Економіка і бізнес
Затвердили концепцію розвитку технопарку «Кристал» у Вінниці
У Вінниці планують створити перший в Україні муніципальний інноваційно-технологічний парк, спрямований на підсилення наявних та створення нових високотехнологічних та креативних індустрій у Вінницькій міській ОТГ та Подільському регіоні.
Це буде сучасне місце, де започатковують і розвивають бізнес, налагоджують контакти, навчаються і отримують натхнення. Інноваційно-технологічний парк «Кристал» буде розташований за адресою 600-річчя,21. За затвердження його Концепції розвитку проголосували депутати на сесії міської ради, повідомляє пресслужба установи.
Навіщо потрібен “Кристал”?
Поява інноваційно-технологічного парку у Вінниці сприятиме створенню нових робочих місць (понад півтисячі), посиленню компетенцій містян, підвищенню конкурентоздатності міста, розвитку муніципальної інфраструктури і залученню інвестицій. Для молоді це означає можливість реалізувати свій потенціал, будувати кар’єру, втілювати інноваційні ідеї і підвищувати кваліфікацію, не покидаючи громаду.
“У першу чергу цей заклад для молодих людей, щоб вони мали майданчик для реалізації своїх стартапів. Тут буде можливість створення робочих місць для молоді. Інноваційно-технологічний парк якраз відповідатиме головній ідеї Концепції інтегрованого розвитку Вінниці до 2030 року, де Вінниця – це місто в якому хочеться залишитися”, – зазначили у міськраді.
При створені концепції парку було враховано досвід функціонування, передумови розвитку та принципи роботи успішних інноваційних парків світу.
Яка концепція парку?
Територія інноваційного парку включає приміщення за адресою 600-річчя, 21 і 600-річчя, 21а, – це колишня будівля заводу «Кристал» (базуючись на принципі сталого просторового розвитку, громада функціонально переосмислює вже наявні будівлі).
Діяльність інноваційно-технологічного парку буде спрямована на широке коло зацікавлених сторін: інноваційних компаній, малих та середніх підприємств, дітей, студентів, громадських об’єднань. Важливу роль для екосистеми будуть відігравати R&D-центри, що створюють наукоємні і високотехнологічні розробки.
У будівлі будуть міститися зручні офісні приміщення, інноваційний коворкінг, обладнаний Fab Lab (невелика майстерня, яка пропонує учасникам можливість виготовляти необхідні їм деталі на верстатах). Всі охочі зможуть звернутися до Центру розвитку підприємництва за інформаційними і консультаційними послугами щодо започаткування і розвитку бізнесу. Програма Освітнього центру буде спрямована на розвиток ділових навичок та розвитку знань у сфері ІТ-технологій. У Дитячому техноцентрі будуть проводитися сучасні технологічні заняття для дітей.
Тут відбуватиметься обмін знаннями: конференції та форуми, лекції, воркшопи, освітні курси, хакатони. Відбуватиметься налагодження контактів: формальні та неформальні заходи для нетворкінгу, культурні та спортивні заходи, ярмарки вакансій, зустрічі представників міської ради та бізнесу. Також проходитимуть заходи для розвитку бізнесу: інформаційна та консультаційна підтримка, менторські, інкубаційні, акселераційні програми тощо.
Читайте також: У Вінниці створять третій індустріальний парк “Вінтер спорт”
На відкритому просторі біля будівлі інноваційно-технологічного парку будуть створені умови для якісного відпочинку, проведення культурних заходів, фестивалів і міських свят.
4 стадії розвитку
Створення та розвиток інноваційно-технологічного парку «Кристал» буде відбуватися в 4 стадії: будівництво, зародження екосистеми, наповнення екосистеми, зрілість екосистеми. На різних етапах розвитку інноваційної екосистеми буде змінюватися і доповнюватися спектр послуг інноваційно-технологічного парку.
Щодо цільової аудиторії, то інноваційні компанії, R&D-центри, провайдери освітніх послуг, провайдери професійних послуг зможуть винаймати офіси і ставати резидентами інноваційного парку. Суб’єкти господарювання, студенти, діти зможуть стати постійними відвідувачами інноваційного парку, приходити на відкриті заходи і користуватись послугами для нерезидентів. Асоціації підприємців зможуть використовувати ІТП «Кристал» як майданчик для проведення заходів.
З точки зору інфраструктури, у парку будуть класичні та клубні офіси, публічні простори, коворкінг, конференц-зал, Fab Lab та лабораторії, навчальні центри для дітей та дорослих, Центр розвитку підприємництва, КП Вінницький муніципальний центр інновацій, відділення банку.
Економіка і бізнес
Як долучитися до «Зеленої пʼятниці»
Товари з вигодою
- ґаджети Apple — 10%;
- побутова техніка — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- енергоощадні товари — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- квитки в театри, кінотеатри та на концерти — 10% кешбеку;
- МСС краса та здоровʼя — 8% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard.
Про програму лояльності «Привіт»
Коментарі
Економіка і бізнес
Головні теми конференції
- енергонезалежність та покращення української інфраструктури;
- інновації в теплотехніці;
- нові підходи до енергоефективного будівництва;
- підтримка локального виробництва.
Енергетичний сектор і держава
Про «Теплоенергетичний кластер України»
Коментарі
Економіка і бізнес
Що змінилося?
- автоматичні двері;
- ліфт для зручності пересування;
- місця для людей на кріслах колісних;
- тактильна плитка;
- таблички шрифтом Брайля;
- безбар’єрні вбиральні.
Нові можливості для відвідувачів
- 11 терміналів самообслуговування;
- касу;
- експрес-вікно.
Коментарі