і бачила прогалини, які…
27 Лютого 2026