Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Замки Закарпаття та рафтинг у Мигії. Кращі місця відпочинку від тревел-блогера Антона Тараненка

Опубліковано

Травень — прекрасний час для відпочинку. Це той ідеальний період, коли зазвичай вже не холодно, але ще й не спека. Полюбляє цей місяць і тревел-блогер Антон Тараненко. Він вважає його одним із найпрекрасніших місяців у році. Радить кожному наситити його незабутніми враженнями від мандрівок Україною. Неймовірний замок на Закарпатті та екзотичні тварини на Херсонщині — блогер поділився ідеями та перевіреними особисто локаціями для цікавих подорожей у травні.

Завітати на тюльпанові поля

Саме у травні розпускаються ці квіти в Україні. Час їх цвітіння — всього 2-3 тижні, тому варто поквапитися, щоб застати цю ароматну красу. Раджу обирати ландшафтний парк «Добропарк», що у селі Мотижин на Київщині. Дорослий квиток коштує 150 гривень, дітям від 5 до 14 років — 80 грн, а до 5 років — безкоштовно). Там на вас чекають понад 300 гектарів неймовірної квітучої території. Адміністрація парку анонсувала у цьому році приблизно чотири мільйони ранніх та пізніх тюльпанів 130 сортів різноманітних кольорів та видів. Це ідеальне місце для побачень, сімейних прогулянок та яскравих фотосесій.

Тюльпанові поля у ландшафтному парку «Добропарк»

Відпочити з близькими у парку «Софіївка»

Цей парк розташованому на околиці старовинного міста Умань Черкаської області. Це також «must do» цього травня. Парк вважається одним із семи чудес України, і не дарма. Тут можна побачити екзотичні рослини, античні скульптури, водойми, каскади, фонтани, затишні альтанки, кам’яні гроти. Звільняйте цілий день для «Софіївки», бо нею неможливо намилуватися.

Дендропарк «Софіївка» в Умані

Вартість вхідного квитка для дорослих — 100 гривень, для дітей шкільного віку — 50. Можна просто прогулятись або замовити екскурсію. Її вартість для дорослих становить 40 грн, для дітей шкільного віку — 25. До речі, екскурсії тут проводять українською, російською, англійською, польською, французькою та німецькою мовами.

Зайнятися рафтингом у Мигії на Миколаївщині

Мигію ще нерідко називають «Маленькою Швейцарією». І саме з нею асоціюється рафтинг в Україні, бо каньйон річки Південний Буг утворює тут аж 12 порогів. Це екстремальний, драйвовий, захопливий та справді незабутній відпочинок. Сплави по річці влаштовують декілька компаній, замовити можна як одноразовий, так і справжній рафтинг-тур на дві-три доби із ночівлею в наметі та піснями під гітару біля вогнища, харчуванням та екскурсією.

Рафтинг у Мигії на Миколаївщині

Привітати екзотичних тварин у заповіднику «Асканія-Нова»

На Херсонщині є біосферний заповідник, колекція тварин якого є національним надбанням України. Побачити тут можна зебр, антилоп, гаялів, ватуссі, кафрських буйволів, сайгаків, бізонів, оленів, куланів, коней Пржевальського та різновидних страусів. Для їх утримання відвели 2320 гектарів, а для безпеки туристів зону обмежили металевою сіткою. Для тих, хто бажає долучитися до екзотики та зустріти саме цих тварин, влаштовують екскурсії автомобілем по типу сафарі. Вартість квитка для відвідувачів віком від семи років — 250 гривень.

Заповідник «Асканія-Нова»

Завітати до Корсунь-Шевченківського парку

У парку на Черкащині цікаво у будь-яку пору року, бо на власні очі варто побачити ті дива первісного ландшафту, створеного самою природою. Дивовижні скелясті береги річки Рось утворюють мальовничі пейзажі. Але я раджу обрати саме травень, бо є в Корсуні гора Янталка, яка повністю засаджена бузком. У травні він утворює неперевершений суцільний ліловий килим. А його аромат — це щось неймовірне.

