Суспільство
Замки Закарпаття та рафтинг у Мигії. Кращі місця відпочинку від тревел-блогера Антона Тараненка
Травень — прекрасний час для відпочинку. Це той ідеальний період, коли зазвичай вже не холодно, але ще й не спека. Полюбляє цей місяць і тревел-блогер Антон Тараненко. Він вважає його одним із найпрекрасніших місяців у році. Радить кожному наситити його незабутніми враженнями від мандрівок Україною. Неймовірний замок на Закарпатті та екзотичні тварини на Херсонщині — блогер поділився ідеями та перевіреними особисто локаціями для цікавих подорожей у травні.
Завітати на тюльпанові поля
Саме у травні розпускаються ці квіти в Україні. Час їх цвітіння — всього 2-3 тижні, тому варто поквапитися, щоб застати цю ароматну красу. Раджу обирати ландшафтний парк «Добропарк», що у селі Мотижин на Київщині. Дорослий квиток коштує 150 гривень, дітям від 5 до 14 років — 80 грн, а до 5 років — безкоштовно). Там на вас чекають понад 300 гектарів неймовірної квітучої території. Адміністрація парку анонсувала у цьому році приблизно чотири мільйони ранніх та пізніх тюльпанів 130 сортів різноманітних кольорів та видів. Це ідеальне місце для побачень, сімейних прогулянок та яскравих фотосесій.
Відпочити з близькими у парку «Софіївка»
Цей парк розташованому на околиці старовинного міста Умань Черкаської області. Це також «must do» цього травня. Парк вважається одним із семи чудес України, і не дарма. Тут можна побачити екзотичні рослини, античні скульптури, водойми, каскади, фонтани, затишні альтанки, кам’яні гроти. Звільняйте цілий день для «Софіївки», бо нею неможливо намилуватися.
Вартість вхідного квитка для дорослих — 100 гривень, для дітей шкільного віку — 50. Можна просто прогулятись або замовити екскурсію. Її вартість для дорослих становить 40 грн, для дітей шкільного віку — 25. До речі, екскурсії тут проводять українською, російською, англійською, польською, французькою та німецькою мовами.
Зайнятися рафтингом у Мигії на Миколаївщині
Мигію ще нерідко називають «Маленькою Швейцарією». І саме з нею асоціюється рафтинг в Україні, бо каньйон річки Південний Буг утворює тут аж 12 порогів. Це екстремальний, драйвовий, захопливий та справді незабутній відпочинок. Сплави по річці влаштовують декілька компаній, замовити можна як одноразовий, так і справжній рафтинг-тур на дві-три доби із ночівлею в наметі та піснями під гітару біля вогнища, харчуванням та екскурсією.
Привітати екзотичних тварин у заповіднику «Асканія-Нова»
На Херсонщині є біосферний заповідник, колекція тварин якого є національним надбанням України. Побачити тут можна зебр, антилоп, гаялів, ватуссі, кафрських буйволів, сайгаків, бізонів, оленів, куланів, коней Пржевальського та різновидних страусів. Для їх утримання відвели 2320 гектарів, а для безпеки туристів зону обмежили металевою сіткою. Для тих, хто бажає долучитися до екзотики та зустріти саме цих тварин, влаштовують екскурсії автомобілем по типу сафарі. Вартість квитка для відвідувачів віком від семи років — 250 гривень.
Завітати до Корсунь-Шевченківського парку
У парку на Черкащині цікаво у будь-яку пору року, бо на власні очі варто побачити ті дива первісного ландшафту, створеного самою природою. Дивовижні скелясті береги річки Рось утворюють мальовничі пейзажі. Але я раджу обрати саме травень, бо є в Корсуні гора Янталка, яка повністю засаджена бузком. У травні він утворює неперевершений суцільний ліловий килим. А його аромат — це щось неймовірне.
Політати на повітряній кулі у Кам’янці-Подільському
Це місто на Хмельниччині, напевне, не потребує представлення. Але окрім неймовірної фортеці, прекрасних храмів та диво краєвидів, щороку тут відбувається вже традиційний фестиваль повітряних куль. Цього року він запланований на 21-23 травня. Це дійсно незабутня подія — ви летите над старовинним містом і мальовничим каньйоном річки Смотрич.
Вартість цього магічного дійства — польоту на кулі — становить 3200-3500 гривень для дорослого, а для дитини 7-10 років — половина від повної вартості. Після приземлення всім учасникам вручають пам’ятні Повітроплавні Грамоти. Я вже неодноразово літав на кулі, тому з впевненістю кажу, що навіть якщо ви боїтеся висоти — воно того варте.
Читайте також: Крокодили, страуси та буйволи: топ незвичайних українських ферм, які варто відвідати кожному
Влаштувати тематичну екскурсію замками та палацами Закарпаття
Обов’язково звільніть собі вихідні для подорожі величними замками Закарпаття, адже кожен справжній українець мусить там побувати. Отже, маршрут такий — спершу Мукачево та величний замок «Паланок», де можна провести цілий день, роздивляючись старовинні мури, гуляючи підземеллями з цікавими екскурсіями та куштуючи смаколики. Потім варто зустріти дивовижний захід сонця.
За 10-12 кілометрів від згаданого замку є містечко Чинадійово та фортеця кохання — романтичний замок «Сент-Міклош», де нерідко відбуваються весільні церемонії. Ще приблизно у 6-7 кілометрах розташоване село Капати та знаменитий палац графів Шенборнів із 365 вікнами, 52 кімнатами та 12 входами. Всередині замку зараз розташований санаторій, проте є доступ до замкової території — там можна вмити обличчя у Джерелі Краси. Для екскурсій також відкрита бібліотека та камінний зал.
Насолодитися чарівним палацом східної України
Якщо ви не були на Харківщині у вишуканому Шарівському палаці, саме час завітати. Цю білосніжну будівлю неоготичного стилю кінця ХІХ століття називають «Цукровий замок» або «Шарівська перлина». Розташований він у селищі міського типу Шарівка, Богодухівського району. Замок оточує дивовижна краса — парк із мальовничими ставками та старовинними дубами.
За 45-50 хвилин їзди від Шарівки біля селища Городнє розташоване справжнє диво природи — «Співочі тераси». Там можна почути казковий співочий дует вітру та птахів. Це незвичайний фруктовий сад, розбитий у вигляді великого амфітеатру. Локація відома своїми унікальними акустичними властивостями — шепіт можна почути навіть за 50 метрів від вас.
Влаштувати пікнік на Чорноморському узбережжі
Там ви можете не просто придбати рибу та морепродукти, а власноруч виловити їх. За цим смачним відпочинком збирайтесь у село Миколаївка, Білгород-Дністровського району, Одеської області. Саме тут розташована «Чорноморка» — моє відкриття 2021 року. Спочатку це була просто рибна лавка, а сьогодні тут можна не тільки купити свіжу рибу або насолодитися ресторанними смаколиками, а й замовити ексклюзивну екскурсію і майстер-клас.
Разом із рибалками Чорноморки ви вийдете в море на світанку ловити рибу, потім повернетеся і самостійно приготуєте свій улов під чуйним керівництвом шеф-кухаря. А далі — насолоджуйтеся трапезою біля причалу з келихом прохолодного пива або Просекко. Тут також розкажуть все про чорноморську рибу, тонкощі її ловлі, як правильно чистити й обробляти, цікаві й унікальні рецепти приготування. Це такий собі рибний рай, не інакше. Деталі про цю та решту подорожей — на моєму Youtube-каналі. А ще минулого року ми з колегами розробили інформаційний ресурс VisitUkraine.today — там можна отримати 24/7 відповідь на будь-які запитання стосовно перетину державного кордону.
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
Хто може взяти участь у дослідженні CHANGE
- Чоловіки 18+, які проживають в Україні;
- відчувають стрес: безсоння, головні болі, надмірне хвилювання за себе чи інших, відчуття самотності і проблеми в родині, тощо;
- вживають алкоголь, щоб зняти напругу 1-3 рази на тиждень.
Як і для чого проводиться дослідження
Контакти для реєстрації на участь у дослідженні
- Онлайн-форма для реєстрації: https://forms.office.com/e/ZqWfZ8ymad
Реєстрація також за телефоном: +38 050 222 03 10; - більше інформації про проєкт є на сайті та на сторінках Facebook та Instagram;
- з будь-яких питань можна писати на пошту changeukraine@ukma.edu.ua.
Коментарі