Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Замки Закарпаття та рафтинг у Мигії. Кращі місця відпочинку від тревел-блогера Антона Тараненка

Опубліковано

Травень — прекрасний час для відпочинку. Це той ідеальний період, коли зазвичай вже не холодно, але ще й не спека. Полюбляє цей місяць і тревел-блогер Антон Тараненко. Він вважає його одним із найпрекрасніших місяців у році. Радить кожному наситити його незабутніми враженнями від мандрівок Україною. Неймовірний замок на Закарпатті та екзотичні тварини на Херсонщині — блогер поділився ідеями та перевіреними особисто локаціями для цікавих подорожей у травні.

Завітати на тюльпанові поля

Саме у травні розпускаються ці квіти в Україні. Час їх цвітіння — всього 2-3 тижні, тому варто поквапитися, щоб застати цю ароматну красу. Раджу обирати ландшафтний парк «Добропарк», що у селі Мотижин на Київщині. Дорослий квиток коштує 150 гривень, дітям від 5 до 14 років — 80 грн, а до 5 років — безкоштовно). Там на вас чекають понад 300 гектарів неймовірної квітучої території. Адміністрація парку анонсувала у цьому році приблизно чотири мільйони ранніх та пізніх тюльпанів 130 сортів різноманітних кольорів та видів. Це ідеальне місце для побачень, сімейних прогулянок та яскравих фотосесій.

Тюльпанові поля у ландшафтному парку «Добропарк»

Відпочити з близькими у парку «Софіївка»

Цей парк розташованому на околиці старовинного міста Умань Черкаської області. Це також «must do» цього травня. Парк вважається одним із семи чудес України, і не дарма. Тут можна побачити екзотичні рослини, античні скульптури, водойми, каскади, фонтани, затишні альтанки, кам’яні гроти. Звільняйте цілий день для «Софіївки», бо нею неможливо намилуватися.

Дендропарк «Софіївка» в Умані

Вартість вхідного квитка для дорослих — 100 гривень, для дітей шкільного віку — 50. Можна просто прогулятись або замовити екскурсію. Її вартість для дорослих становить 40 грн, для дітей шкільного віку — 25. До речі, екскурсії тут проводять українською, російською, англійською, польською, французькою та німецькою мовами.

Зайнятися рафтингом у Мигії на Миколаївщині

Мигію ще нерідко називають «Маленькою Швейцарією». І саме з нею асоціюється рафтинг в Україні, бо каньйон річки Південний Буг утворює тут аж 12 порогів. Це екстремальний, драйвовий, захопливий та справді незабутній відпочинок. Сплави по річці влаштовують декілька компаній, замовити можна як одноразовий, так і справжній рафтинг-тур на дві-три доби із ночівлею в наметі та піснями під гітару біля вогнища, харчуванням та екскурсією.

Рафтинг у Мигії на Миколаївщині

Привітати екзотичних тварин у заповіднику «Асканія-Нова»

На Херсонщині є біосферний заповідник, колекція тварин якого є національним надбанням України. Побачити тут можна зебр, антилоп, гаялів, ватуссі, кафрських буйволів, сайгаків, бізонів, оленів, куланів, коней Пржевальського та різновидних страусів. Для їх утримання відвели 2320 гектарів, а для безпеки туристів зону обмежили металевою сіткою. Для тих, хто бажає долучитися до екзотики та зустріти саме цих тварин, влаштовують екскурсії автомобілем по типу сафарі. Вартість квитка для відвідувачів віком від семи років — 250 гривень.

Заповідник «Асканія-Нова»

Завітати до Корсунь-Шевченківського парку

У парку на Черкащині цікаво у будь-яку пору року, бо на власні очі варто побачити ті дива первісного ландшафту, створеного самою природою. Дивовижні скелясті береги річки Рось утворюють мальовничі пейзажі. Але я раджу обрати саме травень, бо є в Корсуні гора Янталка, яка повністю засаджена бузком. У травні він утворює неперевершений суцільний ліловий килим. А його аромат — це щось неймовірне.

Корсунь-Шевченківський парк (фото: Ірина Коваленко)

Політати на повітряній кулі у Кам’янці-Подільському

Це місто на Хмельниччині, напевне, не потребує представлення. Але окрім неймовірної фортеці, прекрасних храмів та диво краєвидів, щороку тут відбувається вже традиційний фестиваль повітряних куль. Цього року він запланований на 21-23 травня. Це дійсно незабутня подія — ви летите над старовинним містом і мальовничим каньйоном річки Смотрич.

Повітряні кулі у Кам’янці-Подільському (фото: РетроФест)

Вартість цього магічного дійства — польоту на кулі — становить 3200-3500 гривень для дорослого, а для дитини 7-10 років — половина від повної вартості. Після приземлення всім учасникам вручають пам’ятні Повітроплавні Грамоти. Я вже неодноразово літав на кулі, тому з впевненістю кажу, що навіть якщо ви боїтеся висоти — воно того варте.

Читайте також: Крокодили, страуси та буйволи: топ незвичайних українських ферм, які варто відвідати кожному

Влаштувати тематичну екскурсію замками та палацами Закарпаття

Обов’язково звільніть собі вихідні для подорожі величними замками Закарпаття, адже кожен справжній українець мусить там побувати. Отже, маршрут такий — спершу Мукачево та величний замок «Паланок», де можна провести цілий день, роздивляючись старовинні мури, гуляючи підземеллями з цікавими екскурсіями та куштуючи смаколики. Потім варто зустріти дивовижний захід сонця. 

Замок «Паланок» на Закарпатті

За 10-12 кілометрів від згаданого замку є містечко Чинадійово та фортеця кохання — романтичний замок «Сент-Міклош», де нерідко відбуваються весільні церемонії. Ще приблизно у 6-7 кілометрах розташоване село Капати та знаменитий палац графів Шенборнів із 365 вікнами, 52 кімнатами та 12 входами. Всередині замку зараз розташований санаторій, проте є доступ до замкової території — там можна вмити обличчя у Джерелі Краси. Для екскурсій також відкрита бібліотека та камінний зал.

Насолодитися чарівним палацом східної України

Якщо ви не були на Харківщині у вишуканому Шарівському палаці, саме час завітати. Цю білосніжну будівлю неоготичного стилю кінця ХІХ століття називають «Цукровий замок» або «Шарівська перлина». Розташований він у селищі міського типу Шарівка, Богодухівського району. Замок оточує дивовижна краса — парк із мальовничими ставками та старовинними дубами.

Шарівський палац на Харківщині

За 45-50 хвилин їзди від Шарівки біля селища Городнє розташоване справжнє диво природи — «Співочі тераси». Там можна почути казковий співочий дует вітру та птахів. Це незвичайний фруктовий сад, розбитий у вигляді великого амфітеатру. Локація відома своїми унікальними акустичними властивостями — шепіт можна почути навіть за 50 метрів від вас.

Влаштувати пікнік на Чорноморському узбережжі

Там ви можете не просто придбати рибу та морепродукти, а власноруч виловити їх. За цим смачним відпочинком збирайтесь у село Миколаївка, Білгород-Дністровського району, Одеської області. Саме тут розташована «Чорноморка» — моє відкриття 2021 року. Спочатку це була просто рибна лавка, а сьогодні тут можна не тільки купити свіжу рибу або насолодитися ресторанними смаколиками, а й замовити ексклюзивну екскурсію і майстер-клас.

«Чорноморка» на Одещині

Разом із рибалками Чорноморки ви вийдете в море на світанку ловити рибу, потім повернетеся і самостійно приготуєте свій улов під чуйним керівництвом шеф-кухаря. А далі — насолоджуйтеся трапезою біля причалу з келихом прохолодного пива або Просекко. Тут також розкажуть все про чорноморську рибу, тонкощі її ловлі, як правильно чистити й обробляти, цікаві й унікальні рецепти приготування. Це такий собі рибний рай, не інакше. Деталі про цю та решту подорожей — на моєму Youtube-каналі. А ще минулого року ми з колегами розробили інформаційний ресурс VisitUkraine.today — там можна отримати 24/7 відповідь на будь-які запитання стосовно перетину державного кордону.

Суспільство

«Житній буде жити»: киян запрошують долучитися до проєкту відновлення ринку

Опубліковано

Киян запрошують до громадської робочої групи, яка розробить проєкт відновлення Житнього ринку. В ініціативі «Житній буде жити» прагнуть об’єднати містян навколо ідеї відродження пам’ятки Подолу.

Про це редакції повідомили ораганізатори громадської ініціативи.

Громада вирішує, як виглядатиме ринок

Ідеологом ініціативи виступив архітектор Павло Пекер. Він запропонував використати принцип гіпер-демократичної архітектури, у якому громада стає повноцінним замовником проєкту, а архітектор — експертом та фасилітатором процесу.

«У світі вже існує досить багато кейсів, коли громада, а не девелопери, мала вирішальний голос у питанні, та яким має бути той чи інший простір, фактично створюючи ТЗ для архітектурного проєкту. Такі приклади є у Копенгагені, Берліні, Едінбурзі та, навіть, у Івано-Франківську», — розповідає Павло Пекер.

Читайте також: Клопотенко взявся за відновлення Житнього ринку: створює гастрономічний центр Києва. Що з цього вийде? Інтерв’ю з ресторатором

До громадської робочої групи вже долучилися архітектори, урбаністи, історики, фудексперти та жителі Подолу. Також ідею Павла підтримав і Євген Клопотенко, який виступає за збереження Житнього ринку, а фірма цифрових продуктів Formworks на партнерських засадах розробила лендінг проєкту.

За словами Павла, глобальна мета громадської робочої групи — сформувати спільне бачення розвитку Житнього ринку у відкритому діалозі з громадою — на основі реальних потреб мешканців, цінностей простору та майбутнього району.

Зустрічі громадської робочої групи проводитимуть у Києві. У проєкті запланували 4 обговорення. Перша із зустрічей відбудеться 21 червня. Реєструйтеся на зустріч за посиланням.

Раніше ми писали, що в Києві презентували оновлений проєкт Житнього ринку з урахуванням думки містян (ФОТО).

Фото надали орагнізатори ініціативи «Житній буде жити»

Читати далі

Суспільство

Захисник повернувся з полону та дізнався, що в нього народився син (ВІДЕО)

Опубліковано

Звільнений з полону захисник дізнався, що в нього народився син. Це сталося під час другого етапу обміну пораненими та важкохворими полоненими.

Відео з телефонною розмовою поширив омбудсман Дмитро Лубінець.

У слухавці захисник почув, що його сина назвали Артуром. Військовий повідомив своїй коханій, що вже повернувся в Україну.

«Повернення з полону стало для Захисника подвійною радістю — на нього чекала не лише довгоочікувана свобода, а й новина про народження сина Артура. Життя перемагає», — прокоментував омбудсман.

Фото обкладинки: скриншот з відео омбудсмана Дмитра Лубінця

Читати далі

Суспільство

На Житомирщині розробили проєкт відновлення площі, в яку влучила ворожа авіаційна бомба

Опубліковано

У Малині на Житомирщині розробили проєкт відновлення центральної площі. У березні 2022 року внаслідок влучання авіаційної бомби її було пошкоджено та частково зруйновано.

Про це повідомили в організації «U-LEAD з Європою».

Відремонтують та покращать

Малинська громада у співпраці з «U-LEAD з Європою» розробила проєкт, у якому площу Соборну відновлять та зроблять зручнішою для містян.

Планують не лише реконструкцію, а й:

  • зміну організації дорожнього руху у бік пріоритетності пішоходів, велосипедистів та громадського транспорту;
  • збільшити в 5 разів озеленення;
  • облаштувати паркомісця, у тому числі, для осіб з інвалідністю;
  • відновити та покращити вуличне освітлення.

Читайте також: Київські студенти презентували концепцію відновлення річки Либідь

Про Соборну

Соборну оточують вулиці з інтенсивним рухом як транспорту, так і пішоходів, тут є і велосипедний рух. Через центральну площу проходять усі маршрути міського громадського транспорту, а також проміські та міжміські маршрути. Активними користувачами площа є не тільки мешканці міста Малина, чисельністю — 27 тис. особи, а ще додатково 7,5 тис. осіб населення громади. 

Нагадуємо, що в Києві створили мобільну копію мозаїки Алли Горської. Панно повезуть в турне.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка «U-LEAD з Європою»

Читати далі