Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Замість лотереї у військкоматі – професійний рекрутинг. Хто наймає копірайтерів та піарників для ЗСУ? Кейс платформи Lobby X

Опубліковано

Стартап Lobby X офіційно запустився у лютому 2016 року. Тоді його засновник Владислав Грезєв вирішив створити платформу із цікавими та прогресивними вакансіями для ідейних українців. За сім років сторінка у фейсбуці перетворилася на повноцінну рекрутингову агенцію, яка закриває найскладніші вакансії.

А з початком повномасштабного вторгнення у Lobby X відкрився ще один напрям – працевлаштування до українського війська. Як це працює на практиці та в чому принципова відмінність мілітарі-вакансій Lobby X від ТЦК – розповідає ШоТам.

Владислав Грезєв

Засновник рекрутингової агенції Lobby X

Lobby X – це про прогрес 

Я почав задумуватись про стартап у сфері рекрутингу задовго до реалізації цієї ідеї. Це трапилося в лютому 2015-го, коли Несторівська група презентувала свою «Візію України-2025» – стратегію, завдяки якій післяреволюційна Україна мала стати топ-державою.

Коли спікери поділилися своїм баченням, я став першою людиною із зали, яка запитала: «А хто це все буде робити?». Спочатку вони трохи «зависли», а потім просто відповіли: «Ви і будете робити». Тоді я усвідомив, що треба щось вигадати, аби забезпечити ці сфери та стратегії потрібними людьми. 

Так і народилася ідея платформи Lobby X, яка мала співпрацювати з прогресивним бізнесом, командами реформаторів, незалежними медіа, дієвим НГО, а згодом – і з військовими. Але про це пізніше. 

Засновник платформи Lobby X
Владислав Грезєв, засновник рекрутингової агенції Lobby X.

Ідейні українці потребували цікавих робочих місць

Офіційно Lobby X як платформа з пошуку кадрів почала працювати 7-го лютого 2016-го року. Однак фактично це відбулося дещо раніше. У березні 2015-го року я створив фейсбук-сторінку, на якій у вільний час збирав вакансії зі сторінок приватних осіб. Наприклад, власників бізнесу або лідерів громадських організацій чи українських компаній. 

На той момент телеграм ще не з’явився, тож фейсбук був екосистемою номер один. І саме там після Революції Гідності зібралися всі ті ідейні українці, які потенційно могли зайняти цікаві робочі місця. 

Читайте також: Десятки надісланих резюме і жодного оферу? Здається, проблема не в роботодавцях. 10 порад від карʼєрної консультантки

Але хтось мав показати їм ці місця. Адже якщо людина не знайома з компанією та не підписана на неї, вона ніколи не дізнається про існування вакансії. До того ж працедавці зазвичай не публікують свої запити на великих агломератах, оскільки там навряд чи буде необхідна аудиторія.

Ось так я і зрозумів, що це має бути одне місце, в якому будуть зосереджені дійсно якісні та прогресивні шукачі роботи. А водночас – місце, про яке знатимуть усі потенційні роботодавці.

Чому це вистрілило? Раніше ніхто не збирав вакансії в одному місці

Lobby X успішно та якісно функціонує вже сім років. За цей час відбулося зростання і платформи, і команди проєкту. Пригадую, як за перший місяць існування сторінка у фейсбуці зібрала тисячу читачів. Влітку їх було ще більше: раніше ніхто не збирав вакансії в одному місці, а тому це вистрілило. 

Наприкінці року з’явилася перша людина, яка повірила в платформу і заплатила гроші за рекрутинг. І це стало першим заробітком Lobby X. Тобто перші гроші, які я отримав від власного стартапу. Хоча ми допомагали міністерству оборони, НАБУ й іншим державним органам ще влітку. 

І коли я кажу «Ми допомогли знайти» – це йдеться про мене та сторінку Lobby X у фейсбуці. З першого заробітку друзі допомогли мені зробити сайт для платформи. І так вона запрацювала вже на геть іншому та офіційному рівні. Вже після успіху з пошуком кандидатів для декількох департаментів я почав ще більше просувати Lobby X і намагався робити це системно. Залучав партнерів, які цікавилися вакансіями, і знайшов ще одного співробітника

Владислав Грезєв з Lobby X

«Зашквар» не потрапить на сторінки Lobby X 

Зараз Lobby X має сталу команду, яка виконує значний обсяг роботи. Можу пишатися тим, що ми виросли до 13 людей, які постійно на зв’язку і в роботі над платформою. І це не може не тішити, адже роботи останнім часом додалося чимало. Це пов’язано як зі зростанням платформи, так і з повномасштабним російським вторгненням. 

Платформа завжди фокусувалася на допомозі пошуку людей у сектор змін, як ми його називаємо. Проєкт безкоштовно підтримує громадські організації, які працюють на результат, реформаторів у державному секторі, які теж про зміни та чесну працю, а також медіа з незалежною редакційною політикою. 

А от із бізнесом ми працюємо виключно на комерційній основі. Ми піклуємося про свою репутацію, а тому постійно моніторимо, що коїться довкола. Я вважаю інститут репутації однією з найголовніших сфер, тож впроваджую його у всі свої проєкти. Це означає, що «зашквар» на сторінки Lobby X не потрапить, або ми принаймні визнаємо помилку і виправимо її, якщо щось упустимо. 

Пропонуємо «рекрутинг під ключ»

Я можу з упевненістю сказати, що команда Lobby X може знайти практично будь-кого. Ми займаємося дійсно складними кейсами. Загалом є два варіанти. Перший – вакансія розміщується на наших платформах, джерелах, а також у наших партнерів. Другий – ви довіряєтесь нам і отримуєте «рекрутинг під ключ». 

Тобто ми гарантовано знайдемо потрібну людину на потрібну вакансію. І періодично це доволі складна задача. Адже не всі працедавці готові поступатися своїми умови до шукача або ж банально підвищувати потенційну заробітну плату. 

Буквально нещодавно ми шукали кандидата на дійсно специфічну посаду. Її особливість була в тому, що потрібна була людину з досвідом, здається, п’ять чи сім років у галузі імплементації програм захисту цивільного населення. Тобто це люди, які працювали в Україні чи будь-яких інших гарячих точках з цивільними і готували їх до можливої ескалації. Можу одразу сказати, що таких мало. Трошки є в Червоному Хресті, трошки в ООН, і їх всього до сотні з відповідним досвідом в Україні. 

Lobby X 7 років

Забіжу наперед і скажу, що ми все ж закрили цю вакансію, але мушу зізнатися, що це було непросто. У таких випадках ми, як правило, починаємо бесіду з працедавцем, аби він поступився умовами. Адже навіть якщо ми знайдемо потрібну людину, вона може просто не погодитися на запропоновані умови. 

Як правило, ми проговорюємо це ще з самого початку роботи. Але інколи необхідність у цьому виникає прямо в процесі. Від цього може змінитися і час пошуку. Ми не даємо гарантії на те, скільки часу може зайняти рекрутинг. Бо це залежить не тільки від нас. Здебільшого на закриття вакансії ми витрачаємо близько місяця, а для складних випадків – три. Цей період може змінюватися залежно від складності поставленої задачі. 

Допомагаємо військовим не відволікатися від роботи

З початку повномасштабного вторгнення ми почали шукати людей до війська. Перший такий запит прилетів до нас наприкінці березня. Подібного формату у нас ще не було, але не можу сказати, що мою команду це поставило у ступор. Ні, ми швиденько увімкнулися в процес і закрили вакансію. 

Після цього, гадаю, спрацювало «сарафанне радіо». До нас почали звертатися командири, ротні, взводні ЗСУ, аби ми допомогли знайти їм необхідного спеціаліста, який має потрапити у конкретний підрозділ.

Звісно, ця робота виконувалася і виконується безкоштовно. Я вважаю, що в такий спосіб ми допомагаємо військовим не відволікатися від війни, а займатися конкретно задачею. Вже зараз ми маємо окремий відділ, який працює виключно на запит та потребу українського війська. Адже це доволі специфічне завдання і багато роботи.

Владислав Грезєв
Владислав Грезєв, засновник рекрутингової агенції Lobby X.

У нас немає військкоматівських «блокерів»

Ми вже влаштували до війська більше трьох сотень людей. І це далеко не повна інформація, бо здебільшого ми не отримуємо точних даних від підрозділів. Натомість просто чуємо згодом: «Дякуємо, ви нам дуже допомогли». І це абсолютно зрозуміло, адже військове керівництво не захоче ділитися особистими даними людини, яка потрапила до того чи іншого підрозділу. 

Тут наша основна перевага полягає в тому, що ми даємо стовідсоткову гарантію, що потенційний кандидат потрапить саме в той підрозділ та на ту вакансію, на яку він відгукнувся. Це важливо, бо буквально нещодавно ми проводили опитування щодо мобілізації, аби виявити «блокери», тобто що зупиняє людей на шляху до війська. 

І, як не дивно, один з найбільших «блокерів» – це лотерея, яка відбувається у військкоматі. Там точно немає гарантій, що людина потрапить туди, куди хочеться, і ніхто не гарантуватиме, що хтось цікавитиметься сильними та слабкими сторонами мобілізованого. 

Критерій номер один серед військових – це мотивація

Наш підхід нівелює ці «блокери». Кандидат може подивитися купу контенту про підрозділ, який ми запропонували, дізнатися, чим він займається, і трохи розмити межі між «очікування/реальність». А оскільки підрозділи звертаються до нас самостійно, вони ж і закладають гарантію того, що людина потрапить на конкретну посаду. Адже вона їм потрібна. 

І ще одна гарантована перевага – кандидати самостійно відгукуються на запропоновану посаду. Тобто людина мотивована. А будь-який командир скаже, що основний критерій військовослужбовця, якого він хоче бачити в особовому складі, – це мотивація. 

Команда проєкту Lobby X
Команда Lobby X. Фото: Валентин Кузан.

Коли я зрозумів, що роботи з військовими стало дійсно багато, ми створили окремий департамент з трьох людей, які почали займатися конкретно цим напрямком. І тоді ж стало очевидно, що нам потрібна фінансова допомога зі сторони. Адже у мене, як власника бізнесу, просто не вистачило ресурсу. 

Тоді на допомогу прийшов фонд «Відродження». Ми попросили забезпечити одну-дві зарплати, а отримали навіть більше, ніж потребували. Нам вдалося оптимізувати цей процес, і зараз можу точно сказати, що департамент, який закриває потребу війська, матиме зарплату щонайменше найближчі шість місяців. Це наш перший досвід грантового фінансування, але він виправданий на всі 100%. 

Працевлаштовувати задля прогресу та перемоги 

Знайти вакансії, які ми пропонуємо, доволі нескладно: все є у відкритому доступі. Більшість пропозицій ми викладаємо на сайті, у наших соцмережах і всіх доступних платформах. А для того, аби не пропустити цікаві пропозиції, ми радимо підписатися на телеграм-канал Lobby X. 

У планах на майбутнє – розвивати підтримку Збройних сил України. Цей напрям – у пріоритеті. Ми плануємо допомагати більш системно, аби все, що стосується особового складу, можна було вдосконалити та посилити. 

Також до України безперервно приходять нові організації, які потребують людей, є запити від держави, які ми також намагаємося закривати. Тобто ми орієнтуємося на масштабування, аби продовжувати працевлаштовувати задля прогресу та перемоги України.

рекрутери
Команда Lobby X.

Суспільство

Канадсько-українська програма CUSAP розпочала п’яту місію з хірургічної допомоги українцям

Опубліковано

Канадсько-українська програма хірургічної допомоги (CUSAP) протягом останніх днів прийняла 36 пацієнтів з різних куточків України в рамках своєї п’ятої місії в Желядзі, Польща.

Про це у Facebook повідомила Канадсько-українська фундація, яка започаткувала цю місію у 2014 році.

Відомо, що всі пацієнти зазнали немислимих травм внаслідок війни Росії проти України, зокрема, черепно-лицевих, м’яких тканин, верхніх і нижніх кінцівок, а також опіків. Майже всі травми настільки важкі, що поранені не можуть отримати повноцінне лікування в рамках перевантаженої системи охорони здоров’я України на цей момент.

Читайте також: “Зроблено в Україні”: у Чернівцях хочуть скористатися програмою 30 підприємців, деталі

«Деякі пацієнти повертаються з попередніх місій Canada Ukraine Surgical Aid Program, щоб пройти додаткові процедури з нашими волонтерами в рамках багатоетапного плану хірургічної допомоги. Наша команда була рада вітати нові та знайомі обличчя в рамках п’ятої місії з надання хірургічної допомоги», – повідомили в КУФ.

Крім того, найближчими днями понад 60 канадських волонтерів поділяться своїм часом і досвідом, щоб покращити якість життя тих, хто цього потребує.

«Ми висловлюємо подяку багатьом волонтерам і жертводавцям, які, починаючи з 2014 року, дозволили цим життєво важливим, трансформаційним хірургічним місіям змінити життя. Ваша робота допомогла підняти дух, зцілити сім’ї та відновити громади», – подякували в КУФ.

Нагадаємо, в австралійському Мельбурні проходить виставка українського мистецтва та ремесел.

Фото: Канадсько-українська фундація

Читати далі

Суспільство

Хочеш здивувати подарунком? Ось 5 ідей від українських крафтярів

Опубліковано

Чи уявляєте собі, як виглядає годинник, який роблять зі смоли? А може, чули про сумки у вигляді курки чи кози або про прикраси, які роблять з голубиного посліду? Якщо ні, то ШоТам пропонує дізнатися про речі, які подарують дві емоції — захоплення та здивування. А ще гордість від того, що їх створюють українські крафтярі!

Доречі, раніше в ШоТам ми писали про солодощі, яких скоріш за все ви раніше ніколи не бачили. Серед них шоколадна риба, варення зі смаком дерева, цукерки зі смаком фети, а ще квіти, які можна їсти. Також ми робили підбірку речей, які можна придбати за донат — свічки з відстріляних гільз у вигляді палаючого кремля або ж зубату лопату з індивідуальним розписом. 

Тваринки, що завжди поруч

На сторінці Валерії Троцької в соцмережах можна побачити сумки у вигляді вівці, курки, собаки чи лисиці, які майстриня створює з шерсті. А саму жінку часто можна побачити на вулицях її рідного села на Полтавщині під час процесу зйомок сільських тваринок, з яких Валерія черпає натхнення до роботи. 

Сама Валерія називає свою справу «четвертою дитинкою» та каже, що ця робота є для неї медитацію. Історію майстрині з Полтавщини, яка робить оригінальні сумки читайте за посиланням.

Вартість: від 2500 до 4000 гривень

Де купити: в соцмережах Валерії Троцької

Годинники зі смоли

Людмила з Києва створює годинники з епоксидної смоли. У своїх соцмережах дівчина знімає процес власної творчості, а також запрошує охочих навчитися цій справі на майстер-класи чи онлайн-курс зі створення таких годинників.

«Творчість — це те, що було в мені і завжди буде», — пише Людмила в своїх соцмережах. Свої годинники Людмила називає стильним та незвичайним елементом для інтер’єру, а також оригінальним подарунком.

Вартість: 3300-3500 вартує майстер-клас зі створення годинника, який потім можна забрати з собою

Де купити: в соцмережах Людмили

Прикраси з голубиного посліду

Свого бізнес-партнера художниця під псевдо Міша Куш знайшла на вулиці зі зламаним крилом. Лікувала його, а згодом започаткувала бізнес — створює мерч та прикраси з голубиного посліду. 

​​

Художниця заливає послід у фоми та покриває епоксидною смолою. В результаті, як каже дівчина, цей послід нагадує мармур. Історію арт-активістки, яка своїми виробами привертає увагу до екологічної теми, читайте за посиланням. 

Вартість: 3300-3500 вартує майстер-клас зі створення годинника, який потім можна забрати з собою

Де купити: в соцмережах художниці

Одяг з індивідуальними малюнками

Створює двадцятиоднорічна художниця з Дрогобича Віола під псевдо violartistry, яка вже кілька років живе закордоном. Кожна робота є індивідуальною та створюється під замовлення. «Сотні робіт та сотні задоволених клієнтів, мої роботи летять у всі куточки світу», — каже дівчина в одному із відео у соцмережах.

У соцмережах Віоли можна побачити джинсівки з патріотичними малюнками як от Леся Українка та Тарас Шевченко біля палаючого кремля, сумки та рюкзаки з кольоровими малюнками та навіть худі з цитатами Кузьми Скрябіна, яке дівчина розмалювала для Валерія Залужного!

Вартість: все залежить від розміру та складності малюнка, середня вартість — від 100 до 350 доларів

Де купити: в соцмережах violartistry

Десерти, які не шкодять фігурі

В соцмережах цього бренду ми бачимо неймовірної краси десерти — ніжний вершковий крем чи навіть маскарпоне у прозорій склянці, поряд кольоровий макарун, шматочки шоколаду, полуниці, а зверху все залито карамеллю. Захотіли скуштувати? Тоді читайте далі.

«Запам’ятай: підпалюй, а не кусай» — це гасло інста-магазину свічок ручної роботи, які виглядають наче тістечка з улюбленої кав’ярні. І навіть пахнуть як справжні десерти — полуницею, корицею, печивом чи ваніллю. Одну десертну свічку виготовляють 1-3 дні.

Вартість: 550 гривень за одну десертну свічку

Де купити: в соцмережах саndle.art.ua

Усі фото в матеріалі — з соцмереж брендів.

Читати далі

Суспільство

“Миколайчук Open” оголосив національний короткометражний конкурс: у програмі 27 фільмів

Опубліковано

Цього року фестиваль глядацького кіно Миколайчук OPEN вдруге проведе національний короткометражний конкурс. До нього увійшли фільми різних жанрів: драми, комедії, документальні стрічки, експериментальні роботи та фолк-горор — усього 27 коротких метрів, які створили українські режисери/режисерки та продюсери/продюсерки за 2023-2024 роки.  26 з них — українські прем’єри.

Про це повідомляють організатори фестивалю.

У конкурсній програмі візьмуть участь: драми, комедії, документальні стрічки, експериментальні роботи та фолк-горор — всі фільми створили українські режисери та режисерки у 2023–2024 роках. 26 із цих стрічок — українські прем’єри.

Програмний директор фестивалю Алекс Малишенко розповів, що цьогоріч “Миколайчук OPEN” фокусуватиметься на фільмах про тілесність, родинні зв’язки, історії мігрантів.

“Минулий рік українське короткометражне кіно багато говорило про війну і робило це дуже прямо. Цьогоріч ми маємо цікавіший спектр тем, які народжуються з реальності, в якій ми живемо, але не переказують її дослівно. Це фільми про тілесність та родинні зв’язки, історії мігрантів та історії, що зняті експатами, комедії, що нагадують про вічне та переосмислення власної історії і культури. Всі ці фільми поєднані невидими зв’язками і разом показують доволі яскраве майбутнє українського кіно — з багатьма і багатьма талановитими режисерами та режисерками, чиї повнометражні дебюти стануть подіями”.

Читайте також: Небайдужі мешканці завдяки активній лідерці. Як Мамаївську громаду зробили інклюзивною та створили сучасний шелтер

Переможця конкурсу визначать глядачі своїм голосуванням. Грошова нагорода за найкращий фільм становить $500. Ще одна картина отримає спеціальну відзнаку з такою ж винагородою у $500 — її оберуть серед номінантів та номінанток представники міжнародного продакшну візуальних історій AMO Pictures.

До короткометражного національного конкурсу Миколайчук OPEN увійшли:

  • – «Виховання висотою», реж. Антон Чистяков та Роман Краснощок (Україна, 15ʼ, 2023);
    – «Вітя», реж. Максим Сусіда (Україна, 29ʼ, 2023);
  • – «Захоплений дім», реж. Анна Гончарова (Україна, 17ʼ, 2024);
  • – «Кімнати, які ми ділимо», реж. Надія Хатимлянська (Німеччина, 13ʼ, 2023);
    – «Мама», реж. Марія Феленко (Україна, 7ʼ, 2023);
  • – «Мені не подобається, як ти стоїш», реж. Жа Бабаєва (Україна, Канада, 7ʼ, 2024);
    – «Мета», реж. Дімітрі Насеннік (Естонія, Україна, 17ʼ, 2024);
    – «Металічний посмак», реж. Іван Крупеніков  (Польша, 19ʼ, 2023);
  • – «Маші скоро 20», реж. Маша Федорченко (Україна, 5ʼ, 2023);
    – «Моя сімʼя та інші звірі», реж. Володимир Бакум (Україна, 24ʼ, 2024);
    – «Нюанс», реж. Маргарита Воронова та Олег Кібальник (Україна, 20ʼ, 2023);
    – «Оаза», реж. Марко Подолян  (Україна, 14ʼ, 2023);
  • – «Осіннє глісандо», реж. Богдан Железняк (Україна, 17ʼ, 2024);
    – «Рибо», реж. Єлизавета Топтигіна (Україна, 11ʼ, 2023);
    – «Рукопис», реж. Лада Копитова (Велика Британія, 12ʼ, 2023);
    – «Сонечко», реж. Сергій Кулибишев (Україна, 14ʼ, 2024);
  • – «Сила тяжіння», реж. Ксенія Беркута (Україна, 11ʼ, 2023);
    – «Станчик: королівський блазень», реж. Олексій Риндін (Україна, 12ʼ, 2023);
    – «Тіло», реж. Кіра Трипільська (Україна, Чехія, 13ʼ, 2024);
  • – «Хасторія. Страшна історія», реж. Вікторія Іванова (Україна, 5ʼ, 2023);
  • – «Хай буде тьма!», реж. Артем Шарапко (Україна, 16ʼ, 2024);
  • – «Ці кляті півонії», реж. Поліна Біляєва (Польша, 14ʼ, 2023);
  • – «Чорнозем», реж. Злата Вересняк (Україна, Польща, 12ʼ, 2023);– «HOMO», реж. Любовь Бехтер (Україна, 9ʼ, 2023);
    – La Terreur, реж. Михаль Тальковський (Україна, 9ʼ, 2024);
    – Slowly walking, smoothly thinking, реж. Юрій Юдін (Україна, 11ʼ, 2024);
    – STAY, реж. Ірина Мордюшенко (Велика Британія, 13ʼ, 2023).

Також відбудеться показ низки українських коротких метрів поза конкурсним змаганням: 

  • – «В Парижі ніхто не думає про завтра», реж. Андрій Кокура (Україна, Франція, 13ʼ, 2023);
    – «Жива», реж. Владлен Одуденко (Україна, 12ʼ, 2023);
  • – «Paradox», реж. Марія Татаринова (Україна, Чехія; 36ʼ, 2023);
    – «Повернення», реж. Вадим Мочалов (Україна, 32ʼ, 2023);
  • – «Солдатик», реж. Данило Дедков (Україна, 37’, 2023). 

Фільми будуть показані під час фестивалю Миколайчук OPEN, який відбудеться з 15 до 23 червня в місті Чернівці. Глядацькі абонементи вже у продажу.

Що відомо про фестиваль

Раніше фестиваль Миколайчук OPEN оголосив перші міжнародні та українські стрічки з програми третьої едиції. Нову секцію фантастичного кіно «Під сузірʼям близнюків» відкриє продюсерська робота Стівена Содерберга «Божественність» (Divinity), а в межах док секції «Невигадане» відбудеться українська фестивальна премʼєра стрічки «Окуповане місто» оскарівського лауреата Стіва Макквіна. Також на Миколайчук OPEN відбудеться пітчинг короткометражних проєктів спільно з AMO Pictures. Подати заявку можливо до 23 травня за посиланням

Нагадаємо, в Україні погоджують виплати для відбудови зруйнованого житла.

Фото: Миколайчук OPEN

Читати далі