Корсунь-Шевченківський парк (фото: Ірина Коваленко)

Політати на повітряній кулі у Кам’янці-Подільському

Це місто на Хмельниччині, напевне, не потребує представлення. Але окрім неймовірної фортеці, прекрасних храмів та диво краєвидів, щороку тут відбувається вже традиційний фестиваль повітряних куль. Цього року він запланований на 21-23 травня. Це дійсно незабутня подія — ви летите над старовинним містом і мальовничим каньйоном річки Смотрич.

Повітряні кулі у Кам’янці-Подільському (фото: РетроФест)

Вартість цього магічного дійства — польоту на кулі — становить 3200-3500 гривень для дорослого, а для дитини 7-10 років — половина від повної вартості. Після приземлення всім учасникам вручають пам’ятні Повітроплавні Грамоти. Я вже неодноразово літав на кулі, тому з впевненістю кажу, що навіть якщо ви боїтеся висоти — воно того варте.

Читайте також: Крокодили, страуси та буйволи: топ незвичайних українських ферм, які варто відвідати кожному

Влаштувати тематичну екскурсію замками та палацами Закарпаття

Обов’язково звільніть собі вихідні для подорожі величними замками Закарпаття, адже кожен справжній українець мусить там побувати. Отже, маршрут такий — спершу Мукачево та величний замок «Паланок», де можна провести цілий день, роздивляючись старовинні мури, гуляючи підземеллями з цікавими екскурсіями та куштуючи смаколики. Потім варто зустріти дивовижний захід сонця. 

Замок «Паланок» на Закарпатті

За 10-12 кілометрів від згаданого замку є містечко Чинадійово та фортеця кохання — романтичний замок «Сент-Міклош», де нерідко відбуваються весільні церемонії. Ще приблизно у 6-7 кілометрах розташоване село Капати та знаменитий палац графів Шенборнів із 365 вікнами, 52 кімнатами та 12 входами. Всередині замку зараз розташований санаторій, проте є доступ до замкової території — там можна вмити обличчя у Джерелі Краси. Для екскурсій також відкрита бібліотека та камінний зал.

Насолодитися чарівним палацом східної України

Якщо ви не були на Харківщині у вишуканому Шарівському палаці, саме час завітати. Цю білосніжну будівлю неоготичного стилю кінця ХІХ століття називають «Цукровий замок» або «Шарівська перлина». Розташований він у селищі міського типу Шарівка, Богодухівського району. Замок оточує дивовижна краса — парк із мальовничими ставками та старовинними дубами.

Шарівський палац на Харківщині

За 45-50 хвилин їзди від Шарівки біля селища Городнє розташоване справжнє диво природи — «Співочі тераси». Там можна почути казковий співочий дует вітру та птахів. Це незвичайний фруктовий сад, розбитий у вигляді великого амфітеатру. Локація відома своїми унікальними акустичними властивостями — шепіт можна почути навіть за 50 метрів від вас.

Влаштувати пікнік на Чорноморському узбережжі

Там ви можете не просто придбати рибу та морепродукти, а власноруч виловити їх. За цим смачним відпочинком збирайтесь у село Миколаївка, Білгород-Дністровського району, Одеської області. Саме тут розташована «Чорноморка» — моє відкриття 2021 року. Спочатку це була просто рибна лавка, а сьогодні тут можна не тільки купити свіжу рибу або насолодитися ресторанними смаколиками, а й замовити ексклюзивну екскурсію і майстер-клас.

«Чорноморка» на Одещині

Разом із рибалками Чорноморки ви вийдете в море на світанку ловити рибу, потім повернетеся і самостійно приготуєте свій улов під чуйним керівництвом шеф-кухаря. А далі — насолоджуйтеся трапезою біля причалу з келихом прохолодного пива або Просекко. Тут також розкажуть все про чорноморську рибу, тонкощі її ловлі, як правильно чистити й обробляти, цікаві й унікальні рецепти приготування. Це такий собі рибний рай, не інакше. Деталі про цю та решту подорожей — на моєму Youtube-каналі. А ще минулого року ми з колегами розробили інформаційний ресурс VisitUkraine.today — там можна отримати 24/7 відповідь на будь-які запитання стосовно перетину державного кордону.

Суспільство

На Південному вокзалі відкрили виставку про гендерне насильство

Опубліковано

На Південному вокзалі в Києві стартувала виставка «Зламай Тишу», присвячена темі гендерного насильства. Експозиція триватиме до 31 січня 2025 року.

Про це повідомили представники компанії «Укрзалізниця».

Що можна побачити на виставці

У холі біля колії №14 облаштовано вісім інсталяцій, які розповідають про різні форми гендерного насильства, його вплив на життя людей та актуальну статистику. Відвідувачі можуть дізнатися, як розпізнати насильство та як допомогти тим, хто постраждав.

Проєкт реалізували в межах всеукраїнської кампанії «Зламай Тишу» за ініціативи ГО «Дівчата». Виставку підтримали ООН Жінки в Україні та Жіночий фонд миру й гуманітарної допомоги ООН (WPHF).

Читати також: Українська ілюстраторка Ольга Протасова увійшла до журі ADC 104th Annual Awards

Що далі

Після завершення виставки на Південному вокзалі експозицію перенесуть до холу станції метро «Золоті ворота», де вона продовжить привертати увагу до теми гендерного насильства.

Нагадаємо, що кияни можуть здати книги російською та отримати знижку на українські видання: як долучитися.

Фото: соціальні мережі «Укрзалізниці».

Читати далі

Суспільство

YouTube повертає в Україну кнопки-нагороди

Опубліковано

Українські ютубери знову отримуватимуть заслужені нагороди від YouTube. Це стало можливим завдяки зусиллям Мінцифри та Google.

Про це повідомляє Мінцифра.

Під час повномасштабної війни доставку YouTube-нагород в Україну було зупинено. Українські контент-мейкери, чиї канали досягли визначних показників, не могли отримати срібні, золоті чи діамантові кнопки. Після звернень спільноти Мінцифра ініціювала діалог із Google, і тепер проблему вирішено.

З січня 2025 року нагороди знову надходитимуть до України.

Читати також: 7 фільмів, які змінять ваше ставлення до класичного українського кіно

Хто отримує YouTube-кнопки

  • Срібна — за 100 000 підписників;
  • золота — за 1 000 000 підписників;
  • діамантова — за 10 000 000 підписників.

Доставку нагород до росії, Білорусі, Ірану, КНДР та інших підсанкційних країн YouTube не здійснює.

Нагадаємо, що кияни можуть здати книги російською та отримати знижку на українські видання: як долучитися.

Фото: Freepik.

Читати далі

Суспільство

«Укрзалізниця» продовжує маршрут поїзда Рава-Руська – Чернівці до Коломиї

Опубліковано

З 10 лютого регіональний поїзд №865/866 Рава-Руська – Чернівці курсуватиме до Коломиї.

Про це повідомляє «Укрзалізниця».

Що зміниться для пасажирів

Потяг прибуватиме до Коломиї о 00:03, а відправлятиметься о 05:40. Новий маршрут забезпечить жителям і гостям Чернівців зручні пересадки в Коломиї на поїзди до Луцька, Рівного, Ковеля та популярних курортів Карпат: Яремчі, Ворохти, Татарова, Ясіні й Рахова.

Цей рейс узгоджено з міжнародним поїздом №766/765 Рава-Руська – Варшава, що стане приємною новиною для тих, хто планує подорожі до Польщі.

Читати також: «Укрзалізниця» запускає нові нічні потяги, які з’єднають Закарпаття, Прикарпаття, Львів і Київ

Зміни в маршруті Ужгород – Ковель

Ще одна важлива новина — поїзд №368/367 Ужгород – Ковель тепер курсуватиме через Дрогобич і Самбір. Новий розклад зробить пересадку у Львові зручнішою: пасажири з Ужгорода прибуватимуть о 06:10 замість 05:18.

Для подорожуючих із Відня та Братислави через Чоп також скоротиться час очікування на пересадку до Львова, Луцька та Рівного.

Фото: «Укрзалізниця».

Читати далі