

Економіка
ЗАЗ випустить новий автобус за європейським стандартом екологічності
Запорізький автомобілебудівний завод найближчим часом сертифікує нову модифікацію автобуса ЗАЗ А10 за новітнім екологічним стандартом Євро-6. Про це повідомляє пресслужба підприємства.
Окрім того, до кінця року сімейство автобусів малого класу А08 очікує поповнення: закінчені випробування і ведеться оформлення сертифіката Євро-5 для модифікації А08 «місто».

У листопаді ще одна новинка – автобус А09 «приміський» з силовим агрегатом і трансмісією Mercedes-Benz буде доступна для внутрішнього ринку і на експорт.
«У зв’язку з постійним посиленням екологічних норм, а також необхідністю виходу на закордонні ринки, в тому числі і Європейського Союзу, ми запустили сертифікацію автобуса ЗАЗ А10 «міський», який відповідає Євро-6. Тільки завдяки постійному вдосконаленню якості продукції можна задовольняти запити клієнтів. Тому, крім техніки нового екологічного стандарту, протягом найближчого місяця ми починаємо виробництво автобуса ЗАЗ А09, який призначений для обслуговування приміських маршрутів в Україні. Новий автобус зараз також проходить сертифікацію. Автобус буде відповідати екологічному стандарту Євро-5 і комплектуватиметься двигуном і трансмісією Mercedes-Benz. Крім цього, ми ведемо роботу над розширенням асортименту автобусів малого класу, і в цьому місяці чекаємо на отримання сертифіката на модель ЗАЗ А08 «місто»», – зазначив Микола Євдокименко, голова правління ЗАЗ.

Читайте також: ЗАЗ презентував чергову новинку (ФОТО)
Раніше на заводі було налагоджено виробництво автобусів малого класу ЗАЗ А08 для здійснення перевезень на приміських маршрутах, а також для підвезення школярів. Обидві модифікації, як «передмістя», так і «шкільний», вже встигли себе проявити з позитивного боку і користуються все більшим попитом в регіонах.
Що варто знати про ЗАЗ
Запорізький автомобілебудівний завод – найбільший виробник автомобілів в Україні, який має повний цикл виробництва легкових автомобілів, що включає штампування, зварювання, фарбування, спорядження кузова і складання автомобіля.
Датою заснування підприємства вважається 1863 рік. Виробництво легкових автомобілів у Запоріжжі було призупинено з 2018 року.
За два десятиліття з конвеєра підприємства зійшло понад 1 млн одиниць автомобільної техніки. Підприємство має досвід виробництва легкої комерційної техніки і вантажних автомобілів. Завод також виробляє автобуси малого і середнього класу.
У 2020 році на підприємстві була впроваджена система стандартизації якості Renault-Nissan-Mitsubishi Alliance – Alliance Production Way.
Фото: zaz.ua

Економіка

Компанія з Дніпра Cryovit першою в Україні створила високотехнологічне обладнання для сублімації овочів, фруктів і ягід, яке можна використовувати як у домашніх умовах, так і для промислових виробництв.
Про це пише newfood.media.
Космічні банани, космічний борщ та навіть омлет. І космос – це не тільки про смак, але й унікальну технологію виробництва.

Нещодавно Cryovit запустила виробництво космічного морозива. Також у асортименті – сублімовані овочі, фрукти, ягоди, кисломолочні продукти.

Також технологія сублімації дозволяє виготовляти порошки, які можна використовувати в кондитерських та інших харчових цілей.
Читайте також: Екотовари руками незрячих. Історія вінницького підприємства «КлубОк»
Приміром, Cryovit сушить та подрібнює в порошок фіотетовий батат, отримуючи натуральний барвник.

«Використання порошку солодкого батату дає можливість пограти з кольором страв – від ніжно-рожевого до насиченого фіолетового. Порошок дрібного помелу підійде для мусів, зефіру, желе, шоколаду та кремів», – розповідають у компанії.
Компанія отримує унікальні продукти, в яких залишається смак, колір, аромат початкової сировини. Їхній термін зберігання збільшується в рази, це можливо без додавання консервантів, хімічних стабілізаторів або інших поширених технологій консервації.
Читайте також: З кокоса, буряка та норі: сім українських виробників корисних чипсів
Так, суміш із пакету за 7 хвилин можна перетворити у наваристий борщ з м’ясом та капустою. А на десерт – фруктово-йогуртовий дропс, йогурт із фруктами, який має весь бактеріальний профіль кисломолочного продукту.
Нагадаємо, подружжя фермерів під Києвом вирощує їстівні квіти.
Усі фото: facebook.com/iberries.ua.
Економіка

Україна та Ефіопія погодили форму сертифіката здоров’я на експорт з столових яєць, призначених для споживання людиною.
Про це пише Аgravery.
Зазначається, що компетентні органи обох країн узгодили відповідний документ 22 лютого. Це означає, що українські виробники столових яєць отримали можливість експортувати свою продукцію до Ефіопії.
«Завдяки спільним зусиллям держави та бізнесу ми розширюємо географію експорту продукції нашої держави, і зі свого боку робимо все можливе для підтримки іміджу нашої країни як надійного торговельного партнера», – йдеться у повідомленні Держпродспоживслужби.
Читайте також: Екотовари руками незрячих. Історія вінницького підприємства «КлубОк»
Відомо, що Держпродспоживслужба працює над відкриттям ринків інших африканських країн для експорту столових яєць та яєчної продукції.
У цьому списку: Гана, Марокко, Алжир, Ангола та Південно-Африканська республіка.
Нагадаємо, Україна експортуватиме живу рибу до Молдови.
Як ми повідомляли раніше, українська компанія запустила випуск органічних соусів з екзотичних овочів.
Головне фото: avangardco.ua.
Економіка

Сумська приватна ферма «Світанок» підвищило якість молока до екстраґатунку і реалізує продукцію заводу компанії Danone.
Про це пише Аgrotimes.
За інформацією, ефективність роботи підприємства зросла завдяки встановленню обладнання світового лідера для молочних ферм «ДеЛаваль».
Читайте також: З кавою, лавандою та вином. Вісім крутих українських виробників крафтового сиру
Підприємство придбало практично повний комплекс обладнання:
- доїльні апарати Duovac,
- молокопровід,
- танк-охолоджувач,
- лічильник молока,
- міксер,
- напувалки,
- мати для комфорту в стійлах.

«За якісними показниками підприємство ввійшло до трійки найкращих постачальників молока в регіоні. Досягти таких результатів без переоснащення було нереально, ми навіть не мріяли», – розповів керівник підприємства.
Зазначається, щомісяця інспектор молокозаводу здійснює контроль умов виробництва молока.
Читайте також: З кокоса, буряка та норі: сім українських виробників корисних чипсів
Нагадаємо, двоє хлопців-атовців створили молочну ферму.
Як ми повідомляли раніше, Ліван відкрив ринок для українських молочних продуктів.
Головне фото: infagro.com.ua.