Суспільство
Захиснику Маріуполя встановили протез руки у центрі «Незламні» (ВІДЕО)
Він пережив пекло Азовсталі, ампутацію руки, тортури Оленівки, а коли повернувся додому, рішуче відмовився їхати за кордон лікуватися. Історію морського прикордонника Олександра розповідає ШоТам.
«Зараз наче згинаю вгору, розпрямляю вниз», — Олександр Морський, прикордонник.
Цей захисник Маріуполя пережив ампутацію руки на Азовсталі й пекло Оленівки. А тепер завдяки українським лікарям і сучасним технологіям знову радіє життю.
Олександр — морський прикордонник. Йому 46. Він служив у Маріуполі й лишився там жити після виходу на пенсію.
Однак відпочити не вдалося. Після 24 лютого Олександр знову став на захист міста. У березні чоловік перевозив десант, коли в його катер влучила ворожа ракета.
«Горить одежа, плавиться, вилітають рожки з бронежилета, тому що він просто горить. Усе вивалюється з тебе. Ти розумієш, що все: ти згориш», — Олександр Морський, прикордонник.
Читайте також: Замість лотереї у військкоматі – професійний рекрутинг. Хто наймає копірайтерів та піарників для ЗСУ? Кейс платформи Lobby X
Незламна жага до життя допомогла Олександрові вибратися з охопленого вогнем катера. Однак уже на базі він помітив, що рука дуже сильно поранена. На Азовсталі, аби врятувати життя захисника, руку ампутували.
«Двадцять хвилин розпачу, а потім думки про те, як жити далі», — Олександр Морський, прикордонник.
З однією рукою він ще два пекельні місяці захищав Маріуполь. Потім ще стільки ж полону в Оленівці. І нарешті Олександра обміняли.
Чоловік рішуче відмовився лікуватися за кордоном і залишився в Києві. А на відновлення й протезування поїхав до Львівського реабілітаційного центру «Незламні».
Нещодавно Олександр отримав омріяний міоелектричний протез. Він діє за допомогою електродів, що зчитують струм, який виробляється під час скорочення м’язів.
Потім передають імпульси на мікропроцесор, що й приводить протез у дію.
«Для того, щоб вам відкрити кисть, ви можете це зробити двами способами. Перший спосіб — це зігнути протез допереду, тобто подати руку вперед. Або ж ви можете зробити зведення двох лопаток, зсутулитися. Бачите, він у вас відкривається», — Назар Багнюк, керівник напрямку протезування центру «Незламні»
Тепер Олександр може піднімати й носити предмети, та далі зможе робити більше. Головне, що з новою рукою він набагато частіше усміхається.
«Те саме, що заново починати життя! Зараз будемо тестувати, що він може, що я можу з ним. Що ми зможем разом», — Олександр Морський, прикордонник.
Нагадаємо, «Незламні» запустили напрям дитячого протезування. Першим протез отримав син українського захисника.
Також ми розповідали, що у центрі «Незламні» готують до протезування капітана ЗСУ.
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі