Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Замість лотереї у військкоматі – професійний рекрутинг. Хто наймає копірайтерів та піарників для ЗСУ? Кейс платформи Lobby X

Опубліковано

Стартап Lobby X офіційно запустився у лютому 2016 року. Тоді його засновник Владислав Грезєв вирішив створити платформу із цікавими та прогресивними вакансіями для ідейних українців. За сім років сторінка у фейсбуці перетворилася на повноцінну рекрутингову агенцію, яка закриває найскладніші вакансії.

А з початком повномасштабного вторгнення у Lobby X відкрився ще один напрям – працевлаштування до українського війська. Як це працює на практиці та в чому принципова відмінність мілітарі-вакансій Lobby X від ТЦК – розповідає ШоТам.

Владислав Грезєв

Засновник рекрутингової агенції Lobby X

Lobby X – це про прогрес 

Я почав задумуватись про стартап у сфері рекрутингу задовго до реалізації цієї ідеї. Це трапилося в лютому 2015-го, коли Несторівська група презентувала свою «Візію України-2025» – стратегію, завдяки якій післяреволюційна Україна мала стати топ-державою.

Коли спікери поділилися своїм баченням, я став першою людиною із зали, яка запитала: «А хто це все буде робити?». Спочатку вони трохи «зависли», а потім просто відповіли: «Ви і будете робити». Тоді я усвідомив, що треба щось вигадати, аби забезпечити ці сфери та стратегії потрібними людьми. 

Так і народилася ідея платформи Lobby X, яка мала співпрацювати з прогресивним бізнесом, командами реформаторів, незалежними медіа, дієвим НГО, а згодом – і з військовими. Але про це пізніше. 

Засновник платформи Lobby X
Владислав Грезєв, засновник рекрутингової агенції Lobby X.

Ідейні українці потребували цікавих робочих місць

Офіційно Lobby X як платформа з пошуку кадрів почала працювати 7-го лютого 2016-го року. Однак фактично це відбулося дещо раніше. У березні 2015-го року я створив фейсбук-сторінку, на якій у вільний час збирав вакансії зі сторінок приватних осіб. Наприклад, власників бізнесу або лідерів громадських організацій чи українських компаній. 

На той момент телеграм ще не з’явився, тож фейсбук був екосистемою номер один. І саме там після Революції Гідності зібралися всі ті ідейні українці, які потенційно могли зайняти цікаві робочі місця. 

Читайте також: Десятки надісланих резюме і жодного оферу? Здається, проблема не в роботодавцях. 10 порад від карʼєрної консультантки

Але хтось мав показати їм ці місця. Адже якщо людина не знайома з компанією та не підписана на неї, вона ніколи не дізнається про існування вакансії. До того ж працедавці зазвичай не публікують свої запити на великих агломератах, оскільки там навряд чи буде необхідна аудиторія.

Ось так я і зрозумів, що це має бути одне місце, в якому будуть зосереджені дійсно якісні та прогресивні шукачі роботи. А водночас – місце, про яке знатимуть усі потенційні роботодавці.

Чому це вистрілило? Раніше ніхто не збирав вакансії в одному місці

Lobby X успішно та якісно функціонує вже сім років. За цей час відбулося зростання і платформи, і команди проєкту. Пригадую, як за перший місяць існування сторінка у фейсбуці зібрала тисячу читачів. Влітку їх було ще більше: раніше ніхто не збирав вакансії в одному місці, а тому це вистрілило. 

Наприкінці року з’явилася перша людина, яка повірила в платформу і заплатила гроші за рекрутинг. І це стало першим заробітком Lobby X. Тобто перші гроші, які я отримав від власного стартапу. Хоча ми допомагали міністерству оборони, НАБУ й іншим державним органам ще влітку. 

І коли я кажу «Ми допомогли знайти» – це йдеться про мене та сторінку Lobby X у фейсбуці. З першого заробітку друзі допомогли мені зробити сайт для платформи. І так вона запрацювала вже на геть іншому та офіційному рівні. Вже після успіху з пошуком кандидатів для декількох департаментів я почав ще більше просувати Lobby X і намагався робити це системно. Залучав партнерів, які цікавилися вакансіями, і знайшов ще одного співробітника

Владислав Грезєв з Lobby X

«Зашквар» не потрапить на сторінки Lobby X 

Зараз Lobby X має сталу команду, яка виконує значний обсяг роботи. Можу пишатися тим, що ми виросли до 13 людей, які постійно на зв’язку і в роботі над платформою. І це не може не тішити, адже роботи останнім часом додалося чимало. Це пов’язано як зі зростанням платформи, так і з повномасштабним російським вторгненням. 

Платформа завжди фокусувалася на допомозі пошуку людей у сектор змін, як ми його називаємо. Проєкт безкоштовно підтримує громадські організації, які працюють на результат, реформаторів у державному секторі, які теж про зміни та чесну працю, а також медіа з незалежною редакційною політикою. 

А от із бізнесом ми працюємо виключно на комерційній основі. Ми піклуємося про свою репутацію, а тому постійно моніторимо, що коїться довкола. Я вважаю інститут репутації однією з найголовніших сфер, тож впроваджую його у всі свої проєкти. Це означає, що «зашквар» на сторінки Lobby X не потрапить, або ми принаймні визнаємо помилку і виправимо її, якщо щось упустимо. 

Пропонуємо «рекрутинг під ключ»

Я можу з упевненістю сказати, що команда Lobby X може знайти практично будь-кого. Ми займаємося дійсно складними кейсами. Загалом є два варіанти. Перший – вакансія розміщується на наших платформах, джерелах, а також у наших партнерів. Другий – ви довіряєтесь нам і отримуєте «рекрутинг під ключ». 

Тобто ми гарантовано знайдемо потрібну людину на потрібну вакансію. І періодично це доволі складна задача. Адже не всі працедавці готові поступатися своїми умови до шукача або ж банально підвищувати потенційну заробітну плату. 

Буквально нещодавно ми шукали кандидата на дійсно специфічну посаду. Її особливість була в тому, що потрібна була людину з досвідом, здається, п’ять чи сім років у галузі імплементації програм захисту цивільного населення. Тобто це люди, які працювали в Україні чи будь-яких інших гарячих точках з цивільними і готували їх до можливої ескалації. Можу одразу сказати, що таких мало. Трошки є в Червоному Хресті, трошки в ООН, і їх всього до сотні з відповідним досвідом в Україні. 

Lobby X 7 років

Забіжу наперед і скажу, що ми все ж закрили цю вакансію, але мушу зізнатися, що це було непросто. У таких випадках ми, як правило, починаємо бесіду з працедавцем, аби він поступився умовами. Адже навіть якщо ми знайдемо потрібну людину, вона може просто не погодитися на запропоновані умови. 

Як правило, ми проговорюємо це ще з самого початку роботи. Але інколи необхідність у цьому виникає прямо в процесі. Від цього може змінитися і час пошуку. Ми не даємо гарантії на те, скільки часу може зайняти рекрутинг. Бо це залежить не тільки від нас. Здебільшого на закриття вакансії ми витрачаємо близько місяця, а для складних випадків – три. Цей період може змінюватися залежно від складності поставленої задачі. 

Допомагаємо військовим не відволікатися від роботи

З початку повномасштабного вторгнення ми почали шукати людей до війська. Перший такий запит прилетів до нас наприкінці березня. Подібного формату у нас ще не було, але не можу сказати, що мою команду це поставило у ступор. Ні, ми швиденько увімкнулися в процес і закрили вакансію. 

Після цього, гадаю, спрацювало «сарафанне радіо». До нас почали звертатися командири, ротні, взводні ЗСУ, аби ми допомогли знайти їм необхідного спеціаліста, який має потрапити у конкретний підрозділ.

Звісно, ця робота виконувалася і виконується безкоштовно. Я вважаю, що в такий спосіб ми допомагаємо військовим не відволікатися від війни, а займатися конкретно задачею. Вже зараз ми маємо окремий відділ, який працює виключно на запит та потребу українського війська. Адже це доволі специфічне завдання і багато роботи.

Владислав Грезєв
Владислав Грезєв, засновник рекрутингової агенції Lobby X.

У нас немає військкоматівських «блокерів»

Ми вже влаштували до війська більше трьох сотень людей. І це далеко не повна інформація, бо здебільшого ми не отримуємо точних даних від підрозділів. Натомість просто чуємо згодом: «Дякуємо, ви нам дуже допомогли». І це абсолютно зрозуміло, адже військове керівництво не захоче ділитися особистими даними людини, яка потрапила до того чи іншого підрозділу. 

Тут наша основна перевага полягає в тому, що ми даємо стовідсоткову гарантію, що потенційний кандидат потрапить саме в той підрозділ та на ту вакансію, на яку він відгукнувся. Це важливо, бо буквально нещодавно ми проводили опитування щодо мобілізації, аби виявити «блокери», тобто що зупиняє людей на шляху до війська. 

І, як не дивно, один з найбільших «блокерів» – це лотерея, яка відбувається у військкоматі. Там точно немає гарантій, що людина потрапить туди, куди хочеться, і ніхто не гарантуватиме, що хтось цікавитиметься сильними та слабкими сторонами мобілізованого. 

Критерій номер один серед військових – це мотивація

Наш підхід нівелює ці «блокери». Кандидат може подивитися купу контенту про підрозділ, який ми запропонували, дізнатися, чим він займається, і трохи розмити межі між «очікування/реальність». А оскільки підрозділи звертаються до нас самостійно, вони ж і закладають гарантію того, що людина потрапить на конкретну посаду. Адже вона їм потрібна. 

І ще одна гарантована перевага – кандидати самостійно відгукуються на запропоновану посаду. Тобто людина мотивована. А будь-який командир скаже, що основний критерій військовослужбовця, якого він хоче бачити в особовому складі, – це мотивація. 

Команда проєкту Lobby X
Команда Lobby X. Фото: Валентин Кузан.

Коли я зрозумів, що роботи з військовими стало дійсно багато, ми створили окремий департамент з трьох людей, які почали займатися конкретно цим напрямком. І тоді ж стало очевидно, що нам потрібна фінансова допомога зі сторони. Адже у мене, як власника бізнесу, просто не вистачило ресурсу. 

Тоді на допомогу прийшов фонд «Відродження». Ми попросили забезпечити одну-дві зарплати, а отримали навіть більше, ніж потребували. Нам вдалося оптимізувати цей процес, і зараз можу точно сказати, що департамент, який закриває потребу війська, матиме зарплату щонайменше найближчі шість місяців. Це наш перший досвід грантового фінансування, але він виправданий на всі 100%. 

Працевлаштовувати задля прогресу та перемоги 

Знайти вакансії, які ми пропонуємо, доволі нескладно: все є у відкритому доступі. Більшість пропозицій ми викладаємо на сайті, у наших соцмережах і всіх доступних платформах. А для того, аби не пропустити цікаві пропозиції, ми радимо підписатися на телеграм-канал Lobby X. 

У планах на майбутнє – розвивати підтримку Збройних сил України. Цей напрям – у пріоритеті. Ми плануємо допомагати більш системно, аби все, що стосується особового складу, можна було вдосконалити та посилити. 

Також до України безперервно приходять нові організації, які потребують людей, є запити від держави, які ми також намагаємося закривати. Тобто ми орієнтуємося на масштабування, аби продовжувати працевлаштовувати задля прогресу та перемоги України.

рекрутери
Команда Lobby X.

Суспільство

Міноборони отримало 50 тисяч аптечок від Німеччини

Опубліковано

Україна отримала 50 000 аптечок за контрактом з Німеччини, які передадуть ЗСУ.

Про це повідомило Міноборони України.

Зазначається, що заступниця міністра оборони Наталія Калмикова перевірила якість і наповнення аптечок, які надійшли на склади за контрактом з урядом Німеччини.

«Кожну з них будемо ще доукомплектовувати додатковим турнікетом та оклюзійною пов’язкою», – заявила Калмикова.

У міністерстві наголосили, що наразі готуються до підписання нові контракти, які повністю забезпечать потреби ЗСУ.

Дивіться відео: Харківська фабрика релокувалася, щоб шити текстильні аптечки для ЗСУ

«Україна має відійти від практики, коли аптечки привозять на фронт волонтери. Все забезпечення має взяти на себе держава. Цього року ми розв’яжемо це питання», – наголосила заступниця.

Загалом же укладено договір на 500 тисяч аптечок.

Нагадаємо, Німеччина передала Україні 6 гелікоптерів Sea King Mk41.

Також ми розповідали, як німці та українці придбали евакуаційний автобус для Дніпропетровщини.

Фото: Міноборони Німеччини.

Читати далі

Суспільство

Світовий Конґрес Українців та фонд Сергія Притули зібрали $1,2 млн на бронемашин для розмінування Херсонщини

Опубліковано

Світовий Конґрес Українців та Благодійний фонд Сергія Притули, у співпраці з Конґресом Українців Канади та Українським Конгресовим  Комітетом Америки, завершили благодійний тур «Непереможні, коли об’єднані – Invincible When United» східними регіонами Канади та США та зібрали майже $1,2 млн на закупівлю бронемашин для розмінування України.

Про це ШоТам повідомили ініціатори акції.

Зазначається, що Торонто, Оттава, Монреаль, Нью-Йорк, Вашингтон, Філадельфія та Чикаго увійшли до списку міст благодійного туру, що був націлений на підвищення обізнаності українських громад та збір коштів для безпечного гуманітарного розмінування Херсонської області.  

Загальна сума зібраних коштів становить 1,192 млн доларів або 45,7 млн гривень. Ці кошти підуть на закупівлю та доставку понад 20 автомобілів Land Rover Snatch, броньованої військової версії Land Rover Defender. Броньовані машини посилять спроможності груп Херсонської обласної військової адміністрації з гуманітарного розмінування. Організації-партнери спільно доставлять бронемашини після закупівлі. 

Читайте також: «Наша місія – зробити українське поле безпечним». У стартапі Efarm.pro винайшли трактор-розміновувач на автопілоті. Як він працює

«Ми показали велику єдність у співпраці задля спільної мети – перемоги України. Командою ми придбаємо броньовану техніку для розмінування. Підтримка Збройних Сил України була основною метою СКУ від початку повномасштабного вторгнення Росії. У боротьбі за перемогу України кожен з нас грає важливу роль, і ми повинні щодня думати про те, що ми можемо зробити, щоб допомогти Україні досягти успіху. Ми не можемо дозволити собі припинити працювати над досягненням нашої мети; час – важливий. Тож маємо продовжувати працювати над нашою спільною візією і заохочувати українців та наших друзів підтримувати Україну», – сказав Павло Ґрод, президент СКУ.

Про благодійну ініціативу

Платформа UniteWithUkraine — це глобальна благодійна ініціатива Світового Конґресу Українців, спрямована на збір коштів для закупівлі та постачання необхідних тактичних медичних засобів, бронетехніки, дронів та іншого необхідного обладнання на підтримку захисників України. Від лютого 2022 року ініціатива UniteWithUkraine зібрала понад 55 мільйонів доларів від донорів з понад 70 країн для підтримки Сил територіальної оборони Збройних Сил України та інших безпекових структур України.

Нагадаємо, Сили територіальної оборони ЗСУ отримали британські бронетранспортери FV432 від Світового конгресу українців (СКУ).

Також Світовий конгрес українців передав допомогу для бойових медиків ЗСУ.

Фото: надане ШоТам.

Читати далі

Суспільство

В Україні створили комікс, що знайомить зі світом інтелектуальної власності

Опубліковано

Команда Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій створила комікс «Метаверс Мандрівники», який у легкій та розважальній формі знайомить підлітків із світом інтелектуальної власності.

Про це повідомили у Міністерстві економіки України.

Діти, читаючи комікс, зможуть отримати корисну інформацію про сучасні технології, авторське право, торговельні марки та винаходи.

«Культура поваги до інтелектуальної власності має прищеплюватись з юних років. Але як цікаво розповісти дітям про правовий захист ідей і творчості, які стають базисом інновацій, а з ними й економіки загалом? За допомогою коміксу!», — йдеться у повідомленні.

З усіма випусками коміксу «Метаверс Мандрівники» можна ознайомитися за посиланням.

Дивіться відео: Морпіх створює українські комікси для дітей

Видання здійснено за підтримки проєкту міжнародної співпраці ReACT4UA «Застосування та імплементація Угоди про асоціацію між ЄС та Україною у сфері торгівлі», що фінансується урядом Німеччини  і реалізується німецькою федеральною компанією GIZ Ukraine.

Нагадаємо, в Україні випустили комікс для дітей ветеранів «Мій тато повернувся з війни».

Раніше ми повідомляли, що журнал соціального коміксу Inker випускає перший друкований мальопис до річниці російського вторгнення.

Фото: Міністерство економіки України.

Читати далі