Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Замість лотереї у військкоматі – професійний рекрутинг. Хто наймає копірайтерів та піарників для ЗСУ? Кейс платформи Lobby X

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Стартап Lobby X офіційно запустився у лютому 2016 року. Тоді його засновник Владислав Грезєв вирішив створити платформу із цікавими та прогресивними вакансіями для ідейних українців. За сім років сторінка у фейсбуці перетворилася на повноцінну рекрутингову агенцію, яка закриває найскладніші вакансії.

А з початком повномасштабного вторгнення у Lobby X відкрився ще один напрям – працевлаштування до українського війська. Як це працює на практиці та в чому принципова відмінність мілітарі-вакансій Lobby X від ТЦК – розповідає ШоТам.

Владислав Грезєв

Засновник рекрутингової агенції Lobby X

Lobby X – це про прогрес 

Я почав задумуватись про стартап у сфері рекрутингу задовго до реалізації цієї ідеї. Це трапилося в лютому 2015-го, коли Несторівська група презентувала свою «Візію України-2025» – стратегію, завдяки якій післяреволюційна Україна мала стати топ-державою.

Коли спікери поділилися своїм баченням, я став першою людиною із зали, яка запитала: «А хто це все буде робити?». Спочатку вони трохи «зависли», а потім просто відповіли: «Ви і будете робити». Тоді я усвідомив, що треба щось вигадати, аби забезпечити ці сфери та стратегії потрібними людьми. 

Так і народилася ідея платформи Lobby X, яка мала співпрацювати з прогресивним бізнесом, командами реформаторів, незалежними медіа, дієвим НГО, а згодом – і з військовими. Але про це пізніше. 

Засновник платформи Lobby X
Владислав Грезєв, засновник рекрутингової агенції Lobby X.

Ідейні українці потребували цікавих робочих місць

Офіційно Lobby X як платформа з пошуку кадрів почала працювати 7-го лютого 2016-го року. Однак фактично це відбулося дещо раніше. У березні 2015-го року я створив фейсбук-сторінку, на якій у вільний час збирав вакансії зі сторінок приватних осіб. Наприклад, власників бізнесу або лідерів громадських організацій чи українських компаній. 

На той момент телеграм ще не з’явився, тож фейсбук був екосистемою номер один. І саме там після Революції Гідності зібралися всі ті ідейні українці, які потенційно могли зайняти цікаві робочі місця. 

Читайте також: Десятки надісланих резюме і жодного оферу? Здається, проблема не в роботодавцях. 10 порад від карʼєрної консультантки

Але хтось мав показати їм ці місця. Адже якщо людина не знайома з компанією та не підписана на неї, вона ніколи не дізнається про існування вакансії. До того ж працедавці зазвичай не публікують свої запити на великих агломератах, оскільки там навряд чи буде необхідна аудиторія.

Ось так я і зрозумів, що це має бути одне місце, в якому будуть зосереджені дійсно якісні та прогресивні шукачі роботи. А водночас – місце, про яке знатимуть усі потенційні роботодавці.

Чому це вистрілило? Раніше ніхто не збирав вакансії в одному місці

Lobby X успішно та якісно функціонує вже сім років. За цей час відбулося зростання і платформи, і команди проєкту. Пригадую, як за перший місяць існування сторінка у фейсбуці зібрала тисячу читачів. Влітку їх було ще більше: раніше ніхто не збирав вакансії в одному місці, а тому це вистрілило. 

Наприкінці року з’явилася перша людина, яка повірила в платформу і заплатила гроші за рекрутинг. І це стало першим заробітком Lobby X. Тобто перші гроші, які я отримав від власного стартапу. Хоча ми допомагали міністерству оборони, НАБУ й іншим державним органам ще влітку. 

І коли я кажу «Ми допомогли знайти» – це йдеться про мене та сторінку Lobby X у фейсбуці. З першого заробітку друзі допомогли мені зробити сайт для платформи. І так вона запрацювала вже на геть іншому та офіційному рівні. Вже після успіху з пошуком кандидатів для декількох департаментів я почав ще більше просувати Lobby X і намагався робити це системно. Залучав партнерів, які цікавилися вакансіями, і знайшов ще одного співробітника

Владислав Грезєв з Lobby X

«Зашквар» не потрапить на сторінки Lobby X 

Зараз Lobby X має сталу команду, яка виконує значний обсяг роботи. Можу пишатися тим, що ми виросли до 13 людей, які постійно на зв’язку і в роботі над платформою. І це не може не тішити, адже роботи останнім часом додалося чимало. Це пов’язано як зі зростанням платформи, так і з повномасштабним російським вторгненням. 

Платформа завжди фокусувалася на допомозі пошуку людей у сектор змін, як ми його називаємо. Проєкт безкоштовно підтримує громадські організації, які працюють на результат, реформаторів у державному секторі, які теж про зміни та чесну працю, а також медіа з незалежною редакційною політикою. 

А от із бізнесом ми працюємо виключно на комерційній основі. Ми піклуємося про свою репутацію, а тому постійно моніторимо, що коїться довкола. Я вважаю інститут репутації однією з найголовніших сфер, тож впроваджую його у всі свої проєкти. Це означає, що «зашквар» на сторінки Lobby X не потрапить, або ми принаймні визнаємо помилку і виправимо її, якщо щось упустимо. 

Пропонуємо «рекрутинг під ключ»

Я можу з упевненістю сказати, що команда Lobby X може знайти практично будь-кого. Ми займаємося дійсно складними кейсами. Загалом є два варіанти. Перший – вакансія розміщується на наших платформах, джерелах, а також у наших партнерів. Другий – ви довіряєтесь нам і отримуєте «рекрутинг під ключ». 

Тобто ми гарантовано знайдемо потрібну людину на потрібну вакансію. І періодично це доволі складна задача. Адже не всі працедавці готові поступатися своїми умови до шукача або ж банально підвищувати потенційну заробітну плату. 

Буквально нещодавно ми шукали кандидата на дійсно специфічну посаду. Її особливість була в тому, що потрібна була людину з досвідом, здається, п’ять чи сім років у галузі імплементації програм захисту цивільного населення. Тобто це люди, які працювали в Україні чи будь-яких інших гарячих точках з цивільними і готували їх до можливої ескалації. Можу одразу сказати, що таких мало. Трошки є в Червоному Хресті, трошки в ООН, і їх всього до сотні з відповідним досвідом в Україні. 

Lobby X 7 років

Забіжу наперед і скажу, що ми все ж закрили цю вакансію, але мушу зізнатися, що це було непросто. У таких випадках ми, як правило, починаємо бесіду з працедавцем, аби він поступився умовами. Адже навіть якщо ми знайдемо потрібну людину, вона може просто не погодитися на запропоновані умови. 

Як правило, ми проговорюємо це ще з самого початку роботи. Але інколи необхідність у цьому виникає прямо в процесі. Від цього може змінитися і час пошуку. Ми не даємо гарантії на те, скільки часу може зайняти рекрутинг. Бо це залежить не тільки від нас. Здебільшого на закриття вакансії ми витрачаємо близько місяця, а для складних випадків – три. Цей період може змінюватися залежно від складності поставленої задачі. 

Допомагаємо військовим не відволікатися від роботи

З початку повномасштабного вторгнення ми почали шукати людей до війська. Перший такий запит прилетів до нас наприкінці березня. Подібного формату у нас ще не було, але не можу сказати, що мою команду це поставило у ступор. Ні, ми швиденько увімкнулися в процес і закрили вакансію. 

Після цього, гадаю, спрацювало «сарафанне радіо». До нас почали звертатися командири, ротні, взводні ЗСУ, аби ми допомогли знайти їм необхідного спеціаліста, який має потрапити у конкретний підрозділ.

Звісно, ця робота виконувалася і виконується безкоштовно. Я вважаю, що в такий спосіб ми допомагаємо військовим не відволікатися від війни, а займатися конкретно задачею. Вже зараз ми маємо окремий відділ, який працює виключно на запит та потребу українського війська. Адже це доволі специфічне завдання і багато роботи.

Владислав Грезєв
Владислав Грезєв, засновник рекрутингової агенції Lobby X.

У нас немає військкоматівських «блокерів»

Ми вже влаштували до війська більше трьох сотень людей. І це далеко не повна інформація, бо здебільшого ми не отримуємо точних даних від підрозділів. Натомість просто чуємо згодом: «Дякуємо, ви нам дуже допомогли». І це абсолютно зрозуміло, адже військове керівництво не захоче ділитися особистими даними людини, яка потрапила до того чи іншого підрозділу. 

Тут наша основна перевага полягає в тому, що ми даємо стовідсоткову гарантію, що потенційний кандидат потрапить саме в той підрозділ та на ту вакансію, на яку він відгукнувся. Це важливо, бо буквально нещодавно ми проводили опитування щодо мобілізації, аби виявити «блокери», тобто що зупиняє людей на шляху до війська. 

І, як не дивно, один з найбільших «блокерів» – це лотерея, яка відбувається у військкоматі. Там точно немає гарантій, що людина потрапить туди, куди хочеться, і ніхто не гарантуватиме, що хтось цікавитиметься сильними та слабкими сторонами мобілізованого. 

Критерій номер один серед військових – це мотивація

Наш підхід нівелює ці «блокери». Кандидат може подивитися купу контенту про підрозділ, який ми запропонували, дізнатися, чим він займається, і трохи розмити межі між «очікування/реальність». А оскільки підрозділи звертаються до нас самостійно, вони ж і закладають гарантію того, що людина потрапить на конкретну посаду. Адже вона їм потрібна. 

І ще одна гарантована перевага – кандидати самостійно відгукуються на запропоновану посаду. Тобто людина мотивована. А будь-який командир скаже, що основний критерій військовослужбовця, якого він хоче бачити в особовому складі, – це мотивація. 

Команда проєкту Lobby X
Команда Lobby X. Фото: Валентин Кузан.

Коли я зрозумів, що роботи з військовими стало дійсно багато, ми створили окремий департамент з трьох людей, які почали займатися конкретно цим напрямком. І тоді ж стало очевидно, що нам потрібна фінансова допомога зі сторони. Адже у мене, як власника бізнесу, просто не вистачило ресурсу. 

Тоді на допомогу прийшов фонд «Відродження». Ми попросили забезпечити одну-дві зарплати, а отримали навіть більше, ніж потребували. Нам вдалося оптимізувати цей процес, і зараз можу точно сказати, що департамент, який закриває потребу війська, матиме зарплату щонайменше найближчі шість місяців. Це наш перший досвід грантового фінансування, але він виправданий на всі 100%. 

Працевлаштовувати задля прогресу та перемоги 

Знайти вакансії, які ми пропонуємо, доволі нескладно: все є у відкритому доступі. Більшість пропозицій ми викладаємо на сайті, у наших соцмережах і всіх доступних платформах. А для того, аби не пропустити цікаві пропозиції, ми радимо підписатися на телеграм-канал Lobby X. 

У планах на майбутнє – розвивати підтримку Збройних сил України. Цей напрям – у пріоритеті. Ми плануємо допомагати більш системно, аби все, що стосується особового складу, можна було вдосконалити та посилити. 

Також до України безперервно приходять нові організації, які потребують людей, є запити від держави, які ми також намагаємося закривати. Тобто ми орієнтуємося на масштабування, аби продовжувати працевлаштовувати задля прогресу та перемоги України.

рекрутери
Команда Lobby X.

Суспільство

У Києві відкриють для відвідувачів парк «Муромець» 

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

У Києві незабаром планують відкрити для відвідувачів парк «Муромець».

Про це повідомляє КМВА.

Начальник КМВА Сергій Попко каже, що місцева влада систематично працює над комфортом цивільного життя киян і гостей міста. 

«Згодом усі кияни та гості міста зможуть відвідувати парк відпочинку «Муромець». Таким чином, з приходом весіннього тепла усі охочі матимуть змогу набратися сил у відповідних зонах відпочинку», – каже Сергій Попко.

Читайте також: Місце сили та єднання. Навіщо нам Пантеон Героїв на Аскольдовій могилі

Коли саме планують відкрити парк – не уточнили. 

Довідка

Парк закрили для відвідувачів у 2022-му у зв’язку з введенням воєнного стану. Досі для відвідування був відкритий лише спортивно-розважальний комплекс X-Park у південній частині зеленої зони.

Нагадаємо, у Києві готують до відкриття культурний центр «Краків» на Русанівці. Його планують запустити не пізніше Дня Незалежності України.

Крім того, у Києві планують восени 2023 року добудувати унікальний міст-хвилю, який з’єднає Оболонський острів та парк «Наталка».

Фото з відкритих джерел.

Читати далі

Суспільство

«Київстар» приєднався до Системи BankID НБУ. Що зміниться

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Мобільний оператор «Київстар» підключився до Системи BankID НБУ.

Про це повідомляє НБУ.

Зазначається, що тепер, використовуючи Систему BankID НБУ, абоненти передплаченого зв’язку Київстар у мобільному додатку «Мій Київстар» зможуть пройти ідентифікацію для переходу на контрактну форму обслуговування.

«Перехід на контрактну форму обслуговування або реєстрація мобільного номера є найдієвішим захистом SIM-карти абонента від шахрайства», – йдеться в повідомленні.

Читайте також: Як створити рекламу, яку любитимуть? Кейс агенції Bickerstaff.369, яка перейменувала «Галичину» на «Донбас» і «Крим»

Абонентам для отримання послуги з переходу на контрактну форму обслуговування більше не обов’язково йти до фірмового магазину оператора з документами, що засвідчують особу. Усе це можна зробити онлайн, маючи рахунок в одному з 39 банків, що є учасниками Системи BankID НБУ.

У компанїі нагадали, що з 2021 року в магазинах Київстару можна використовувати документи в додатку «Дія» для оформлення контрактного обслуговування.

Про BankID

BankID – це спосіб електронної автентифікації громадян за допомогою їхніх даних в банку, де вони обслуговуються.

Щоразу, коли людина хоче скористатися електронною послугою, портал формує електронний запит до банку, де вона є клієнтом, для отримання її персональних даних. Це може бути ПІБ, паспорт, ІНН, адреса, електронна пошта та інші дані – залежно від порядку надання конкретної електронної послуги. На підставі отриманих даних і проводять електронну автентифікацію громадянина.

Нагадаємо, команда Мінцифри бачить варіанти використання ChatGPT в «Дії» і вже впроваджує їх. 

Крім того, у Луцьку відкрили центр Дія.Бізнес, де місцеві підприємці можуть отримати безоплатні консультації та іншу допомогу для розвитку власної справи.

Фото: bank.gov.ua

Читати далі

Суспільство

Петиція про створення Пантеону Героїв у Києві набрала необхідну кількість голосів

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Петиція про створення у Києві Пантеону Героїв на Аскольдовій Могилі за менш ніж чотири дні набрала понад 25 тисяч голосів. Тепер її має розглянути президент.

Про це повідомляє ШоТам.

Авторка петиції – українська парамедикиня, доброволиця і наречена загиблого комбата Да Вінчі Аліна Михайлова. За її словами, саме Аскольдова могила має стати місцем вшанування пам’яті видатних героїв української історії.

«Тут мають бути визначні діячі сучасності. Тут мають бути визначні діячі минулого, що дивляться на нас з неба: Іван Мазепа, Степан Бандера, Андрій Мельник, Євген Коновалець, Симон Петлюра, Павло Скоропадський і багато інших. Тут будуть і Герої майбутнього, натхнені нашим прикладом», – пояснює Михайлова.

Читайте також: Місце сили та єднання. Навіщо нам Пантеон Героїв на Аскольдовій могилі

Водночас авторка петиції наголошує, що це потужна і кропітка робота, яка триватиме не один рік і має залучити всіх громадян України. Зокрема чиновників, істориків, дипломатів, ветеранів та активістів.

«Усіх громадян України, що виживуть і пронесуть цю пам’ять крізь усе своє життя. Звичайно, цей процес потребує широкої національної дискусії і консенсусу. Він не має спускатись згори. Він не має бути проєктом однієї людини. Але він точно має відбутись, і це вже не предмет дискусії», – додає Аліна Михайлова.

Нагадаємо, на сайті Київської міської ради з’явилась петиція про перейменування однієї з вулиць Києва на честь Дмитра Коцюбайла («Да Вінчі»).

Крім того, петиція із закликом розробити і впровадити програму щодо збереження річки Рось набрала необхідні для розгляду 25 тисяч голосів. За порятунок річки боровся загиблий на війні активіст Олег Собченко.

Фото: wikipedia.org.

Читати далі