

Суспільство
Запорізький гелікоптер поповнив флот Берлінської вертолітної служби
Берлінська вертолітна служба Spezialflug Berlin Hubschrauberdienste GmbH поповнила свій флот українським гелікоптером Mi-8MSB. Про це повідомляє Укрінформ.
“Завдяки надзвичайно потужним двигунам ми бачимо великий потенціал для Mi-8MSB в Європі, а також в арабських країнах і в Африці. Тепер, коли стало відомо, що ми можемо нарешті використовувати вертоліт, ми отримали численні запити від клієнтів”, – розповів агентству керівник прес-служби компанії і авіаційний експерт Хайнріх Гроссбонгардт.
Екстремальна спека – не перешкода
Влітку минулого року були проведені випробування цього гелікоптера при високих температурах в країнах Середземномор’я, а також у Німеччині.
“Більше ніхто не може літати за таких температур при максимальному завантаженні”, – говорить експерт.
Читайте також: “Антонов” виготовлятиме для української авіакомпанії пасажирські літаки
Інші вертольоти такого розміру швидко досягали меж своїх можливостей і не могли підніматися в повітря з повним завантаженням, деякі машини зовсім не можуть літати при зовнішній температурі вище 40 градусів.
Однак українська машина показала себе чудово: Мі-8 з новими моторами може працювати за екстремально жарких погодних умов – 55 градусів за Цельсієм – з повним завантаженням. Це робить її особливо цікавою якраз для операцій в жарких регіонах. Гроссбонгардт повідомив, що компанія вже отримала замовлення з Африки і країн Перської затоки на Близькому Сході.
Як німці використовуватимуть Mi-8?
У самій Німеччині, як розповів експерт, вертоліт використовуватиметься переважно для монтажу щогл, у тому числі передачі сигналу. Вже отримано замовлення на електрифікацію залізничної гілки, уздовж якої треба встановити кілька сотень опор електропередач. Крім того, гвинтокрила машина буде корисна при гасінні пожежі, оскільки може доставити до її епіцентру дуже багато води.
Для реєстрації та експлуатації нового типу Мі-8, першого, який отримав європейський сертифікат льотної придатності, Spezialflug повинен був завершити процес валідації НТЦ України, затверджений Чеським органом цивільної авіації. Німецькі колеги разом з українськими партнерами працювали над цим останні два з половиною роки.
Що варто знати про цей гвинтокрил?
Мі-8МСБ — український варіант модернізації радянського багатоцільового вертольота Мі-8, розроблений компанією “Мотор Січ”, що розташована в Запоріжжі.
Європейські фахівці зазначають, що новітні рухові технології запорізького підприємства наділяють вертольоти типу Мі-8 видатними характеристиками; вони роблять їх універсальними, надійними та економічними.
Читайте також: Запорізьке підприємство запускає нову лінію з ремонту вертольотів
Український вертоліт є найпотужнішим варіантом перевіреної серії Мі-8. Він оснащений двома сучасними двигунами потужністю 2100 к.с. кожен. Mi-8MSB має максимальну злітну вагу 12 тис. кг і корисне навантаження 4 тис. кг всередині або 3 тис. кг зовні. У ньому є місце для 16 пасажирів плюс обладнання. Великі грейферні задні двері вантажної зони роблять процес завантаження і розвантаження надзвичайно легким. Стеля висотою 9 150 м, що є світовим рекордом висоти у своєму класі. З одним двигуном вертоліт може підніматися на висоту 5 тис. метрів.
Крім того, вертольоти серії Мі-8 відзначаються надійністю і економічністю, і вже навіть стали легендарними. Саме тому вони є штатним вертольотом ООН для польотів у віддалені райони і спекотні регіони Землі.
[su_button url=”https://www.liqpay.ua/ru/checkout/i56624243821″ target=”blank” style=”flat” background=”#F2AF1C” color=”#000″ size=”5″ center=”yes” radius=”10″ icon=”icon: credit-card” icon_color=”#000″ text_shadow=”0px 0px 0px #c7c7c7″ desc=”Вас буде перенаправлено на сайт liqpay” rel=”lightbox”]Підтримати проект[/su_button]
Суспільство

Тематичний напрям нумізматичної серії «Збройні сили України» поповнився новою пам’ятною монетою «Українська бавовна. САУ “Богдана”». Вона присвячена першій українській 155-мм самохідній гаубиці на колісному шасі, розробленій за стандартами НАТО, яка продемонструвала свою ефективність під час боїв за острів Зміїний у 2022 році.
Про це повідомили в НБУ.
На аверсі монети зобразили острів Зміїний зі стилізованими зміями, що відступають із його берегів — символ вогневої підтримки, яку забезпечила «Богдана». На реверсі — сама САУ у бойовому розгортанні на степовому фоні, а вдалині — силует Богдана Хмельницького, що символізує зв’язок поколінь у боротьбі за незалежність.
Дизайн монети розробили художники Володимир Таран, Олександр Харук та Сергій Харук. Номінал — 5 гривень, тираж — до 75 тисяч штук у сувенірному пакуванні.
Нагадаємо, що Нацбанк випустив монети у пам’ять про письменників «Розстріляного відродження»
Раніше ми писали, що Україна отримала легкомоторний літак SHARK для боротьби з російськими дронами (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка НБУ
Суспільство

Поліціянти та працівники ДСНС Львівщини після нічної масштабної пошукової операції розшукали дворічну Яну Палько в лісовому масиві поблизу села Жупани. Знесилену й змерзлу дитину доправили до рідних, її життю нічого не загрожує.
Про це повідомили в Головному управлінні поліції у Львівській області.
Сигнал про зникнення Яни надійшов увечері 23 червня: близько 18:00 дівчинка босоніж вийшла з дому та більше не повернулася. Самостійні спроби родичів знайти дитину не дали результату, тож правоохоронці невідкладно розпочали пошуки.
У пошуковій операції взяли участь поліціянти, працівники ДСНС, кінологи зі службовими собаками, волонтери та небайдужі мешканці. Для моніторингу території також залучили дрони. Люди прочісували ліс і навколишні села, опитували місцевих жителів.
Читайте також: Головний артист балетної трупи з Маямі відтворив танець 8‑річної Аріни з Ірпеня (ВІДЕО)
Сьогодні, 24 червня, близько 7:00 правоохоронці виявили Яну Палько за три кілометри від її дому. Після першої медичної допомоги її передали сім’ї та медикам, які продовжують надавати необхідний догляд.

Нагадаємо, що рятувальники знайшли п’ятирічного Кирила, якого шукали в лісі понад три доби (ВІДЕО).
Фото обкладинки: сайт ДСНС
Суспільство

Напередодні саміту НАТО в Гаазі цього тижня прем’єр-міністр Нової Зеландії Крістофер Лаксон та міністр закордонних справ Вінстон Пітерс оголосили про новий пакет підтримки для України — 16 мільйонів новозеландських доларів.
Про це повідомили на сайті новозеланського уряду.
4 мільйони доларів спрямують до двох багатонаціональних фондів, які надають летальну та нелетальну військову допомогу Україні. Це Фонд НАТО з надання допомоги у сфері безпеки та навчання (NSATU), а також Коаліція безпілотників для України під керівництвом Великої Британії та Латвії.
«Оборона України має значні наслідки не лише для безпеки Євроатлантичного регіону, а й для Індо-Тихоокеанського регіону», — додав Вінстон Пітерс.
Ще 7 мільйонів доларів скерують на гуманітарну допомогу українським громадам, які постраждали внаслідок бойових дій. А 1 мільйон — для підтримки українців, які були змушені виїхати через воєнні дії в сусідні країни.
Читайте також: «Укроборонпром» і аерокосмічна компанія Airbus уклали меморандум про співпрацю
«Масштаб потреб залишається величезним, оскільки росія продовжує бомбардування густонаселених цивільних районів України», — зазначив Лаксон. Представники уряду підкреслили, що цей пакет підтримки доповнює нещодавно оголошені санкції проти російського «тіньового флоту» та інших чинників, що сприяють війні.
«Вкрай важливо, щоб міжнародна спільнота продовжувала тиснути на росію, щоб вона припинила війну та долучилась до змістовних зусиль для досягнення справедливого та міцного миру в Україні», — наголосив Пітерс.
Нагадуємо, що Норвегія інвестує $580 млн у розробку та виробництво морських дронів в Україні.
Фото обкладинки: Getty Images / Hagen Hopkins