Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Закарпатець виготовляє сноубайки, а отримані від їхньої оренди гроші віддає переселенцям

Опубліковано

Микола Паш із Тячівщини на Закарпатті змайстрував п’ять лижних велосипедів (їх ще називають сноубайками) і дає покататися всім охочим. При цьому фіксованої ціни за оренду не встановлює, туристи самі віддячують майстру за розвагу.  

Про місцевого майстра пише Карпатський об’єктив.

Миколі 24 роки. Він за фахом автомеханік. Каже, що готовий такий лижний велосипед коштує від 1500 доларів.

«За такі гроші можна купити вживану машину. Таку суму я б ніколи не дав за засіб для розваг. Кататися на лижах вмію з маленького, спорт просто обожнюю, тому вирішив, що чому б не спробувати змайструвати лижний велосипед самому», – розповідає Микола.

Як змайструвати лижний велосипед?

За словами Миколи, далеко не кожен звичайний велосипед підходить для того, аби його переробити на лижний.

«Він має бути оснащений гусеницею та лижею, ровер повинен бути задньоприводним, із амортизатором. Головне колесо має бути з армованого нейлону, рама – з авіаційного алюмінію», – каже майстер

Лижу можна виготовити з листового шматка металопласту, або замовити у столяра з дерева. У самій лижі має бути отвір для кріплення до рами.

«На такому велосипеді можна їздити взимку спокійно по будь-яких засніжених дорогах і при цьому людина пересувається легко і швидко, ніколи не впаде з ровера», – зізнається хлопець.

Читайте також: «Вільні будинки, пічне опалення, безкоштовно». Чи реально відродити українське село? Досвід історика, який реанімує рідні Івківці

Гроші від оренди сноубайків віддає переселенцям

На Закарпаття під час повномасштабного вторгнення переїхало чимало переселенців. Микола розповідає, що всі гроші, які заробляє від оренди лижних велосипедів віддає людям, які втратили житло.

«Я познайомився з однією дівчиною, у якої в Маріуполі загинула вся сім’я. Дуже захотілося її підтримати. Наразі вона живе в Хусті. Звати її Софія. Тож саме їй першій почав збирати кошти», – ділиться Микола.

Читайте також: Як отримати 800 тис. на розвиток бізнесу? Кейс аграрія з Київщини, який відновив зруйновану війною плантацію лохини

Влітку Микола за донати проводив сплави по Тисі, а взимку задіяв свої лижні велосипеди.

«Час від часу ми їздимо на різні гірськолижні траси, катаємося самі і видаємо в користування наші ровери. Фіксовану ціну не встановлювали, але люди пропонують самі чималі кошти, коли розповідаємо історії про те, кому і для чого конкретно збираємо. Є такі дні, що можемо заробити й до 20-30 тисяч гривень», – зізнається він.

Нині Микола хоче зібрати гроші на будиночок у Тячеві чи в Хусті для Софії із Маріуполя.

«Історія цієї дівчини вразила мене настільки, що з ми з друзями дуже хочемо придбати для неї житло. Їй усього 20, а вона пережила стільки… Тому ми збираємо кошти на хатку для неї. Повертатись їй немає куди, бо будинок знищено, нікого з рідних та друзів не залишилося. Вірю, що за кілька місяців ми впораємося і наша нова знайома знову відчує себе щасливою!», – запевняє хлопець.

Нагадаємо, четверо хмельничан у гаражі розробили аналог американського шолома для спецпризначенців.

Також ми розповідали, як 14-річний підліток із Прикарпаття власноруч виготовив за власним макетом буржуйку для ЗСУ.

Фото: cikave.ko.net.ua.

Суспільство

Батько загиблого льотчика збудував ветлікарню (ВІДЕО)

Опубліковано

Втративши на війні сина-льотчика, Микола пережив інсульт, але вистояв і втілив спільну з сином мрію — добудував власну ветеринарну клініку… Микола Бондаренко — батько військового льотчика Сергія Бондаренка, який поклав своє життя, захищаючи українське небо над Миколаївщиною. Ще до повномасштабної війни вони разом почали будувати єдину ветеринарну клініку в селищі, і тепер Микола довів справу до кінця! Клініка «БМВ» допомагає власникам одразу кількох сусідніх сіл, які роками чекали на ветеринарні послуги неподалік.

Детальніше у відео ШоТам!

До повномасштабної війни Микола Бондаренко працював ветеринаром на підприємстві. Разом із сином Сергієм трудився над відкриттям ветеринарної клініки. Та все змінилося 24 лютого, після того, як син став на захист неба…

Читайте також: Підтримка інших надихнула на власну справу. На Львівщині жінки створили потужний психологічний хаб

У березні 2022 року в сім’ю Миколи прийшла страшна звістка – їхній син загинув на Миколаївщині. Посмертно президент нагородив його Орденом Богдана Хмельницького ІІ ступеня. А батько неймовірно важко переживав втрату сина.

“Постійно їздив на кладовище, а потім я захворів, у мене стався інсульт”, – розповідає Микола Бондаренко.

Для Миколи стала опорою його родина та відродження ідеї відкрити ветеринарну клініку. На той момент приміщення перебувало в аварійному стані та потребувало серйозної добудови. Але Микола знайшов у собі сили продовжити їхню з сином справу – спочатку власним коштом.

“Підпиляли дах, розвалювали, накривали, тому що шиферу більше половини не було. Все що можна було робити за свої кошти і своїми руками ми все робили”, – згадує Микола.

Пізніше чоловік подався на грант. Проєкт переміг у конкурсі ветеранів і родин військових. Отримавши 698 000 гривень, чоловік вклав у ремонт та купив УЗД-апарат для тварин. І ось Микола вже відчиняє двері у свою власну ветеринарну клініку! Тепер разом з командою він працює на стаціонарі та на виїздах. А господарі тваринок з наближених сіл дочекалися – поруч є клініка для тварин.

Справа Миколи та його Сергія продовжує жити та приносити користь суспільству!

Нагадаємо, в Україні пройде фестиваль американського кіно “Незалежність”.

Фото: ШоТам!

Читати далі

Суспільство

У Дніпрі пройде другий фестиваль релокованих бізнесів

Опубліковано

27 та 28 квітня у Дніпрі пройде другий фестиваль релокованих бізнесів Check-in Dnipro. Мета події – підсилити спроможність переміщених бізнесів та допомогти підприємцям інтегруватися й налагодити взаємодію на новому місці.

Про це повідомляють організатори фестивалю.

У програмі фестивалю – ярмарок, воркшопи та лекції для підприємців. Учасники зможуть взяти участь у музичних воркшопах, навчанні зі створення контенту для бізнесу, майстер-класах з артоб’єктів та інших заходах.

Читайте також: Українцям відкрили прийом заявок на нову грошову допомогу: як отримати

Лекційна програма охопить теми інновацій, PR, розбудови спільнот, автоматизації процесів та інші. Також запланована музична програма з участю гуртів Kurs Valut, “Пиріг і Батіг”, Sheetel та інших.

Подія відбудеться в Dnipro Center for Contemporary Culture (DCCC) і організована ГО Shift, SHUM.rave, Module за підтримки USAID.

Детальніше ознайомитися із програмою ви можете за посиланням.

Нагадаємо, 4 ініціативи у сфері розширення можливостей жінок отримають по 5000$ на реалізацію.

Фото: Check-in Dnipro 

Читати далі

Суспільство

Засніжило у квітні: рятувальники показали, як виглядає Піп Іван

Опубліковано

На одній з найвищих вершин українських Карпат продовжує сніжити. Наразі на горі Піп Іван хмарно, є значний сніг. На кадрах помітно, що інеєм вкрито все довкола.

Фото з хуртовиною  показали у Чорногірському гірському пошуково-рятувальному пості.

Карпати в снігу

Станом на 9:00 18.04.2024 на горі Піп Іван хмарно, сніг, вітер східний 12 м/с, температура повітря -6°C”, – розповіли рятувальники.

Читайте також: Сніг посеред квітня: у гори Буковини повернулася зима – фото

Хурделиця в Карпатах

Нагадаємо, українські полярники записали звуки рідкісних китів.

Фото: Чорногірський гірський пошуково-рятувальний пост

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство4 дні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство2 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство2 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство2 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: