Суспільство
Закарпатські школярі майструють FPV-дрони для ЗСУ (ВІДЕО)
На Закарпатті школярі власноруч паяють та конструюють сучасні комплекси FPV-дронів «Джміль». А навчають їх цьому два винахідники з Київщини.
Про юних помічників наших оборонців розповідає ШоТам.
Ігор Дуженко ще 2008 року навчав дітей у Києві збирати наземні та повітряні дрони. Щоправда, тоді ці вироби були суто для змагань із технічних видів спорту.
Згодом до справи долучився інженер Данило Холявко — разом викладали в школі «Моделіст». Та через початок великої війни їм з родинами довелося евакуюватися на Закарпаття.
І там винахідники знову навчають юнаків майструвати дрони, але вже не для змагань.
«Був запит від військових: потрібно щось таке, щоб то був не Mavic за 3000$, було трошки дешевше, доступніше», — Ігор Дуженко, інженер.
Ігор і Данило розробили унікальний комплекс БПЛА «Джміль» для ЗСУ. І разом зі своїми учнями, яких навчили паяти та збирати, поставили виробництво на потік.
Читайте також: «Наші БПЛА нищать БТРи вартістю в мільйони доларів». На Одещині створили фабрику ударних дронів. Ось як вона працює
«Польоти на цих дронах проходять у режимі FPV. Це політ від першої особи, коли пілот бачить картинку в масці і керує дроном, а іншу картинку бачить на планшеті командир і корегує його польоти», — Ігор Дуженко, інженер.
«Джмелі» дозволяють вести розвідку вздовж усієї лінії фронту. Такі дрони виявляють позиції росіян і техніку, а ще корегують вогонь української артилерії.
«Запуск цього дрона з коробки займає близько двох хвилин. Дістали, поставили, дістали пульт, прикрутили антену», — Ігор Дуженко, інженер.
Розмір «Джмеля» всього кілька сантиметрів, а його собівартість значно нижча за іноземні аналоги. Розробники вже провели навчання з керування дроном для захисників.
«Теоретичне було враження, що я це ніколи не засвою. А практично це вдалося. Дуже класне від цього отримав задоволення. І дрон цілий, бачите?», — Денис, військовослужбовець ЗСУ.
Наші воїни у захваті від «Джмелів», скоро мінідрони масово «вітатимуть» окупантів.
Нагадаємо, в Україні створили дронарню, де звичайні БПЛА переробляють на бойові.
Також ми розповідали, як український ударний дрон привіз допомогу людям на окуповану частину Херсонщини.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі