Суспільство
Зарплата – 30 тис. грн: як сімейна пара з Луцька повірила в медреформу і відкрила приватну амбулаторію (ВІДЕО)
На початку трансформації системи охорони здоров’я Мар’яна та Віталій Дмитруки заробляли мінімалку як молоді лікарі. А відпрацювавши три роки в комунальному закладі, вирішили – теж стануть приватними сімейними лікарями.
Сьогодні Віталій заробляє близько 30 тисяч гривень. Мар’яна – поки менше, бо лише наприкінці зими 2020 повернулась з декрету й ще не встигла набрати достатньо пацієнтів.
Загалом подружжю довелось витратити близько 200 тисяч гривень на облаштування амбулаторії. Але вже в перші 2-3 місяці вдалось вийти в нуль по витратах – бо пацієнти, яких вони попередньо обслуговували, вирішили й надалі користуватися їхніми послугами.
Як розповідає Мар’яна, для того, аби організувати приватну практику, потрібно багато різних ресурсів – як енергії, так і готовності взяти на себе адміністративну відповідальність.
Детальніше читайте тут: Медреформа на Волині. Подружжя лікарів про те, як відкрити власний Центр сімейної медицини
Довідка. Перший етап медреформи розпочався 1 липня 2018 року. На цьому етапі змінили модель фінансування первинної (амбулаторної) ланки української медицини. Раніше держава видавала лікарням гроші не за кількість пацієнтів і якість їхнього лікування, а за кількість ліжкомісць. Чим більше ліжок у лікарні – тим більше фінансування. І байдуже, чи лежить хтось на цих ліжках, чи ні. Тепер – через створену в часи реформи Національну службу здоров’я України – оплачує надані медзакладом послуги за фактом їх виконання. Тобто: є пацієнт – є гроші, нема пацієнта – нема грошей. Тариф на надання послуг первинної ланки медицини єдиний для всієї країни – близько 500 гривень на рік для пацієнта. А всі фінансові потреби медичного закладу – тепер у віданні керівників місцевих рад.
Що це дає? Пацієнт тепер може сам обирати медзаклад, в якому лікується. Набридли черги чи непрофесіоналізм лікаря – підписуєш договір з іншим лікарем чи лікарнею. А лікарі зацікавлені в тому, аби забезпечувати кращу якість своїх послуг – інакше як тепер утримати пацієнта? Також лікар має право працювати як ФОП, а не найманий працівник у держлікарні.
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі